0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #80 -: Април 07, 2011, 10:09:55 am »
Уф..и при нас го има проблема с ресането и заплитането. Ще взема да потърся такъв спрей. Времето днес е прекрасно и смятам да направим една хуууубава разходка навън. Дари е доста по-добре вече /да не ме чуе само дяволът/. Благодаря на всички за пожеланията :bighug:
Довечера ще пиша как е минало къпането с козирка 8)
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #81 -: Април 07, 2011, 11:11:55 am »
но трябва да й пазя ухото да не влиза вода поне 40 дни. Пробвах с памук в ушите - маха го диването. Сега ще купя такава козирка, но силно се съмнявам, че ще се задържи на главата й :?


Нуну,
моята Мишка преди година и малко си беше пробила сама тъпанчето на ухото и също трябваше да го пазим от вода. По съвет на ушния доктор слагахме памук, натопен във крем или олио, т.е. нещо мазно трябва да е, за да не пропусне вода и отгоре задължително найлонова шапка за коса, която да обхване болното ухо.

И аз, като Мешко ползвам на Шаума детския шампоан с балсам и после спрея. Но вече и аз ще пръскам всеки ден със спрея при разресване, че иначе не дава да я сресвам. Страшни писъци и ревове са. :(

Вени,
аз се чудя, защо сте махнали коритото толкова рано? Михаела до година и половина я къпех в коритото, а след това и купих джапанки и вече - права под душа. Сега в апартамента сме с душ кабина и Мишка се къпе "в кабинката", а Косьо - във ваната на стойката. Но стойката скоро ще я махна, че и той взе да се надвесва. А по някой път Мишка има желание да го къпе. Стъпва на нейното стъпалце и го къпе. Даже съм ги снимала. :lol:

Мери,
завиждам ви на отношенията брат - сестра! :D Мишка на моменти е много любвеобилно, но сякаш по-често не го иска Косьо. А най се дразни, ако види баща и да гушне Косьо, защото тя е влюбена в баща си. Пуста ревност!
Но и  тя си кърми играчките, докато аз кърмя Косьо. :)
« Последна редакция: Април 07, 2011, 11:32:24 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #82 -: Април 07, 2011, 11:38:03 am »
Здравейте, днес минавам да ви почерпя. Баткото става на две годинки, ето я нашата торта , ще празнуваме в неделя:
http://pepiy.multiply.com/photos/album/6/6#photo=51

Нещата вече са по-спокойни. Той към Коцето няма нищо, по скоро ревнува мен. Него само го целува, гали, иска да го слага в кошарката сам, да го къпе. Естествено му позволявам да ми помага и той го прави с желание, но като дойде някой друг вкъщи , особено свекърва ми, постоянно го пита "да те взема ли теб или да взема Коцето у нас". Естествено отговорът е да вземе Коцето, макар че последния път каза, че не дава бебето, никой не давал. Опитах се да й обясня на жената да не му задава такива въпроси, но ефектът е нулев. Резултатът е, че не иска да ходи с нея никъде, като я види и започва да я гони. По телефона й казва да не идва у нас, не я искал. Направо понякога се чувствам неудобно, но колкото и да му обяснявам, че тя само ще дойде да го види, той не ми вярва.
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #83 -: Април 07, 2011, 12:05:32 pm »
twin, при нас преди месец, два започна драмата с къпането на косата.

Аха, значи да не си мисля, че идилията с къпането ще е вечна.  :lol: :lol: :lol:
Освен да се надявам да ни подмине или периода да е по-кратък при нас.

elora_cat, честит ти рожденник! Да е жив и здрав и най-щастливия батко да бъде! Весел празник и на вас!

Ох, като говорите за заплетените коси се сещам за мен като малка. Разресването беше цял ужас - строена с два гребена и една четка и сигурно поне половин час траеше тази агония. :lol: Тогава нямаше балсами или поне е нямало кой да ми вземе. Но косата така и не се реших да пострижа - търпяла мома за хубост.  :P

Ние днес заминаваме на гости при моите родители. На мен ми е много радостно, но явно и Виктор усети, че ще се ходи нанякъде, защото не рачи да спи преди обяда. Видя приготвения багаж и сигурно реши милото да не изтърве момента с тръгването.  :D

Хубав и слънчев уикенд ви желая!
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #84 -: Април 07, 2011, 14:06:03 pm »
Имате ли впечатления от доктор Мангъров като частен педиатър?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #85 -: Април 07, 2011, 14:13:34 pm »
http://pepiy.multiply.com/photos/album/6/6#photo=51

Нещата вече са по-спокойни. Той към Коцето няма нищо, по скоро ревнува мен.
Ох..все едно за Дара ми говориш...Това наборчетата са голяма работа!
Да ти е жив и здрав рожденника, много да ви радва! Пожелавам ви незабравим празник и много подаръци!
Нашата само като ме види да приближа друго дете и започва да реве и да го блъска, или пък точно в този момент решава, че трябва да я гушкам...направо незнам ако в момента имахме второ дете, сигурно щеше да е война вкъщи.
Кокиченце, то хубаво с шапка, ама нали идеята е все пак да й измия и косата...А особено покрай ушето, в което капем капки е една сплъстивена, много ме дразни...Сега се прибрахме от разходка - купих козирка, показах й как се слага, нямаше особени драми, но понеже много й се спеше...Ще видим довечера как ще е.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #86 -: Април 07, 2011, 14:14:18 pm »
Аз мога да се похваля, че при нас драмата с миенето на косата приключи успешно преди няколко месеца. Симеон е честолюбив и суетен и именно това използвахме. Татко му работеше по въпроса с честта, когато се къпят заедно - показваше му как истинските мъже не плачат и си мият косите сами, измисляха си някакви игри под водата, които включваха потапяне на лицето под вода (ако са във ваната) или пръскане с водни пистолети (ако са под душа). Той го научи и да си държи главата назад и да си затваря очите.
Аз работех по програмата "Виж колко си хубав и колко хубаво миришеш" :lol: избирахме заедно шампоан, напоследък с Макуин или Спайдърмен :wink: Задължително се отбелязва, как утре Кристина/Аника/Нора-Мия/Грете или която друга е поредната любов, ще помирише косата му и ще разбере, ако е мръсна :P
В момента от "Без косата, нали" сме на фаза "Може ли да измием и косата".

А защо не се къпете с децата си? За мен е загуба на време да го къпя първо него и после да отделям време и за себе си. Къпем се заедно откакто започна да стои стабилно на краката си. Не твърдя, че има връзка, но драмите с миенето на косата при нас започнаха, когато го оставях при свекървата за почивните дни и тя започна да го къпе пак в корито.

За разресването - ползвам спрей за коса и четка за възрастен. Нито една от детските четки или гребени не вършеше работа и все го скубеше.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #87 -: Април 07, 2011, 14:35:42 pm »
Ще потърся и аз такъв спрей, благодаря момичета!

Габи я къпахме в анатомичното корито със стойка чак до 2-та годинка и след това започнахме във ваната като задължително правим басейн тя да плува, а аз поливам със слушалката :) Не си го представям някак съвместното къпане аз, докато си мия косата примерно и не я виждам какво прави ще ми е притеснено, а и подозирам че ще си остана неизкъпана, така ми е по-спокойно всеки по реда си :)

Ели, честит ти рожденник! Жив и здрав да е и все така да ви радва! Целувки и на двамата сладури!

Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #88 -: Април 07, 2011, 15:11:39 pm »
Нуну,
тогава пробвай както вече ти казах с мазен памук в ухото и отгоре залепено цялото ухо с цитопласт или с тиксо. Ние с Мишка така правехме, докато не намерихме шапка за баня. Но когато не ви е ден за миене на коса, сложи и шапка и ще си сигурна, че ухото ще остане сухо.

Това, да се къпя с Михаела, съм го правила. Но сега вече са двама, къпя децата едновременно, а пък после за мен не ми остават сили, след като съм ги приспала. :oops: Така че, ... когато успея през деня - тогава, ако успея. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #89 -: Април 07, 2011, 15:38:34 pm »
Зимата къпя през ден, лятото понякога и обед, и вечер!
Зависи от играта и вида в който се прибираше Митака миналото лято.
Интензитета, последователноста и това дали и аз се къпя с тях
се променя с времето, но най-вече с прохождането на Калина!
Преди, когато тя не ходеше къпех първо нея, обличам изсушавам коса
слагам с един панер с играчки в кошарата и с Митака влизаме да се къпем заедно!
Разбира се на отворени врати да я чувам, това само когато баща им отсъства!
Когато е у дома, делим се полово и всеки влиза под душа с поверника си.
Сега обаче е сложнооо, тя не признава прегради, опитва се да прескача кошарата
и този номер не върви изобщо, ще се пребие грам страх няма!
Съвсем скоро ще започна заедно да ги къпя, а аз откакто ходи,
след като те са готови изчаквам едни РЕКЛАМИ и знам, че имам 5 минути!
Калина в телевизора се заглежда само, ако има реклами или музика!
Може в другата стая да е щом започнат пристига и замръзва,
затова ги използвам и взимам душ.Войник не съм била, но и за 3 минути съм готова  :lol:...
Митака си играе и нямам проблем с него него но Калина е способна с дрхите,
както Тони на Цветето, да дойде и да повтори банята и с мен!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #90 -: Април 07, 2011, 16:18:06 pm »


с такива ги мия- имаме манго, ягода, череша и лавандула- лично аз обожавам аромата на манго, на лавандулата пише, че е за спокоен сън  :wink:
спреят е само един, първият на снимката
имаме и спрей на Орифлейм, и двата вършат еднаква работа
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #91 -: Април 07, 2011, 17:02:15 pm »
Ели, честит ти порастнал батко!

синьо кокиче
  къпехме го  в корито със тойка, последно опита да скочи от коритото и три пъти се обърна заедно със стойката в коритото. Не помагаха играчки, приказким песнички, едно къпане отиваше 1 час и накрая пак се обръщаше със стойката. Една вечер много ни се спеше и просто го взех с мен да го изкъпя и така започнахме. Сега направихме опити за корито - 2 и настана неистов рев. Мисли, че ще го давим.
Как ще го уча да плува някой ден...не знам..
[/url][/url]
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #92 -: Април 07, 2011, 20:43:52 pm »
А защо не се къпете с децата си?

Ние винаги се къпем заедно - който от двама ни е отговорен за банята, при изплакването задължително влиза с тях под душа. И без това сме целите мокри от играта в коритото преди това :wink:
Къпем се 3в1, иначе отиде 100 часа :lol:

Мини, не съм ги виждала тези шампоанчета, но ще ги потърся задължително, предполага ги има във веригите супермаркети?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #93 -: Април 07, 2011, 21:14:41 pm »
o, не- няма ги тук
от гросеритата от Англия са вземани- на промоция са около 1,5 паунда обикновено, иначе са на 2
другият път като поръчвам ще ти пиша
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #94 -: Април 08, 2011, 09:34:46 am »
Здравейте идвам с едно питане,дано има кой да помогне :(.
 Моето дете до ден днешен не иска да излизаме навънка,в момента в който излезем той започва да реве страшно много и не спира,варианта да спре е да се умори ( сещате се колко рев у удря ).Тествала съм го,първо мислих да не е от количката ...в началото ревеше само докато го сложа в нея,обаче сега вече седи вътре даже си и гука,нооо в момента в който се покажем извън входа на блока край.Ако пък случайно съм успяла да го изведа спящ,щом се събуди и само докато се огледа и пак истеричен рев.Това не е нормално,та нали уж децата много обичат навънка!?А и като ревне ,аз го прибирам и в момента в който влезнем във нас ,почва да се смее и гука  8O.Моля ви помогнете че ще откача вече.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #95 -: Април 08, 2011, 09:50:59 am »
Здравейте идвам с едно питане,дано има кой да помогне :(.
 Моето дете до ден днешен не иска да излизаме навънка,в момента в който излезем той започва да реве страшно много и не спира,варианта да спре е да се умори ( сещате се колко рев у удря ).Тествала съм го,първо мислих да не е от количката ...в началото ревеше само докато го сложа в нея,обаче сега вече седи вътре даже си и гука,нооо в момента в който се покажем извън входа на блока край.Ако пък случайно съм успяла да го изведа спящ,щом се събуди и само докато се огледа и пак истеричен рев.Това не е нормално,та нали уж децата много обичат навънка!?А и като ревне ,аз го прибирам и в момента в който влезнем във нас ,почва да се смее и гука  8O.Моля ви помогнете че ще откача вече.


Не съм много компетентна но мислиш ли че може да се плаши от шумовете?? Аз от първия ден започнах да пускам в нас доста силна музика,тв-то да се чува добре,и естествено сешоарите вървяха заради коремчето.. И мисля че му създадох някаква среда от шумове различни ,с които Влади свикна и сега не се притеснява от почти нищо..Леко се впечатлява от моторчетата дето много пръцкат ама като цяло навън е гипс :)
Ти досега не си ли излизала-като е бил по-малък?.Аз за първи път на 18 дена го изкарах до морето малко..
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #96 -: Април 08, 2011, 09:59:47 am »
Искре, аз незнам как да ти помогна. Дано се нормализират нещата. Страх ли го е...незнам:(

В нас отново Никол е с нова аркада от тази сутрин:) Няма спиране. 10 мин след многото рев отново беше качена на най-високото и готова да пада наново:)
Иначе вече ме целува по бузите:))))Няма такива целувки:) по колко пъти на ден я моля няма да ви кажа:)
От 3 дни се нучим и наобяд да заспиват сами. Първия ден бяха големи ревове и драми но вчера вече с книжките в леглата и бърборене от трите легла нещата започнаха да се получават.:)Много започнаха да ми тежат и да ме боли гърба с приспиването на ръце. Дано научаването не е временно:)
На Алекс му избиват 4 зъба наведнъж, като двата са кучешките и засега няма допълнителни тръшканици и кривотия от нормалната за него:)
Тази седмица пропуснахме излизанията навънка мо другата мислим да наваксаме и в дъжд и в сняг:))))))))
Мини, и мен ме имай предвид, че искам да сменям бюбхена.
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #97 -: Април 08, 2011, 10:12:20 am »
Еххх, искам и аз бебешки целувки, засега само ме хапят :(
Искра, мисля, че ти трябва лекар. Възможно е да е от страх, но може пък да има по-изострен слух. Не мога да ти помогна с друго освен с това предположение.
Lisko пробвала ли си Саносан? Аз съм мнохо хепи, че го открих и кроя планове да ми го вземе наш приятел от Германия директно.
« Последна редакция: Април 08, 2011, 10:14:25 am от jasmin_veni »
[/url][/url]
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #98 -: Април 08, 2011, 10:20:05 am »
Monkey, а ако го държиш на ръце и е сгушен в теб, пак ли плаче?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #99 -: Април 08, 2011, 10:35:31 am »
Лисе, тая наща порода скорпионска - все катерачки бе. Моята е същата - все да се покатери някъде, колкото по-високо, толкова по-доволна усмивка цъфва на лицето ѝ. Целувки по бузите още не съм получила, но дава "муцка", може би понеже така ѝ показвахме с баща ѝ. Беше много смешна, като ни видя за пръв път. Гледа ту единия, ту другия с една тънка усмивчица, след което ни хваща, кой за буза, кой за ухо и ни доближава главите. Така бааавно и внимателно се доближава и до мен като иска целувка. Права си, че няма такива целувки, но са толкова редки.
Мonkey, опитай така както каза  marmotche. Гушнат и първо за малко навън. После увеличавай времето и го поствай в количта. Може вече да проявява любопитство, а в количката да не вижда достатъчно. Може да смята, че е много навлечен и това да му е проблема. Пробвай разни варианти. Времето се оправя и ако сега не сте навън, то кога.