0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #60 -: Април 06, 2011, 14:00:30 pm »
Инке, нашата е такава:
http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=537
Пастата ни е nenedent на dentinox без флуор. Важно е да вземеш паста без флуор. Незнам тази на чико на каква цена е и дали излиза изгодно комплекта. По принцип тази, която аз ползвам от самото начало се продаваше в комплект със силиконовия накрайник /малка паста/ и така излизаше по-скъпо, отколкото да си вземеш по-голяма паста + накрайник отделно.
Хм..ние засега нямаме проблем с миенето на косата, но трябва да й пазя ухото да не влиза вода поне 40 дни. Пробвах с памук в ушите - маха го диването. Сега ще купя такава козирка, но силно се съмнявам, че ще се задържи на главата й :?
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #61 -: Април 06, 2011, 14:30:41 pm »
Ние поне с къпането нямаме проблем. Винаги е обичала да се къпе, но все още я е страх от душа и не го използваме. За нас огромният проблем, както вече споделих, е сресването на косата. Щом я доближа с четката и започва едно крещене на: Не, моля те, не икам...Ужас, направо. Едвам успявам да среша по някой кичур на ден. А тази сутрин как пищя преди да излезем от вкъщи, че и по пътя, не е истина направо. Мисля си да сложа табелка на вратата, че никой не го малтретира детето, а просто не желае да ходи в тази градина. Такива ужасяващи писъци се чуват, че не знам какво ще си помислят хората. От 4 месеца насам, откакто ходи в държавната градина, почти всяка сутрин е така. Не желае да стане, не желае да се облече, иска у дома. Застава отвън пред колата и ревейки, крещи, че не е яла :?. тъй като времето минава в писъци и борба за обличане, невинаги й остава време да си хапне киселото мляко с бисквити (напоследък направо е пристрастена към това)....В градината се стяга и влиза нормално, без драми, но дотам е кошмарно, направо. А вечер е толкова щастлива като се прибере вкъщи, не мога да ви опиша колко е доволна.
« Последна редакция: Април 06, 2011, 16:01:52 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #62 -: Април 06, 2011, 14:35:16 pm »
И при нас къпането на косата стана мнооого трудно. Пазари се още преди да влезем в банята "Гавата не, Тео не ика". Ако друг се е запътил към банята също предупреждава да не си мие косата  :lol:

"беш кошата, беш кошата!!!"

ох, ще ме уморят тез бръмбарчета...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #63 -: Април 06, 2011, 14:54:26 pm »
Цветенце, детско плуване има в Горна Баня. Водата била по-слабо хлорирана, и подходяща за малки деца. Поне така казват.

Роси, много съм доволна от сгъваемото корито. Малката с кеф се къпе в него, лятото и на плажа го носихме, а където и да отидем го взимаме с нас, защото е супер компактно.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #64 -: Април 06, 2011, 15:00:20 pm »
Fifa моля те, покажи ми това сгъваемо корито,
направо ми върза любопитството на панделка! :D
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #65 -: Април 06, 2011, 15:53:26 pm »
Fifa моля те, покажи ми това сгъваемо корито,
направо ми върза любопитството на панделка! :D

http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=6627&cat=59
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #66 -: Април 06, 2011, 16:22:16 pm »
Мдам, мисля първо да опитам с голям леген, че цените на коритата и стойките са :o
Благодаря на всички за споделеното мнение :)
Стефи, аз да го пусна да стъпи на пода, ама диването иска да пълзи и ходи из банята и ще се получи като къпане на куче - кучето тича, аз след него с душа.


Лелеее, като чета какви драми имате с тази коса ме хрваща страх. Ники реве като мия лицето, но държа да отбележа, че от както спрях къпането във вана няма нови пъпки. Сега останаха само белезите да ги мисля :oops: Много ми е гадно, когато всеки път като го видят снахата и зетя правят забележка, че е като пъпчасал тийнейджър, все едно нарочно е пъпчасал и това видиш ли го прави грозен :( А той вече няма пъпки, само точици от местата на които са избивали, които точици се заличават с екзомегата бавно, но сигурно. Ама ми е кофти да ми правят забележка за гарджето ми. Ми той за мен си най-прекрасен.
[/url][/url]
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #67 -: Април 06, 2011, 16:35:03 pm »
Виктор го къпем в коритото, поставено на пода в банята. Той си е седнал вътре и си играе с играчките, докато аз го мия (клекнала до него), а баща му полива. Изплакваме с душа в изправено положение. Засега проблеми нямаме. И с миенето на главата също. :) При вас от самото начало ли са тези проблеми или с времето децата придобиха този страх?

Весел рожден ден nunu! Дано Дара е здрава и весела!
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #68 -: Април 06, 2011, 17:03:34 pm »
twin, при нас преди месец, два започна драмата с къпането на косата.

Нуну, оздравявайте бързо и незабравим празник!

jam, явно се е светнал, че коша почти няма, та затова е гавата при нас  :wink:

И за къпя под душа с подложка, която не се пързаля. Драмата с обличането още не е започнала при нас, но като ви чета вече се настройвам и за нея. Винаги се сещам за Кольо на Фуси с елека наобратно, когато стане дума за претенЗии при обличането.

Здрави да са всички малки и големи!
« Последна редакция: Април 06, 2011, 17:05:33 pm от midge »
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #69 -: Април 06, 2011, 17:12:45 pm »
И аз се чудя какви са тия периоди.Митко и той от 2 седмици като реша да плакна косата и почва да реве.До преди това-никакъв проблем.

Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #70 -: Април 06, 2011, 17:29:49 pm »
И аз щях да питам кога са се появили проблемите с косата, ама twin ме изпреварила. А дали има връзка със смяна на шампоан? Лютене на очи? Бобо даже се кефи да му се мокри лицето, когато го къпем, много се смее. Но, май се променят тия работи...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #71 -: Април 06, 2011, 17:59:10 pm »
Привет и от нас! :)

Нуну, бързо оздравяване на Дари и приятно изкарване на празника!

Лиско, честита помощничка! :)

Проблемите с косата, при нас датират май от както имат нещо което може да се нарече коса, докато беше перушина беше лесно. Като възраст може би от година и половина. Все се каня да сложа бележка, че си къпя децата, не ги коля, ама като се замислих и за колко още неща има тръшкане и рев... Вчера реваха като магарета, че съседчето си отиде у тях, респективно и то така се драло, та го доведоха пак  :lol:.

Елора, при нас това с "не го искам бебето" не го е имало, но е сигурно защото и Ели беше още бебе, но чак пък любов да се демонстрира... карат си се и се бутат за играчките постоянно. Напоследък обаче забелязвам, че в някой момент Стефан като се удари и Ели го вика да го цункала :). Или играят, тя била майката, а Стефан детето и тогава го гушка, но това е от около месец, два.

Да си похваля детето, вчера имаха тържество от английския в детската и Ели си каза нещата без да се притесни. Бях много горда, а преди тържеството със сигурност аз съм се вълнувала повече от нея ;). Другите деца също се справиха страхотно. Учителката им е млада и личеше, че има подход към децата, караше ги да гледат към нея, за да не се притеснят от присъстващите родители.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #72 -: Април 06, 2011, 20:29:39 pm »
И при нас не е имало ревност, даже обратно. Той толкова я обича, че чак не смее да я пипа умишлено, за да не я нарани. Иначе неумишлено е имала  2 главички, няколко изгеквания върху нея и още подобни. Много пъти докато я храня, той минава, целува я по главичката и  заминава. От скоро ходи при нея до креватчето и се държат за ръце. А нейните очи грейват като го видят. Имам чувството, че нищо друго не съществува за нея.
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #73 -: Април 06, 2011, 22:04:02 pm »
Мари,много мило ми стана представяйки си описаната картинка. :)
Аз утре ще водя Митко за носен секрет,че тия сополи край нямат.
Отдавна не беше се разболявал,но пък сега се проточи 1 месец :(.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #74 -: Април 07, 2011, 00:34:01 am »
Спокойна, здрава и приятна, макар и хладна седмица!
Виждам, че се обсъждат хигиенни теми, та да питам: С каква четка да започнем миенето на зъбите(на брой 6)- просто силиконов накрайник или истинска четка? Има едни комплекти на Chicco- кутийка с четка и паста- дали са подходящи и хубави?


те излизат много скъпо заради кутията.Четката е към 4.50 ,а пастата е към 5.5 лв.,та за 10 лв. излизат двете,а с кутийката са 18 . 8O- прекалено е голяма разликата.Пастата на Чико има флуор ,до колкото помня.То май само на Ненедент няма.Ние до сега бяхме с четка Чико(нуну ги е показала) и Ненедент,но онзиден му взех паста Лакалут (има флуор обаче).
<br />
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #75 -: Април 07, 2011, 06:37:39 am »
И аз много се притеснявах, че каката ще ревнува, но за щастие тя много му се радва и иска непрекъснато да ми помага за всичко :D Ако не може да се включи в някоя дейност, например като кърмя, взима някое от нейните бебета и ме имитира, давала му  да яде от сърцето  :lol: Последните дни само на няколко пъти ми казва, да не храня Мати, гладен да стои и да плаче, но тя и за себе си така говори. "Не искам да ядъм мамо, искам гладна да стоя/спя" Изобщо каквото и да я карам да направи, тя все обратното иска, ако каже че трябва да се облече, защото ще се разболее, отговора е пак същия - искала да е болна и да и бият инжекции. Или пък искала да се цапа и да неслуша :) Иначе непрекъснато му говори, пее, целува, той като издаде някой звук и тя търчи да му носи съответната буквичка да му я покаже и му казва - браво Мати, научил си буквата Г примерно, много е забавна :)

Ели, дано и при вас тръгнат нещата в тази посока, давай на баткото да ти помага с грижите за бебо, може това да помогне. Аз тук бях чела за подаръчета от бебето за по-голямото детенце и го пробвах това, също има ефект. И сега като реди едната книжка с пъзели и знае, че е подарък от бебето, още като я взима да си играе и му благодари за подаръка.

Миенето на зъбките и на нас ни е проблем често, като реши че не иска и няма сила на света която да я убеди в противното.
И с миенето на косата е драма, от скоро започна да плаче като започна да я плакна, преди започваше още като я намокря :) Споделете какъв шампоан ползвате за по-дългите косички, че на Габи започна да се заплита и ресането след баня е друг проблем. Аз мия с Клоран.

*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #76 -: Април 07, 2011, 08:00:11 am »
На Бюбхен има шампоани с балсам детски, но аз лично не съм ги ползвала. Аз ползвам още тези комбинираните за тяло и коса на Бюбхен. А проблемът със заплитането го реших с подстригване. :lol: Ама не заради заплитането, а защото веднъж я загледах отстрани с дългата коса и една такава мъничка и кльощава. И реших, че не й отива с толкова дълга коса.
А за миенето - аз и досега й мия косата само с козирка. Веднъж опитахме без нея, като и казах да затвори очичките, ама настана голяма драма като й влезе вода в ушите. :lol:
А пък за зъбите, освен редовното миене ходим и на три-четири месеца на зъболекар. Доц. Маркова така е запленила и моята дъщеря. Още помни подаръците, които и е дала. Вече сяда сама и отваря устата без да я молят, за да се хвали. Пък тя и обяснява, че все така хубаво трябва да търка, за да не й изядат червейчета зъбките. :lol: Освен миенето два пъти на ден, тя препоръчва и изплакване на устата винаги след ядене на нещо сладко. Защото кариесите при млечните зъби се развиват много бързо.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #77 -: Април 07, 2011, 08:18:53 am »
а ние имаме проблем с честото миене на зъби, в някой дни /особено с нова паста или нова четка/ се мие до 10 пъти на ден, след всяко вкарване на храна в устата, чак до ревове, че й е мръсна устата и трябва да се измие
Преславка я имитира, така че няма проблем
и за банята са първи- могат да се къпят по сто пъти на ден, пак не пречи
като свърши водата ме кара да направя още, то бива тюлени, ама чак пък толкова  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #78 -: Април 07, 2011, 09:43:15 am »
Ех, свате, много чистички снахи имам  :bighug:
За заплитането - купила съм спрей за разплитане на коса на Орифлейм. Преди бях взимала за племенниците ми такъв, има ефект. Само с него ми дават да ги вчесвам.
За миенето на главата, като им кажа: Трябва да измием косите, за да са ви хубави прическите", сами почват да търкат с шампоана  :lol: Мнооого са суетни. Спомена ли думата "хубави", всичко се прави и накрая се декларира "Мамо аз готен"
И ние все още мием с безфлуорна паста.
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #79 -: Април 07, 2011, 09:50:19 am »

 Споделете какъв шампоан ползвате за по-дългите косички, че на Габи започна да се заплита и ресането след баня е друг проблем. Аз мия с Клоран.

Аз използвам на Shauma комбиниран шампоан с балсам и отделно специален спрей за лесно разресване. От същата серия беше (с едно смърфче на картинката), но сега свърши и взех подобен на Джонсън. И двата действат много добре. Както вече казах, при Мия косата се оплита зверски -вечерта ако я среша, на сутринта като се събуди, вече е оплетена. Не бях виждала такава коса досега, а почти винаги съм имала дълга коса...Затова използваме спрея ежедневно.
<br />[link=http: