0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #240 -: Юли 25, 2011, 22:35:55 pm »
Понеже наште са набори да си кажа :D Емо го отказа сам заедно с шишето като беше на около година и 4 месеца. Отдавна имаме  само три хранения без мляко за приспиване .Иначе прясното го приема три пъти в седмицата на попара за закуска, а кисело пие на айрян и само така си го яде също .

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #241 -: Юли 25, 2011, 23:02:45 pm »
Лис, моят син е на прясно мляко откакто стана на годинка. Педиатърката каза, че бил здрав и силен и нямало нужда да продължавам с АМ.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #242 -: Юли 25, 2011, 23:38:30 pm »
Уауууу, от едно сирене какво стана 8O Що така, бе момичета?

Аз да попитам - захраних Габи с плодово пюре. Яде го охотно. Въпросът ми е, след като вече количеството изядено пюре се стабилизира /ползвам схемата на Бърди/, кога и как трябва да въвеждам новите плодове. От неговото обяснение не можах много да схвана. Вече е заместено едно хранене и знам, че следващо външно хранене поне след 2,5-3 седмици - със зеленчуци. Обаче преди да минат тия седмици мога да си въвеждам други плодове, нали?
Друго питане - с каша въпросът как е? Бърди пише, че може да се разнообразяват плодовете с оризова каша. Аз намерих оризово брашно, на диетичния щанд, пише, че е без глутен. Това значи ли, че е подходящо за бебета или има и друго изискване, освен липсата на глутен? Мога ли да правя половин доза каша и половин пюре и това да съставлява следобедното хранене?

Благодаря предварително за отговорите!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #243 -: Юли 26, 2011, 00:01:55 am »
Адито аз спанака го правя  и с ориз, и с картофи  :D То така или иначе като тръгнеш да го въвеждаш минават няколко дни и е нужно разнообразие  :wink:

Сикс и аз се водих по схемата на Бърди.  Като въведеш един плод на следващата седмица към количеството въведен плод добавяш 2-3 лъжици от новия, на следващ ден 3-4 или там както си преценила и така. Аз винаги давам първо 1 лъжичка от новата храна за да усети вкуса й. Оризова безмечна каша ползвам на Милупа, към нея също понякога добавям плод за разнообразие.

Относно водите за Thorn spring отзивите не са никак добри. Аз ползвам като Жбрул Хип и розов Девин.

Натали тия изказвания ги прави на лични, ако обичаш!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #244 -: Юли 26, 2011, 00:13:16 am »
Илейни, благодаря! И аз исках на Милупа да взема, ама не мога да намеря чистата оризова, все е някакъв смес :? А знам, че имат. Има някаква на Нестле, ама тия не ща да ги чувам даже. Има и на Ганчев, не били лоши, ама не знам.
А какво количество трябва да изява по принцип?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #245 -: Юли 26, 2011, 00:44:30 am »
sixsens оризова безмлечна каша има на Хип.Аз такава имах и с нея започнах, но Макси хич не я харесва и я бъркам с пюре и АМ.Така ме посъветва педиатъра.Количеството трябва да е такова каквото ядете обикновено.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #246 -: Юли 26, 2011, 02:31:48 am »
Аааа, добре и аз така си мислех за количеството, че би трябвало да е колкото обикновено хапва, ама да питам все пак :)
Марките ХИП, Нестле и Органик не ща да ги чувам след оная статия за изследването, което е правено на техни продукти и какво са открили в тях. Не че и при другите марки няма издънки сигурно, ама за тях поне още не знам със сигурност :lol: Иначе, знам, че ХИП имат чиста оризова каша, ама не ме устройва поради гореспоменатото :mrgreen:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #247 -: Юли 26, 2011, 06:19:07 am »
Извинявай Мишанта, но това за колитите са спекулации и няма никакви данни, че което си написла има и какпа истина. Все пак като твърдим, че някой с действията си може да  навреди на детето си е добре да говорим с факти.  Би ли казала от къде ти идва информацията, че ранното даване на каквото и да е причинява колити в бъдеще?

Аз лично не знам за нито едно изследване, че даването на каквато и да е храна след 6 месечна възраст може да навреди трайно на някого. Има тук там някои за рискови популации и временнен ефект, но нищо за някакви трайни увреждания. Дори излезнаха с изследване как са прекали с препоръките и че всъщност доста от тях не са вярни.
 

Б.

Нямам факти Боби, затова написах, че всеки решава сам!
Аз съм дървен безфактов философ, но чета между редовете
и когато едно бебе хапва сирене на 6 месеца и 20 дни,
значи е захранено рано, което аз не приемам.
Но това не е важно, както и мнението ми, защото аз не съм му майка!
И аз Зрънчо не давах, ама ще снимам как Калина граби чуждо и бяга  :lol:
та моите не са случили на майка!Вече купувам ЗРЪНЧО, провалих се! :lol:


Цигу, написа една дума ПРИВИЛЕГИЯ!
Да, ние сме щастливо привилигировани да имаме шанса да пишем тук!
И аз се срамувам, че влязох в тона на тази полемика!Извинете ме!

Лис, ако им харесва, вече са големи!
Може би обаче трябва да го пият от сламка,
защото домашното мляко има повече масло
и не знам дали няма да запушва дупките на шишетата!

Сикс, аз въвеждах нов плод/зеленчук 3-4 дни после 3 почивка и пак нов!
Като минат 2-3 седмици започни със зеленчуците!
Оризова безмлечна каша = чисто оризово брашно, ползвала съм Милупа и Хип!
« Последна редакция: Юли 26, 2011, 08:09:32 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #248 -: Юли 26, 2011, 09:30:04 am »
Лис,аз започнах с прясното мляко точно колкото са и твоите в момента.Пие си го след вечеря от чаша със сламка. :)

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #249 -: Юли 26, 2011, 10:31:10 am »
Сикс каши на Милупа купувам от магазини ДМ. Не зная от къде си, но ако имате такава верига провери там  :) За количеството и моята изяжда същото, като млякото което изпива.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #250 -: Юли 26, 2011, 10:46:35 am »
Мамчета и аз искам да ви попитам за оризовата каша. Четох че някой от вас са я ползвали за сгъстяване на пюретата. Въпросът ми е как точно ги смесвахте - първо приготвяхте кашата с вода/мляко и тогава смесвахте или направо сухата каша прибавяхте към пюренцето!  :thankyousign:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #251 -: Юли 26, 2011, 10:53:20 am »
Мамчета и аз искам да ви попитам за оризовата каша. Четох че някой от вас са я ползвали за сгъстяване на пюретата. Въпросът ми е как точно ги смесвахте - първо приготвяхте кашата с вода/мляко и тогава смесвахте или направо сухата каша прибавяхте към пюренцето!  :thankyousign:

Кашата я смесвам с АМ което пие детето. Пробвала съм и директо в пюрето, но не се получава. Не се разтваря кашата и стои на топчета.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #252 -: Юли 26, 2011, 11:00:41 am »
Малко в страни от темата кой прав и кой крив, ама я кажете как приготвяте/приготвяхте спанак за бебе. Попадна ми домашен и се чудя дали да е с ориз, картофи или нещо съвсем различно... Зеленчуците до тук са ни - картоф, морков,тиква, тиквичка, от зърнените ориз и царевица.
Плодове също е яла, да не кажете, че не съм и давала  :lol: ама те не са важни в момента
Не съм приготвяла спанак, а Бобо много го обича, та наскоро точно обмислях как да го правя като затвори кухнята от другата седмица. Може да е с ориз, може да го направиш на пюре с картофи, просто задушен или в тези решетки за варене на пара (на мен ми подариха две и съм много щастлива). За по-натам можеш да му слагаш и месо (когато го въведеш, де, на теб ти е още рано).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #253 -: Юли 26, 2011, 11:19:39 am »
Аз лично не знам за нито едно изследване, че даването на каквато и да е храна след 6 месечна възраст може да навреди трайно на някого. Има тук там някои за рискови популации и временнен ефект, но нищо за някакви трайни увреждания. Дори излезнаха с изследване как са прекали с препоръките и че всъщност доста от тях не са вярни.

има достатъчно изследвания и статии относно необходимостта от по-късно въвеждане на храните, които са алергени, за да укрепне имунната система и да не се стигне до опасност от алергизиране поради сблъсък на алергените със слабата имунна система. не случайно се препоръчва въвеждане на необработен млечен белтък едва след 1 годишна възраст. никъде няма да срещнеш и писмено твърдение на педиатър или специалист по хранене, който да препоръча даване на мед преди 1 година. никой не препоръчва и шоколад преди това, например. за ягодите пък да не говорим...

абсолютно не е вярно твърдението, че няма никакъв проблем от даването на каквато и да било храна след 6 месеца. бебешкото стомахче не съзрява за 1 ден, та на 5 месеца и 29 дена да го пазим, а на 6 месеца и 1 ден да го натъпчем с пържени картофи. това, между другото, е практиката във Великобритания, например - до 6 месеца само кърма или АМ, след това, обаче - стой та гледай. то не е кетчуп, не са хамбургери, не е кока кола в бебешкото шише....

не разбирам, докога ще дъвчем едно и също, с кого се със тезаваме и за къде бързаме?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #254 -: Юли 26, 2011, 11:36:35 am »
От морковеното пюре получихме колики. Сега сме на кота нула. Още не знам с какво да пробвам  :ask:.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #255 -: Юли 26, 2011, 11:37:27 am »
пробвай с чиста оризова каша, разбъркана с АМ което пие или с кърма.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #256 -: Юли 26, 2011, 12:16:21 pm »
не разбирам, докога ще дъвчем едно и също, с кого се със тезаваме и за къде бързаме?
Джам, мед не се дава заради ботулизъм, къде намеси алергиите тук? Мляко не се дава, защото е в тежест на бъбреците, а и по-тудно се усвоява. АМ е направено от мляко и деца с алергии не могат да пият обикновеното АМ и без това. Неоспорим факт е, че алергиите се увеличават, не намаляват, въпреки че захранването се прави по-късно от колкото в миналото. Има доказани проблеми с даване на храни на много ранна възраст - преди 4 месеца, но тук не говорим за това.
  Нито едно от тези няма общо с това, което съм написала за трайни увреждания. Вярно си дъвчем едно и също, а изследвания никой не показва. Това е, защото няма такива. Този спор дали пречи или не се води от много години в медицинските среди и най-после беше показано,че след 6м възраст няма значение. Аз говоря с факти, така че и ето и  изследванията от имунолози: http://www.uptodate.com/contents/patient-information-starting-solid-foods-during-infancy/abstract/3,4

Б.

П.П. Слагам статия, която е по-лесна за четене http://www.uptodate.com/contents/patient-information-starting-solid-foods-during-infancy
« Последна редакция: Юли 26, 2011, 12:21:49 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #257 -: Юли 26, 2011, 12:51:49 pm »
Първо започнах с оризова каша, но не я хареса, отказа да я яде.

Напоследък се говори за по-ранно въвеждане на глутен, да е между 3 и 6 месец.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #258 -: Юли 26, 2011, 13:02:31 pm »
добре, ябълка пробва ли, круша, сини сливи, тиква, тиквичка.... това все плодове и зеленчуци които са подходящи за бърва храна.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #259 -: Юли 26, 2011, 13:34:51 pm »
... както и сладък картоф (при Бобо действаше разхлабващо), обикновен картоф (действа запичащо).
Ако въведеш плод, после можеш да го смесваш с оризовата каша - повечето деца одобряват тази комбинация. Сладкият картоф пък е удобна добавка (аз си го правех във формички за лед) към всеки друг зеленчук, който детето отказва да яде в чист вид.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.