0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #100 -: Март 20, 2011, 16:11:24 pm »
Жаси, доколкото знам Либия не разполага с ядрено оръжие...поне това. Ама онзи откачалник Кадафи, явно е твърдо решен да изтреби възможно повече от своите хора - щял да раздава автомати на един милион цивилни  8O, ще му се партизанска война на човека. Дано го размажат по-бързо и с по-малко цивилни жертви. Психопат.
За Япония - можете да пуснете СМС на 1255, номерът за набиране на средства на Червения кръст. СМС - 1лв.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #101 -: Март 20, 2011, 16:50:19 pm »
Ох..да се включа и аз в края на седмицата.

Ако Митака не го приемат и тази година ще мисля нещо за догодина.
Занимания до обед или целодневно, пак казвам здрави да сме!
А ако успея да се преборя със страха ми от шофирането 
и това лято изкарам шофьорски курсове, съвсем различно ще е!
Мише, виж това което е пуснала Аничка - сравнително в нашия район е, а и цените ми се виждат що годе поносими. И като отворихте тема за градините пак имам въпрос: Защо аджеба, след като детето ми посещава детска ясла повече от 6 месеца глупавата система не иска да ми даде заветната точка за да кандидатствам в ОДЗ например? Или това важи само за набор 2008-ма? Ако е така ще бъде много жалко, защото това м беше основната идея като я записах на ясла от 1,5 годишна възраст :( А догодина я я има тази точка, я не, та градина ще видим през крив макарон :x
Мен положението в Либия меко казано започва да ме плаши, въпреки че военният министър уж обеща, че България няма да заема позиция, но знае ли се... :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #102 -: Март 20, 2011, 16:58:54 pm »
Жаси, доколкото знам Либия не разполага с ядрено оръжие...

както казваше вицът - Либия не разполага с ядрено оръжие, но ако се наложи - ще го използва.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #103 -: Март 20, 2011, 17:04:22 pm »
Държането в инкубатор отлага проблема с изграждането на имунитета при децата.
Мое мнение ...

Лиде, ако визираш мен, то е поредица от ситуации които доведоха
до непосещаването на детско заведение!
Но най-натежа скачените съдове при боледуването, а и у дома хич не е инкубатор!
Мъжа ми работи в офис с много хора, племенника ми е на училище,
а сме постоянно заедно с него и с родителите му, също доста контактни!
Ако Митака не го приемат и тази година ще мисля нещо за догодина.
Занимания до обед или целодневно, пак казвам здрави да сме!
А ако успея да се преборя със страха ми от шофирането 
и това лято изкарам шофьорски курсове, съвсем различно ще е!
Не, говоря по принцип. Под държане в инкубатор за мен не означава само да не ходи на градина. Има хора които ограничават контактите на децата до минимум, навличат ги, не дават да ги доближават, да ги прегръщат и целуват, да пият по студена вода, да дишат зимата изобщо без шал и т.н. Мъжа ми има една роднина. Тя гледа детето си до 1 клас, за да не боледува и да израсте. Резултатът беше, че детето се скъса да боледува в 1 клас и почти през цялото време си беше в къщи. с второто процедира по различен начин, но пак е като майка квачка над тях с палтенцата, пантофките, елеченцата, шапките и шалчетата....а младежа е вече на 14 години. Понякога ми става смешно и и казвам, че ще е от свекървите, които влизат нощем в стаята на младите, да завият кръстчето на сина си  :lol:
Мише пожелавам ти, да ви вземат на градина и да станеш отличен шофъор.  :)

Жаси, доколкото знам Либия не разполага с ядрено оръжие...

както казваше вицът - Либия не разполага с ядрено оръжие, но ако се наложи - ще го използва.
Тамън на място си е вица. Ако не се затрием, ще поживеем...и каквото и да си говорим, става въпрос за пари...Кадафи е едно голямо оправдание...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #104 -: Март 20, 2011, 17:12:02 pm »
Е, не съм военен експерт, но конкретно за ядрени технологии - било за мирни, или за военни цели - нито е толкова лесно да ги създадеш, нито ако ги имаш - това може да остане в тайна. Та въпросният откачалник, май поне това няма, ако имаше - щеше да се знае и "загрижената за благото на либийския народ коалиция" да ходи на пръсти ;)
Иначе биологично и химическо оръжие имат, дано не реши да го ползва...
Всъщност, дали нас конкретно ще ни засегне войната в Либия не е толкова важно и не мисля, че пряко ще пострадаме, но ми е жал за цивилното население там - ще си го отнесат предимно те както стана в Ирак - къде от Кадафи, къде от "нашите освободители". Петрол, кинти - това е.
Защо не се хукват да "освободят" Северна Корея нали... ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #105 -: Март 20, 2011, 17:15:09 pm »
Благодаря Нинко, още щом Ани4ка пусна линк за " Весели Хлапета" видях, че е в района!

Относно подаръците, аз съм практичен човек, винаги питам майката!

Лиде да хванат място и двете ти пожелания!
Ще черпя 100%...
...ама с повод и без повод да ги целуват, не съм баш, баш съгласна  :lol:

Блу, полузаспала съм била снощи та съм пропуснала,
то беше ясно посланието ти, а и като добър човек го направи безценно е!

Кадафи може и да е оправдание, но случая с медицинските сестри
показа колко безкруполен е той! Добре, че те са вече на свобода!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #106 -: Март 20, 2011, 17:24:44 pm »
Жаси, доколкото знам Либия не разполага с ядрено оръжие...

както казваше вицът - Либия не разполага с ядрено оръжие, но ако се наложи - ще го използва.

Джам, много добре казано за Либия. Няма да се хвърлям в размисли, че май поизместихме фокуса на темата :)

Мише, и мен ме е шубе да карам, а имам книжка от 11 години. Много ме е яд на себе си, защото не винаги може с малкото дете да отидеш някъде без кола. Натам е тръгнал света, че и до супермаркета вече с кола се ходи :)

Подаръците винаги са ценни. Щом човек си е направил труда да ми  купи нещо, значи то е ценно и хубаво. Е, ако става дума за нещо много скъпо, питам разбира се! :)




*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #107 -: Март 20, 2011, 18:34:00 pm »
Вчера по Дискавъри мернах, че започва ново кулинарно шоу с Джейми като арбитър.

Свекърите ми успяха да си дойдат от Либия с първия правителствен самолет. Бяха доста стресирани - нямахме връзка около седмица, застреляли човек до тях на улицата, а като пътували от посолството до летището някой успял да отвори вратата на колата и да хвърли пакет вътре.
Жалко, че ще се съсипе тотално страната. Ще им отнеме десетилетия да я възстановят, ако продължи да съществува като такава.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #108 -: Март 20, 2011, 18:42:26 pm »
Лиде да хванат място и двете ти пожелания!
Ще черпя 100%...
...ама с повод и без повод да ги целуват, не съм баш, баш съгласна  :lol:

М като се позамислих май и аз.  :lol:

Свекърите ми успяха да си дойдат от Либия с първия правителствен самолет. Бяха доста стресирани - нямахме връзка около седмица, застреляли човек до тях на улицата, а като пътували от посолството до летището някой успял да отвори вратата на колата и да хвърли пакет вътре.
Жалко, че ще се съсипе тотално страната. Ще им отнеме десетилетия да я възстановят, ако продължи да съществува като такава.
:( Много ми е мъчно.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #109 -: Март 20, 2011, 19:11:59 pm »
Мише, споко за шофирането :) Книжка се взима, после е зора, особено ако караш с мъжо.
Онзи ден карах за първи път сама с бебето, свекър ми го возих на задната седалка с бебето. Имах работа-наложи ми се-карах. Ей, ако ме видите с мъжо ми като карам - толкова му се ядосвам, че ми гасне колата!Само дудне за скорост, защо съм дала по-рано мигач, на сега що правя това, а не онова. Днес толкова ме ядоса, че не успях да сменя предавките и на магия слязох от моста на Бакърена на 3та. Отбих, теглих му една м**на по-шумно, отколкото исках и му дадох да шофира. Хора, ръцете ми трепереха... :x
Затова ти казвам - книжка се взима, после е зора :lol:

Да ви се оплача - за втори път объркаха Ники с момиче и днес го подстригах, а и утре ще го снимат за паспорт дечкото :) Нали се ходи в нашето си районно?
[/url][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #110 -: Март 20, 2011, 21:18:42 pm »
Симеон 3 години го бъркаха с момиче - и досега си е с дълга коса.
Дори са ме питали защо толкова прилича на момиче - отговарям, че това е защото е много красив и повече не се обаждат :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #111 -: Март 20, 2011, 21:43:01 pm »
И аз да се оплача за детските ясли и градини. Уж когато имаш 2 деца с разлика по-малко от 24 месеца ти дават 0,1 точка, а на близнаците мисля бяха 2 точки. Само че това си го решават детските градини дали да се включат тези точки. Значи тези от нашия квартал не ги включват и вероятността да ни вземат на градина клони към 0. Може да ми се разсърдят майките на близнаци, но се чувствам някак дискриминарана. Първо готвя различно за двете деца. Второ-едното спи, а другото не. Както се казва непрекъснато имам работа. Ако бяха поне с еднакъв режим си мисля, че нямаше да ми е толкова натоварено-давам направо 2 порции или когато малкия спи да се чудя как баткото да не го буди.. Частната градина е скъпичка.
 
То и за моя питат непрекъснато дали е момиче-аз съм му пуснала малко косичка и има едни къдрици накрая :), но иначе не е дълга косата му. Хич не ми се иска да го стрижа, но лятото няма как, защото много се поти и му пречи.

За Кадафи-той си е направо луд. Жал ми е за народа, защото той ще избие много невинни хора, за да запази властта.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #112 -: Март 20, 2011, 21:58:41 pm »
 В края на седмицата, да ви пожелая следващата да е слънчева, спокойна и да са ви здрави децата.

Не смея много силно да го кажа, но най-после всички в нас са здрави:) Вече цели 3 дни:) Много е хубаво да правят бели, да играят и да подлудяват мама. Само такива да си стоят:)

Туто, аз едно немога да разбера?:) Защо мислиш, че когато са близнаци режима е еднакъв? И като са близнаците не е гаранция, че обичат да ядат едно и също?
И преди съм срещала подобни мнения.
Винаги отстрани погледнато на другите им е много лесно и децата им са много послушни:):):) Това напоследък ми е любимо. Като излезем на разходка и децата са заспали в количката да чуя "Божее, колко са послушни". Що ли не са ни видели 10 мин, по-рано:)?
Така както аз незная какво е да се гледа едно дете или деца с малка разлика, вие пък нямате представа какво е да се гледат две или три деца на една възраст. Нещата са толкова различни, че няма как да се сравняват, а не е и необходимо. Трудности има навсякъде. Най-много са в домовете където още няма деца.

Далече сме още от детската градина (на ясла не мисля да ги давам) и доколкото мога ще им осигурявам игри с други деца по площадки и градини ама много се бият:) ще имаме проблеми определено:)
« Последна редакция: Март 20, 2011, 22:23:56 pm от Lisko »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #113 -: Март 21, 2011, 07:00:41 am »
Лисано все така да сте, зад гърба ви да е всичкото дето мина!
Права си за всичко, най-вече да го споходи всеки палави деца
бройката както дойде и колкото сърце може да понесе!

Отивам да пусна нова седмична...сега се сети русото в мен, че е понеделник!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)