0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« -: Март 14, 2011, 15:33:06 pm »
Леле,леле,срамота.Вече е следобяд,а нямаме темичка :).
Да е весела,здрава и изпълнена с много усмивки и разходки предстоящата седмица.Ние все още сме с хрема,но слава богу без температура.Педиатърката е на мнение,че ако не мине до края на седмицата иска консултация с УНГ.Да препоръчате някой читав специалист :).

Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #1 -: Март 14, 2011, 17:31:14 pm »
Запис  :D

Да е много здрава седмицата, да няма болни дечица, а болните бързо да оздравяват!
Явно повечето са на разходка в това хубаво време.
Момичета, вие откога започнахте да мажете бебетата със слънцезащитен крем? Вчера като излизахме Изабела леко се зачерви и се чудя дали не трябва да я мажа с такъв крем преди излизане. Може ли да ми препоръчате някой?
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #2 -: Март 14, 2011, 17:39:20 pm »
Здравейте :)

Здрава седмица!

Чери, много сте хубави! Много сте порастнали, ехей! Да ти е жива и здрава малката! :)

Аз още не я мажа Ники със слънцезащитен крем, ама май скоро ще започна. Днес доста се позачерви като бяхме навън. ;)


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #3 -: Март 14, 2011, 20:08:10 pm »
Весела и здрава седмица !  :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #4 -: Март 14, 2011, 20:18:51 pm »
Слънчева седмица, много разходки, здрави и весели деца и майки. Нови попълнения в темата и само хубави неща.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #5 -: Март 14, 2011, 22:34:46 pm »
Ами аз вчера не я намазах и снощи беше с червени бузи. Имам един на нивеа 50 фактор. Доволна съм.
Ние днес бяхме на първата си консултация и сме с пораснала трътка. :lol: :lol: От днес започнахме и с манжите :D - картоф. Абе много първи неща.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #7 -: Март 15, 2011, 08:13:45 am »
мдаа,това е върха

*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #8 -: Март 15, 2011, 08:55:09 am »
Здрава седмица и от нас!
Ние отново не сме на ясла. В петък ги взех със сополи, през нощта в 4 Дани ми направи спазъм, в събота и Криси се пробва, в неделя пак Криси се обзаведе с херпес, а вчера сутринта и конюктивит. Добре че вече съм като спешно отделение и вече положението е овладяно - надявам се. Сега се гледат с баба си.
Няма спокойствие, момичета!
Дано любимите ми лисичета са добре вече!
Аз ползвах на Мустела 50 фактор като бебета, но лятото, просто винаги гледах да са на сянка, дори зимата. Не съм ги излагала на пряка слънчева светлина. А от мин.година за плажа им бях взела от Орифлейм лосион за слънце за деца - цветен спрей.
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #9 -: Март 15, 2011, 09:29:10 am »
И на Боян не му тръгна добре седмицата, с ларингит и над 39 температура е. Няма глас, а когато кашля изпитва много силна болка  :?
На всичкото отгоре и аз снощи добре го подредих. Посред нощите вдигна 39,3, аз дадох течен аналгин /уж/. На сутринта вече се бях притеснила много, защото Т не е падала изобщо и тогава се светнах, че аз съм му дала зиртек  :( :(

А, аз от вчера съм на нова работа и тази седмица свекърва ми ще го гледа. До сега не съм го оставяла на никой с Т и ми е притеснено  :?

Да си заминават всички болести тази седмица и другата да почваме на чисто с идването на пролетта.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #10 -: Март 15, 2011, 09:51:31 am »
Ох, миличките дечица!
Пожелавам на болните бързо оздравяване, на майките много сили да се справят с предизвикателствата!
Здравите да си останат такива и да се наслаждават на хубавото време!

Аз да ви се оплача, моето торнадо бутна едно дете на пързалката! Момиченцето не се пускаше и моята я бутна, но то се засили и падна долу в пясъка на ръчичката си! Слава богу няма счупено, но все пак гипсираха ръчичката! Два дена не съм на себе си, толкова ме е срам  :oops: Карах и се, наказах я, накарах я да се извини, но ...
За съжаление не можах да предотвратя нещата въпреки, че бях до тях, стана за секунди. 

Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #11 -: Март 15, 2011, 11:38:08 am »
Весела и здрава седмица и от нас!
Приятни разходки за всички!
  :babbycarrage:
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #12 -: Март 15, 2011, 12:07:20 pm »
 :hello2:






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #13 -: Март 15, 2011, 12:14:21 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=Wkw3gD2vXnw

случайно попаднах на това - епизод 2 от тридневния опит на прочутия кулинар и готвач Джейми Оливър да готви свястна храна в стола на едно начално училище... гледайте и се дивете... деца на 6 години не познават домата!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #14 -: Март 15, 2011, 13:59:43 pm »
Удивително! И картофите не разпознават, ако не са във вид на пържени картофки 8O

Като гледах клипа се сетих, че искам да попитам: Нашата програма на детските градини соц придобивка ли е? Питам в следния контекст: опитвам се да избера англобазирана детска градина за Симеон, но навсякъде попадам на програми PK3, PK4 и Kindergarten (от 5 години). Всяка една от програмите е към училище, а не в отделна сграда за детска градина, часовете са само до обяд и времето е разделено на учебни занимания в учебни стаи. Не видях нашият модел с игри, учене, хранене и следобедно спане с продължителност на деня до 6 часа.

Задгранични мами, споделете какво знаете по въпроса, моля.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #15 -: Март 15, 2011, 14:31:01 pm »
http://www.monitor.bg/article?id=283772
http://dnes.dir.bg/news/radiacia-quake-japan-aetz-fukuima-8198508?nt=9


нерде Шумен, нерде Фукушима... може ли да сме такива идиоти?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #17 -: Март 15, 2011, 15:31:04 pm »
http://www.monitor.bg/article?id=283772
http://dnes.dir.bg/news/radiacia-quake-japan-aetz-fukuima-8198508?nt=9


нерде Шумен, нерде Фукушима... може ли да сме такива идиоти?

Може, може и по голями да сме. Народа и хабер си няма от тези неща, няма защо да му се сърдим...
Днес се наложи да изчета цяла научна енциклопедия на баба ми по телефона. Темата беше наближаващият ден (простете не запомних кой е денят същност) в който луната щяла да бъде най-близо до земята. Обясних, че може и да предизвика катаклизми, може и да не предизвика, обаче ако все мислим по теорията на вероятностите какво аджеба точно в този момент би могло да стане, по добре да не живеем. Така де, и да стане, не мож нищо направи. Действа се според ситуацията в момента и така. Обаче жената се притеснила и ме държа на телефона 40 минути... Нема лошо, ама поне темата за момент да беше сменила. А иначе е бивш военен и поне за йод не е тичала досега... там поне нещата са и ясни и слава богу...
А иначе самата ситуация в Япония от 3 дни ме държи като че в безтегловност. Незнам какво им е на тези хорица там, и на инжинерите в централата и на живущите в района. Вчера видях снимка на детенце, което го проверяват за радиация. Направо..само се моля на господ да не стане белята още по голяма...

Иначе, въпреки ужасяващата преса пожелавам хубава и здрава седмичка, изпълнена с усмивки и добро настроение.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #18 -: Март 15, 2011, 15:32:07 pm »

Привет и от нас!
Много здраве на дечицата и спокойствие за майките.
Да ви се похваля с някои новости при нас... Обадиха ми се спешно да започвам нова работа. И нали Коко не ходи на ясла, нямаме баби в София, в чудо се видяхме.
Открих един родителски кооператив, който ми е сравнително близо и удобно. Имаше едно свободно местенце и за нас. Самото място е много хубаво - къща с дворче, където да играят на открито. За децата се грижат две какички - едната е учителка, другата е работила както аниматор преди.
И така - днес ни беше първият "учебен" ден. Казаха ми, че Коко се е справил чудесно, само дето не пожелал да легне с децата. Прибрах си го в 14.30 да си спи у дома.
Ще видим следващите дни как ще е.
Вашите деца веднага ли свикнаха да спят в градината?



*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #19 -: Март 15, 2011, 17:38:54 pm »
Привет и от нас! Здрава и успешна седмица на всички! Болните бързо да оздравяват!  :crossfingers:

Моите калпазани са на ясла и градина, но тая сутрин като видях едно от другарчетата на Ели с висящ жълт сопол и конюнктивит да влиза, хич не ми се мисли как ще си я прибера...

Неда, в държавните ясли децата една, а понякога и две седмици, родителите си ги вземат на обяд докато свикнат с другите деца с обстановката и тогава да могат да останат да спят там.

За постнатите линкове, нямам думи... Иначе моите нали са злояди особено Стефан, но поне ябълки и банани не ми отказва, а вчера говорех с майка ми по телефона и ръфах един морков при което той ме видя и взе да вика "да го", реших че иска телефона, но се оказа, че за моркова бил зора, тъй че няма какво да се оплаквам от детето  8) :lol: .


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!