0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
...стана ми навик да пиша в старата седмична в понеделник сутрин... 8)

Здрава, усмихната и щастлива седмица!
Много  :sunshine: и добро настроение!
Пускайки темата се сетих за един стих на Петя Дубарова,
изпят невероятно от Петя Буюклиева и Георги Христов!
:music22: :music22:

        ПРОЛЕТ


Повярвали в лудия смях на петлите,
в звъна на камбана с нестройно сърце,
взривяваме зимната броня на дните
с момичешки устни, с момчешки ръце.

Мокрее стопеният сняг по косите.
Красиви сме в джинсите от кадифе.
И чувствам как огън на кръгове скрит е
в очите ни с тежкия цвят на кафе.

Мостове, задрямали сфинксове, дюни...
Със наш седемнайсетгодишен размах
възсядаме, будим... Но кой ли целуна
косите ми светли от слънце и прах?

Дали ме докосват по светлото чело
смутените устни на дръзко момче?
А може би просто задъхана радост
в косите ми блика, в кръвта ми тече...

10.03.1979

Хубав ден и бъдете здрави!
 :flower: Мишанта
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #1 -: Април 04, 2011, 08:28:16 am »
Весела, здрава и слънчева седмица и от нас!
Тази седмица ние сме на дисциплина - маратон-обикаляне на лекари  :?
Мише, след твоите стихове няма как да не ми е хубав деня  :D
Ти кога спиш? Снощи те оставих на линия, тази вечер пак първа  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #2 -: Април 04, 2011, 08:38:18 am »
Добро утро и лека седмица на всички.
Моята май няма да е много лека, защото си имам една кисела краставичка, която на моменти я избива на мрънкане без очевидна причина. Но май активно вади зъби детето. Майка ѝ ги чака поред, а те си никнат както решат. :lol: Докато търсех предния горен десен, открих втори горен ляв и някакви предкътници ли са, що ли. И в тази връзка да ви питам, как убеждавате малчовците да отворят уста и да изтърпят четката за зъби? Моето дете не ще и не ще. Показвам аз как го правя, радва ми се и на своята четка се радва, но до там. Изобщо още не съм открила начин, да я накарам да отвори уста, когато аз искам.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #3 -: Април 04, 2011, 09:21:15 am »
Привет и от нас :D
Много слънчева седмица и най-вече здрави деца!

Пеше, аз не помня да съм имала такъв проблем, но май доста по-късно от твоята кукла, Рая отвори уста с кеф да си мие зъбите, като реши, че няма да я отвори, не мога насила да я накарам :)  Ще свикне с времето, дет се вика търпение му е майката :D


Мишанке, както обича да казва Сия, ще се пребиеш в тъмното бе :lol:
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #4 -: Април 04, 2011, 09:25:18 am »
Добро утро!Ех,че хубаво започната седмица със красиви стихове :).
И от нас много здраве,игри и спокойни деца и мами!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #5 -: Април 04, 2011, 09:52:48 am »
Пеше, присъединявам се към мнението на Надин,
пробвай си всеки ден, Митака свикна точно така!
Браво на теб, аз на Калина още не съм взела  :oops:
Днес ще поправя този пропуск, голяма игротека-зъботека ще е миенето комплект!

Не ме занасяйте със спането, моля, моля   :wink:
Малко дейности имам денем, бързо се наспивам! :lol:
Калина е в процес на активно зъбоникнене и се буди често.
Гушим се, приспивам я по няколко пъти и
после трудно заспивам, и направо подхващам деня!
Свикнала съм, не ми тежи, а и след време
няма да иска да се гальотим толкова!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #6 -: Април 04, 2011, 10:00:31 am »
ха ха мишки на простораааа............ :bighug: :bighug: :bighug:
Пете, Алекс почна сега, преди 2-3 месеца и си ги мие с кеф. Даже ако забрава, той веднага ме подсеща.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #7 -: Април 04, 2011, 10:04:30 am »
Ехееее, Мише, щом се гуши си добре. Моя магарешки бодил .... Но от скоро и тя се понатиска до мен, за няколко секунди, да не си помислите нещо :D и дава инцидентни целувки, много смешни. С тях си връщам на баща ѝ, който ме дразнеше, че аз я убеждавам да каже "мама", пък тя ми отговаря - "та-тееее".
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #8 -: Април 04, 2011, 10:21:56 am »
Здрава и весела седмица и от нас! :)

Мише, Петя Дубарова ми е любимка от време оно. Отдавна не се бях сещала да препрочитам нейни стихове, но днес ще го направя с удоволствие. И аз благодаря, че усмихна деня ми рано-рано. :)

По повод зъбите и Виктор е така - много упорито крие какво има в устата му. Стиска я като "кокоше дупе", както викаше баба ми, и нищо не мога да пъхна вътре пряко волята му.  :)


Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #9 -: Април 04, 2011, 10:59:31 am »
Благодаря ви за отговорите в предната темичка. Май ще взема някаква поставка - ще видим каква ще намеря! И ще реша в движение коя ще е по-удобна за нас!

Здрава седмица от нас и дано има повече слънце!  :lol:

Аз не се включвах досега тук, но пък ви чета с удоволствие и научавам доста неща!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #10 -: Април 04, 2011, 11:20:30 am »
Здрава седмица и от нас!

Барбаронче, имам две поставки за корито в къщи - едната е същата, каквато Мими26 ти предложи като вариант, а другата е пластмасова /пак някой в предната тема ти беше пуснал линк/. Подарявам ти ги на драго сърце, стига да ми пуснеш адрес на ЛС да ти ги изпратя. Дано пък да свършат работа. Аз не ги и пробвах, ползвах възглавници.

Усмивки от нас!
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #11 -: Април 04, 2011, 11:22:17 am »
Хубава седмица, здрави деца и майки и много разходки!

Аз проблеми с Антон и четката за зъби нямам, четка сме купили много отдавна и как иначе, като само щом видеше кака си покачена на стъпалото в банята да мие зъби и веднага се качва до нея да й дърпа четката от устата. Купихме и на него и сега вечер се бутат качени  двамата на стъпалото и търкат зъбите дружно. Като им поотмине мерака, аз довършвам.
У нас всичко се прави заедно - къпане, ядене и т.н. По отношение да накарам Антон да направи нещо е нужно само да помоля и Мона да го направи :lol:
Само ги приспиваме поотделно, щото заедно нямат приспиване, но и тогава само си подвикват, чукат си по стените :)

Пеше, защо не пробваш да отидете заедно в банята - предполагам върви след теб и й е интересно  какво прави мама, почваш да си миеш зъбите без изобщо да намекваш с нещо, че и тя трябва, само да те гледа. Като разбере, че не искаш от нея да го направи, може пък тогава да поиска :wink: Не знам колко е възпитателно, но при мен този метод ми свърши работа за доста неща със Мона. По никакъв начин не можех да я накарам да седне и се храни с нас, спрях да я каня и сама дойде.
« Последна редакция: Април 04, 2011, 11:27:55 am от tzvetenze »
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #12 -: Април 04, 2011, 11:24:05 am »
Здрава и светла седмица и от нас !
Много слънчево настроение за всички деца и майки  :D

При нас са големи вълнения  :) Аз имам РД, който ще празнувам за пръв път от 6 години...малко след това ще отпразнуваме и 6м на Дари...и изобщо - големи вълнения !
А днес като гледам какво е слънчево - ще се заема с малко пролетно почистване ! Прозорците отдавна "плачат" за миене. ( писна ми от тези строежи  :( голяма мръсотия )

Мишанта, страхотен простор имаш !  :D Дано не ми се скарате, искам да ви поздравя с нещо много любимо ! ( И Дебелянов ми е голяма любов, но да не спамя много  :oops: )

Японският филм

На остров гол живеят двама
и го поливат нощ и ден.
Това е филмът.Друго няма.
И вий скучаете до мен.

Жената, хвърлила черпака,
се просва с хълцания зли.
а вий се смеете във мрака
на глупостта, че сте дошли

Защо? нима сте духом голи
подобно оня остров там.
Ако е тъй, то за какво ли
се трудиме над вас, не знам?

Но на екрана, мълчалива,
жената се изправя пак,
за да полива свойта нива
все тъй, черпак подир черпак.

Сега вървете към вратите
шумете, смейте се на глас-
докрай, додето разцъфтите,
ще мъкнем влагата към вас!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #13 -: Април 04, 2011, 12:07:44 pm »
Цвети, така пробвам бе. Гледа ме, интересно ѝ е, иска да докопа моята четка, но с нейната още не се сеща какво да прави. Нищо де, ще продължавам да показвам.
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #14 -: Април 04, 2011, 14:05:02 pm »
Хубава седмица и от нас.
Мия като беше малка си миеше зъбите без никакви проблеми, обаче сега не желае, просто не иска и да чуе :( Имам си някакво супер опако дете -нито зъби мие, нито дава да я среша, ужас ви казвам....Сериозно съм се замислила да я подстрижа нула номер, че на всичкото отгоре косата й се оплита страхотно и без специален спрей, няма разресване...Ама да е жива и здрава, пък останалото все някак ще го наредим. При нея всичко е въпрос на вътрешно убеждение и решение, което взима тя, а не й се налага.
<br />[link=http:
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #15 -: Април 04, 2011, 15:11:46 pm »
Хубава седмица и от нас! :D

Моята Мишка беше с хрема, но вече се пооправи. Миналия вторник така си я взех от градината.
Лошото е, че от събота насам и Малчо с хрема, та не може да суче, няма апетит и за друг вид храна. Вчера почти нищо не е ял. А като спи, хърка милото.

Обаче днес се изявих като пълна лигла. :oops: Мишка до сега не беше ревала сутрин на влизане в градината. Но тази сутрин като ревна "Искам мамааааа!", реве, та се дере. И аз почти се разревах. И Косьо, и той реве в ръцете ми и т.н. Помолих да я изкарат отново отвън в коридора, тя веднага спря, а аз започнах преговори с нея, как като дойда да я взема, ще и донеса това, това и еди-какво си, ще отидем да се возим на кончетата, но искам сега да е добра и да не плаче. Уж ми обеща, но влизайки пак ревна истерично.
И аз взех, че се поддадох и си я прибрах обратно в къщи. Яд ме е, че се поддадох, защото сега ще ме пробва постоянно.
Утре ще опитам да съм по-твърда.
« Последна редакция: Април 04, 2011, 15:13:39 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #16 -: Април 04, 2011, 18:40:48 pm »
Кокиченце, разбирам те! То сърце майчино не трае :) Дано да не се опитва да те работи малката :)

Мишана, браво за хубавата тема! Прекрасни стихове за прекрасно начало.

Мешко, видях че има детски четки за зъби, чиято четка светка. Пробва ли с такава четка?


Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #17 -: Април 04, 2011, 19:10:52 pm »
Здравейте и от нас.
Ние все още свикваме с новия член на семейството, по-скоро баткото свиква. Първите дни беше просто полудял милият. Както не ме беше виждал три дни , само искаше да се гушка, не ми даваше да кърмя бебето, "сложи Коцето на кошарката мамо". Сега вече е малко по спокойно , но през нощта като кърмя и баткото се събуди , започва да реве, гледам да не го будя, но сякаш ме усеща. Дано да минем и този период.
Той все още ползва биберон , което не му пречи да говори много, правилно и с изречения. Понякога се изумявам какви неща знае и как ги изговаря.
Зъбите си мие с желание, гледам да ходим заедно сутрин и вечер, но понякога не ми се отдава сутрешното ходене, но вечер задължително. Преди лягане двамата минаваме мием зъбите и в леглото. Вече почти си ги мие сам и то правилно. Всичко иска да прави сам и аз това използвам. Купила съм му четка за зъби на лакалут, имаше и на ОралБ, които показват кога трябва да ги смениш. Но той си избра тази, много е мекичка и приятна.
Лека седмица на всички и здрави дечица.
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #18 -: Април 04, 2011, 21:58:43 pm »
Поправка - не свети четката, а дръжката и! Извинете  :lol:


*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #19 -: Април 05, 2011, 08:40:03 am »
Моите са с такива светещи. По едно време и те отказваха да мият, но като купих тези им беше интересно и пак започнаха. Иначе бяха свикнали с миенето, защото от първото зъбче започнахме да мием след всяко хранене с пюре, но явно си имат период. Сега вечер докато са на гърнетата, мият зъбите - да не губим време както се казва  :lol:
Снощи в Мола видяхме количка с тризнаци момиченца на около 5-6м. И Криси вика:"Мамо, айде вземем едно бебе, те много са тук"  :lol: Викам му, не можем бе, мамо, тати трябва да ни донесе на нас и той:"Тати трябва жожи в на мама корема сестичката?" Преди месец им  го казах като искаха да купуваме бебе и запомнили. Няма празно просто, всичко попиват...
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #20 -: Април 05, 2011, 09:01:14 am »
И Криси вика:"Мамо, айде вземем едно бебе, те много са тук"  :lol:


Eй това ми хареса! :lol:

Днес Мишка отиде с баща си на градина, и без това каза, че искала с тати с бялата кола да отидат, но пак имало рев. Той поне не я е върнал обратно, за разлика от мен. :lol: :lol:

Мешко,
и при нас сресването на косата е сериозен проблем. :( Такъв рев и писъци са, докато я сресвам, та сигурно ни чува целият блок.

А обличането е леко изпитание за нервите ми всеки ден и сутрин, и следобед. Все тя си избира дрехите, все се почва едно: "Не, не искам тази блузка, искам тази! Не, не искам тази поличка, а тази рокличка и този чорапогащник!... Това не искам, не искам тези обувки, не, Мишка не обича шапки, няма да сложим шапкаааа! ..." :) Сещате се, че се получават безумни комбинации по някой път и като се намеся, тя се противопоставя. Обикновено половин час ми отнема обличането с всичките полемики около него. Почвам да я заплашвам, че ще я оставя тук сама, а ще взема само Косьо навън, а тя: "Мишка ще дойде!" - "Ами, хайде обличай се тогава!", та така. :)

Иначе зъби мие с желание, но не ми дава аз да го правя вместо нея. Та доколко ги измива, не знам.

Малкия е все така сополив, но днес поне сука от гърда, а не от шише, та явно е малко по-добре. Като види спрея за нос, капките или помпичката, настава луд рев.

Елора,
да не те отчайвам много, но и при нас е така. Мишка все още не го иска Косьо. Все иска да го оставим навън пред блока след разходка, а само нея да прибера. Удря го, все и пречел, да съм го махнела, че и пречи и прочее. Много мога да пиша по темата, но ще стане досадно. Да, има моменти, в които го обича и отива да го гушка :D или пък да му сресва косата :D, но в повечето случаи все вика: "Не обичам Косьо! Мама да го махне!". :lol: :( Да се смея ли, да плача ли? :?
« Последна редакция: Април 05, 2011, 09:10:55 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #21 -: Април 05, 2011, 09:20:40 am »
Признавам си, Моника я оставям за някои неща тя да взима решение, обаче за други съм непреклонна. Пешек имаше едни накрайници като четки за зъби, които се поставят на пръста ти. С такива започнахме и с него чешкахме и зъбките. Когато дойде момента и сама пожела, включихме четката за зъби. И понеже Моника се е метнала на майка си, се чуди под какъв предтекст да седи на чешмата. Миенето на ръце със сапун и зъбки и е единственото разрешено и тя го прави по няколко пъти на ден  :lol:.

Вчера ми оставиха племенника да го погледкам. Не го бях виждала от декември. Две годишен малчуган. Баща му каза, че нищо не е ял и седнахме да вечеряме. Как ли не го молих, какво ли не му давах, и Моника му прави самолети и въртолети, не и не. И не склони залък да сложи. Егати детето, уби ме. Най-накрая го загушках и му казах, че ако ме обичка ще хапне. И той се сгуши и заспа. В тоя момент влезе баща му и той скочи, все едно изобщо не е заспивал.  8O Аз разбира се му се накарах, че го е събудил, щяхме да го съблечем и занесем в леглото, обаче за моя изненада останових, че той изобщо не е и заспивал. А хитреца му, се засрамил и се правел на заспал, когато го карали да яде настоятелно представете си  :lol:. А леля му се върза най-рибешката.  :lol:
Плюс това разби бабите. Ние с Моника нямахме проблем, обаче останалите.. Знаете ли какво е чупена car. Той казва 2 думи на английско бебешки и три на бебешко български  :lol:. За някой неща Моника ми превеждаше  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #22 -: Април 05, 2011, 09:37:07 am »
Хубава прохладна седмица пожелаваме на всички:)
И дано слънчо скоро се покаже за по-дълго:)

Децата са добре и вече си вечерят редовно:)А майка им не хвърля храна, даже дава допълнително:):) От седмица не се събуждат и за мляко през ноща. Будят се давам малко вода и продължават да спят.
Никол обаче освен, че е с лилаво око не може да спи спокойно защото много и се запушва нослето нощем и не може да диша. Няма сополи, ни денем, ни нощем. Промивам, пръскам физ.р-р но нищо не помага. Приемам съвети.
Купих инхалатор преди седмица но не сме го ползвали още. Днес ще опитам да я задържа да и направя инхалация с физ. р-р. Дано помогне.
Мини, колко инхалации на ден мога да правя?
Има ли някой, който ползва предпазни решетки за легло. Скоро големите легла ще са ни готови и мисля да поръчвам ето такива решетки.
http://www.mytoys.de/Reer-Verl%C3%A4ngerung-f%C3%BCr-Bettschutzgitter-Metall-wei%C3%9F/Zum-Schlafen/Baby-unterwegs/KID/de-mt.ba.ca02.12.02.03/1513535
Те всички са на един принцип но ме интересува стабилни ли са. Иначе, тези които тук продават са много красиви но и много скъпи.
Пете, аз мия зъбите на децата точно с тези накрайници за които и Лидия пише. Никол и Дани от самото начало им беше интересно и не се дърпаха. Алекс обаче и до днес стиска устата и му търкам по скоро устните отколкото зъбите. А го правим вече 5 месеца. Какви ли не номера не мислих...засега става на неговата:)
Забравих да се похваля, че от вчера вече имаме помощница. Толкова чист апартамента не го бях виждала от почти 2 години:)))) Голямо облекчение. Жената ще идва през ден и освен за чистене ще гледа и децата, а те много я харесаха:)
« Последна редакция: Април 05, 2011, 09:44:12 am от Lisko »
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #23 -: Април 05, 2011, 09:39:29 am »
Кокиче, ще ти кажа аз как процедирам с обличането при Деси, с Ели слава богу нямаме проблем още. Именно за да не се получават безумни комбинации и все пак да не се налагам всеки път аз, да се чувства и тя добре, че сама си е избрала дрехите вадя например няколко блузки, клинчета или полички и й давам право на избор измежду тях. За сега не се е усетила че я работя. :lol: Като обуваме джинси или дънки обикновено е с налагане от моя страна, защото ако може да сме все с клинове, поли и рокли ще е най-доволна.

Зъбите мием всяка вечер задължително, сутрин някога пропускат, ако са се успала и трябва да се приготвим по-бързо. Деси много обича да си мие зъбките, а Ели естествено прави всичко, което и сестра й, така че проблем за сега няма :lol:

Лис, писали сме едновременно, та да допълня - за нослето пробвай низита мас, това е физиологичен разтвор но на кремче, задържа се повече и овлажнява по-добре.
« Последна редакция: Април 05, 2011, 09:41:47 am от StefiZ »
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #24 -: Април 05, 2011, 09:45:11 am »
Признавам си, Моника я оставям за някои неща тя да взима решение, обаче за други съм непреклонна.

 Как ли не го молих, какво ли не му давах, и Моника му прави самолети и въртолети, не и не. И не склони залък да сложи. Егати детето, уби ме.

Лиде, и Михаела е така. Не яде това дете и това си е! :( Ходих даже да се консултирам с детски психолог заради това злоядство. В градината ядяла само хляб на обяд. :( А тук много трудно хапва нещичко. И гладна си е лягала не веднъж, но от това не прояжда после повече.

А иначе за вземането на решения, трудно мога да и се наложа. Оставила съм я да ме командва и съм се предала. :lol:

Стефи,
и аз ги пробвам тия трикове, но тя като и извадя две блузки, почва се едно чудене, почва да ги брои на "Ала бала ница" и накрая пита, кое се падна? Знам, че ако аз избера едната, тя ще избере другата блузка, та и аз я работя по някакви начини. :wink: То не стига това, ами почна да избира на Косьо дрешки, а че и моите иска тя да ги избира! :lol:

Лисе, радвам се, че се оправяте. :D И браво за помощницата. :D
« Последна редакция: Април 05, 2011, 09:52:50 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #25 -: Април 05, 2011, 09:47:07 am »
Лис, писали сме едновременно, та да допълня - за нослето пробвай низита мас, това е физиологичен разтвор но на кремче, задържа се повече и овлажнява по-добре.
Виж, за това не се сетих а го имам в аптечката:) Мерси:)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #26 -: Април 05, 2011, 10:57:59 am »
Ами, Лисе, тя преди 5 месеца имаше зъб и половина :D. Знам ги тези накрайници, но при нас проблема е с отварянето на устата. На последното посещение при лекарката рева повече от прегледа на гърлото, вместо от боцкането, ако щете вярвайте. Нещо при първото разболяване намрази гледането на гърло и преслушването със слушалка. Това е най-голямата драма на света ако не знаете. :lol: Няколко пъти ходихме с тати на консултации, защото не мога да я удържам просто. Толкова инато дете, на кого ли се е метнало  :ask: Та така, ще продължавам с демонстрациите как се мият зъби, дано прихване накрая.
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #27 -: Април 05, 2011, 11:17:51 am »
Мише, много хубаво стихче, зареди ме за цяла седмица. Благодаря!
Здраве и усмивки на всички, особено на новото ни попълнение Косьо на елора!

Две театрални идеи за миенето на зъбите:

1. Ето виж, мама мие зъбите, тате също, ама ти си още бебе... Като почнеш да ставаш кака/батко, и ти така ще миеш. (На този етап Димана, която е честолюбива, вече се тръшка, че е пораснала, и иска и тя да мие.) И ако се съгласи, после непрестанни хвалби пред целия свят какво голямо дете имаме, и то вече само си мие зъбите.

2. Докато търкам зъби, се ядосвам как съм си забравила слънчевите очила в колата, защото ме заслепяват тези блестящи бели зъбки (това работи след 2.5 години де, но им е много забавно да ме "заслепяват", а аз да си крия очите).
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #28 -: Април 05, 2011, 11:30:18 am »
За "ти си още бебе" ни е рано на нас. Но преди малко, когато мама за втори път днес си изми зъбите, поне започна да си мокри четката. Трябва да тече водата (знам, че не бива), защото иначе нищо не я задържа на мивката. Поне ръцете търка с кеф.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #29 -: Април 05, 2011, 12:16:51 pm »
Никол обаче освен, че е с лилаво око не може да спи спокойно защото много и се запушва нослето нощем и не може да диша. Няма сополи, ни денем, ни нощем. Промивам, пръскам физ.р-р но нищо не помага. Приемам съвети.
Купих инхалатор преди седмица но не сме го ползвали още. Днес ще опитам да я задържа да и направя инхалация с физ. р-р. Дано помогне.
Мини, колко инхалации на ден мога да правя?

не съм мини, но можеш да правиш през 3 часа - колкото издържи пациентът. за да има ефект, поне 10 минути с маската. опитай, няма да навреди. коментирай с педиатъра за евентуално прилагане на детски Олинт за пръскане в нослето само преди лягане вечер.

честита помощница, крайно време беше.


колкото до зъбите - а не може ли просто да се мият, без истории, легенди и театрални представления? аз мия зъбите на Мартин някъде от както почна да яде твърда храна и да има зъби, никога не сме имали проблем, човекът е свикнал и си знае. мием ги след хранене преди лягане - обед и вечер . той мие сам, аз минавам контролно втори път, защото често изяжда пастата и не умее да изтърка задните зъби.

« Последна редакция: Април 05, 2011, 12:20:01 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #30 -: Април 05, 2011, 12:34:31 pm »
Лис, честита помощница !
Дано си все така доволна от нея  :)
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #31 -: Април 05, 2011, 12:34:39 pm »
честита помощница, крайно време беше.

Лисе, дано се разбирате с жената! А ти да имаш  повече време за игри и разходки с дечицата!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #32 -: Април 05, 2011, 12:37:56 pm »
той мие сам, аз минавам контролно втори път, защото често изяжда пастата и не умее да изтърка задните зъби.
:lol: Това ми е познато.

Миналата седмица моята педиатърка ми се скара, каза Олинта е лекарство и се ползва максимум 5 дни...това беше по повод нежеланието ми да и пръскам Стеримар в носа и коментара, че си ползвам още ампулките Тонимер и пръскам Олинт. С първото се съгласи, за второто щеше да ме набие.  :lol: Въпреки, че и аз пръскам при нужда само...а нямаме често нужда от капки...ама нейсе. След 5-тия ден капките действат обратно каза жената. Съгласявам се, не съм лекар и слушкам чинно...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #33 -: Април 05, 2011, 12:49:02 pm »
О, Пете, доста време издържа без помощница :lol: Все си спомням докато беше бременна как ми обясняваше, че много държиш да ти е подредено и всичко да е на мястото си и как се чудеше дали ще свикнеш с новия "ред" след появата на тризнаците :wink:
Симеон винаги си е миел зъбите без проблем, ама ние май понахме малко късно - определено не беше с появата на първото зъбче. Отскоро е с електрическа четка със Спайдърмен и може да бръмчи и по 5 минути, след това задължително си разчеква устата във всички посоки, за да покаже колко светят зъбките :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #34 -: Април 05, 2011, 13:31:26 pm »
Много здрава и усмихната седмица пожелавам на всички!

Лис, много се радвам, че имаш помощник - дано се разбирате и децата я харесват! За запушеното носле може и да е от сухия въздух! 

Пеше, Вики много ревеше при всяко влизане в лекарския кабинет - аз излизах вир вода даже след консултация. Като тръгна на ясла и посещенията зачестиха стана ад!!
Решихме проблема като купихме лекарски комплект - сега има много красиви и се започна едно преглеждане на всички - на мен, на тати, на кукли, животни и т. н. Като потренирахме малко нещата корено се промениха! Даже при едно от посещенията /Вики нямаше още 2 г./ даже се възмутила, че не са и прегледали ушите! :D 8O
Така беше и със сушоара - купихме детски сушеше бебетата, мама и спря да реве от него!
В тоя ред на мисли, я дайде по една четка на децата да измият зъбите на куклите, пък може да дадат и техните да изтъркате!
« Последна редакция: Април 05, 2011, 13:33:49 pm от yana-v »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #35 -: Април 05, 2011, 13:34:15 pm »

........ аз излизах вир вода даже след консултация.

Същата работа. За едно мерене и теглете 100 пъти се припотя. Имам и бонус - задължително напикаване, докато ѝ слушат гърдичките и ѝ мерят главата. В момента в който излезем от кабинета - все едно не е било.
Ще взема да ѝ купя още една четка за игра, дано свикне.
колкото до зъбите - а не може ли просто да се мият, без истории, легенди и театрални представления?

Не може, бе джаме, не може бе сестро, нали за това питам вас как сте започнали. Как ми се ще да кажа - отиваме да се мием и тя да тръгне. За сега постигаме успех с "дай на мама/тати ...."
« Последна редакция: Април 05, 2011, 13:43:02 pm от Pesheck »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #36 -: Април 05, 2011, 14:32:51 pm »
Джам, много благодаря. Ще опитаме сега като се събуди:)

Ани, ако ти кажа, че съм свикнала с разхвърляните играчки и хаоса ще излъжа:) Допреди 4 месеца "ходех след децата" и като пуснат повече от 6 играчки по земята и се заиграят с друга аз започвах да ги прибирам пак обратно в кутиите:) Слава богу и това преодолях и прибирам като заспят, защото пък после им е хубаво да ги изсипват наведнъж:) Сега се уча да не обръщам внимание на трохите и солетите по земята:))) И моята болест не е лесна:))))))

Много ви благодаря. Надявам се да не се налага да сменяме жената наистина, че и тази крачка трудно я прекрачих:))))))
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #37 -: Април 05, 2011, 16:33:41 pm »
Лисе, малко свеж въздух за очите и отмора за ръцете ти,
може да не е като на теб ти се иска, но да поемеш дъх!
Мисля те, знаеш...дано жената е свясна, случила е тя на Лисица! :kiss:

Безпорядъка и лекия хаус са така артистични декори за веселия ни бит!
Родих се аз откак Митака избра един ъгъл за своя хралупа,
защото рог на носорог и бивна на слон са чудесни за среща в тъмнината
на среднощна разходка!Така Калина не му пипа тотемите
и е мир и разбирателство, а краката ми здрави  :lol:

За преградата Митака ползва тази ТАЗИ,
но цената в този сайт е безумна, ние я взехме около 40лв от Джъмбо София!
Ако оставя Калина да и се веси, няма един ден да изкара,
но я имаме от октомври и върши работа!
Поставя се между матрака и подматрачната рамка!
Помисли, прецени, претегли, другата седмица евентуално ще дойде Бабет
и мога да отида и да ти дам точно инфо, и ако някой пътува за Варна ще ти изпратя!
Имай предвид и този вариант!

Мими, всичко попиват всичкоооо...
А най-сладкото е когато намерят точното място да снемат
възприетата преди това информация!Винаги в целта!  :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #38 -: Април 05, 2011, 16:33:50 pm »
Лис, аз много се чудех на тези прегради и все още не съм се отказала, но засега Алекс спи при нас и не ми е припекло, дет се вика. Предполагам, че до месец максимум Вяра щеотиде в детското креватче, защото започна да се въпти и прави доста сполучливи опити да се изправя, та люлеещото кошче от спалнята, май ще излезе извън употреба. И като я преместя в детската, предполагам, че Алекс ще иска и той да си спи там и тогава ще предприема мнещо.
Ти къде си гледала че са скъпи. Аз в джъмбо ги гледам има няколко модела и все са около 30 лв, падащи.

п.п. писали сме заедно с Мишето
« Последна редакция: Април 05, 2011, 16:37:28 pm от Mary »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #39 -: Април 05, 2011, 18:05:31 pm »
Мише, благодаря ти. Ще помисля и може да се възползвам от предложението ти:)

Мери, ето тези харесвам много ама...за тази цена ще им купя три:)
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/874_314/products_id/2745
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #40 -: Април 05, 2011, 22:26:36 pm »
Лис, честита ти помощ! Дано да си доволна и да вземеш поне един час спокойствие :)
ultra лично съм виждала изтъркани зъби от електричка, затова имай едно наум. Момичето беше на 17 години, беше я ползвала 1 година и всичките и зъби бяха с по 1-2 милиметра изтъркани. Мен ме е страх такава да ползвам, затова ползвам мека четка, с която мога да търкам здраво, без да нараня венците. Такава ще взема и на бебето, като се светне как да държи четката. Зъболекарката ми й ги изгради зъб по зъб. При вас такава ли препоръчва зъболекаря?

Зъбите ние ги мием със силиконов накрайник и пастата за зъби. Ники като види накрайника и направо лети към него. Хваща ми пръста и сам мие зъби и гънки. То е ясно, че аз изчетквам зъбите, но той ми хваща пръста и започва да чеше венцците и се смее с глас :D

Аз да питам как да процедирам вече с къпането? Ваничката я дадохме, че започна да се огъва и вече се къпем под душа като аз или таткото го държим. Ама той ми натежава вече. Трябва ми стойка, която го държи прав. Идеи?
[/url][/url]
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #41 -: Април 05, 2011, 22:46:48 pm »
Вени, той не може ли да стои прав сам, слагаш го на пода и поливаш с душа.
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #42 -: Април 05, 2011, 23:09:36 pm »
Вени, що не пробваш нещо такова:
http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=419.
Слагаш бебето вътре, ако не ти се иска да е съвсем на земята. Аз по едно време мислех да купувам такова за Дара, но се отказах, тъй като още си ползваме ваничката. Но ние сме с вана, та слагам ваничката в голямата вана и я поливам с душа.
Аз да се оплача, че втора седмица сме си вкъщи. Тоя отит се оказа доста сериозен. :Та ходихме днес до ИСУЛ по тоя повод, засега пункция не се налага, но пък трябва много да пазим ушето. И ако може до Великден да си я гледаме. По тоя повод Щъ не Щъ свекито ще довтаса в неделя. Е, много ми се искаше да измисля някакъв друг вариант, ама неможах :( Трябва и на работа да се ходи. На всичкото отгоре колежката ми излезе по майчинство и съм вече съвсем сама. Дано скоро намерим ново момиче, че ми се плаче...
Айде стига съм се оплаквала.
Да си кажа за четката за зъби - ползваме някаква от 0 до 3 години с много мек косъм на чико. Вече втора й купувам такава. В началото ползвахме накрайника, но Дара доста бързо се сдоби с почти всички зъби и си трябва четка. А да си призная мием зъбите най-често през ден...и то с големи кандърми, ама то и мойто е едно овне инатоооооооо....
Лека вечер на всички! И никакви болести повече!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #43 -: Април 05, 2011, 23:44:42 pm »
Нинко, съжалявам да прочета, че вместо да се подобрява Дари отново не е добре!
Със свекървите търпение, необходими са понякога...това е!
Да не се влошава Малечка, това е важно, другото вятър и мъгла.

Вени голям леген, нашия е от 5-6 лв, върши прекрасна работа.
Калина обаче си я държа здраво все още, с едната ръка нея с другата подвижния душ.
Е, на финала сме мокри комплект, но това е част от аквапарка.
После се сушим на простора  :wink:...справка в профила до шарените чорапци.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #44 -: Април 06, 2011, 01:08:02 am »
Приемате ли нови мами?  :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #45 -: Април 06, 2011, 01:31:34 am »
Приемате ли нови мами?  :D


добре дошла :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #46 -: Април 06, 2011, 02:07:38 am »
Вени голям леген, нашия е от 5-6 лв, върши прекрасна работа.
Калина обаче си я държа здраво все още, с едната ръка нея с другата подвижния душ.
Е, на финала сме мокри комплект, но това е част от аквапарка.
После се сушим на простора  :wink:...справка в профила до шарените чорапци.[/color]

хи хи и ние така, по голям леген и под душа. Докато е по-малък ще седи, после може и прав да е. Алекс все още така се къпе. Даже като поискам по набързо, прав по душа, реве и си иска легена.
Иначе баща му го къпе, само по гащи, щот къпан, не къпън, накрая двама мокри излизат от банята. :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #47 -: Април 06, 2011, 07:30:05 am »
Относно къпането, това е едно от най-приятните моменти в деня,
и много се радвам, че и двамата обичат да го правят!
А аз много искам да ги къпя заедно,
все са ми пред очите трите лисета в басейна  :P :P :P
Тази запечатана гледка е само още един детайл, към възхищението ми от майка им!
Не, че сега Митака не седи полуготов до нас
в очакване да заеме на Калина мястото,
но само още нейната палавост в комплект с все още нестабилност ме спира!
Ще изчакам още месец, но вече се оглеждам за овален леген
подобен на коритце, който да ги побира и двамата!
Мери, виждах лятото в Метро и ти се огледай,
още няколко месеца и ще са компания под душа!  

Добре дошла,  :flower:rossy *!

Вчера водих Калина на ваксина
и комай си прибрах от поликлиниката екстра,
имам тежест в гърдите, цяла нощ ме тресе
със 100 ката се облякох и пак така! :(
Дано на нея и се размине...
Добре, че снаха ми имаше свободен ден
та не водих и Митака с нас!

« Последна редакция: Април 06, 2011, 07:51:50 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #48 -: Април 06, 2011, 08:45:11 am »
Мише, дано ти се размине.
Ние почти до 2те годинки ги къпахме в коритото на стойката, след това взехме от тези гумираните пътеки за баня и там стоят прави, ако искат си посядват и под душа. Проблема беше не че не ги събира коритото, а нежеланието им да излязат, а водата ставаше студена, откарваха по час, целите се сбръчкваха. Много се страхувах да не настинат.
Ето в такова корито ги къпехме:
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #49 -: Април 06, 2011, 08:50:16 am »
Бързо оздравяване на Дари!
Мише,дано нищо ти няма,че тези кабинети са развъдник на вируси.Нашата педиатърка събира периодично децата на ваксина в съботен ден когато няма други хора.
За къпането-Митко го къпя и аз все още в голям леген,макар че понякога иска да седи върху него и да го поливам с душа.Та в тая връзка много ми хареса идеята на Мими с гумираната постелка против пързаляне.
Хубав ден на всички!

*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #50 -: Април 06, 2011, 09:09:25 am »
Бързо оздравяване на Дари!
Ох..дано, че сме рожденици в неделя! Аз понеже много се чудих какво да правя за рождения ден и ето ти на...Тъй като решихме да я кръстим Дари и определихме вече дата - 25-ти април, решихме тогава да бъде тържеството с роднините /в Търново/, а тук да занеса торта в яслата в понеделник и все пак да си отпразнува РД с децата. Дори и торта сме поръчали с Дуду /Мики Маус 8)/, знае песничката за Хепи Бърдей, макар че според нея звучи : "Люлю лююююлю лю лю", а сега вече се замислям дали да не откажа и тортата, като няма да ходи изобщо на ясла, а и лелките много ме издразниха, та изобщо не ми се занимава с тях и да вземем символично една малка торта вкъщи да духне свещичките, да й подарим подаръка и така...Много ми е криво като ми се объркаха така плановете. Вкъщи няма място да събера деца, за да го отпразнуваме вкъщи, а за клубче ще ми дойде много натоварващо финансово, толкова събития в един месец. Наоплаках ви се едно хубаво, сега да ходя да сготвя нещо, че всеки момент ще се събуди малката палавница и ще стане страшно! :D
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #51 -: Април 06, 2011, 09:46:57 am »
Вени, може да опиташ и в басейн да сложиш Ники. Има такива малки овални или кръгли на които се надува и дъното и е меко. Освен това са шарени и децата много се радват (поне в началото):)

Мише:), аз вече искам да ги поливам само с душа, но верно ще направим наводнение ако не е басейна:) А и в нас не се топли навсякъде и ме е страх да не ги простудя все още:) Лятото съм им замислила парти с маркуча на вилата:)))))))))

Нинка, дано Дари се оправя по-скоро.

Роси, добре дошла.
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #52 -: Април 06, 2011, 10:54:55 am »
Ние се къпем още в бебешкото корито - посбутват се малко, но моите не са от едрите и се събират без да се оплакват :) Но стойката много отдавна съм я махнала, не смея така като Мими със стойка, че много шават, надвесват се, протягат да докопат нещо. Коритото на земята, във водата задължително да има много пяна, аз или баща им седим на детското стъпалце до тях и се освежаваме под пръските :D
После задължително ги вкарвам под душа, защото иначе няма как да ги облея. На пода в душ кабината имам постелка против хлъзгане, заради Антон най-вече. Кой прав, кой седнал - както им е удобно.
При нас няма начин да ги изкъпя поотделно, това означава другият да седи ревящ пред банята. А и няма по-голям кеф от това да се къпят заедно, пълнят ми сърцето и позволявам всякакви игри и волности, проточва се много, често се налага да сменям водата с по-топла.
После е много важно да затворим вратата на банята плътно, защото Тончо на няколко пъти ни е правил номер, вече облечен и обут, скришом да си влезне обратно в коритото и да се полива с канчето.

Роси, добре дошла :)
Дари да оздравява бързо, за да се радва на събитията, които предстоят!
« Последна редакция: Април 06, 2011, 10:57:30 am от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #53 -: Април 06, 2011, 11:44:22 am »
Тончо на няколко пъти ни е правил номер, вече облечен и обут, скришом да си влезне обратно в коритото и да се полива с канчето.

 :lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #54 -: Април 06, 2011, 11:48:44 am »
Кристина допреди половин година, отказваше да седне в друго,освен в един стар леген, който си беше харесала. Накрая едвам се събираше вътре, и беше много смешно как се опитва да се побере цялата. После купих от сгъваемите корита, първото къпане беше стратегически на терасата/там и буркан с вода да сложа пак ще се опита да се напъха/, и от тогава  се къпем в него. Удобно е, защото като свършим го сгъвам и заема много малко място.

И понеже отворихме темата с къпането, да се оплача, че миенето на косата започва да се превръща в мисия невъзможна. Взех и козирка, но изобщо не иска да я сложи,и като тръгна да и мокря косата, така се дере, че очаквам социалните някой ден.
Вчера не издържах, и въпреки дрането я изкъпах цялата, а тя милата ревеше с крокодилски сълзи. Егати лошата майка..... :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #55 -: Април 06, 2011, 11:59:57 am »
а, додохме на любимата ми тема за миенето на косата...
при нас напоследък драмите се поуталожиха, защото провеждам психологическа обработка - редувам хвалби с посочване на положителни примери и така...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #56 -: Април 06, 2011, 12:12:14 pm »
И при нас къпането на косата стана мнооого трудно. Пазари се още преди да влезем в банята "Гавата не, Тео не ика". Ако друг се е запътил към банята също предупреждава да не си мие косата  :lol:
С рев два пъти в седмицата я измиваме. Сдоби се и с войнишка прическа по тази причина.
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #57 -: Април 06, 2011, 12:21:31 pm »
миенето на косата започва да се превръща в мисия невъзможна. Взех и козирка, но изобщо не иска да я сложи,и като тръгна да и мокря косата, така се дере, че очаквам социалните някой ден.
Вчера не издържах, и въпреки дрането я изкъпах цялата, а тя милата ревеше с крокодилски сълзи.

Фифа, при нас беше точно по описаният от теб начин. Аз толкова внимателно я обливах, а тя викаше "моля те, мамо, стига вече, не искам повече" с такъв ужасЕн глас  :(
И козирки имахме, и специални канички, прилягащи плътно по челцето.
Може би около третата година вече почна да преодолява този страх - с много говорене и обясняване от наша страна да си навежда главата назад, да затваря очички, ползвах много слаба струя, заедно избирахме шампоанче - да е с принцеса, ах как хубаво мирише на ягодка - и малко по малко започна да го приема за нещо нормално. Но и до днес й е неприятно де. Сега ползваме една козирка, която не се закрепя за главата, а е с едни смешни дръжки и детето само трябва да я придържа. Опитвам се с тази козирка да измислим някава игра - аз си я слага, слагаме я на брат й, и тя се залисва.

Докато сме на "водна" тема - има ли от по-големите дечица тук, записани на плуване? Интересно ми е да споделят къде ходят (за София)
« Последна редакция: Април 06, 2011, 13:38:34 pm от tzvetenze »
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #58 -: Април 06, 2011, 13:16:03 pm »
Благодаря за гостоприемството  :wink:
Фифа аз доста се чудих дали да не си взема сгъваемо корито , тъй като нямам много място . Заслужава ли си и голямо ли е ?
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #59 -: Април 06, 2011, 13:18:06 pm »
Спокойна, здрава и приятна, макар и хладна седмица!
Виждам, че се обсъждат хигиенни теми, та да питам: С каква четка да започнем миенето на зъбите(на брой 6)- просто силиконов накрайник или истинска четка? Има едни комплекти на Chicco- кутийка с четка и паста- дали са подходящи и хубави?

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #60 -: Април 06, 2011, 14:00:30 pm »
Инке, нашата е такава:
http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=537
Пастата ни е nenedent на dentinox без флуор. Важно е да вземеш паста без флуор. Незнам тази на чико на каква цена е и дали излиза изгодно комплекта. По принцип тази, която аз ползвам от самото начало се продаваше в комплект със силиконовия накрайник /малка паста/ и така излизаше по-скъпо, отколкото да си вземеш по-голяма паста + накрайник отделно.
Хм..ние засега нямаме проблем с миенето на косата, но трябва да й пазя ухото да не влиза вода поне 40 дни. Пробвах с памук в ушите - маха го диването. Сега ще купя такава козирка, но силно се съмнявам, че ще се задържи на главата й :?
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #61 -: Април 06, 2011, 14:30:41 pm »
Ние поне с къпането нямаме проблем. Винаги е обичала да се къпе, но все още я е страх от душа и не го използваме. За нас огромният проблем, както вече споделих, е сресването на косата. Щом я доближа с четката и започва едно крещене на: Не, моля те, не икам...Ужас, направо. Едвам успявам да среша по някой кичур на ден. А тази сутрин как пищя преди да излезем от вкъщи, че и по пътя, не е истина направо. Мисля си да сложа табелка на вратата, че никой не го малтретира детето, а просто не желае да ходи в тази градина. Такива ужасяващи писъци се чуват, че не знам какво ще си помислят хората. От 4 месеца насам, откакто ходи в държавната градина, почти всяка сутрин е така. Не желае да стане, не желае да се облече, иска у дома. Застава отвън пред колата и ревейки, крещи, че не е яла :?. тъй като времето минава в писъци и борба за обличане, невинаги й остава време да си хапне киселото мляко с бисквити (напоследък направо е пристрастена към това)....В градината се стяга и влиза нормално, без драми, но дотам е кошмарно, направо. А вечер е толкова щастлива като се прибере вкъщи, не мога да ви опиша колко е доволна.
« Последна редакция: Април 06, 2011, 16:01:52 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #62 -: Април 06, 2011, 14:35:16 pm »
И при нас къпането на косата стана мнооого трудно. Пазари се още преди да влезем в банята "Гавата не, Тео не ика". Ако друг се е запътил към банята също предупреждава да не си мие косата  :lol:

"беш кошата, беш кошата!!!"

ох, ще ме уморят тез бръмбарчета...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #63 -: Април 06, 2011, 14:54:26 pm »
Цветенце, детско плуване има в Горна Баня. Водата била по-слабо хлорирана, и подходяща за малки деца. Поне така казват.

Роси, много съм доволна от сгъваемото корито. Малката с кеф се къпе в него, лятото и на плажа го носихме, а където и да отидем го взимаме с нас, защото е супер компактно.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #64 -: Април 06, 2011, 15:00:20 pm »
Fifa моля те, покажи ми това сгъваемо корито,
направо ми върза любопитството на панделка! :D
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #65 -: Април 06, 2011, 15:53:26 pm »
Fifa моля те, покажи ми това сгъваемо корито,
направо ми върза любопитството на панделка! :D

http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=6627&cat=59
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #66 -: Април 06, 2011, 16:22:16 pm »
Мдам, мисля първо да опитам с голям леген, че цените на коритата и стойките са :o
Благодаря на всички за споделеното мнение :)
Стефи, аз да го пусна да стъпи на пода, ама диването иска да пълзи и ходи из банята и ще се получи като къпане на куче - кучето тича, аз след него с душа.


Лелеее, като чета какви драми имате с тази коса ме хрваща страх. Ники реве като мия лицето, но държа да отбележа, че от както спрях къпането във вана няма нови пъпки. Сега останаха само белезите да ги мисля :oops: Много ми е гадно, когато всеки път като го видят снахата и зетя правят забележка, че е като пъпчасал тийнейджър, все едно нарочно е пъпчасал и това видиш ли го прави грозен :( А той вече няма пъпки, само точици от местата на които са избивали, които точици се заличават с екзомегата бавно, но сигурно. Ама ми е кофти да ми правят забележка за гарджето ми. Ми той за мен си най-прекрасен.
[/url][/url]
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #67 -: Април 06, 2011, 16:35:03 pm »
Виктор го къпем в коритото, поставено на пода в банята. Той си е седнал вътре и си играе с играчките, докато аз го мия (клекнала до него), а баща му полива. Изплакваме с душа в изправено положение. Засега проблеми нямаме. И с миенето на главата също. :) При вас от самото начало ли са тези проблеми или с времето децата придобиха този страх?

Весел рожден ден nunu! Дано Дара е здрава и весела!
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #68 -: Април 06, 2011, 17:03:34 pm »
twin, при нас преди месец, два започна драмата с къпането на косата.

Нуну, оздравявайте бързо и незабравим празник!

jam, явно се е светнал, че коша почти няма, та затова е гавата при нас  :wink:

И за къпя под душа с подложка, която не се пързаля. Драмата с обличането още не е започнала при нас, но като ви чета вече се настройвам и за нея. Винаги се сещам за Кольо на Фуси с елека наобратно, когато стане дума за претенЗии при обличането.

Здрави да са всички малки и големи!
« Последна редакция: Април 06, 2011, 17:05:33 pm от midge »
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #69 -: Април 06, 2011, 17:12:45 pm »
И аз се чудя какви са тия периоди.Митко и той от 2 седмици като реша да плакна косата и почва да реве.До преди това-никакъв проблем.

Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #70 -: Април 06, 2011, 17:29:49 pm »
И аз щях да питам кога са се появили проблемите с косата, ама twin ме изпреварила. А дали има връзка със смяна на шампоан? Лютене на очи? Бобо даже се кефи да му се мокри лицето, когато го къпем, много се смее. Но, май се променят тия работи...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #71 -: Април 06, 2011, 17:59:10 pm »
Привет и от нас! :)

Нуну, бързо оздравяване на Дари и приятно изкарване на празника!

Лиско, честита помощничка! :)

Проблемите с косата, при нас датират май от както имат нещо което може да се нарече коса, докато беше перушина беше лесно. Като възраст може би от година и половина. Все се каня да сложа бележка, че си къпя децата, не ги коля, ама като се замислих и за колко още неща има тръшкане и рев... Вчера реваха като магарета, че съседчето си отиде у тях, респективно и то така се драло, та го доведоха пак  :lol:.

Елора, при нас това с "не го искам бебето" не го е имало, но е сигурно защото и Ели беше още бебе, но чак пък любов да се демонстрира... карат си се и се бутат за играчките постоянно. Напоследък обаче забелязвам, че в някой момент Стефан като се удари и Ели го вика да го цункала :). Или играят, тя била майката, а Стефан детето и тогава го гушка, но това е от около месец, два.

Да си похваля детето, вчера имаха тържество от английския в детската и Ели си каза нещата без да се притесни. Бях много горда, а преди тържеството със сигурност аз съм се вълнувала повече от нея ;). Другите деца също се справиха страхотно. Учителката им е млада и личеше, че има подход към децата, караше ги да гледат към нея, за да не се притеснят от присъстващите родители.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #72 -: Април 06, 2011, 20:29:39 pm »
И при нас не е имало ревност, даже обратно. Той толкова я обича, че чак не смее да я пипа умишлено, за да не я нарани. Иначе неумишлено е имала  2 главички, няколко изгеквания върху нея и още подобни. Много пъти докато я храня, той минава, целува я по главичката и  заминава. От скоро ходи при нея до креватчето и се държат за ръце. А нейните очи грейват като го видят. Имам чувството, че нищо друго не съществува за нея.
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #73 -: Април 06, 2011, 22:04:02 pm »
Мари,много мило ми стана представяйки си описаната картинка. :)
Аз утре ще водя Митко за носен секрет,че тия сополи край нямат.
Отдавна не беше се разболявал,но пък сега се проточи 1 месец :(.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #74 -: Април 07, 2011, 00:34:01 am »
Спокойна, здрава и приятна, макар и хладна седмица!
Виждам, че се обсъждат хигиенни теми, та да питам: С каква четка да започнем миенето на зъбите(на брой 6)- просто силиконов накрайник или истинска четка? Има едни комплекти на Chicco- кутийка с четка и паста- дали са подходящи и хубави?


те излизат много скъпо заради кутията.Четката е към 4.50 ,а пастата е към 5.5 лв.,та за 10 лв. излизат двете,а с кутийката са 18 . 8O- прекалено е голяма разликата.Пастата на Чико има флуор ,до колкото помня.То май само на Ненедент няма.Ние до сега бяхме с четка Чико(нуну ги е показала) и Ненедент,но онзиден му взех паста Лакалут (има флуор обаче).
<br />
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #75 -: Април 07, 2011, 06:37:39 am »
И аз много се притеснявах, че каката ще ревнува, но за щастие тя много му се радва и иска непрекъснато да ми помага за всичко :D Ако не може да се включи в някоя дейност, например като кърмя, взима някое от нейните бебета и ме имитира, давала му  да яде от сърцето  :lol: Последните дни само на няколко пъти ми казва, да не храня Мати, гладен да стои и да плаче, но тя и за себе си така говори. "Не искам да ядъм мамо, искам гладна да стоя/спя" Изобщо каквото и да я карам да направи, тя все обратното иска, ако каже че трябва да се облече, защото ще се разболее, отговора е пак същия - искала да е болна и да и бият инжекции. Или пък искала да се цапа и да неслуша :) Иначе непрекъснато му говори, пее, целува, той като издаде някой звук и тя търчи да му носи съответната буквичка да му я покаже и му казва - браво Мати, научил си буквата Г примерно, много е забавна :)

Ели, дано и при вас тръгнат нещата в тази посока, давай на баткото да ти помага с грижите за бебо, може това да помогне. Аз тук бях чела за подаръчета от бебето за по-голямото детенце и го пробвах това, също има ефект. И сега като реди едната книжка с пъзели и знае, че е подарък от бебето, още като я взима да си играе и му благодари за подаръка.

Миенето на зъбките и на нас ни е проблем често, като реши че не иска и няма сила на света която да я убеди в противното.
И с миенето на косата е драма, от скоро започна да плаче като започна да я плакна, преди започваше още като я намокря :) Споделете какъв шампоан ползвате за по-дългите косички, че на Габи започна да се заплита и ресането след баня е друг проблем. Аз мия с Клоран.

*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #76 -: Април 07, 2011, 08:00:11 am »
На Бюбхен има шампоани с балсам детски, но аз лично не съм ги ползвала. Аз ползвам още тези комбинираните за тяло и коса на Бюбхен. А проблемът със заплитането го реших с подстригване. :lol: Ама не заради заплитането, а защото веднъж я загледах отстрани с дългата коса и една такава мъничка и кльощава. И реших, че не й отива с толкова дълга коса.
А за миенето - аз и досега й мия косата само с козирка. Веднъж опитахме без нея, като и казах да затвори очичките, ама настана голяма драма като й влезе вода в ушите. :lol:
А пък за зъбите, освен редовното миене ходим и на три-четири месеца на зъболекар. Доц. Маркова така е запленила и моята дъщеря. Още помни подаръците, които и е дала. Вече сяда сама и отваря устата без да я молят, за да се хвали. Пък тя и обяснява, че все така хубаво трябва да търка, за да не й изядат червейчета зъбките. :lol: Освен миенето два пъти на ден, тя препоръчва и изплакване на устата винаги след ядене на нещо сладко. Защото кариесите при млечните зъби се развиват много бързо.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #77 -: Април 07, 2011, 08:18:53 am »
а ние имаме проблем с честото миене на зъби, в някой дни /особено с нова паста или нова четка/ се мие до 10 пъти на ден, след всяко вкарване на храна в устата, чак до ревове, че й е мръсна устата и трябва да се измие
Преславка я имитира, така че няма проблем
и за банята са първи- могат да се къпят по сто пъти на ден, пак не пречи
като свърши водата ме кара да направя още, то бива тюлени, ама чак пък толкова  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #78 -: Април 07, 2011, 09:43:15 am »
Ех, свате, много чистички снахи имам  :bighug:
За заплитането - купила съм спрей за разплитане на коса на Орифлейм. Преди бях взимала за племенниците ми такъв, има ефект. Само с него ми дават да ги вчесвам.
За миенето на главата, като им кажа: Трябва да измием косите, за да са ви хубави прическите", сами почват да търкат с шампоана  :lol: Мнооого са суетни. Спомена ли думата "хубави", всичко се прави и накрая се декларира "Мамо аз готен"
И ние все още мием с безфлуорна паста.
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #79 -: Април 07, 2011, 09:50:19 am »

 Споделете какъв шампоан ползвате за по-дългите косички, че на Габи започна да се заплита и ресането след баня е друг проблем. Аз мия с Клоран.

Аз използвам на Shauma комбиниран шампоан с балсам и отделно специален спрей за лесно разресване. От същата серия беше (с едно смърфче на картинката), но сега свърши и взех подобен на Джонсън. И двата действат много добре. Както вече казах, при Мия косата се оплита зверски -вечерта ако я среша, на сутринта като се събуди, вече е оплетена. Не бях виждала такава коса досега, а почти винаги съм имала дълга коса...Затова използваме спрея ежедневно.
<br />[link=http:
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #80 -: Април 07, 2011, 10:09:55 am »
Уф..и при нас го има проблема с ресането и заплитането. Ще взема да потърся такъв спрей. Времето днес е прекрасно и смятам да направим една хуууубава разходка навън. Дари е доста по-добре вече /да не ме чуе само дяволът/. Благодаря на всички за пожеланията :bighug:
Довечера ще пиша как е минало къпането с козирка 8)
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #81 -: Април 07, 2011, 11:11:55 am »
но трябва да й пазя ухото да не влиза вода поне 40 дни. Пробвах с памук в ушите - маха го диването. Сега ще купя такава козирка, но силно се съмнявам, че ще се задържи на главата й :?


Нуну,
моята Мишка преди година и малко си беше пробила сама тъпанчето на ухото и също трябваше да го пазим от вода. По съвет на ушния доктор слагахме памук, натопен във крем или олио, т.е. нещо мазно трябва да е, за да не пропусне вода и отгоре задължително найлонова шапка за коса, която да обхване болното ухо.

И аз, като Мешко ползвам на Шаума детския шампоан с балсам и после спрея. Но вече и аз ще пръскам всеки ден със спрея при разресване, че иначе не дава да я сресвам. Страшни писъци и ревове са. :(

Вени,
аз се чудя, защо сте махнали коритото толкова рано? Михаела до година и половина я къпех в коритото, а след това и купих джапанки и вече - права под душа. Сега в апартамента сме с душ кабина и Мишка се къпе "в кабинката", а Косьо - във ваната на стойката. Но стойката скоро ще я махна, че и той взе да се надвесва. А по някой път Мишка има желание да го къпе. Стъпва на нейното стъпалце и го къпе. Даже съм ги снимала. :lol:

Мери,
завиждам ви на отношенията брат - сестра! :D Мишка на моменти е много любвеобилно, но сякаш по-често не го иска Косьо. А най се дразни, ако види баща и да гушне Косьо, защото тя е влюбена в баща си. Пуста ревност!
Но и  тя си кърми играчките, докато аз кърмя Косьо. :)
« Последна редакция: Април 07, 2011, 11:32:24 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #82 -: Април 07, 2011, 11:38:03 am »
Здравейте, днес минавам да ви почерпя. Баткото става на две годинки, ето я нашата торта , ще празнуваме в неделя:
http://pepiy.multiply.com/photos/album/6/6#photo=51

Нещата вече са по-спокойни. Той към Коцето няма нищо, по скоро ревнува мен. Него само го целува, гали, иска да го слага в кошарката сам, да го къпе. Естествено му позволявам да ми помага и той го прави с желание, но като дойде някой друг вкъщи , особено свекърва ми, постоянно го пита "да те взема ли теб или да взема Коцето у нас". Естествено отговорът е да вземе Коцето, макар че последния път каза, че не дава бебето, никой не давал. Опитах се да й обясня на жената да не му задава такива въпроси, но ефектът е нулев. Резултатът е, че не иска да ходи с нея никъде, като я види и започва да я гони. По телефона й казва да не идва у нас, не я искал. Направо понякога се чувствам неудобно, но колкото и да му обяснявам, че тя само ще дойде да го види, той не ми вярва.
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #83 -: Април 07, 2011, 12:05:32 pm »
twin, при нас преди месец, два започна драмата с къпането на косата.

Аха, значи да не си мисля, че идилията с къпането ще е вечна.  :lol: :lol: :lol:
Освен да се надявам да ни подмине или периода да е по-кратък при нас.

elora_cat, честит ти рожденник! Да е жив и здрав и най-щастливия батко да бъде! Весел празник и на вас!

Ох, като говорите за заплетените коси се сещам за мен като малка. Разресването беше цял ужас - строена с два гребена и една четка и сигурно поне половин час траеше тази агония. :lol: Тогава нямаше балсами или поне е нямало кой да ми вземе. Но косата така и не се реших да пострижа - търпяла мома за хубост.  :P

Ние днес заминаваме на гости при моите родители. На мен ми е много радостно, но явно и Виктор усети, че ще се ходи нанякъде, защото не рачи да спи преди обяда. Видя приготвения багаж и сигурно реши милото да не изтърве момента с тръгването.  :D

Хубав и слънчев уикенд ви желая!
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #84 -: Април 07, 2011, 14:06:03 pm »
Имате ли впечатления от доктор Мангъров като частен педиатър?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #85 -: Април 07, 2011, 14:13:34 pm »
http://pepiy.multiply.com/photos/album/6/6#photo=51

Нещата вече са по-спокойни. Той към Коцето няма нищо, по скоро ревнува мен.
Ох..все едно за Дара ми говориш...Това наборчетата са голяма работа!
Да ти е жив и здрав рожденника, много да ви радва! Пожелавам ви незабравим празник и много подаръци!
Нашата само като ме види да приближа друго дете и започва да реве и да го блъска, или пък точно в този момент решава, че трябва да я гушкам...направо незнам ако в момента имахме второ дете, сигурно щеше да е война вкъщи.
Кокиченце, то хубаво с шапка, ама нали идеята е все пак да й измия и косата...А особено покрай ушето, в което капем капки е една сплъстивена, много ме дразни...Сега се прибрахме от разходка - купих козирка, показах й как се слага, нямаше особени драми, но понеже много й се спеше...Ще видим довечера как ще е.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #86 -: Април 07, 2011, 14:14:18 pm »
Аз мога да се похваля, че при нас драмата с миенето на косата приключи успешно преди няколко месеца. Симеон е честолюбив и суетен и именно това използвахме. Татко му работеше по въпроса с честта, когато се къпят заедно - показваше му как истинските мъже не плачат и си мият косите сами, измисляха си някакви игри под водата, които включваха потапяне на лицето под вода (ако са във ваната) или пръскане с водни пистолети (ако са под душа). Той го научи и да си държи главата назад и да си затваря очите.
Аз работех по програмата "Виж колко си хубав и колко хубаво миришеш" :lol: избирахме заедно шампоан, напоследък с Макуин или Спайдърмен :wink: Задължително се отбелязва, как утре Кристина/Аника/Нора-Мия/Грете или която друга е поредната любов, ще помирише косата му и ще разбере, ако е мръсна :P
В момента от "Без косата, нали" сме на фаза "Може ли да измием и косата".

А защо не се къпете с децата си? За мен е загуба на време да го къпя първо него и после да отделям време и за себе си. Къпем се заедно откакто започна да стои стабилно на краката си. Не твърдя, че има връзка, но драмите с миенето на косата при нас започнаха, когато го оставях при свекървата за почивните дни и тя започна да го къпе пак в корито.

За разресването - ползвам спрей за коса и четка за възрастен. Нито една от детските четки или гребени не вършеше работа и все го скубеше.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #87 -: Април 07, 2011, 14:35:42 pm »
Ще потърся и аз такъв спрей, благодаря момичета!

Габи я къпахме в анатомичното корито със стойка чак до 2-та годинка и след това започнахме във ваната като задължително правим басейн тя да плува, а аз поливам със слушалката :) Не си го представям някак съвместното къпане аз, докато си мия косата примерно и не я виждам какво прави ще ми е притеснено, а и подозирам че ще си остана неизкъпана, така ми е по-спокойно всеки по реда си :)

Ели, честит ти рожденник! Жив и здрав да е и все така да ви радва! Целувки и на двамата сладури!

Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #88 -: Април 07, 2011, 15:11:39 pm »
Нуну,
тогава пробвай както вече ти казах с мазен памук в ухото и отгоре залепено цялото ухо с цитопласт или с тиксо. Ние с Мишка така правехме, докато не намерихме шапка за баня. Но когато не ви е ден за миене на коса, сложи и шапка и ще си сигурна, че ухото ще остане сухо.

Това, да се къпя с Михаела, съм го правила. Но сега вече са двама, къпя децата едновременно, а пък после за мен не ми остават сили, след като съм ги приспала. :oops: Така че, ... когато успея през деня - тогава, ако успея. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #89 -: Април 07, 2011, 15:38:34 pm »
Зимата къпя през ден, лятото понякога и обед, и вечер!
Зависи от играта и вида в който се прибираше Митака миналото лято.
Интензитета, последователноста и това дали и аз се къпя с тях
се променя с времето, но най-вече с прохождането на Калина!
Преди, когато тя не ходеше къпех първо нея, обличам изсушавам коса
слагам с един панер с играчки в кошарата и с Митака влизаме да се къпем заедно!
Разбира се на отворени врати да я чувам, това само когато баща им отсъства!
Когато е у дома, делим се полово и всеки влиза под душа с поверника си.
Сега обаче е сложнооо, тя не признава прегради, опитва се да прескача кошарата
и този номер не върви изобщо, ще се пребие грам страх няма!
Съвсем скоро ще започна заедно да ги къпя, а аз откакто ходи,
след като те са готови изчаквам едни РЕКЛАМИ и знам, че имам 5 минути!
Калина в телевизора се заглежда само, ако има реклами или музика!
Може в другата стая да е щом започнат пристига и замръзва,
затова ги използвам и взимам душ.Войник не съм била, но и за 3 минути съм готова  :lol:...
Митака си играе и нямам проблем с него него но Калина е способна с дрхите,
както Тони на Цветето, да дойде и да повтори банята и с мен!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #90 -: Април 07, 2011, 16:18:06 pm »


с такива ги мия- имаме манго, ягода, череша и лавандула- лично аз обожавам аромата на манго, на лавандулата пише, че е за спокоен сън  :wink:
спреят е само един, първият на снимката
имаме и спрей на Орифлейм, и двата вършат еднаква работа
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #91 -: Април 07, 2011, 17:02:15 pm »
Ели, честит ти порастнал батко!

синьо кокиче
  къпехме го  в корито със тойка, последно опита да скочи от коритото и три пъти се обърна заедно със стойката в коритото. Не помагаха играчки, приказким песнички, едно къпане отиваше 1 час и накрая пак се обръщаше със стойката. Една вечер много ни се спеше и просто го взех с мен да го изкъпя и така започнахме. Сега направихме опити за корито - 2 и настана неистов рев. Мисли, че ще го давим.
Как ще го уча да плува някой ден...не знам..
[/url][/url]
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #92 -: Април 07, 2011, 20:43:52 pm »
А защо не се къпете с децата си?

Ние винаги се къпем заедно - който от двама ни е отговорен за банята, при изплакването задължително влиза с тях под душа. И без това сме целите мокри от играта в коритото преди това :wink:
Къпем се 3в1, иначе отиде 100 часа :lol:

Мини, не съм ги виждала тези шампоанчета, но ще ги потърся задължително, предполага ги има във веригите супермаркети?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #93 -: Април 07, 2011, 21:14:41 pm »
o, не- няма ги тук
от гросеритата от Англия са вземани- на промоция са около 1,5 паунда обикновено, иначе са на 2
другият път като поръчвам ще ти пиша
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #94 -: Април 08, 2011, 09:34:46 am »
Здравейте идвам с едно питане,дано има кой да помогне :(.
 Моето дете до ден днешен не иска да излизаме навънка,в момента в който излезем той започва да реве страшно много и не спира,варианта да спре е да се умори ( сещате се колко рев у удря ).Тествала съм го,първо мислих да не е от количката ...в началото ревеше само докато го сложа в нея,обаче сега вече седи вътре даже си и гука,нооо в момента в който се покажем извън входа на блока край.Ако пък случайно съм успяла да го изведа спящ,щом се събуди и само докато се огледа и пак истеричен рев.Това не е нормално,та нали уж децата много обичат навънка!?А и като ревне ,аз го прибирам и в момента в който влезнем във нас ,почва да се смее и гука  8O.Моля ви помогнете че ще откача вече.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #95 -: Април 08, 2011, 09:50:59 am »
Здравейте идвам с едно питане,дано има кой да помогне :(.
 Моето дете до ден днешен не иска да излизаме навънка,в момента в който излезем той започва да реве страшно много и не спира,варианта да спре е да се умори ( сещате се колко рев у удря ).Тествала съм го,първо мислих да не е от количката ...в началото ревеше само докато го сложа в нея,обаче сега вече седи вътре даже си и гука,нооо в момента в който се покажем извън входа на блока край.Ако пък случайно съм успяла да го изведа спящ,щом се събуди и само докато се огледа и пак истеричен рев.Това не е нормално,та нали уж децата много обичат навънка!?А и като ревне ,аз го прибирам и в момента в който влезнем във нас ,почва да се смее и гука  8O.Моля ви помогнете че ще откача вече.


Не съм много компетентна но мислиш ли че може да се плаши от шумовете?? Аз от първия ден започнах да пускам в нас доста силна музика,тв-то да се чува добре,и естествено сешоарите вървяха заради коремчето.. И мисля че му създадох някаква среда от шумове различни ,с които Влади свикна и сега не се притеснява от почти нищо..Леко се впечатлява от моторчетата дето много пръцкат ама като цяло навън е гипс :)
Ти досега не си ли излизала-като е бил по-малък?.Аз за първи път на 18 дена го изкарах до морето малко..
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #96 -: Април 08, 2011, 09:59:47 am »
Искре, аз незнам как да ти помогна. Дано се нормализират нещата. Страх ли го е...незнам:(

В нас отново Никол е с нова аркада от тази сутрин:) Няма спиране. 10 мин след многото рев отново беше качена на най-високото и готова да пада наново:)
Иначе вече ме целува по бузите:))))Няма такива целувки:) по колко пъти на ден я моля няма да ви кажа:)
От 3 дни се нучим и наобяд да заспиват сами. Първия ден бяха големи ревове и драми но вчера вече с книжките в леглата и бърборене от трите легла нещата започнаха да се получават.:)Много започнаха да ми тежат и да ме боли гърба с приспиването на ръце. Дано научаването не е временно:)
На Алекс му избиват 4 зъба наведнъж, като двата са кучешките и засега няма допълнителни тръшканици и кривотия от нормалната за него:)
Тази седмица пропуснахме излизанията навънка мо другата мислим да наваксаме и в дъжд и в сняг:))))))))
Мини, и мен ме имай предвид, че искам да сменям бюбхена.
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #97 -: Април 08, 2011, 10:12:20 am »
Еххх, искам и аз бебешки целувки, засега само ме хапят :(
Искра, мисля, че ти трябва лекар. Възможно е да е от страх, но може пък да има по-изострен слух. Не мога да ти помогна с друго освен с това предположение.
Lisko пробвала ли си Саносан? Аз съм мнохо хепи, че го открих и кроя планове да ми го вземе наш приятел от Германия директно.
« Последна редакция: Април 08, 2011, 10:14:25 am от jasmin_veni »
[/url][/url]
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #98 -: Април 08, 2011, 10:20:05 am »
Monkey, а ако го държиш на ръце и е сгушен в теб, пак ли плаче?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #99 -: Април 08, 2011, 10:35:31 am »
Лисе, тая наща порода скорпионска - все катерачки бе. Моята е същата - все да се покатери някъде, колкото по-високо, толкова по-доволна усмивка цъфва на лицето ѝ. Целувки по бузите още не съм получила, но дава "муцка", може би понеже така ѝ показвахме с баща ѝ. Беше много смешна, като ни видя за пръв път. Гледа ту единия, ту другия с една тънка усмивчица, след което ни хваща, кой за буза, кой за ухо и ни доближава главите. Така бааавно и внимателно се доближава и до мен като иска целувка. Права си, че няма такива целувки, но са толкова редки.
Мonkey, опитай така както каза  marmotche. Гушнат и първо за малко навън. После увеличавай времето и го поствай в количта. Може вече да проявява любопитство, а в количката да не вижда достатъчно. Може да смята, че е много навлечен и това да му е проблема. Пробвай разни варианти. Времето се оправя и ако сега не сте навън, то кога.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #100 -: Април 08, 2011, 10:38:23 am »
от както се е родил Мартин, го къпя само с бебешки сапун на Клоран, вкл. и косата.
няма по-добро нещо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #101 -: Април 08, 2011, 10:38:45 am »
Еххх, искам и аз бебешки целувки, засега само ме хапят :(
Искра, мисля, че ти трябва лекар. Възможно е да е от страх, но може пък да има по-изострен слух. Не мога да ти помогна с друго освен с това предположение.


Вени да не би да имаш съмнение за агорафобия..Мисля че е малък за това но все пак не се знае..Исе мисля че е добре да го заведеш на лекар..за всеки случай..Дано всичко е наред.А в кола как се чувства???
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #102 -: Април 08, 2011, 10:44:37 am »
Здравейте идвам с едно питане,дано има кой да помогне :(.
 Моето дете до ден днешен не иска да излизаме навънка,в момента в който излезем той започва да реве страшно много и не спира,варианта да спре е да се умори ( сещате се колко рев у удря ).Тествала съм го,първо мислих да не е от количката ...в началото ревеше само докато го сложа в нея,обаче сега вече седи вътре даже си и гука,нооо в момента в който се покажем извън входа на блока край.Ако пък случайно съм успяла да го изведа спящ,щом се събуди и само докато се огледа и пак истеричен рев.Това не е нормално,та нали уж децата много обичат навънка!?А и като ревне ,аз го прибирам и в момента в който влезнем във нас ,почва да се смее и гука  8O.Моля ви помогнете че ще откача вече.

Моята дъщеря беше същата, излизаме навън и започва да реве. Все обикалях с количката, да е в движение. Не, че помагаше де. Щом се приберем във входа, след като е ревала по целия път от парка до вкъщи, млъква на секундата, сякаш нищо не е било. Просто си обичаше да си стои вкъщи. Там се чувстваше явно по-спокойна. Дете домошар. И досега много обича да си е вкъщи. Като беше бебе, тя много обичаше да си стои в кошницата за кола, та в един момента слагах кошницата в количката и така се возехме навън. така имахме известни успехи с разходките. Като стана на 2,6 г. и вече не желаеше да се вози в количка, пък минахме в другата крайност. Излезе навън и няма прибиране, всеки път я прибирах със зверски рев и тръшкане, не желаеше да си тръгва и това е. Сега вече сме в някакво средно положение, понякога излиза с голямо удоволствие, а понякога въобще не иска. Бих те посъветвала да не се притесняваш, вслушай се в бебето. Като не иска навън, излезте на терасата. Ако обича в кенгуру, ходете така. Или в кошницата за кола. Като поотрасне, ще се променят нещата. :)
<br />[link=http:
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #103 -: Април 08, 2011, 11:00:06 am »
Monkey,
пробвай с кенгуру.
До сега не сте ли излизали?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #104 -: Април 08, 2011, 11:00:48 am »
Имате ли впечатления от доктор Мангъров като частен педиатър?

Има добри отзиви за него, писали са в предни теми майките, които са го посещавали! Ние сме във Варна, за съжаление не можем да се възползваме от услугите му, но винаги и по телефона ми е  давал много ценни съвети и препоръки!  
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #105 -: Април 08, 2011, 11:23:32 am »
Видях, че по-горе сте писали за четките за зъби. Препоръчайте и детска паста, която се харесва на децата ви. Моят Гошко /на четири години/, е решил, че всички са люти, с изключение на една на Орифлейм с вкус на ягода и боровинка /те са две разновидности/,която от известно време я няма в продажба. А запасите ни свършват и трябва да му предложа някаква, може би подобна, за да не откаже да си мие зъбите с нея.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #106 -: Април 08, 2011, 11:27:13 am »
Видях, че по-горе сте писали за четките за зъби. Препоръчайте и детска паста, която се харесва на децата ви.

мием зъбките с детска паста Ненедент без флуор (синя тубичка). продава се в аптеките.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #107 -: Април 08, 2011, 11:33:32 am »
Благодаря. Чакам и още препоръки. Може би ще му взема два-три вида /после ги подаряваме на баткото, т.е на братовчед му/ и ще го оставя да си избере. Той много обича да взема сам решения и после си държи на тях. Така съм излизала друг път от ситуации, в които капризничи и отказва да прави нещо, а е важно.
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #108 -: Април 08, 2011, 11:39:39 am »
В кенгуру не иска да седи и 2 минути,пробвам го аз постоянно ( нали расте ,може друго да му дойде наум ),не не за пръв път,но винаги сме с много зар,ами ако реве и го взема на ръце продължава да ревеее,ако е заспал и се разреве и аз реагирам бързо и го взема спира,но защото е сънен и заспива пак,просто буден ли е край,писъците са нон стоп.За шумовете,той спи на ТВ,Музика,и всякакви шумове във нас.В колата е пак зависи,реши ли че ще реве си реве до скъсване,чат пат заспива возейки се в коша му,но ако е на ръце в колата няма грижи,ни звук ни стон.
 Жаси за какъв лекар ми говориш,че не съм наясно ?
 Ами или и ние сме си домошарчи,или сме явно нещо стреснати или незнам ,накрая наистана на доктор ще го водя.....
 Благидаря за отговорите момичета :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #109 -: Април 08, 2011, 12:18:29 pm »
Познат стоматолог препоръча тази паста за зъби - Вики много я харесва : http://static1.framar.bg/product/elgydium-gorski-plod.jpg
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #110 -: Април 08, 2011, 12:19:54 pm »
днешната статия за любителите на размислите:

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2011-04-08&article=363602

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #111 -: Април 08, 2011, 12:46:11 pm »
Препоръчайте и детска паста, която се харесва на децата ви. Моят Гошко /на четири години/, е решил, че всички са люти...

Lakalut за 0-4 години.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #112 -: Април 08, 2011, 13:34:54 pm »
Исе, мислих за изследване на слуха, но ти казваш, че няма проблем с ТВ-то и музиката,значи не е това. Опита ли да го носиш в слинг?
saraapl агорафобията се поставя трудно като диагноза дори при големи хора, за деца не съм чувала. Имах предвид нещо да не е по-чувствителен по отношение на слух, да не го дразни нещо във въздуха - я полен, я косми, я миризми. Може пък просто да не иска в количка.
[/url][/url]
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #113 -: Април 08, 2011, 13:55:28 pm »
Привет! Както и предположих не хареса козирката. И на мен си я слагах и на маймуна се правих и какво ли не, не и не. Измихме главата криво - ляво, че и сме сами цяла седмица та се наложи с едната ръка да натискам удин памук в ухото, с другата да поливам с душа :? Другият път ще пробвам така със залепен лейкомпласт върху ухото, но очаква още по-големи драми...Май и ние като Гери  трябва да сложим една табелка на вратата, че я къпем, а не я колим...
Ох..аз пак имам проблеми със свекито. Тази жена ще ме умори, казвам ви, била купила на Дари тоалет за кръщенето. Пак започна много яко да ми се меси в нещата и ще си сменяме шапките ми се струва. Колко пъти й казвах, молих и т.н..да не купува поне дрехи на детето, в повечето случаи или ги подаряваме на някой дом или ги смотваме в дъното на гардероба и не ги обличаме, ама тя не чува и това е! Аз си имам особено мнение за дрехите и държа Аз да избирам дрехите на детето си, поне докато не порастне и започне да го прави сама, как пък не го разбра незнам...И толкова доволна от себе си колко "хубави" тоалети била избрала пфуууууууу, то бива неразбрани хора ама чак пък толкоз!
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #114 -: Април 08, 2011, 14:08:13 pm »
Aquafresh kids 0-6г (плодова е на вкус), но нямаме почти никакъв успех с миенето на зъбите. Само с четката нещо търка, но с пастата само ближе и мляска.

Нуну, това да и е само кусура на жената - бутай в най-затънтения край на гардероба и забрави. Не се ядосвай!
Мonkey, дано е период и да отминава, че лято идва. На балкон пак ли протестира? Аз си мисля за връзка със светлината дали има  :ask: не толкова с шума навън.

Пристигна адаптора за тоалетна. Парси, не съм във възторг нещо, а и Тео за сега се плаши, което си е нормално, де. Ако се промени отношението му ще докладвам. Май вариант стъпало и малка дъска е по-читав.
« Последна редакция: Април 08, 2011, 14:10:49 pm от midge »
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #115 -: Април 08, 2011, 14:57:58 pm »
Ох..аз пак имам проблеми със свекито. Тази жена ще ме умори, казвам ви, била купила на Дари тоалет за кръщенето.
Е-е-е--е! Тоалет за кръщенето е вече прекалено! Ама ти не се ядосвай. Като купиш това което искаш, покажи и го - да знае жената, че да не се изненада като не види нейния тоалет облечен на кръщенето. Съчувствам ти, аз като знам в началото да какви по-дребни неща се връзвах на свекърва ми, че и на сестрата на съпруга ми, дето е млада жена, с две години по-голяма от мене. Ама всичко отмина, детенцето поотрасна и вече не ми се бъркат или просто аз се поуспокоих и не им обръщам внимание.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #116 -: Април 08, 2011, 15:15:15 pm »
Джам, пуснеш мухата и после цял ден смислов  :lol:
и цяла седмица дебати, Благодаря ти!

Но за съжаление с шегата до тук, прав е Мартин Карбовски,
та от статията му чак кърви и боли!

Нинко, тежка диагноза е вкуса на свекървата!Съчувствие от мен, търпение от теб!
Моята за щастие ми звъни винаги преди, а не след покупки!
Но аз имам трик, казвам й, че сина й е избрал вече и толкова!
Много ме улеснява с това, че той пазарува за Митака,
голямо удоволствие му доставя това и аз се възползвам с пълна сила.
Скоро ми напомни за един плетен вълнен елек...да не мислиш,
че Маке свекърва току/така е кротка!

Аз изкарах някакъв бърз вирус 2 дни като с влак премазана бях.
Сега мърдам, децата и те са добре, а дано се размине при тях.
Утре живот и здраве, да чистим... :trash:

Добавям-

Мonkey, при Калина това започна някъде на вашата възраст
между 3-5 месеца и продължи до годинката!
Нищо не помагаше освен да я взема и нося на ръце,
сама с двамата в този период не излизах!
Носех нея с една ръка с другата количката.
Добре, че този период съвпадна със лятото и бяхме на Юг
та за Митака имаше Бабет, а и градинката за игра е близо там!
Носех нея той си играеше с децата и така.
Сега толкова обича, че може по час да се разхождаме, пазарувам дори.
Не се противи, спрем ли слиза на мига и се впуска в бяг!
С две думи израства се, търпение и ще мине!



« Последна редакция: Април 08, 2011, 15:27:22 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #117 -: Април 08, 2011, 15:27:21 pm »
Ох, цял ден обикалям болниците, като пребита съм...
Някой знае ли добър онкодерматолог във Варна?
Иначе  и ние сме с безфлуорната паста, защото след миене на зъбите не остава паста за изплакване - материал не се хвърля у нас  :lol:
Лиско, целувки на малката бандитка. А моите са големи целуфанчовци, много обичат да се гушкат и целуват.
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #118 -: Април 08, 2011, 15:46:54 pm »
То си личи от снимката, че обичат да се целуват децата :lol: Да са ти живи и здрави. Такова умиление събужда тази снимка у мен, винаги като я видя. Пу-пу! Да не са им уруки.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #119 -: Април 08, 2011, 16:03:14 pm »
Мими  :hug2:, дано се включи някой с информацията която ти трябва!

Лисо и Пеше имам подозрение, че девойките набор 2009 са порода специална
беля селекция, моята е аналогия, просто цар на детайла в белята.
Ако има копче, да бъде натиснато, ако е отворена тоалетна чиния
вътре е, ако има връзка дръпната е, щом чуя Митака да се смее
значи тя прави нещо опасно и хвърча!
За целувките, още не се сеща точно кое как, въздушни раздава само,
но прегръща.Ако накажа Митака отива веднага на мисия свобода!
Прегръща го и застава до него... :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #120 -: Април 08, 2011, 16:07:39 pm »
То си личи от снимката, че обичат да се целуват децата :lol: Да са ти живи и здрави. Такова умиление събужда тази снимка у мен, винаги като я видя. Пу-пу! Да не са им уруки.
Благодаря ти! Да ти се връща  :D
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #121 -: Април 08, 2011, 16:13:44 pm »
Хоуп, точно така мисля да направя, ма аз нали съм от пестеливите, що да не мине с една покупка бре мама му стара! Ама ей така да се дават пари за боклуци, много се дразня...А тя жената не работи от 20 години сигурно, чак й се чудя как толкова лесно харчи пари, които не е изкарала...Карай! Той синът й много добре я познава, казва ми - не й се връзвай и толкова, ама аз не мога да свикна още...иначе и моят мъж има страхотен вкус за дрехи, каквото е взел на Божидара без мен е скъсвано от пране и носене.
Ау..забравих да се поФаля и аз! Вчера както се беше сгушила в мен Дара по едно време ми вика: "Мамо?" и Аз: "Кажи, Мамо" и тя..."Бича", ейййй..размазах се от кеф! Рядко е толкова любваобвилна, обикновено ме скубе и хапе в знак на обич, но сега за пръв път чух вълшебните думички :lol:
Мише,снощи може да си кихала душата, че те споменавахме! :wink:
« Последна редакция: Април 08, 2011, 16:36:37 pm от nunu »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #122 -: Април 08, 2011, 16:19:20 pm »
днешната статия за любителите на размислите:
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2011-04-08&article=363602
Jam тези дни, точно това ме вълнува. Оцели със статията, ама не смея да коментирам, защото роман ще стане. Толкова гняв съм насъбрала...
А утре ако е такъв духащ вятъра, егати чистенето ще падне... :lol:

Моника снощи успя да изкара баща си извън равновесие. Мен е успявала, но баща и има железни нерви. Досега с нея се е отнасял винаги, с особено търпение и толерантност. Затова въпросната девойка с радост му скача на главата ежедневно...Снощи обаче сблъсака беше невероятен. Сега е наказана и и е обещал, че при още един подобен сценарии, ще е наказана цяло лято и няма никъде да ходи.... Като си познавам човека, като нищо... В един момент му казвам дете е, не я съди толкова строго, в друг обаче си мисля, че и той има право. Ако на 4 си позволява подобни волности, какво правин на 14?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #123 -: Април 08, 2011, 16:19:42 pm »
Мидж,благодаря че си ме запомнила :wink:.За сега ще се въздържа тогава от покупка.
Паста за зъби ползваме Аквафреш от 0-6г.И Митко я изяжда,но аз слагам толкова малко,че мисля не е проблем.

*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #124 -: Април 08, 2011, 19:08:28 pm »
Здравейте момичета,

Не ми остава време да седна на компютъра. Моята мишка се опитва да сяда и по цял ден пищи, защото иска да я държа седнала и да я подпирам. Голяма е терца. Нон стоп издава някакви звуци. Не се спира. :lol: Много е хубаво да си имаш такова мъниче, ей! Всеки ден благодаря на бога, че ни я даде :)

Мънки, струва ми се, че Майкъл просто е научен на ръце и затова не иска да седи в количка, кошче и т.н. Не мисля, че има нещо лошо в това. Сигурно е само период. Предполагам, че с повече търпение ще издържиш ревовете и ще свикне. Никол също ми прави подобни номера. Реве на излизане от къщи и после заспива. Събуди ли се в градинката, се усмихва има няма 5 минути и после ревва да я извадя от количката. Понякога я вземам веднага, но обикновено се опитвам да я успокоя като возя по павета и подобни  :lol:



« Последна редакция: Април 08, 2011, 19:11:34 pm от Раши »


*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #125 -: Април 08, 2011, 19:23:57 pm »
Погледнете как двойка орли хранят и топлят орлетата си в гнездото:
http://www.ustream.tv/decoraheagles

Орлите са заедно от 2007-ма и досега са отгледали 8 малки. Тези са им четвъртото люпило. Много са трогателни, когато им слагат храна в човките. Предаването е на живо.
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #126 -: Април 08, 2011, 19:39:32 pm »
Паста за зъби ползваме Аквафреш от 0-6г.И Митко я изяжда,но аз слагам толкова малко,че мисля не е проблем.

Имай предвид, че пастата е с флуорид. И освен че не бива да се гълта, не трябва да се употребяват минерални води, само изворна.
Александра от две години ползва флуорна паста, но заради счупени зъби.
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #127 -: Април 08, 2011, 21:14:12 pm »
Ох, цял ден обикалям болниците, като пребита съм...
Някой знае ли добър онкодерматолог във Варна?
Иначе  и ние сме с безфлуорната паста, защото след миене на зъбите не остава паста за изплакване - материал не се хвърля у нас  :lol:
Лиско, целувки на малката бандитка. А моите са големи целуфанчовци, много обичат да се гушкат и целуват.
Д-р Камбурова - Онкологията на Окръжна болница
Цигу страхотно е :)))) майка орлица
« Последна редакция: Април 08, 2011, 21:22:12 pm от graco »
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #128 -: Април 08, 2011, 21:27:13 pm »
Благодаря! И аз четох за нея преди малко. Ще отида в понеделник да си запазя час...
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #129 -: Април 08, 2011, 21:43:46 pm »
Сия,това и аз го прочетох от постовете на други момичета тук,но изобщо не успях да намеря Ненадент без флуор и затова взех тази.Щом е толкова опасно ще я спра за момент и ще продължа търсенето по обстойно :).

*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #130 -: Април 09, 2011, 09:31:59 am »
Сия,това и аз го прочетох от постовете на други момичета тук,но изобщо не успях да намеря Ненадент без флуор и затова взех тази.Щом е толкова опасно ще я спра за момент и ще продължа търсенето по обстойно :).

Чак опасно надали е. Когато изразих своите притеснения пред доц. Маркова за флуорида, тя каза, че в детските пасти е три пъти по-малка концентрацията, отделно се слага малко количество за измиването. И дори и да се глътне цялото количество не е страшно, но да не става практика, а по-скоро да са единични случаи.
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #131 -: Април 09, 2011, 16:31:23 pm »
Привет и от мен!  :)

мими, да не ви се налага повече да ходите по болници!

мише, а дали са само девойките от този набор толкова палави?  8)
И хубаво да изчистите София!

нуну, не разбирам защо влагаш толкова емоциите в отношенията със свекървата. Като ти подари нещо, облечи го веднъж на детето, снимай го, прати й снимката и после го прибери дълбоко в гардероба. А колкото до парите - нали не са твоите пари ... Моите свекър и свекърва освен за раждането и май след това още веднъж нещо дребно, друго не са ми подарявали за малкия. Но и аз не очаквам нищо. Достатъчно ми е да обичат детето и да искат да прекарват време с него, и то когато и ние сме там. Сами не са в състояние да се грижат за него, защото са много възрастни и болни. Иначе бих искала да има кой да ми гледа детето, когато е болно, но няма кой. Дано не боледува много, защото вече съм си взела половината от дните, които ми се полагат за гледане на болно дете, а именно 12 дена годишно (не повече от два на болест)! Но ако няма друг начин, ами ще си взема част от годишната отпуска. Виж хубавите неща в конкретната ситуация - все пак има на кого да разчиташ, ако ти е необходима помощ, а за другото си прави каквото си знаеш. И недей да мърмориш на мъжа за майка му! Все пак му е майка. Ти как би се почувствала, ако той ти мрънкаше за твоята? На мен не би ми било приятно. Гледай си детето и не се ядосвай за глупости! :-)

Довечера съм на театър и ще гледам ето тази постановка:
http://news.ibox.bg/news/id_2025300271

При нас времето е супер и съм много, много доволна. Когато се събуди младежът, ще ходим навън. Баща му чисти много старателно колата си. Чудя се дали да не му сваля и моята, че и тя плаче за "баня".  :lol:


Приятна събота ви желая!

*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #132 -: Април 09, 2011, 17:10:06 pm »
Довечера съм на театър и ще гледам ето тази постановка:
http://news.ibox.bg/news/id_2025300271
Деси, четох страхотни отзиви за Камен Донев и то точно за този моноспектакъл. Направо ти завиждам  :)
 Пфу, как ми липсва театъра в тази джунгла!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #133 -: Април 09, 2011, 19:23:02 pm »
Блу скай,
три пъти съм го гледала и трите пъти съм се смяла от сърце! :lol:

При вас (в Германия) ли ще го играе или ти си тук в момента?

Нуну,
и аз на моята свекърва много пъти съм и казвала, да не купува нищо за децата. Но тя все купува и то неща, които и аз като теб, не харесвам. А и се вечно розови неща за Михаела, а аз се стремя да не следвам стереотипа, че трябва да е в розово, щом е момиче :lol:. Но тя, колкото пъти и е купила боди или блузка, все е била в розово. :lol: Но аз ги обличам, защото Мишка си ги харесва.
За празници, въпреки че ме пита формално, какво да купела, пак си купува, каквото си иска. :lol: Е, какво да я правя! :lol: Не ще, да чува жената и това си е. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #134 -: Април 09, 2011, 23:46:53 pm »
кокиче, има банани в ушите жената. Какво да се прави?!  :lol:
Аз пък обичам да купувам в розово за момиче, но не купувам еднакви подаръци за близнаци (особено ако са еднополови). Въпрос на вкус.  :wink:

Не, не съм в София. И в Германия не беше, а в един замък в едно село в Люксембургско. Много ми хареса, а и не само на мен. Имаше хора, дошли от 250 км само за това.

елфи, ами то и аз съм в прованса, но чат-пат има по някой светъл лъч.