0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #180 -: Юли 09, 2011, 14:52:20 pm »
Боби, каква е целта на рязането на гърба? Това не го бях чувала :o 8O
Ами не знам със сигурност, ама май като плачели и им пускали „мръсната“ кръв. Едно момиче каза, че баща му имал белези по гърба от подобно рязане, а друго, че заварила свекърва си точно като се гласи с бръснарското ножче да и реже бебето. Направо като го четях ме хвана срам, че в България може да има подобна диващина.


  
*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #181 -: Юли 09, 2011, 15:27:51 pm »
Боби, ти ме разби.  8O Къде живеят тези хора? Направо онемях.

Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #182 -: Юли 09, 2011, 15:49:51 pm »
Боби, каква е целта на рязането на гърба? Това не го бях чувала :o 8O
Ами не знам със сигурност, ама май като плачели и им пускали „мръсната“ кръв. Едно момиче каза, че баща му имал белези по гърба от подобно рязане, а друго, че заварила свекърва си точно като се гласи с бръснарското ножче да и реже бебето. Направо като го четях ме хвана срам, че в България може да има подобна диващина.
osi_12 Боби, и аз изпаднах в шок от това нещо...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #183 -: Юли 09, 2011, 16:29:02 pm »
Не си спомням, но ще потърся. Ето междувременно за осоляването - значи повече бебета умират и тези пак си продължават да си го правят: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=showNews;id=682   http://dnes.dir.bg/news.php?id=3696206


Ето тук в този форум момичетата бяха писали - тръгнали са от осоляването и после надолу има разкази за това пускане на кръв http://forum.rozali.com/viewtopic.php?t=16064&sid=04a7d74a8803b0210fdcb43a4b60b001

По средата на страницата някъде потребителката squirtka83 е писала за баща си след като е цитирала постинга на онази дето хванала свекървата.
Тя казва, че това е от добруджанският край.
« Последна редакция: Юли 09, 2011, 16:46:54 pm от Bobbie »


  
*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #184 -: Юли 09, 2011, 18:58:37 pm »
От това което прочетох направо ме побиха тръпки 8O.Горките дечица...

*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #185 -: Юли 09, 2011, 19:58:09 pm »
Моята майка има такива белези. До колкото знам това е от така наречения ритуал "леене на куршум". Била се "уплашила"  :wink: от нещо и много плачела като малка и са я завели при някаква туркиня. Знам от нея, че много я е боляло. Но ми го е разказвала отдавна и не мога да се сетя сега от какво се е уплашила и какво всъщност е станало като са я белязали така  :(
Но това пък за балко бебе..... 8O

Сигурно съм голяма късметлийка - моята свекърва не ми се меси. Имаше бегъл опит. Попита ме защо сменям на малкия памперсите толкова често. Отговорих й да си намаже тя дупето с а.... и да постои така, пък да я питам после как е било  :lol:. От тогава само му се радва.

П.П. Знаете ли откъде мога да си намеря стипца?


*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #186 -: Юли 09, 2011, 23:24:56 pm »
Не си спомням, но ще потърся. Ето междувременно за осоляването - значи повече бебета умират и тези пак си продължават да си го правят: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=showNews;id=682   http://dnes.dir.bg/news.php?id=3696206


Ето тук в този форум момичетата бяха писали - тръгнали са от осоляването и после надолу има разкази за това пускане на кръв http://forum.rozali.com/viewtopic.php?t=16064&sid=04a7d74a8803b0210fdcb43a4b60b001

По средата на страницата някъде потребителката squirtka83 е писала за баща си след като е цитирала постинга на онази дето хванала свекървата.
Тя казва, че това е от добруджанският край.

Точно от добруджанския е-и моята щерка леко я осолиха въпреки моето мнение,само че аз си измих детето а не го оставих да спи със солта.Уж нямало да мирише потта като порасте-глупости колкото искаш.
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #187 -: Юли 09, 2011, 23:53:23 pm »
Ники се скъсва от колики от два часа, а не е ял нищо, което да не съм го захранила. Направо не знам какво се случва, ама писъците и мятането ме изправиха на нокти. Няма Т обаче много боли. Май сме улучили някоя нитратна партида плодове  :x Друго не се сещам да го е предизвикало.
[/url][/url]
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #188 -: Юли 10, 2011, 01:02:30 am »
Ники се скъсва от колики от два часа, а не е ял нищо, което да не съм го захранила. Направо не знам какво се случва, ама писъците и мятането ме изправиха на нокти. Няма Т обаче много боли. Май сме улучили някоя нитратна партида плодове  :x Друго не се сещам да го е предизвикало.
Вени, на дъщеря ми точно по този начин й действат черешките. Въпреки това ги яде с охота и постоянно си иска :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #189 -: Юли 10, 2011, 08:03:33 am »
Да си призная, много ми е неприятно сегашното положение. Наистина уважавам и харесвам свекъра и свекърва си, само хубаво съм видяла от тези хора и дума накриво не сме си казали толкова години, а сега заради малкия съм принудена да показвам "рога и зъби", защото тя не ми оставя друг избор. Опитах с убеждения, обяснения, разумни аргументи...цъ, тя като си навие нещо и като изтърси: "ма според мен" и дотам. Следващият етап е да стане супер очевадно, че оставям детето само на майка си, а на нея не и да си помисли, че аз просто я игнорорам само защото не ми е майка, ами ми е свекърва и от сорта. Чудя се и се мая как ще го решаваме този въпрос, без да си разваляме отношенията, но май е неизбежно да ги поразвалим, въпреки усилията които полагам това да не се случва. Наскоро свекърва ми по повод малкия ми каза: "Ама ти май ми нямаш доверие, че мога да го гледам?" - смених темата, защото единствено можех да й отговоря: "ами да, нямам ти" :? И не, защото тя не би се счупила от старание да го гледа добре, а защото "добрето" ще е според нейните си разбирания, не според моите и няма излизане на глава по този въпрос ей!
Ами как да й имам доверие наистина, като я виждам какви ги говори и подозирам какви би ги свършила, ако ме няма. Ще й оставим да речем за ден-два Дани, ще решат да ходят някъде с колата и тя ще се кюфне с бебето на ръце отзад, защото видите ли столчето за кола му било неудобно и ще стане някой сакатлък...
Хем не искам да я засегна и да се чувства неглижирана относно малкия, хем пък не мога заради нейния комфорт, да рискувам здравето и живота на детето си все пак. Ни така, ни иначе, тая някакви надежди все още да се кротне и да спре с опитите да става на нейната, ама...не го вярвам всъщност.

Вместо да се инатиш и да съскаш, щом не искаш да си разваляте отношенията, може просто да обясниш това което написа и на нас  :) Ако разбере, получава бонус, бебе за гледане, ако не разбере или я хванеш в изцепка, нема бебе и те така. Така след съскане и кавги свекърва ми разбра...майка ми разбра, след като не позволих, а зад гърба ми даде агнешко на малката. След пристъпа и последствията ме пита и за марка гащи! Не съм и трила сол на главата както се вика, сама се сети и спря да дава акъл...и да си позволява волности. За съжаление, трябва да се получи това от което бере страх една майка, за да им се докаже, че децата са различни и най-добре ги познава мама. Хубаво е важните решения да ги взима тя, а околните без много да възразяват да се съобразяват с мнението и.

От климатика се схващам ужасно, започва да ме боли всяка една костица. Пускам го да изстуди къщата докато сме навън, изключвам и влизаме на хладно. Носа също ми се запушва. На мъжа ми влияе по същия начин. Малката казва, че и е лошо и иска панадол, при всеки наш престой на климатик. Затова гледам да избягваме или поне да не духа в нас. За отопление го ползваме и съм доволна, защото в нас е влага и с него определено е по-добре. За да издърпа влагата обаче духа студ, което зимата изобщо не ме устройва  :lol: При -5 -10 навън да вее на 17 градуса  :lol:...

За солта и бръснарското ножче мисля да не пиша...това е недопустимо и като майка, ако усетя, че свекърва ми, майка ми или който и да е държи в главата си подобна идея, категорично няма да види детето. Това го казвам съвсем сериозно, при най-малкия опит ще стане страшно... И на двете отдавна съм и обяснила, че ако вървят срещу мен и разрешават непозволени неща, просто ще им отрежа контактите. Обвиниха ме за жестока, тогава кротко обясних, че да буташ биберон на едномесечно бебе намазан с мед, да му даваш агнешко и шоколади, зрънчовци и сокчета, когато още има колики също е жестоко, но на тях явно им е забавно...Постепенно се миряса!
Ники се скъсва от колики от два часа, а не е ял нищо, което да не съм го захранила. Направо не знам какво се случва, ама писъците и мятането ме изправиха на нокти. Няма Т обаче много боли. Май сме улучили някоя нитратна партида плодове  :x Друго не се сещам да го е предизвикало.
jasmin_veni  някое вирусче например  :) Има доста обяснения за подобно нещо, защо обвини плодовете  :lol: Беше плъзнал вирус с разстройство и повръщане, съседите се натръшкаха и решиха, че е от динята  :lol: То остави, ама бяха скандали в магазина, чудо  :lol:

А това с рязането на гърба, да ви кажа логически как действа. Щом ревеш много, значи нещо ти има, я да те посрежем малко, аха боли ли, еми да, то от мръсната кръв. Е са ще изтече. След седмица болки детето естествено и да приритва нема да смее да ревне! Ааа тия пак да ме посрежат, ужас. може да ми е зле, ама я да си трая, ще решат, че пак кръвта ми е мръсна... Ако не помогне резането, ще му джуснем попарка с винце, ако не една мастика за коликите, ехааа ма то не рИве!!!
Какво спокойствие, тишина и благодат, то спи! Са ша джуснем и ние по 2-3 мастички, ша са опрайм с булката на спокойствие и ша са сплъоскаме в леглото!


Това в червенкото за мое най-огромно съжаление е един цитат, който успя да ме разплаче...
« Последна редакция: Юли 10, 2011, 08:25:24 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #190 -: Юли 10, 2011, 16:19:46 pm »
Привет от нашата компания, завърнала се снощи от топла и морска Елада!
Чудесно време, чисто море, здрави мишоци, доволна Майка им!

Лисо, мислех ви с Никол и искрено се зарадвах
на добрите новини!Прегръщам ви!

Ники, добре дошли с бебе София, надявам се и вярвам всичко да е само притеснения! С вас съм!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #191 -: Юли 10, 2011, 22:46:07 pm »
Jbrul, мисля точно като Лидия по въпроса със свекърва ти.
Аз много съм писала за моята  преди и сега. Преди, беше нетърпима, само при мисълта, че ще я срещна случайно стомахът ми се свиваше на топка (не се шегувам), след всяка среща пък, случайна или не, ми трябваше време за да върна нормалното си емоционално състояние, да съм спокойна. Беше наистина ад. Много търпях но никога не мълчах. Казвах направо всичко, което не ми харесва. Тя пък продължаваше да прави както си знае и иска все едно, че не съществувам и с цел да ме стъпчи, обиди, нарани, ядоса. И преди децата и след тях.
Един ден, почти година след като бях родила, седнах и и казах да мълчи и само да слуша, казах, че ще съм груба и, че не ме интересува какво мисли и дали ще я засегна, само искам да слуша добре. Тя ме изслуша, но не съм викала, не съм обиждала с думи умишлено, бях много ама много искрена и съм сигурна, че и е било обидно от думите ми макар не това да беше целта ми. Оттогава свекърва ми ми е добър приятел, помага ми много, ама много за децата. всеки ден идва и стои с тях за да мога аз да отида за храната им или да свърша някаква работа. Преди половин година не съм си и помислила, че ще и оставям децата и ще излизам спокойно поне за 3-4 часа.
И в темата за свекървите го написах и тук ще кажа, търпение и открит/и разговор/и е правилния начин според мен. Не ме интересуваше дали мъжът ми ще се обиди или разсърди или ако ще при майка си да отиде. Децата бяха и са единственото важно нещо в живота ми, всичко останало е след тях. Показала съм на всички близки хора как мога да се раздавам и ако някой не може да разбере, че сега приоритетите ми са пренаредени, значи местото му не е около нас и прав му път.
Правех точно като теб (поне така си мисля четейки те), ядосвах се, понякога говорех но в един момент се отказвах "защото няма смисъл". Грешила съм и то само за моя сметка. Има смисъл и не трябва да се чака нещата да стигнат докрай за да започнат да се оправят.
Сега аз сама я търся и дори ми е приятно да разговарям с нея. Който я познава не му се вярва но е истина. Децата много я обичат а тя много ги забавлява, ей това е единственото важно за мен.

Вени, според мен не би трябвало да е от плодовете а и колко плодове трябва да е изял Ники за да му повлияят нитратите? Може да е от зъби, или вирус или просто да му е дошъл периода на тръшкане и "рев без причина". Дано се оправя скоро Ники.

Мишко любима, много се радвам за хубавата ви ваканция:) Обичаме те:)
Спокойна вечер на всички:)
« Последна редакция: Юли 10, 2011, 22:49:45 pm от Lisko »