0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
...стана ми навик да пиша в старата седмична в понеделник сутрин... 8)

Здрава, усмихната и щастлива седмица!
Много  :sunshine: и добро настроение!
Пускайки темата се сетих за един стих на Петя Дубарова,
изпят невероятно от Петя Буюклиева и Георги Христов!
:music22: :music22:

        ПРОЛЕТ


Повярвали в лудия смях на петлите,
в звъна на камбана с нестройно сърце,
взривяваме зимната броня на дните
с момичешки устни, с момчешки ръце.

Мокрее стопеният сняг по косите.
Красиви сме в джинсите от кадифе.
И чувствам как огън на кръгове скрит е
в очите ни с тежкия цвят на кафе.

Мостове, задрямали сфинксове, дюни...
Със наш седемнайсетгодишен размах
възсядаме, будим... Но кой ли целуна
косите ми светли от слънце и прах?

Дали ме докосват по светлото чело
смутените устни на дръзко момче?
А може би просто задъхана радост
в косите ми блика, в кръвта ми тече...

10.03.1979

Хубав ден и бъдете здрави!
 :flower: Мишанта
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #1 -: Април 04, 2011, 08:28:16 am »
Весела, здрава и слънчева седмица и от нас!
Тази седмица ние сме на дисциплина - маратон-обикаляне на лекари  :?
Мише, след твоите стихове няма как да не ми е хубав деня  :D
Ти кога спиш? Снощи те оставих на линия, тази вечер пак първа  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #2 -: Април 04, 2011, 08:38:18 am »
Добро утро и лека седмица на всички.
Моята май няма да е много лека, защото си имам една кисела краставичка, която на моменти я избива на мрънкане без очевидна причина. Но май активно вади зъби детето. Майка ѝ ги чака поред, а те си никнат както решат. :lol: Докато търсех предния горен десен, открих втори горен ляв и някакви предкътници ли са, що ли. И в тази връзка да ви питам, как убеждавате малчовците да отворят уста и да изтърпят четката за зъби? Моето дете не ще и не ще. Показвам аз как го правя, радва ми се и на своята четка се радва, но до там. Изобщо още не съм открила начин, да я накарам да отвори уста, когато аз искам.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #3 -: Април 04, 2011, 09:21:15 am »
Привет и от нас :D
Много слънчева седмица и най-вече здрави деца!

Пеше, аз не помня да съм имала такъв проблем, но май доста по-късно от твоята кукла, Рая отвори уста с кеф да си мие зъбите, като реши, че няма да я отвори, не мога насила да я накарам :)  Ще свикне с времето, дет се вика търпение му е майката :D


Мишанке, както обича да казва Сия, ще се пребиеш в тъмното бе :lol:
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #4 -: Април 04, 2011, 09:25:18 am »
Добро утро!Ех,че хубаво започната седмица със красиви стихове :).
И от нас много здраве,игри и спокойни деца и мами!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #5 -: Април 04, 2011, 09:52:48 am »
Пеше, присъединявам се към мнението на Надин,
пробвай си всеки ден, Митака свикна точно така!
Браво на теб, аз на Калина още не съм взела  :oops:
Днес ще поправя този пропуск, голяма игротека-зъботека ще е миенето комплект!

Не ме занасяйте със спането, моля, моля   :wink:
Малко дейности имам денем, бързо се наспивам! :lol:
Калина е в процес на активно зъбоникнене и се буди често.
Гушим се, приспивам я по няколко пъти и
после трудно заспивам, и направо подхващам деня!
Свикнала съм, не ми тежи, а и след време
няма да иска да се гальотим толкова!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #6 -: Април 04, 2011, 10:00:31 am »
ха ха мишки на простораааа............ :bighug: :bighug: :bighug:
Пете, Алекс почна сега, преди 2-3 месеца и си ги мие с кеф. Даже ако забрава, той веднага ме подсеща.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #7 -: Април 04, 2011, 10:04:30 am »
Ехееее, Мише, щом се гуши си добре. Моя магарешки бодил .... Но от скоро и тя се понатиска до мен, за няколко секунди, да не си помислите нещо :D и дава инцидентни целувки, много смешни. С тях си връщам на баща ѝ, който ме дразнеше, че аз я убеждавам да каже "мама", пък тя ми отговаря - "та-тееее".
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #8 -: Април 04, 2011, 10:21:56 am »
Здрава и весела седмица и от нас! :)

Мише, Петя Дубарова ми е любимка от време оно. Отдавна не се бях сещала да препрочитам нейни стихове, но днес ще го направя с удоволствие. И аз благодаря, че усмихна деня ми рано-рано. :)

По повод зъбите и Виктор е така - много упорито крие какво има в устата му. Стиска я като "кокоше дупе", както викаше баба ми, и нищо не мога да пъхна вътре пряко волята му.  :)


Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #9 -: Април 04, 2011, 10:59:31 am »
Благодаря ви за отговорите в предната темичка. Май ще взема някаква поставка - ще видим каква ще намеря! И ще реша в движение коя ще е по-удобна за нас!

Здрава седмица от нас и дано има повече слънце!  :lol:

Аз не се включвах досега тук, но пък ви чета с удоволствие и научавам доста неща!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #10 -: Април 04, 2011, 11:20:30 am »
Здрава седмица и от нас!

Барбаронче, имам две поставки за корито в къщи - едната е същата, каквато Мими26 ти предложи като вариант, а другата е пластмасова /пак някой в предната тема ти беше пуснал линк/. Подарявам ти ги на драго сърце, стига да ми пуснеш адрес на ЛС да ти ги изпратя. Дано пък да свършат работа. Аз не ги и пробвах, ползвах възглавници.

Усмивки от нас!
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #11 -: Април 04, 2011, 11:22:17 am »
Хубава седмица, здрави деца и майки и много разходки!

Аз проблеми с Антон и четката за зъби нямам, четка сме купили много отдавна и как иначе, като само щом видеше кака си покачена на стъпалото в банята да мие зъби и веднага се качва до нея да й дърпа четката от устата. Купихме и на него и сега вечер се бутат качени  двамата на стъпалото и търкат зъбите дружно. Като им поотмине мерака, аз довършвам.
У нас всичко се прави заедно - къпане, ядене и т.н. По отношение да накарам Антон да направи нещо е нужно само да помоля и Мона да го направи :lol:
Само ги приспиваме поотделно, щото заедно нямат приспиване, но и тогава само си подвикват, чукат си по стените :)

Пеше, защо не пробваш да отидете заедно в банята - предполагам върви след теб и й е интересно  какво прави мама, почваш да си миеш зъбите без изобщо да намекваш с нещо, че и тя трябва, само да те гледа. Като разбере, че не искаш от нея да го направи, може пък тогава да поиска :wink: Не знам колко е възпитателно, но при мен този метод ми свърши работа за доста неща със Мона. По никакъв начин не можех да я накарам да седне и се храни с нас, спрях да я каня и сама дойде.
« Последна редакция: Април 04, 2011, 11:27:55 am от tzvetenze »
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #12 -: Април 04, 2011, 11:24:05 am »
Здрава и светла седмица и от нас !
Много слънчево настроение за всички деца и майки  :D

При нас са големи вълнения  :) Аз имам РД, който ще празнувам за пръв път от 6 години...малко след това ще отпразнуваме и 6м на Дари...и изобщо - големи вълнения !
А днес като гледам какво е слънчево - ще се заема с малко пролетно почистване ! Прозорците отдавна "плачат" за миене. ( писна ми от тези строежи  :( голяма мръсотия )

Мишанта, страхотен простор имаш !  :D Дано не ми се скарате, искам да ви поздравя с нещо много любимо ! ( И Дебелянов ми е голяма любов, но да не спамя много  :oops: )

Японският филм

На остров гол живеят двама
и го поливат нощ и ден.
Това е филмът.Друго няма.
И вий скучаете до мен.

Жената, хвърлила черпака,
се просва с хълцания зли.
а вий се смеете във мрака
на глупостта, че сте дошли

Защо? нима сте духом голи
подобно оня остров там.
Ако е тъй, то за какво ли
се трудиме над вас, не знам?

Но на екрана, мълчалива,
жената се изправя пак,
за да полива свойта нива
все тъй, черпак подир черпак.

Сега вървете към вратите
шумете, смейте се на глас-
докрай, додето разцъфтите,
ще мъкнем влагата към вас!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #13 -: Април 04, 2011, 12:07:44 pm »
Цвети, така пробвам бе. Гледа ме, интересно ѝ е, иска да докопа моята четка, но с нейната още не се сеща какво да прави. Нищо де, ще продължавам да показвам.
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #14 -: Април 04, 2011, 14:05:02 pm »
Хубава седмица и от нас.
Мия като беше малка си миеше зъбите без никакви проблеми, обаче сега не желае, просто не иска и да чуе :( Имам си някакво супер опако дете -нито зъби мие, нито дава да я среша, ужас ви казвам....Сериозно съм се замислила да я подстрижа нула номер, че на всичкото отгоре косата й се оплита страхотно и без специален спрей, няма разресване...Ама да е жива и здрава, пък останалото все някак ще го наредим. При нея всичко е въпрос на вътрешно убеждение и решение, което взима тя, а не й се налага.
<br />[link=http:
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #15 -: Април 04, 2011, 15:11:46 pm »
Хубава седмица и от нас! :D

Моята Мишка беше с хрема, но вече се пооправи. Миналия вторник така си я взех от градината.
Лошото е, че от събота насам и Малчо с хрема, та не може да суче, няма апетит и за друг вид храна. Вчера почти нищо не е ял. А като спи, хърка милото.

Обаче днес се изявих като пълна лигла. :oops: Мишка до сега не беше ревала сутрин на влизане в градината. Но тази сутрин като ревна "Искам мамааааа!", реве, та се дере. И аз почти се разревах. И Косьо, и той реве в ръцете ми и т.н. Помолих да я изкарат отново отвън в коридора, тя веднага спря, а аз започнах преговори с нея, как като дойда да я взема, ще и донеса това, това и еди-какво си, ще отидем да се возим на кончетата, но искам сега да е добра и да не плаче. Уж ми обеща, но влизайки пак ревна истерично.
И аз взех, че се поддадох и си я прибрах обратно в къщи. Яд ме е, че се поддадох, защото сега ще ме пробва постоянно.
Утре ще опитам да съм по-твърда.
« Последна редакция: Април 04, 2011, 15:13:39 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #16 -: Април 04, 2011, 18:40:48 pm »
Кокиченце, разбирам те! То сърце майчино не трае :) Дано да не се опитва да те работи малката :)

Мишана, браво за хубавата тема! Прекрасни стихове за прекрасно начало.

Мешко, видях че има детски четки за зъби, чиято четка светка. Пробва ли с такава четка?


Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #17 -: Април 04, 2011, 19:10:52 pm »
Здравейте и от нас.
Ние все още свикваме с новия член на семейството, по-скоро баткото свиква. Първите дни беше просто полудял милият. Както не ме беше виждал три дни , само искаше да се гушка, не ми даваше да кърмя бебето, "сложи Коцето на кошарката мамо". Сега вече е малко по спокойно , но през нощта като кърмя и баткото се събуди , започва да реве, гледам да не го будя, но сякаш ме усеща. Дано да минем и този период.
Той все още ползва биберон , което не му пречи да говори много, правилно и с изречения. Понякога се изумявам какви неща знае и как ги изговаря.
Зъбите си мие с желание, гледам да ходим заедно сутрин и вечер, но понякога не ми се отдава сутрешното ходене, но вечер задължително. Преди лягане двамата минаваме мием зъбите и в леглото. Вече почти си ги мие сам и то правилно. Всичко иска да прави сам и аз това използвам. Купила съм му четка за зъби на лакалут, имаше и на ОралБ, които показват кога трябва да ги смениш. Но той си избра тази, много е мекичка и приятна.
Лека седмица на всички и здрави дечица.
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #18 -: Април 04, 2011, 21:58:43 pm »
Поправка - не свети четката, а дръжката и! Извинете  :lol:


*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #19 -: Април 05, 2011, 08:40:03 am »
Моите са с такива светещи. По едно време и те отказваха да мият, но като купих тези им беше интересно и пак започнаха. Иначе бяха свикнали с миенето, защото от първото зъбче започнахме да мием след всяко хранене с пюре, но явно си имат период. Сега вечер докато са на гърнетата, мият зъбите - да не губим време както се казва  :lol:
Снощи в Мола видяхме количка с тризнаци момиченца на около 5-6м. И Криси вика:"Мамо, айде вземем едно бебе, те много са тук"  :lol: Викам му, не можем бе, мамо, тати трябва да ни донесе на нас и той:"Тати трябва жожи в на мама корема сестичката?" Преди месец им  го казах като искаха да купуваме бебе и запомнили. Няма празно просто, всичко попиват...