0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #40 -: Април 05, 2011, 22:26:36 pm »
Лис, честита ти помощ! Дано да си доволна и да вземеш поне един час спокойствие :)
ultra лично съм виждала изтъркани зъби от електричка, затова имай едно наум. Момичето беше на 17 години, беше я ползвала 1 година и всичките и зъби бяха с по 1-2 милиметра изтъркани. Мен ме е страх такава да ползвам, затова ползвам мека четка, с която мога да търкам здраво, без да нараня венците. Такава ще взема и на бебето, като се светне как да държи четката. Зъболекарката ми й ги изгради зъб по зъб. При вас такава ли препоръчва зъболекаря?

Зъбите ние ги мием със силиконов накрайник и пастата за зъби. Ники като види накрайника и направо лети към него. Хваща ми пръста и сам мие зъби и гънки. То е ясно, че аз изчетквам зъбите, но той ми хваща пръста и започва да чеше венцците и се смее с глас :D

Аз да питам как да процедирам вече с къпането? Ваничката я дадохме, че започна да се огъва и вече се къпем под душа като аз или таткото го държим. Ама той ми натежава вече. Трябва ми стойка, която го държи прав. Идеи?
[/url][/url]
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #41 -: Април 05, 2011, 22:46:48 pm »
Вени, той не може ли да стои прав сам, слагаш го на пода и поливаш с душа.
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #42 -: Април 05, 2011, 23:09:36 pm »
Вени, що не пробваш нещо такова:
http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=419.
Слагаш бебето вътре, ако не ти се иска да е съвсем на земята. Аз по едно време мислех да купувам такова за Дара, но се отказах, тъй като още си ползваме ваничката. Но ние сме с вана, та слагам ваничката в голямата вана и я поливам с душа.
Аз да се оплача, че втора седмица сме си вкъщи. Тоя отит се оказа доста сериозен. :Та ходихме днес до ИСУЛ по тоя повод, засега пункция не се налага, но пък трябва много да пазим ушето. И ако може до Великден да си я гледаме. По тоя повод Щъ не Щъ свекито ще довтаса в неделя. Е, много ми се искаше да измисля някакъв друг вариант, ама неможах :( Трябва и на работа да се ходи. На всичкото отгоре колежката ми излезе по майчинство и съм вече съвсем сама. Дано скоро намерим ново момиче, че ми се плаче...
Айде стига съм се оплаквала.
Да си кажа за четката за зъби - ползваме някаква от 0 до 3 години с много мек косъм на чико. Вече втора й купувам такава. В началото ползвахме накрайника, но Дара доста бързо се сдоби с почти всички зъби и си трябва четка. А да си призная мием зъбите най-често през ден...и то с големи кандърми, ама то и мойто е едно овне инатоооооооо....
Лека вечер на всички! И никакви болести повече!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #43 -: Април 05, 2011, 23:44:42 pm »
Нинко, съжалявам да прочета, че вместо да се подобрява Дари отново не е добре!
Със свекървите търпение, необходими са понякога...това е!
Да не се влошава Малечка, това е важно, другото вятър и мъгла.

Вени голям леген, нашия е от 5-6 лв, върши прекрасна работа.
Калина обаче си я държа здраво все още, с едната ръка нея с другата подвижния душ.
Е, на финала сме мокри комплект, но това е част от аквапарка.
После се сушим на простора  :wink:...справка в профила до шарените чорапци.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #44 -: Април 06, 2011, 01:08:02 am »
Приемате ли нови мами?  :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #45 -: Април 06, 2011, 01:31:34 am »
Приемате ли нови мами?  :D


добре дошла :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #46 -: Април 06, 2011, 02:07:38 am »
Вени голям леген, нашия е от 5-6 лв, върши прекрасна работа.
Калина обаче си я държа здраво все още, с едната ръка нея с другата подвижния душ.
Е, на финала сме мокри комплект, но това е част от аквапарка.
После се сушим на простора  :wink:...справка в профила до шарените чорапци.[/color]

хи хи и ние така, по голям леген и под душа. Докато е по-малък ще седи, после може и прав да е. Алекс все още така се къпе. Даже като поискам по набързо, прав по душа, реве и си иска легена.
Иначе баща му го къпе, само по гащи, щот къпан, не къпън, накрая двама мокри излизат от банята. :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #47 -: Април 06, 2011, 07:30:05 am »
Относно къпането, това е едно от най-приятните моменти в деня,
и много се радвам, че и двамата обичат да го правят!
А аз много искам да ги къпя заедно,
все са ми пред очите трите лисета в басейна  :P :P :P
Тази запечатана гледка е само още един детайл, към възхищението ми от майка им!
Не, че сега Митака не седи полуготов до нас
в очакване да заеме на Калина мястото,
но само още нейната палавост в комплект с все още нестабилност ме спира!
Ще изчакам още месец, но вече се оглеждам за овален леген
подобен на коритце, който да ги побира и двамата!
Мери, виждах лятото в Метро и ти се огледай,
още няколко месеца и ще са компания под душа!  

Добре дошла,  :flower:rossy *!

Вчера водих Калина на ваксина
и комай си прибрах от поликлиниката екстра,
имам тежест в гърдите, цяла нощ ме тресе
със 100 ката се облякох и пак така! :(
Дано на нея и се размине...
Добре, че снаха ми имаше свободен ден
та не водих и Митака с нас!

« Последна редакция: Април 06, 2011, 07:51:50 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #48 -: Април 06, 2011, 08:45:11 am »
Мише, дано ти се размине.
Ние почти до 2те годинки ги къпахме в коритото на стойката, след това взехме от тези гумираните пътеки за баня и там стоят прави, ако искат си посядват и под душа. Проблема беше не че не ги събира коритото, а нежеланието им да излязат, а водата ставаше студена, откарваха по час, целите се сбръчкваха. Много се страхувах да не настинат.
Ето в такова корито ги къпехме:
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #49 -: Април 06, 2011, 08:50:16 am »
Бързо оздравяване на Дари!
Мише,дано нищо ти няма,че тези кабинети са развъдник на вируси.Нашата педиатърка събира периодично децата на ваксина в съботен ден когато няма други хора.
За къпането-Митко го къпя и аз все още в голям леген,макар че понякога иска да седи върху него и да го поливам с душа.Та в тая връзка много ми хареса идеята на Мими с гумираната постелка против пързаляне.
Хубав ден на всички!

*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #50 -: Април 06, 2011, 09:09:25 am »
Бързо оздравяване на Дари!
Ох..дано, че сме рожденици в неделя! Аз понеже много се чудих какво да правя за рождения ден и ето ти на...Тъй като решихме да я кръстим Дари и определихме вече дата - 25-ти април, решихме тогава да бъде тържеството с роднините /в Търново/, а тук да занеса торта в яслата в понеделник и все пак да си отпразнува РД с децата. Дори и торта сме поръчали с Дуду /Мики Маус 8)/, знае песничката за Хепи Бърдей, макар че според нея звучи : "Люлю лююююлю лю лю", а сега вече се замислям дали да не откажа и тортата, като няма да ходи изобщо на ясла, а и лелките много ме издразниха, та изобщо не ми се занимава с тях и да вземем символично една малка торта вкъщи да духне свещичките, да й подарим подаръка и така...Много ми е криво като ми се объркаха така плановете. Вкъщи няма място да събера деца, за да го отпразнуваме вкъщи, а за клубче ще ми дойде много натоварващо финансово, толкова събития в един месец. Наоплаках ви се едно хубаво, сега да ходя да сготвя нещо, че всеки момент ще се събуди малката палавница и ще стане страшно! :D
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #51 -: Април 06, 2011, 09:46:57 am »
Вени, може да опиташ и в басейн да сложиш Ники. Има такива малки овални или кръгли на които се надува и дъното и е меко. Освен това са шарени и децата много се радват (поне в началото):)

Мише:), аз вече искам да ги поливам само с душа, но верно ще направим наводнение ако не е басейна:) А и в нас не се топли навсякъде и ме е страх да не ги простудя все още:) Лятото съм им замислила парти с маркуча на вилата:)))))))))

Нинка, дано Дари се оправя по-скоро.

Роси, добре дошла.
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #52 -: Април 06, 2011, 10:54:55 am »
Ние се къпем още в бебешкото корито - посбутват се малко, но моите не са от едрите и се събират без да се оплакват :) Но стойката много отдавна съм я махнала, не смея така като Мими със стойка, че много шават, надвесват се, протягат да докопат нещо. Коритото на земята, във водата задължително да има много пяна, аз или баща им седим на детското стъпалце до тях и се освежаваме под пръските :D
После задължително ги вкарвам под душа, защото иначе няма как да ги облея. На пода в душ кабината имам постелка против хлъзгане, заради Антон най-вече. Кой прав, кой седнал - както им е удобно.
При нас няма начин да ги изкъпя поотделно, това означава другият да седи ревящ пред банята. А и няма по-голям кеф от това да се къпят заедно, пълнят ми сърцето и позволявам всякакви игри и волности, проточва се много, често се налага да сменям водата с по-топла.
После е много важно да затворим вратата на банята плътно, защото Тончо на няколко пъти ни е правил номер, вече облечен и обут, скришом да си влезне обратно в коритото и да се полива с канчето.

Роси, добре дошла :)
Дари да оздравява бързо, за да се радва на събитията, които предстоят!
« Последна редакция: Април 06, 2011, 10:57:30 am от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #53 -: Април 06, 2011, 11:44:22 am »
Тончо на няколко пъти ни е правил номер, вече облечен и обут, скришом да си влезне обратно в коритото и да се полива с канчето.

 :lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #54 -: Април 06, 2011, 11:48:44 am »
Кристина допреди половин година, отказваше да седне в друго,освен в един стар леген, който си беше харесала. Накрая едвам се събираше вътре, и беше много смешно как се опитва да се побере цялата. После купих от сгъваемите корита, първото къпане беше стратегически на терасата/там и буркан с вода да сложа пак ще се опита да се напъха/, и от тогава  се къпем в него. Удобно е, защото като свършим го сгъвам и заема много малко място.

И понеже отворихме темата с къпането, да се оплача, че миенето на косата започва да се превръща в мисия невъзможна. Взех и козирка, но изобщо не иска да я сложи,и като тръгна да и мокря косата, така се дере, че очаквам социалните някой ден.
Вчера не издържах, и въпреки дрането я изкъпах цялата, а тя милата ревеше с крокодилски сълзи. Егати лошата майка..... :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #55 -: Април 06, 2011, 11:59:57 am »
а, додохме на любимата ми тема за миенето на косата...
при нас напоследък драмите се поуталожиха, защото провеждам психологическа обработка - редувам хвалби с посочване на положителни примери и така...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #56 -: Април 06, 2011, 12:12:14 pm »
И при нас къпането на косата стана мнооого трудно. Пазари се още преди да влезем в банята "Гавата не, Тео не ика". Ако друг се е запътил към банята също предупреждава да не си мие косата  :lol:
С рев два пъти в седмицата я измиваме. Сдоби се и с войнишка прическа по тази причина.
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #57 -: Април 06, 2011, 12:21:31 pm »
миенето на косата започва да се превръща в мисия невъзможна. Взех и козирка, но изобщо не иска да я сложи,и като тръгна да и мокря косата, така се дере, че очаквам социалните някой ден.
Вчера не издържах, и въпреки дрането я изкъпах цялата, а тя милата ревеше с крокодилски сълзи.

Фифа, при нас беше точно по описаният от теб начин. Аз толкова внимателно я обливах, а тя викаше "моля те, мамо, стига вече, не искам повече" с такъв ужасЕн глас  :(
И козирки имахме, и специални канички, прилягащи плътно по челцето.
Може би около третата година вече почна да преодолява този страх - с много говорене и обясняване от наша страна да си навежда главата назад, да затваря очички, ползвах много слаба струя, заедно избирахме шампоанче - да е с принцеса, ах как хубаво мирише на ягодка - и малко по малко започна да го приема за нещо нормално. Но и до днес й е неприятно де. Сега ползваме една козирка, която не се закрепя за главата, а е с едни смешни дръжки и детето само трябва да я придържа. Опитвам се с тази козирка да измислим някава игра - аз си я слага, слагаме я на брат й, и тя се залисва.

Докато сме на "водна" тема - има ли от по-големите дечица тук, записани на плуване? Интересно ми е да споделят къде ходят (за София)
« Последна редакция: Април 06, 2011, 13:38:34 pm от tzvetenze »
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #58 -: Април 06, 2011, 13:16:03 pm »
Благодаря за гостоприемството  :wink:
Фифа аз доста се чудих дали да не си взема сгъваемо корито , тъй като нямам много място . Заслужава ли си и голямо ли е ?
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #59 -: Април 06, 2011, 13:18:06 pm »
Спокойна, здрава и приятна, макар и хладна седмица!
Виждам, че се обсъждат хигиенни теми, та да питам: С каква четка да започнем миенето на зъбите(на брой 6)- просто силиконов накрайник или истинска четка? Има едни комплекти на Chicco- кутийка с четка и паста- дали са подходящи и хубави?

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.