0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #220 -: Юли 25, 2011, 15:12:07 pm »
момичета, кога минахте на детска вода за приготвяне на АМ вм. преварена? предстои ни пътуване, но се чудя дали 6 месеца не е още рано, имайки предвид, че сме в сезона на чревните проблеми, а малкият прекара вече 2 стомашни инфекции с разстройство?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #221 -: Юли 25, 2011, 15:16:21 pm »
Мише, мен лично ме дразни тази липса на индивидуалност и робуването на постулати, наложени от някого. Аз лично не съм въвела попара на 6 месеца, но не съм я въвела и на десет. Въведох я когато сметнах, че детето е готово за тази крачка- беше на 7 месеца и малко. Кисело мляко въведох на 10месеца.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #222 -: Юли 25, 2011, 15:29:18 pm »
Викето, аз дадох вода подходяща за кърмачета преди седмица. Алекс е само на кърма, но пие поне по 200мл вода на ден. И както ти казваш при едно пътуване просто ми свършиха запасите от преварената и му купих изворна на девин. Не е имало проблем след това.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #223 -: Юли 25, 2011, 15:39:38 pm »
Викето, аз минах на изворна с Митака на 6 м защото той бе на АМ,
заминахме за седмица на село, а тамошната вода е меко казано ужасна!
Изворна и минерална не се преваряват и аз правех АМ с Thorn Spring или Девин Изворна.

shanoar, всеки да прави с детето си каквото си иска,
стига това да не застрашава здравето му...
Аз съм противник на ранното захранване по две причини-
защо да играем на руска рулетка дали едно или друго наше действие
ще се отрази в бъдеще на децата, защото колитите и гастритите на нашето поколение
не са от нищо друго, а от даването на всякакви неща от незнание!
Същото се отнася и за зъбите, локум в тензух и мед на бибата!

Пак ще напиша всеки си преценява, аз така смятам...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #224 -: Юли 25, 2011, 15:45:22 pm »
благодаря, момичета, заминаваме без каната за преваряване!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #225 -: Юли 25, 2011, 15:54:22 pm »
Извинявай Мишанта, но това за колитите са спекулации и няма никакви данни, че което си написла има и какпа истина. Все пак като твърдим, че някой с действията си може да  навреди на детето си е добре да говорим с факти.  Би ли казала от къде ти идва информацията, че ранното даване на каквото и да е причинява колити в бъдеще?

Аз лично не знам за нито едно изследване, че даването на каквато и да е храна след 6 месечна възраст може да навреди трайно на някого. Има тук там някои за рискови популации и временнен ефект, но нищо за някакви трайни увреждания. Дори излезнаха с изследване как са прекали с препоръките и че всъщност доста от тях не са вярни.
 

Б.
« Последна редакция: Юли 25, 2011, 16:19:48 pm от Bobbie »


  
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #226 -: Юли 25, 2011, 16:40:15 pm »
Брей какво станало тука.
   Това "започваме с попарките" за теб какво означава? за мен точно, че започвате с попарките на 6м. Отговорила съм ти каква марка и 100 пъти съм ти казала, че сама си решаваш. Не мисля, че трябва да те питам дали да си казвам мнението или не.

Виж какво ще ти кажа,не ми пука за твоето мнение ама грам именно за това не съм го и искала,просто не влезнах в темата и не написах "какво сирене да купя." а написах че започваме с попарите и помолих да ме посъветвате какво сирене да купя.
 Къде след като четеш и разбираш въпроса ми ,откриваш въпрос  " момичета да почна ли да давам попара кажете си мнението" никъде,защото не съм питала.
 Не ме интересува кой на колко дава попара и кой на колко дава мляко.Пак ще кажа,захранвам моето дете не вашето,решенията са мой и на никой друг!
 Кой бил против едно ,кой друго много хубаво бъдете си против,има причини когато хората им се налага ранно захранване......но вие нали ги разбирате тези неща та как да се спори с вас.
 Не карам никой да ме прегръща за каквото и да било,прегръдките който искам аз си ги получавам.Нито съм влезнала за да очаквам аплодисменти за нещо,не са ми нужни.Нека не се бъркаме вече една на друга коя какво смята,особено когато даден човек в случая аз не искам мнение по даден въпрос.
 Вредяла съм била на детето си,брейй ама много пък ги разбирате особено пък моя случай ....
 Да са ви живи и здрави децата,другото вие си знаете кое, кога ,как и по колко.
 
« Последна редакция: Юли 25, 2011, 16:43:09 pm от Мonkey :) »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #227 -: Юли 25, 2011, 16:48:57 pm »
Като не ти пука, защо ми отговаряш? Не ми отговаряй...
Това е форум, някой друг може да прочете и да му пука за моето мнение (както и става).
Боби, не са спекулации това, което го е писала Мишето. Имам примери пред очите си, въпреки че явно не попадат в изследванията, които ти четеш...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #228 -: Юли 25, 2011, 16:50:18 pm »
Ще помоля да смекчите тона. Човек винаги може да сподели вижданията си без да обижда останалите. Мисля сме разумни хора и на който не му харесва да пише тук или да чете, нека не го прави.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #229 -: Юли 25, 2011, 16:51:59 pm »
 :lol: :lol: :lol: Мими права си не си заслужаваше да ти отделям толкова време на тебе ,сега ме е яд нооо правя грешки понякога и то големи като тази :)
 Е хубаво де познавате се ,близки сте си ама не може така,не мисля че аз направих нещата,като човек попитах ,като такъв и отговорих първия път но после какво последва айде моля ви се то бива бива ама вече пък се прекали.
« Последна редакция: Юли 25, 2011, 16:53:57 pm от Мonkey :) »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #230 -: Юли 25, 2011, 17:06:49 pm »
Мonkey :) ,чета, чета и не се сържах вече. От доста време ми се иска да ти обърна внимание на начина, по който пишеш в този форум. Ако се постараеш да пишеш грамотно и да използваш препинателни знаци, може би тогава ние грамотните хора ще те разбираме какво си искала да кажеш! И не намесвай кой с кого се познава, това няма нищо общо с това пишейки грамотно да показваш уважение към хората, които те четат.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #231 -: Юли 25, 2011, 17:11:32 pm »
Мда, кой познавам и кой не, няма нищо общо. Много, ама много е дразнещо, когато някой обижда и държи тон без причинно.
Мънки, считай това за първо предупреждение, след това ще си починеш 3 дни.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #232 -: Юли 25, 2011, 17:12:06 pm »
Е не не вие сте направоооо уникалниииииии чакай май искаш знаци и то препинателни ето ти !!!!!!!??????????,,,,,,,,,,,,,...................изебери кое къде да сложиш абе вие или си нямате работа и се чудите само как да пишете по грамотно или избивате някакви комплекси ,ооо изтривайте ми профила че да се махам то направо неможе се диша от всезнаики и много грамотни,нямам време за знациии ,неискам да съм грамотна като вас,даже сега имам 100 грешки насладете се омръзна ми да се съобразявам.
 Срешнах прекрасни хора от тука само за това ще ви благодаря ,бна екипа за всичко което правят за хората с проблеми,браво дано има повече като вас.Ще помоля и да ми се заключи дневника.Айде обменяйте си опит в захранването и в правописа на воля .
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #233 -: Юли 25, 2011, 17:16:20 pm »
Чета ви и се срамувам за махленския тон на дискусията от вчера и днес в иначе хубавата тема.

До вчера всички ревяхме, че само искаме да забременеем, но като ви гледам сеира, сякаш не сте минали през този ад. За мен темите за майчинството и отглеждането на деца са привилегия и екстра за късметлийките, които вече са майки.

В този форум, уважението, взаимопомощта и подкрепата май останаха само в темите на опитващите и мечтаещите да са наше място. А тук, където вместо отчаяние трябва да цари щастие, само крамоли... Срам.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #234 -: Юли 25, 2011, 17:29:07 pm »
  По-кротко си пишете моля , още сутринта ми се струваше, че нещата излизат от добрия тон. И то не само при Мънки, ако трябва да сме честни и Мими също допринесе за това.
Мише, аз също мисля, че това за гастритите и колитите е чиста проба спекулация. Даже мислех да го напиша в прав текст в една тема, в която Жаси надълго и нашироко се жалеше, че видите ли имала гастрит и не знам какви проблеми поради ранно захранване 8O
Аз, която съм захранена по същия начин, защо нямам такива проблеми бе аджеба....
« Последна редакция: Юли 25, 2011, 17:42:08 pm от shanoar »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #235 -: Юли 25, 2011, 17:46:04 pm »
Извинявам се, че не отговарям поименно на някои питания, но минавам набързо.

За водата. Никога не съм давала преварена вода. Правех АМ с вода на ХИП, отскоро минах на Девин - розово етикет, проблеми не е имало. Давам я така и директно, и в чай и в каквото още се добавя вода.

Храня с Хумана-1, нямам забележки, преди това съм давала и Хумана-АР - също много добро мляко.

За захранването - нямам мнение кое, кога, още не съм започнала...а и никой не ми го иска мнението и по-добре май.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #236 -: Юли 25, 2011, 18:03:53 pm »
Като не ти пука, защо ми отговаряш? Не ми отговаряй...
Това е форум, някой друг може да прочете и да му пука за моето мнение (както и става).
Боби, не са спекулации това, което го е писала Мишето. Имам примери пред очите си, въпреки че явно не попадат в изследванията, които ти четеш...

Ми дай някое от които ти четеш и на базата на които правиш изводи. Аз чета всички изследвания, не си избирам кои ми харесват - това никога няма да знам кое е вярно и кое не. Аз попитах за поне едно (от хилядите на тази тема) и още никой не ми е показал такова. Ми като тези неща са факт, не би следвало да е много трудно да се намери едно едничнко подобно изследване.
Глей сега, ти не можеш да правиш никакви изводи от това, което имаш пред очите си, защото не можеш на базата на един случай да покажеш някаква причинно-следствена връзка. Т.е. каквото и да си видяла, няма как да знаеш причината, та ако ще  не лекар, а Господ да го е казал.   Тези изследвания се правят на много деца, трябва да са издържани статистически и одобрени, че са такива от поне 3ма човека,които са специалисти в областта и които разрешават да се публикува. Причините за тези строги изсиквания са точно, за даняма спекулации както стана с ваксините и аутизма.  Така се прави наука, другото е бошлаф работа.
 Аз не си говоря наизуст, аз също съм майка и искам най-доброто за детето си и за мен ако нещо ще помогне на това дете да има здрава храносмилателна система, то е киселото мляко - за това поне в научните среди спор въобще не съществува. При положение, че липсват изследвания, че не съм права, ще го давам и не ми е приятно някой да ми казва, че си играя руска рулетка със здравето на детето си. Най-малкото е несериозно, да не говорим, че е обидно и най-вече, че не е вярно.

Аз разбирам защо на Мънки не и издръжаха нервите.  Ми тук се държите с нея все едно е лоша майка, понеже не вярва,в което вие вярвате. И да - точната дума е „вяра“, след като няма данни подкрепящи думите ви. И аз като shanoar смятам, че ти допринасе за това. Този поучителен тон все едно всичко знаеш, а тя не знае за какво говори не е приятен за никого.

Б.
« Последна редакция: Юли 25, 2011, 18:09:22 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #237 -: Юли 25, 2011, 18:20:40 pm »
Малко в страни от темата кой прав и кой крив, ама я кажете как приготвяте/приготвяхте спанак за бебе. Попадна ми домашен и се чудя дали да е с ориз, картофи или нещо съвсем различно... Зеленчуците до тук са ни - картоф, морков,тиква, тиквичка, от зърнените ориз и царевица.
Плодове също е яла, да не кажете, че не съм и давала  :lol: ама те не са важни в момента

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #238 -: Юли 25, 2011, 18:35:12 pm »
Кога започнахте да давате на децата да пият прясно мляко вместо АМ?

Имам възможност да взимам хубаво мляко от село и засега им правя кисело но остава и за пиене. Малки ли са още (1г.7м.)? Стига да го харесат разбира се.

Досега съм им го давала само под формата на кремове, десерти.
« Последна редакция: Юли 25, 2011, 18:53:03 pm от Lisko »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #239 -: Юли 25, 2011, 19:57:22 pm »
Lisko, препоръките са за след 1г.  възраст. Някои хора дават до много по-късно.  А иначе май всеки е започнал различно -аз пробвах по-рано,в западна Европа май дават и до 2-3 г възраст. Но препоръките са да са поне на 1 годинка, но никъде не пише че трябва. Прясното мляко няма някакви повече хранителни стойности от АМ-то , а обратното - АМ си има всичко. Аз държах да го спра колкото се може по-рано, защото в АМ ползват и соев протеин, а в САЩ голяма част от соята е пръскана с огромни количества пестициди и прецених, че за нашият случай специално е по-добре. Има и био АМ, но то пък е с глюкоза, не с лактоза, затова него не съм го ползвала. При вас няма наложителна причина да го спреш, но ако искаш да го спираш, вече отдавна са минали възрастта, така че не са малки.  Нашият алерголог каза на 1г и 1 ден можеш да дадеш ( все едно един ден има значение :-) )