0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #20 -: Март 15, 2011, 17:49:58 pm »
Привет и от нас!
Сега искам да се посъветвам с мамите на момчета, може и на момичета. Искам да купя на Тошето количка на Боби кар и има една единствена в тойса, която се доставя до България. Та чуденката ми е дали ще е удачно да я взема или бързо ще му омалее. Той не е от най-високите , а в темата в БГ мама една майка каза , че на синът й , който е 100 см вече му е малка, но все още си я бута. Аз нямам много чудене, но всички около мен ме анатемосват, че ще купувам толкова скъпа кола, като тук има на Чиполино за по 40 лв. Е , не искам такава да му купувам. Смятам да му събера парички от рождения ден и сега имам от имения и да му я купя. Моля да ме окуражи някой, че вече се побърквам.

Сега да пожелая здраве на всички дечица и родителите им.
« Последна редакция: Март 15, 2011, 18:35:36 pm от elora_cat »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #21 -: Март 15, 2011, 18:04:06 pm »
Как изглежда, дай линк :)
Ако е това, за което си мисля - Симеон получи за втория си рожден ден нещо подобно - може да се язди и да се бута. Все още му е една от любимите играчки, а е доста височък :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #24 -: Март 15, 2011, 19:04:39 pm »
Повечето ги дават за над 1 годинка. Тази, която съм харесала е за възраст над 1 година.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #25 -: Март 15, 2011, 19:10:44 pm »
Докато се включа и ще мине седмицата, по-весела, по-усмихната
и най-вече здрава да е до края си!

elora_cat, Митака караше подобна наследствена антика до 3г.

Относно зарзавата, Ели е права, личния пример е водещ и тук,
как ще знаят как изглеждат доматите и картофите като ядат само полуфабрикати!
Салатата видяхте как я приеха, няма смисъл от коментар!

Джам, а относно Шумен и Фокушима, дори ми е срамно някак,
хората там са пример как от пепелта ще съградят всичко отново,
а нас тука ни е страх да не би да се орадианчим малко...без да има как!

Неда, миналата година моето момче ходи в една частна няколко месеца,
спеше там от първия ден с уговорката, че ако има проблем ще звъннат!

Спокойна вечер на всички!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #26 -: Март 15, 2011, 20:11:39 pm »
Тези симпатяги от фотосите на Райса на колко ли са години :lol:?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #27 -: Март 15, 2011, 20:47:30 pm »
Този с белите чорапки ми се вижда най-младолик  :lol:
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #28 -: Март 15, 2011, 22:17:04 pm »
елора, пет човека са си дали мнението за колата и на всичките оценката за нея е 5 от 5. Според мен си струва. Само гледай, ако може да се комбинираш с някого за доставката!

Неда
, моят син не започна да спи веднага, а може би след седмица. Явно шумовете на другите деца са му пречели, но вече май е свикнал да се абстрахира. Днес ми каза учителката, че вече сам си отивал до леглото и си лягал. И бил много послушен. Изпълнявал всичко.  8O  Аз я попитах дали за моето дете говори. Вкъщи все едно друго отглеждаме.  :lol:
Иначе и той имаше период на адаптация, която по принцип е около седмица, но при него продължи повече (около три). А и ние не искахме да бързаме, защото за него все пак всичко беше ново.

джам
, нали знаеш къде ходи простотията? Аз не се притеснявам от радиацията. Ами, то не зависи от мен. Все едно да се притеснявам, че утре ще вали. А и японците са стриктни хора. Ще направят всичко, което зависи от тях. Сигурна съм.

Хубава седмица и здрави родители и деца ви желая!

Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #29 -: Март 15, 2011, 23:45:59 pm »
Не знаят какво е картоф, какво е домат, но знаят какво е пържени картофки и кетчъп....не са използвали вилица и нож до навършване на 10 години...кой е по-виновен - родителите или училищата?

Моля, не ме анатемосвайте, ама ако не успееш да убедиш детето с личен пример за вредата от Мак Доналдс и т.н и виждаш, че върви към затлъстяване, една по-шокова терапия от рода на филма Супер Сайз ми как би се отразила на едно дете? Как трайно да залегне в съзнанието му защо не се консумира вредна храна и това, че другите го правят не  е причина и ние да го правим?
Ох, плашещи са тези филми. Както Супер Сайз ми, така и тези епизоди. Май вторите са по-плашещи...
[/url][/url]
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #30 -: Март 16, 2011, 00:18:00 am »
жасмин, ами то е ясно, че личният пример на родителите никакъв го няма в тази история или по-скоро го има, но в обратна посока.  :(

джам
, цяла вечер гледам предаванията с Джейми Оливър и му се възхищавам на търпението и куража. За американците имам предразсъдъци, които само се потвърждават още повече.  :? Най се шокирах, когато обявиха, че пържените картофи се смятали за зеленчук.  8O

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #31 -: Март 16, 2011, 00:47:13 am »
Ето линк§
http://www.mytoys.de/BIG-NEW-BOBBY-CAR-Racing-No2/Bobby-Car/BIG/KID/de-mt.to.br01.03.01/1885139

подобни колички продават и тук, аз бях купила на Мартин за 40 лв от Хиполенд. до към 3 години става.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #32 -: Март 16, 2011, 13:19:00 pm »
Не тва с доматите е пълен абсурд... Ама и в нашата градина понякога храната ме подлудява. Какво значи супа от праз...още в яслата се прибираше с оранжеви мазни петна от бъркани манджи. Това го виждам и в свекърва ми, от къде идва това количество мазнина и то пълна с оцветители, че чак няма пране... Аз да изсипя пакетче червен пипер и да плясна половин литър олио е нема да го докарам толкова мазно.. И после все корема я болял, той и бил чувствителен видиш ли, не било от месото от Арабина на Кирков, то си е супер крехко Агънце багънце. Представете си, било от мойте пържени картофи, щото ги пържа във фритюрник. Нищо, че олиото го сменям всеки месец. Да я пита човек, какво търси в нас изобщо и защо ли ги яде... 8O Знаете ли, като остарея ще се гръмна, преди да уморя децата си.. аман от бабички!
Аз нямам много чудене, но всички около мен ме анатемосват, че ще купувам толкова скъпа кола, като тук има на Чиполино за по 40 лв. Е , не искам такава да му купувам. Смятам да му събера парички от рождения ден и сега имам от имения и да му я купя. Моля да ме окуражи някой, че вече се побърквам.
 
Тия всичките, днеска как съм им набрала ... :lol:
Купи каквото си сметнала за добре.

Ние кола не купихме, но имахме едно конче на колела. Нема такова яздене, чесно  :lol: До 3 годинки не го пускаше...след това аз го прибрах, защото започна да си кара колелото.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #33 -: Март 16, 2011, 14:33:03 pm »
По скоро до към 2.5 години стават тези колички ние от миналата година есента караме колела.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #34 -: Март 16, 2011, 14:53:07 pm »
е, то едното не пречи на другото... :)

бутането с крачета е все още интересно, просто като размер не стават след 3 години (в общия случай)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #35 -: Март 16, 2011, 15:49:25 pm »

Вашите деца веднага ли свикнаха да спят в градината?

Неда, Мия ходеше също в частна градина. Оставих я да спи на третия ден. Много се изненадах като ми се обадиха и казаха, че е заспала за 20 минути и нямало никакви проблеми, да съм спокойна. Вкъщи заспиваше поне по 1 час и то пеейки си, мърморейки си, а и си лягаше към 2. В градината обаче заспивала в 1 и то бързо и кротко :D.
<br />[link=http:
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #36 -: Март 16, 2011, 21:43:45 pm »
Ох, добрах се и аз тази седмица, най на края :lol:

Да кажа и аз, че в частната ДГ още на 2-3 ден оставят децата да спят.
Ели е вече ученичка от понеделник. За сега добре й понася, няма драма, само дето бие децата и ми се хвали като я взема. :oops: Но тя не е виновна, децата били "много лоши", затова ги биела, това е нейната версия.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #37 -: Март 17, 2011, 10:22:09 am »
О, Стефи, честита ти ученичка :D В същата градина ли е като кака си?

Ние от днес сме пак самички с Мони за 5 дена. Имахме няколко дни температура над нулата, само колкото да се разтопи снега по тротоарите и да стане на лед :lol: Та ходенето си е голямо приключение.

Дечковците, които ходят на английски - по каква система ги обучават? Аз съм си намерила разни онлайн приложения, както и съм поръчала на таткото да ми купи от България едни книжки, ама да ви питам и вас какво знаете.

И пак да си повторя въпроса: Какво представляват детските градини по западната система?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #38 -: Март 17, 2011, 10:35:24 am »
тук има май само една система за обучение на английски за най-малки деца - http://www.helendoron.com/
на такива уроци ходят моя, стефкината, мармотините.

колкото до "западната" система на ДГ, не мисля, че има такава като някакво обособено понятие. това, което ти описваш, че са ти предложили, си е решение за предлагане на продукта на конкретния собственик на градината.

аналози на нашите ДГ по отношение на времетраене на престоя, програма и занимания има в цял свят. има и полудневни, има и целодневни градини. някъде тръгват на училище още на 5. въпросът е какво можеш ти да намериш там, където отивате.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #39 -: Март 17, 2011, 10:56:07 am »
Анико, за сега е в частната, където Деси ходеше, ако мога да се преборя за държавната в която е Деси сега, то ще е от есента. :)
Иначе на другия въпрос Ирина ти е отговорила, по Хелен Дурон са, а Деси учи в ДГ, има ефект според мен, добра им е госпожата.