0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #100 -: Април 08, 2011, 10:38:23 am »
от както се е родил Мартин, го къпя само с бебешки сапун на Клоран, вкл. и косата.
няма по-добро нещо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #101 -: Април 08, 2011, 10:38:45 am »
Еххх, искам и аз бебешки целувки, засега само ме хапят :(
Искра, мисля, че ти трябва лекар. Възможно е да е от страх, но може пък да има по-изострен слух. Не мога да ти помогна с друго освен с това предположение.


Вени да не би да имаш съмнение за агорафобия..Мисля че е малък за това но все пак не се знае..Исе мисля че е добре да го заведеш на лекар..за всеки случай..Дано всичко е наред.А в кола как се чувства???
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #102 -: Април 08, 2011, 10:44:37 am »
Здравейте идвам с едно питане,дано има кой да помогне :(.
 Моето дете до ден днешен не иска да излизаме навънка,в момента в който излезем той започва да реве страшно много и не спира,варианта да спре е да се умори ( сещате се колко рев у удря ).Тествала съм го,първо мислих да не е от количката ...в началото ревеше само докато го сложа в нея,обаче сега вече седи вътре даже си и гука,нооо в момента в който се покажем извън входа на блока край.Ако пък случайно съм успяла да го изведа спящ,щом се събуди и само докато се огледа и пак истеричен рев.Това не е нормално,та нали уж децата много обичат навънка!?А и като ревне ,аз го прибирам и в момента в който влезнем във нас ,почва да се смее и гука  8O.Моля ви помогнете че ще откача вече.

Моята дъщеря беше същата, излизаме навън и започва да реве. Все обикалях с количката, да е в движение. Не, че помагаше де. Щом се приберем във входа, след като е ревала по целия път от парка до вкъщи, млъква на секундата, сякаш нищо не е било. Просто си обичаше да си стои вкъщи. Там се чувстваше явно по-спокойна. Дете домошар. И досега много обича да си е вкъщи. Като беше бебе, тя много обичаше да си стои в кошницата за кола, та в един момента слагах кошницата в количката и така се возехме навън. така имахме известни успехи с разходките. Като стана на 2,6 г. и вече не желаеше да се вози в количка, пък минахме в другата крайност. Излезе навън и няма прибиране, всеки път я прибирах със зверски рев и тръшкане, не желаеше да си тръгва и това е. Сега вече сме в някакво средно положение, понякога излиза с голямо удоволствие, а понякога въобще не иска. Бих те посъветвала да не се притесняваш, вслушай се в бебето. Като не иска навън, излезте на терасата. Ако обича в кенгуру, ходете така. Или в кошницата за кола. Като поотрасне, ще се променят нещата. :)
<br />[link=http:
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #103 -: Април 08, 2011, 11:00:06 am »
Monkey,
пробвай с кенгуру.
До сега не сте ли излизали?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #104 -: Април 08, 2011, 11:00:48 am »
Имате ли впечатления от доктор Мангъров като частен педиатър?

Има добри отзиви за него, писали са в предни теми майките, които са го посещавали! Ние сме във Варна, за съжаление не можем да се възползваме от услугите му, но винаги и по телефона ми е  давал много ценни съвети и препоръки!  
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #105 -: Април 08, 2011, 11:23:32 am »
Видях, че по-горе сте писали за четките за зъби. Препоръчайте и детска паста, която се харесва на децата ви. Моят Гошко /на четири години/, е решил, че всички са люти, с изключение на една на Орифлейм с вкус на ягода и боровинка /те са две разновидности/,която от известно време я няма в продажба. А запасите ни свършват и трябва да му предложа някаква, може би подобна, за да не откаже да си мие зъбите с нея.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #106 -: Април 08, 2011, 11:27:13 am »
Видях, че по-горе сте писали за четките за зъби. Препоръчайте и детска паста, която се харесва на децата ви.

мием зъбките с детска паста Ненедент без флуор (синя тубичка). продава се в аптеките.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #107 -: Април 08, 2011, 11:33:32 am »
Благодаря. Чакам и още препоръки. Може би ще му взема два-три вида /после ги подаряваме на баткото, т.е на братовчед му/ и ще го оставя да си избере. Той много обича да взема сам решения и после си държи на тях. Така съм излизала друг път от ситуации, в които капризничи и отказва да прави нещо, а е важно.
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #108 -: Април 08, 2011, 11:39:39 am »
В кенгуру не иска да седи и 2 минути,пробвам го аз постоянно ( нали расте ,може друго да му дойде наум ),не не за пръв път,но винаги сме с много зар,ами ако реве и го взема на ръце продължава да ревеее,ако е заспал и се разреве и аз реагирам бързо и го взема спира,но защото е сънен и заспива пак,просто буден ли е край,писъците са нон стоп.За шумовете,той спи на ТВ,Музика,и всякакви шумове във нас.В колата е пак зависи,реши ли че ще реве си реве до скъсване,чат пат заспива возейки се в коша му,но ако е на ръце в колата няма грижи,ни звук ни стон.
 Жаси за какъв лекар ми говориш,че не съм наясно ?
 Ами или и ние сме си домошарчи,или сме явно нещо стреснати или незнам ,накрая наистана на доктор ще го водя.....
 Благидаря за отговорите момичета :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #109 -: Април 08, 2011, 12:18:29 pm »
Познат стоматолог препоръча тази паста за зъби - Вики много я харесва : http://static1.framar.bg/product/elgydium-gorski-plod.jpg
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #110 -: Април 08, 2011, 12:19:54 pm »
днешната статия за любителите на размислите:

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2011-04-08&article=363602

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #111 -: Април 08, 2011, 12:46:11 pm »
Препоръчайте и детска паста, която се харесва на децата ви. Моят Гошко /на четири години/, е решил, че всички са люти...

Lakalut за 0-4 години.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #112 -: Април 08, 2011, 13:34:54 pm »
Исе, мислих за изследване на слуха, но ти казваш, че няма проблем с ТВ-то и музиката,значи не е това. Опита ли да го носиш в слинг?
saraapl агорафобията се поставя трудно като диагноза дори при големи хора, за деца не съм чувала. Имах предвид нещо да не е по-чувствителен по отношение на слух, да не го дразни нещо във въздуха - я полен, я косми, я миризми. Може пък просто да не иска в количка.
[/url][/url]
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #113 -: Април 08, 2011, 13:55:28 pm »
Привет! Както и предположих не хареса козирката. И на мен си я слагах и на маймуна се правих и какво ли не, не и не. Измихме главата криво - ляво, че и сме сами цяла седмица та се наложи с едната ръка да натискам удин памук в ухото, с другата да поливам с душа :? Другият път ще пробвам така със залепен лейкомпласт върху ухото, но очаква още по-големи драми...Май и ние като Гери  трябва да сложим една табелка на вратата, че я къпем, а не я колим...
Ох..аз пак имам проблеми със свекито. Тази жена ще ме умори, казвам ви, била купила на Дари тоалет за кръщенето. Пак започна много яко да ми се меси в нещата и ще си сменяме шапките ми се струва. Колко пъти й казвах, молих и т.н..да не купува поне дрехи на детето, в повечето случаи или ги подаряваме на някой дом или ги смотваме в дъното на гардероба и не ги обличаме, ама тя не чува и това е! Аз си имам особено мнение за дрехите и държа Аз да избирам дрехите на детето си, поне докато не порастне и започне да го прави сама, как пък не го разбра незнам...И толкова доволна от себе си колко "хубави" тоалети била избрала пфуууууууу, то бива неразбрани хора ама чак пък толкоз!
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #114 -: Април 08, 2011, 14:08:13 pm »
Aquafresh kids 0-6г (плодова е на вкус), но нямаме почти никакъв успех с миенето на зъбите. Само с четката нещо търка, но с пастата само ближе и мляска.

Нуну, това да и е само кусура на жената - бутай в най-затънтения край на гардероба и забрави. Не се ядосвай!
Мonkey, дано е период и да отминава, че лято идва. На балкон пак ли протестира? Аз си мисля за връзка със светлината дали има  :ask: не толкова с шума навън.

Пристигна адаптора за тоалетна. Парси, не съм във възторг нещо, а и Тео за сега се плаши, което си е нормално, де. Ако се промени отношението му ще докладвам. Май вариант стъпало и малка дъска е по-читав.
« Последна редакция: Април 08, 2011, 14:10:49 pm от midge »
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #115 -: Април 08, 2011, 14:57:58 pm »
Ох..аз пак имам проблеми със свекито. Тази жена ще ме умори, казвам ви, била купила на Дари тоалет за кръщенето.
Е-е-е--е! Тоалет за кръщенето е вече прекалено! Ама ти не се ядосвай. Като купиш това което искаш, покажи и го - да знае жената, че да не се изненада като не види нейния тоалет облечен на кръщенето. Съчувствам ти, аз като знам в началото да какви по-дребни неща се връзвах на свекърва ми, че и на сестрата на съпруга ми, дето е млада жена, с две години по-голяма от мене. Ама всичко отмина, детенцето поотрасна и вече не ми се бъркат или просто аз се поуспокоих и не им обръщам внимание.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #116 -: Април 08, 2011, 15:15:15 pm »
Джам, пуснеш мухата и после цял ден смислов  :lol:
и цяла седмица дебати, Благодаря ти!

Но за съжаление с шегата до тук, прав е Мартин Карбовски,
та от статията му чак кърви и боли!

Нинко, тежка диагноза е вкуса на свекървата!Съчувствие от мен, търпение от теб!
Моята за щастие ми звъни винаги преди, а не след покупки!
Но аз имам трик, казвам й, че сина й е избрал вече и толкова!
Много ме улеснява с това, че той пазарува за Митака,
голямо удоволствие му доставя това и аз се възползвам с пълна сила.
Скоро ми напомни за един плетен вълнен елек...да не мислиш,
че Маке свекърва току/така е кротка!

Аз изкарах някакъв бърз вирус 2 дни като с влак премазана бях.
Сега мърдам, децата и те са добре, а дано се размине при тях.
Утре живот и здраве, да чистим... :trash:

Добавям-

Мonkey, при Калина това започна някъде на вашата възраст
между 3-5 месеца и продължи до годинката!
Нищо не помагаше освен да я взема и нося на ръце,
сама с двамата в този период не излизах!
Носех нея с една ръка с другата количката.
Добре, че този период съвпадна със лятото и бяхме на Юг
та за Митака имаше Бабет, а и градинката за игра е близо там!
Носех нея той си играеше с децата и така.
Сега толкова обича, че може по час да се разхождаме, пазарувам дори.
Не се противи, спрем ли слиза на мига и се впуска в бяг!
С две думи израства се, търпение и ще мине!



« Последна редакция: Април 08, 2011, 15:27:22 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #117 -: Април 08, 2011, 15:27:21 pm »
Ох, цял ден обикалям болниците, като пребита съм...
Някой знае ли добър онкодерматолог във Варна?
Иначе  и ние сме с безфлуорната паста, защото след миене на зъбите не остава паста за изплакване - материал не се хвърля у нас  :lol:
Лиско, целувки на малката бандитка. А моите са големи целуфанчовци, много обичат да се гушкат и целуват.
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #118 -: Април 08, 2011, 15:46:54 pm »
То си личи от снимката, че обичат да се целуват децата :lol: Да са ти живи и здрави. Такова умиление събужда тази снимка у мен, винаги като я видя. Пу-пу! Да не са им уруки.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролет, пролет, пролет, пролет 04.04 - 11.04. 2011
« Отговор #119 -: Април 08, 2011, 16:03:14 pm »
Мими  :hug2:, дано се включи някой с информацията която ти трябва!

Лисо и Пеше имам подозрение, че девойките набор 2009 са порода специална
беля селекция, моята е аналогия, просто цар на детайла в белята.
Ако има копче, да бъде натиснато, ако е отворена тоалетна чиния
вътре е, ако има връзка дръпната е, щом чуя Митака да се смее
значи тя прави нещо опасно и хвърча!
За целувките, още не се сеща точно кое как, въздушни раздава само,
но прегръща.Ако накажа Митака отива веднага на мисия свобода!
Прегръща го и застава до него... :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)