0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« -: Март 14, 2011, 15:33:06 pm »
Леле,леле,срамота.Вече е следобяд,а нямаме темичка :).
Да е весела,здрава и изпълнена с много усмивки и разходки предстоящата седмица.Ние все още сме с хрема,но слава богу без температура.Педиатърката е на мнение,че ако не мине до края на седмицата иска консултация с УНГ.Да препоръчате някой читав специалист :).

Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #1 -: Март 14, 2011, 17:31:14 pm »
Запис  :D

Да е много здрава седмицата, да няма болни дечица, а болните бързо да оздравяват!
Явно повечето са на разходка в това хубаво време.
Момичета, вие откога започнахте да мажете бебетата със слънцезащитен крем? Вчера като излизахме Изабела леко се зачерви и се чудя дали не трябва да я мажа с такъв крем преди излизане. Може ли да ми препоръчате някой?
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #2 -: Март 14, 2011, 17:39:20 pm »
Здравейте :)

Здрава седмица!

Чери, много сте хубави! Много сте порастнали, ехей! Да ти е жива и здрава малката! :)

Аз още не я мажа Ники със слънцезащитен крем, ама май скоро ще започна. Днес доста се позачерви като бяхме навън. ;)


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #3 -: Март 14, 2011, 20:08:10 pm »
Весела и здрава седмица !  :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #4 -: Март 14, 2011, 20:18:51 pm »
Слънчева седмица, много разходки, здрави и весели деца и майки. Нови попълнения в темата и само хубави неща.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #5 -: Март 14, 2011, 22:34:46 pm »
Ами аз вчера не я намазах и снощи беше с червени бузи. Имам един на нивеа 50 фактор. Доволна съм.
Ние днес бяхме на първата си консултация и сме с пораснала трътка. :lol: :lol: От днес започнахме и с манжите :D - картоф. Абе много първи неща.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #7 -: Март 15, 2011, 08:13:45 am »
мдаа,това е върха

*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #8 -: Март 15, 2011, 08:55:09 am »
Здрава седмица и от нас!
Ние отново не сме на ясла. В петък ги взех със сополи, през нощта в 4 Дани ми направи спазъм, в събота и Криси се пробва, в неделя пак Криси се обзаведе с херпес, а вчера сутринта и конюктивит. Добре че вече съм като спешно отделение и вече положението е овладяно - надявам се. Сега се гледат с баба си.
Няма спокойствие, момичета!
Дано любимите ми лисичета са добре вече!
Аз ползвах на Мустела 50 фактор като бебета, но лятото, просто винаги гледах да са на сянка, дори зимата. Не съм ги излагала на пряка слънчева светлина. А от мин.година за плажа им бях взела от Орифлейм лосион за слънце за деца - цветен спрей.
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #9 -: Март 15, 2011, 09:29:10 am »
И на Боян не му тръгна добре седмицата, с ларингит и над 39 температура е. Няма глас, а когато кашля изпитва много силна болка  :?
На всичкото отгоре и аз снощи добре го подредих. Посред нощите вдигна 39,3, аз дадох течен аналгин /уж/. На сутринта вече се бях притеснила много, защото Т не е падала изобщо и тогава се светнах, че аз съм му дала зиртек  :( :(

А, аз от вчера съм на нова работа и тази седмица свекърва ми ще го гледа. До сега не съм го оставяла на никой с Т и ми е притеснено  :?

Да си заминават всички болести тази седмица и другата да почваме на чисто с идването на пролетта.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #10 -: Март 15, 2011, 09:51:31 am »
Ох, миличките дечица!
Пожелавам на болните бързо оздравяване, на майките много сили да се справят с предизвикателствата!
Здравите да си останат такива и да се наслаждават на хубавото време!

Аз да ви се оплача, моето торнадо бутна едно дете на пързалката! Момиченцето не се пускаше и моята я бутна, но то се засили и падна долу в пясъка на ръчичката си! Слава богу няма счупено, но все пак гипсираха ръчичката! Два дена не съм на себе си, толкова ме е срам  :oops: Карах и се, наказах я, накарах я да се извини, но ...
За съжаление не можах да предотвратя нещата въпреки, че бях до тях, стана за секунди. 

Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #11 -: Март 15, 2011, 11:38:08 am »
Весела и здрава седмица и от нас!
Приятни разходки за всички!
  :babbycarrage:
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #12 -: Март 15, 2011, 12:07:20 pm »
 :hello2:






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #13 -: Март 15, 2011, 12:14:21 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=Wkw3gD2vXnw

случайно попаднах на това - епизод 2 от тридневния опит на прочутия кулинар и готвач Джейми Оливър да готви свястна храна в стола на едно начално училище... гледайте и се дивете... деца на 6 години не познават домата!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #14 -: Март 15, 2011, 13:59:43 pm »
Удивително! И картофите не разпознават, ако не са във вид на пържени картофки 8O

Като гледах клипа се сетих, че искам да попитам: Нашата програма на детските градини соц придобивка ли е? Питам в следния контекст: опитвам се да избера англобазирана детска градина за Симеон, но навсякъде попадам на програми PK3, PK4 и Kindergarten (от 5 години). Всяка една от програмите е към училище, а не в отделна сграда за детска градина, часовете са само до обяд и времето е разделено на учебни занимания в учебни стаи. Не видях нашият модел с игри, учене, хранене и следобедно спане с продължителност на деня до 6 часа.

Задгранични мами, споделете какво знаете по въпроса, моля.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #15 -: Март 15, 2011, 14:31:01 pm »
http://www.monitor.bg/article?id=283772
http://dnes.dir.bg/news/radiacia-quake-japan-aetz-fukuima-8198508?nt=9


нерде Шумен, нерде Фукушима... може ли да сме такива идиоти?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #17 -: Март 15, 2011, 15:31:04 pm »
http://www.monitor.bg/article?id=283772
http://dnes.dir.bg/news/radiacia-quake-japan-aetz-fukuima-8198508?nt=9


нерде Шумен, нерде Фукушима... може ли да сме такива идиоти?

Може, може и по голями да сме. Народа и хабер си няма от тези неща, няма защо да му се сърдим...
Днес се наложи да изчета цяла научна енциклопедия на баба ми по телефона. Темата беше наближаващият ден (простете не запомних кой е денят същност) в който луната щяла да бъде най-близо до земята. Обясних, че може и да предизвика катаклизми, може и да не предизвика, обаче ако все мислим по теорията на вероятностите какво аджеба точно в този момент би могло да стане, по добре да не живеем. Така де, и да стане, не мож нищо направи. Действа се според ситуацията в момента и така. Обаче жената се притеснила и ме държа на телефона 40 минути... Нема лошо, ама поне темата за момент да беше сменила. А иначе е бивш военен и поне за йод не е тичала досега... там поне нещата са и ясни и слава богу...
А иначе самата ситуация в Япония от 3 дни ме държи като че в безтегловност. Незнам какво им е на тези хорица там, и на инжинерите в централата и на живущите в района. Вчера видях снимка на детенце, което го проверяват за радиация. Направо..само се моля на господ да не стане белята още по голяма...

Иначе, въпреки ужасяващата преса пожелавам хубава и здрава седмичка, изпълнена с усмивки и добро настроение.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #18 -: Март 15, 2011, 15:32:07 pm »

Привет и от нас!
Много здраве на дечицата и спокойствие за майките.
Да ви се похваля с някои новости при нас... Обадиха ми се спешно да започвам нова работа. И нали Коко не ходи на ясла, нямаме баби в София, в чудо се видяхме.
Открих един родителски кооператив, който ми е сравнително близо и удобно. Имаше едно свободно местенце и за нас. Самото място е много хубаво - къща с дворче, където да играят на открито. За децата се грижат две какички - едната е учителка, другата е работила както аниматор преди.
И така - днес ни беше първият "учебен" ден. Казаха ми, че Коко се е справил чудесно, само дето не пожелал да легне с децата. Прибрах си го в 14.30 да си спи у дома.
Ще видим следващите дни как ще е.
Вашите деца веднага ли свикнаха да спят в градината?



*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #19 -: Март 15, 2011, 17:38:54 pm »
Привет и от нас! Здрава и успешна седмица на всички! Болните бързо да оздравяват!  :crossfingers:

Моите калпазани са на ясла и градина, но тая сутрин като видях едно от другарчетата на Ели с висящ жълт сопол и конюнктивит да влиза, хич не ми се мисли как ще си я прибера...

Неда, в държавните ясли децата една, а понякога и две седмици, родителите си ги вземат на обяд докато свикнат с другите деца с обстановката и тогава да могат да останат да спят там.

За постнатите линкове, нямам думи... Иначе моите нали са злояди особено Стефан, но поне ябълки и банани не ми отказва, а вчера говорех с майка ми по телефона и ръфах един морков при което той ме видя и взе да вика "да го", реших че иска телефона, но се оказа, че за моркова бил зора, тъй че няма какво да се оплаквам от детето  8) :lol: .


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #20 -: Март 15, 2011, 17:49:58 pm »
Привет и от нас!
Сега искам да се посъветвам с мамите на момчета, може и на момичета. Искам да купя на Тошето количка на Боби кар и има една единствена в тойса, която се доставя до България. Та чуденката ми е дали ще е удачно да я взема или бързо ще му омалее. Той не е от най-високите , а в темата в БГ мама една майка каза , че на синът й , който е 100 см вече му е малка, но все още си я бута. Аз нямам много чудене, но всички около мен ме анатемосват, че ще купувам толкова скъпа кола, като тук има на Чиполино за по 40 лв. Е , не искам такава да му купувам. Смятам да му събера парички от рождения ден и сега имам от имения и да му я купя. Моля да ме окуражи някой, че вече се побърквам.

Сега да пожелая здраве на всички дечица и родителите им.
« Последна редакция: Март 15, 2011, 18:35:36 pm от elora_cat »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #21 -: Март 15, 2011, 18:04:06 pm »
Как изглежда, дай линк :)
Ако е това, за което си мисля - Симеон получи за втория си рожден ден нещо подобно - може да се язди и да се бута. Все още му е една от любимите играчки, а е доста височък :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #24 -: Март 15, 2011, 19:04:39 pm »
Повечето ги дават за над 1 годинка. Тази, която съм харесала е за възраст над 1 година.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #25 -: Март 15, 2011, 19:10:44 pm »
Докато се включа и ще мине седмицата, по-весела, по-усмихната
и най-вече здрава да е до края си!

elora_cat, Митака караше подобна наследствена антика до 3г.

Относно зарзавата, Ели е права, личния пример е водещ и тук,
как ще знаят как изглеждат доматите и картофите като ядат само полуфабрикати!
Салатата видяхте как я приеха, няма смисъл от коментар!

Джам, а относно Шумен и Фокушима, дори ми е срамно някак,
хората там са пример как от пепелта ще съградят всичко отново,
а нас тука ни е страх да не би да се орадианчим малко...без да има как!

Неда, миналата година моето момче ходи в една частна няколко месеца,
спеше там от първия ден с уговорката, че ако има проблем ще звъннат!

Спокойна вечер на всички!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #26 -: Март 15, 2011, 20:11:39 pm »
Тези симпатяги от фотосите на Райса на колко ли са години :lol:?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #27 -: Март 15, 2011, 20:47:30 pm »
Този с белите чорапки ми се вижда най-младолик  :lol:
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #28 -: Март 15, 2011, 22:17:04 pm »
елора, пет човека са си дали мнението за колата и на всичките оценката за нея е 5 от 5. Според мен си струва. Само гледай, ако може да се комбинираш с някого за доставката!

Неда
, моят син не започна да спи веднага, а може би след седмица. Явно шумовете на другите деца са му пречели, но вече май е свикнал да се абстрахира. Днес ми каза учителката, че вече сам си отивал до леглото и си лягал. И бил много послушен. Изпълнявал всичко.  8O  Аз я попитах дали за моето дете говори. Вкъщи все едно друго отглеждаме.  :lol:
Иначе и той имаше период на адаптация, която по принцип е около седмица, но при него продължи повече (около три). А и ние не искахме да бързаме, защото за него все пак всичко беше ново.

джам
, нали знаеш къде ходи простотията? Аз не се притеснявам от радиацията. Ами, то не зависи от мен. Все едно да се притеснявам, че утре ще вали. А и японците са стриктни хора. Ще направят всичко, което зависи от тях. Сигурна съм.

Хубава седмица и здрави родители и деца ви желая!

Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #29 -: Март 15, 2011, 23:45:59 pm »
Не знаят какво е картоф, какво е домат, но знаят какво е пържени картофки и кетчъп....не са използвали вилица и нож до навършване на 10 години...кой е по-виновен - родителите или училищата?

Моля, не ме анатемосвайте, ама ако не успееш да убедиш детето с личен пример за вредата от Мак Доналдс и т.н и виждаш, че върви към затлъстяване, една по-шокова терапия от рода на филма Супер Сайз ми как би се отразила на едно дете? Как трайно да залегне в съзнанието му защо не се консумира вредна храна и това, че другите го правят не  е причина и ние да го правим?
Ох, плашещи са тези филми. Както Супер Сайз ми, така и тези епизоди. Май вторите са по-плашещи...
[/url][/url]
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #30 -: Март 16, 2011, 00:18:00 am »
жасмин, ами то е ясно, че личният пример на родителите никакъв го няма в тази история или по-скоро го има, но в обратна посока.  :(

джам
, цяла вечер гледам предаванията с Джейми Оливър и му се възхищавам на търпението и куража. За американците имам предразсъдъци, които само се потвърждават още повече.  :? Най се шокирах, когато обявиха, че пържените картофи се смятали за зеленчук.  8O

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #31 -: Март 16, 2011, 00:47:13 am »
Ето линк§
http://www.mytoys.de/BIG-NEW-BOBBY-CAR-Racing-No2/Bobby-Car/BIG/KID/de-mt.to.br01.03.01/1885139

подобни колички продават и тук, аз бях купила на Мартин за 40 лв от Хиполенд. до към 3 години става.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #32 -: Март 16, 2011, 13:19:00 pm »
Не тва с доматите е пълен абсурд... Ама и в нашата градина понякога храната ме подлудява. Какво значи супа от праз...още в яслата се прибираше с оранжеви мазни петна от бъркани манджи. Това го виждам и в свекърва ми, от къде идва това количество мазнина и то пълна с оцветители, че чак няма пране... Аз да изсипя пакетче червен пипер и да плясна половин литър олио е нема да го докарам толкова мазно.. И после все корема я болял, той и бил чувствителен видиш ли, не било от месото от Арабина на Кирков, то си е супер крехко Агънце багънце. Представете си, било от мойте пържени картофи, щото ги пържа във фритюрник. Нищо, че олиото го сменям всеки месец. Да я пита човек, какво търси в нас изобщо и защо ли ги яде... 8O Знаете ли, като остарея ще се гръмна, преди да уморя децата си.. аман от бабички!
Аз нямам много чудене, но всички около мен ме анатемосват, че ще купувам толкова скъпа кола, като тук има на Чиполино за по 40 лв. Е , не искам такава да му купувам. Смятам да му събера парички от рождения ден и сега имам от имения и да му я купя. Моля да ме окуражи някой, че вече се побърквам.
 
Тия всичките, днеска как съм им набрала ... :lol:
Купи каквото си сметнала за добре.

Ние кола не купихме, но имахме едно конче на колела. Нема такова яздене, чесно  :lol: До 3 годинки не го пускаше...след това аз го прибрах, защото започна да си кара колелото.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #33 -: Март 16, 2011, 14:33:03 pm »
По скоро до към 2.5 години стават тези колички ние от миналата година есента караме колела.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #34 -: Март 16, 2011, 14:53:07 pm »
е, то едното не пречи на другото... :)

бутането с крачета е все още интересно, просто като размер не стават след 3 години (в общия случай)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #35 -: Март 16, 2011, 15:49:25 pm »

Вашите деца веднага ли свикнаха да спят в градината?

Неда, Мия ходеше също в частна градина. Оставих я да спи на третия ден. Много се изненадах като ми се обадиха и казаха, че е заспала за 20 минути и нямало никакви проблеми, да съм спокойна. Вкъщи заспиваше поне по 1 час и то пеейки си, мърморейки си, а и си лягаше към 2. В градината обаче заспивала в 1 и то бързо и кротко :D.
<br />[link=http:
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #36 -: Март 16, 2011, 21:43:45 pm »
Ох, добрах се и аз тази седмица, най на края :lol:

Да кажа и аз, че в частната ДГ още на 2-3 ден оставят децата да спят.
Ели е вече ученичка от понеделник. За сега добре й понася, няма драма, само дето бие децата и ми се хвали като я взема. :oops: Но тя не е виновна, децата били "много лоши", затова ги биела, това е нейната версия.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #37 -: Март 17, 2011, 10:22:09 am »
О, Стефи, честита ти ученичка :D В същата градина ли е като кака си?

Ние от днес сме пак самички с Мони за 5 дена. Имахме няколко дни температура над нулата, само колкото да се разтопи снега по тротоарите и да стане на лед :lol: Та ходенето си е голямо приключение.

Дечковците, които ходят на английски - по каква система ги обучават? Аз съм си намерила разни онлайн приложения, както и съм поръчала на таткото да ми купи от България едни книжки, ама да ви питам и вас какво знаете.

И пак да си повторя въпроса: Какво представляват детските градини по западната система?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #38 -: Март 17, 2011, 10:35:24 am »
тук има май само една система за обучение на английски за най-малки деца - http://www.helendoron.com/
на такива уроци ходят моя, стефкината, мармотините.

колкото до "западната" система на ДГ, не мисля, че има такава като някакво обособено понятие. това, което ти описваш, че са ти предложили, си е решение за предлагане на продукта на конкретния собственик на градината.

аналози на нашите ДГ по отношение на времетраене на престоя, програма и занимания има в цял свят. има и полудневни, има и целодневни градини. някъде тръгват на училище още на 5. въпросът е какво можеш ти да намериш там, където отивате.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #39 -: Март 17, 2011, 10:56:07 am »
Анико, за сега е в частната, където Деси ходеше, ако мога да се преборя за държавната в която е Деси сега, то ще е от есента. :)
Иначе на другия въпрос Ирина ти е отговорила, по Хелен Дурон са, а Деси учи в ДГ, има ефект според мен, добра им е госпожата.
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #40 -: Март 17, 2011, 11:38:22 am »
Много се възхищавам на японците тези дни - при такива катаклизми, запазват спокойствие и хладнокръвие, магазините намаляват цените, собствениците на автомати раздават водата безплатно, и няма нито един случай на мародерство. Гледах една майка вчера, води си децата на училище в Токио, като я питаха дали се страхува, очите й веднага се напълниха със сълзи, ама се овладя жената и каза "Колкото време имаме, искам всичко да е нормално за децата ми. Ако аз се срина, ще се сринат и те". Дано им се размине с тези реактори, и без това толкова много пострадаха вече.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #41 -: Март 17, 2011, 11:42:31 am »
Много се възхищавам на японците тези дни - при такива катаклизми, запазват спокойствие и хладнокръвие, магазините намаляват цените, собствениците на автомати раздават водата безплатно, и няма нито един случай на мародерство. Гледах една майка вчера, води си децата на училище в Токио, като я питаха дали се страхува, очите й веднага се напълниха със сълзи, ама се овладя жената и каза "Колкото време имаме, искам всичко да е нормално за децата ми. Ако аз се срина, ще се сринат и те". Дано им се размине с тези реактори, и без това толкова много пострадаха вече.

Ох да, трябва да се помолим за тях!


*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #42 -: Март 17, 2011, 12:32:42 pm »
Много се възхищавам на японците тези дни - при такива катаклизми, запазват спокойствие и хладнокръвие, магазините намаляват цените, собствениците на автомати раздават водата безплатно, и няма нито един случай на мародерство. Гледах една майка вчера, води си децата на училище в Токио, като я питаха дали се страхува, очите й веднага се напълниха със сълзи, ама се овладя жената и каза "Колкото време имаме, искам всичко да е нормално за децата ми. Ако аз се срина, ще се сринат и те". Дано им се размине с тези реактори, и без това толкова много пострадаха вече.

Точно това си мислех и аз. Как въпреки всичко, те запазиха своето достойнство. И уважението към ближния - вчера в един от репортажите ми направи впечатление как хората мирно и спокойно си стояха и чакаха на опашките, на които се раздаваха помощи. А ние тука, без бедствия и катаклизми, се изпонабихме за едните евтини банани.   :?

Аз имам въпрос към майките, които са кърмели: Как спряхте кърмата си при отбиване - с лекарства или тя спря от само себе си? На мен доста ми се напрягат гърдите, като пропусна кърмене, та се чудя дали ще мога да я спра без лекарства или по-добре да не рискувам, че да не направя някоя беля накрая?
 
« Последна редакция: Март 17, 2011, 12:35:14 pm от twin »
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #43 -: Март 17, 2011, 12:41:20 pm »
Аз с хапчета (Достинекс ако не греша), просто беше немислимо да я спра без лекарства.
За японците незнам какво да кажа, с нищо не можем да помогнем за съжаление, но и в такава ситуация са светлинни години пред нас. Дано това да са им катаклизмите и оттук нататък да се съвземат бързо.
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #44 -: Март 17, 2011, 12:49:43 pm »
На мен кърмата ми спря от само себе си,но аз и без това имах съвсем малко останала накрая.На мен ми бяха изписали  Бромокриптин,обаче при първия прием през нощта щях да умра.Получих страшно сърцебиене и повръщане.Та моят съвет е не го купувайте,защото има много гадни странични ефекти.

Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #45 -: Март 17, 2011, 13:00:59 pm »
За спиране на кърмата, ако не са ти прекалено пълни и вече имаш заместени хранения е добре да я спреш без хапчета. Аз цедях по 20 мл , само за да нямам дискомфорт. А се кърмихме доста често. Той организмът се настройва. И пак казвам, ако не са прекалено пълни, макар че и тогава можеш да цедиш, може би малко повечко в началото, за да не направиш мастит. Постепенно намаляш и така ще стане по плавно и естествено.

Искам да благодаря на момичетата за мненията ,относно колата. Реших да я поръчам. Гледах по магазините вчера, е не мога да харесам друга.

Деси, за доставката се комбинирах с две приятелки. Отделно ми изпратиха вчера код за отстъпка и сега съм много щастлива.
Слънчев ден на всички.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #46 -: Март 17, 2011, 13:38:51 pm »
Много се възхищавам на японците тези дни - при такива катаклизми, запазват спокойствие и хладнокръвие, магазините намаляват цените, собствениците на автомати раздават водата безплатно, и няма нито един случай на мародерство. Гледах една майка вчера, води си децата на училище в Токио, като я питаха дали се страхува, очите й веднага се напълниха със сълзи, ама се овладя жената и каза "Колкото време имаме, искам всичко да е нормално за децата ми. Ако аз се срина, ще се сринат и те". Дано им се размине с тези реактори, и без това толкова много пострадаха вече.

интересни размисли по темата:
http://www.monitor.bg/article?id=284062
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #47 -: Март 17, 2011, 15:28:10 pm »
и двата пъти отбих без да съм пила лекарства, бавно и постепенно, но децата над годинка трудно се отбиват
така или иначе в тази възраст и ако е едно дете се предполага, че основно се храни с приготвена храна, а сученето е за утеха, като навик, предполагам и доста малко като количество
не съм имала проблеми, имах около 10 дена напрягане, под душа се цедях и разтривах гърдите докато ги обливам с топла вода и за около месец всичко беше забравено
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #48 -: Март 17, 2011, 16:35:38 pm »
интересни размисли по темата:
http://www.monitor.bg/article?id=284062

Лияна Панделиева не беше ли лицето на СДС в първата година на демокрацията?
Приятно ми стана да прочета толкова проникновен коментар от жена, която на повечето хора е позната единствено заради красивото и невинното си лице отпреди 20 години.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #49 -: Март 17, 2011, 17:35:23 pm »
Ултра, аз бях писала преди за детските градини при нас.По новата държавна програма от 4 годишни тръгват на детска градина/не се плаща/от 8-3, която е в училището, и не се спи след обед.В нашия район е все още само 3 дена от седмицата, в повечето училища вече са по цяла седмица.За нас от септември това ще е факт.Има и други детски градини, ако някой родител не иска да си пуска децата на училище все още, но те са  скъпи.
Хората с по-високи доходи предпочитат Монтесори.И така.
На моите сладури им беше трудно да свикнат с ранното ставане, но вече са добре и много харесват училището.В 3 часа се качват на автобусчето и отиват при Сали/домашната детска градина/, тъй като ние живеем много близо до училището/1 мин с колата/ и не се включваме в зоната за автобусчето.Аз ги взимам от там, когато се освободя.
За Панама сигурно ще има други варианти.В щатите също е съвсем друго.
Канада е много социална държава, между другото.

Моят мъж беше в Япония за 10 дена през февруари, няма такава нация,казва той, толкова единни, всичко за Япония, за хората.Дисциплина и ред навсякъде.
Тежки дни им предстоят...

Поздрави на всички и целувки на дечицата
« Последна редакция: Март 17, 2011, 18:18:13 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #50 -: Март 17, 2011, 22:32:23 pm »
здравейте,

аз все още не съм за тази тема, терминът ми е май месец, но сега съм в средата на пазаруването и събирането на дрехи, та исках да ви питам - има доста списъци за бебе, но например, мислите ли, че ми трябват бодита с къс ръкав и без крачоли да ги ползвам като тениски под бодито с дълъг ръкав и крачоли? на мен ми се вижда излишно, но тъй като ми го каза майка на близнаци, реших да питам. и въобще всичко, което ви се струва полезно и важно, ще съм благодарна. спряла съм се на шишета нук, но много си мисля за стъклени, вие мислите ли, че те са твърде тежки? извинете, ако питането ми не е за тук.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #51 -: Март 17, 2011, 23:38:13 pm »
здравейте,

аз все още не съм за тази тема, терминът ми е май месец, но сега съм в средата на пазаруването и събирането на дрехи, та исках да ви питам - има доста списъци за бебе, но например, мислите ли, че ми трябват бодита с къс ръкав и без крачоли да ги ползвам като тениски под бодито с дълъг ръкав и крачоли? на мен ми се вижда излишно, но тъй като ми го каза майка на близнаци, реших да питам. и въобще всичко, което ви се струва полезно и важно, ще съм благодарна. спряла съм се на шишета нук, но много си мисля за стъклени, вие мислите ли, че те са твърде тежки? извинете, ако питането ми не е за тук.

трябват си летни бодита с късо ръкавче и без крачоли, разбира се. ще родиш май месец, а през юли ще настанат едни жеги и какво ще го обличаш бебо? имам снимки от моето юнско дете, на 40-тия му ден, точно с такова боди.

стъкленото шише за тебе няма да е тежко :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #52 -: Март 18, 2011, 00:53:37 am »
Лияна Панделиева не беше ли лицето на СДС в първата година на демокрацията?
Приятно ми стана да прочета толкова проникновен коментар от жена, която на повечето хора е позната единствено заради красивото и невинното си лице отпреди 20 години.

да, тя е.
тя после замина да учи в САЩ, доста години живя там, после се завърна, не знам какво прави, но пише понякога за Монитор и ми харесва начина й на мислене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #53 -: Март 18, 2011, 11:30:57 am »
Елена сестра ми си взе стъклено на Нук , но не й беше удобно. Говоря за голямо стъклено, не зная имат ли и малки.
А боди с къс ръкав ще ти трябва, но по скоро да го ползваш като горно, а не под бодито с дълъг ръкав. Моят син е роден април, но май месец вече беше с къс ръкав. По скоро купи с дълъг ръкав по малко бодита, а с къс повечко.
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #54 -: Март 18, 2011, 11:47:45 am »
Благодаря ви, момичета, за споделения опит.  :)
При нас де факто е останало само нощното, или по-скоро сутрешното, кърмене - някъде към 4-6 часа. Скоро заместих вечерното кърмене с мляко, та тогава видях малко повече зор с препълване на гърдите. Затова и се чудех как да процедирам при окончателно отбиване. Благодаря ви още веднъж.

Хубави дни ви желая!
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #55 -: Март 18, 2011, 13:03:42 pm »
благодаря ви за съветите, на нук има малки бутилки, ще пробвам с една-две, пък ако видя, че не става, винаги мога да ги сменя. имам предубеждения към пластмасата, нищо че пише BPA free.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #56 -: Март 18, 2011, 13:12:18 pm »
Аз да се "похваля", имаме си детенце с варицела в групата. А на мен само това ми липсва в момента. И да питам, за бебе на 2 дни, което ще се прибере при кака си, която също е контактна с варицела, ако се разболее какво правим? Чувала съм за бебета болни от разните му там шарки, ама на мен лично лекичко ми щръква косата...
При нас проблема е, че не съм карала нито една шарка и идея нямам за какво иде реч. Не ми се ще и да разбирам...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #57 -: Март 18, 2011, 13:28:21 pm »
Ами Лиде, да те "успокоя", но щом не си карала и ако Моника се разболее, гаранция че няма да ти се размине и на теб. За детето е много по-добре да я изкара сега, на тази възраст, виж за теб не е особено добре, но няма как да се спасиш. За бебето на 2 дни нямам представа. Племенницата беше на 5м. като се разболя от варицела, не мина много леко, но не е имало усложнения.
Моите я изкара много леко, Ели беше на 1.1г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #58 -: Март 18, 2011, 13:58:41 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=S9B7im8aQjo

Джейми Оливър показва на децата от какво се правят Chicken Mcnuggets
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #59 -: Март 18, 2011, 14:07:28 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=S9B7im8aQjo

Джейми Оливър показва на децата от какво се правят Chicken Mcnuggets

божкеее, нямам думи :x
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #60 -: Март 18, 2011, 15:35:30 pm »
Лидия, моя Стефан тъкмо беше навършил 5 месеца и се опъпчи с варицела, естествено от Ели която тъкмо я беше изкарала. Той по тежко я кара от кака си която беше на година и осем месеца, в смисъл, че имаше температура 3 дена и повече пъпки от нея, но усложнения не е имало. И другото което е, че него не можеше да го мажем с ментов спирт както Ели, т.е. с нищо не сме го мазали за облекчение на сърбежа. А иначе моя мъж кара варицела като беше на 28 и като го сравнявам с децата, май той най-леко я изкара, нямаше температура и пъпките му бяха малко. Така че у дома се получи че най малкия най-тежко мина. Аз съм карала като дете и нямам спомени за мен самата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #61 -: Март 18, 2011, 16:02:15 pm »
Привет :)
За шарките не мога да кажа нищо, знам, че мъжо тежко ги изкара на 22 и на 25.
аз отказвам вече частните кухни. От една седмица готвят кофти и днес беше върха като намерих косъм 8O Звъннах на шефката им и си поговорихме добре. Вчера го записах на държавна и вече съм платила, та ще видя какво ще правя там. Ще взимам храната и десертите и нещата с мляко татито ще ги яде.

Направих новобранската грешка да защипя кожата на детето с цип :( :oops: Намазах с кремче и май мина.

А да се похвалим - трети зъъъб :) И от вчера само зъби ми се привиждат. А то венците му долу са здраво надути на 4 места, на две от тях прозират зъбчета при определена светлина, но Ники не дава да видя. Стиска си устата като мъж при зъболекар. То и аз да бях все някой да иска да ми бърка в устата и аз нямаше да дам :lol:

Днес бях публично оплюта (отново) за това, че не давам прясно и кисело мляко, кисели, свинско, попара и че детето още пие мляко, а не съм заместила всички яденета.Изненадващо го приех спокойно и само казах, че гледам да го храня според СЗО.
След последното ми такова изказване майките ми обърнаха гръб и аз седнах да си чета книга. Сега съм се хванала да уча френски и като извеждам Ники си слушам уроците на слушалките и си уча думички, освен ако не видя мама на моята вълна.

Джейми Оливър е страхотен, обаче акцента много ми дразни ухото :lol:
Джам, обърна ми се стомаха :?
« Последна редакция: Март 18, 2011, 16:18:58 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #62 -: Март 18, 2011, 18:46:03 pm »
Привет!
Малко е късно да седмични пожелания, но нека уикендът ви е усмихнат и слънчев!
Първо, не мога да подмина темата с Япония, много ми е мъчно за хората, всеки път като гледам новините, сълзи ми капят по лицето... С думи не мога да изразя възхищението си от сплотеността им, саможертвата, самообладанието - зиобщо толкова много положителни качества на едно място, такава нация, че дано научат другите на нещо! Не ми се коментира и факта, че българският консул там си е плюл на петите самоинициативно...

Jam, в тая тема толкова линкове си напускала, че си отделям вечерта да проуча всичко, а Джейми между другото има големи фенове, в мое лице и в това на мъжа ми :)

За кърменето, последните 2-3 месеца бях разредила на сутришни и вечерно, като накрая остана само последното, за приспиване, затова като спрях, не се наложи да пия хапчета, нито първия, нито втория път.

За варицелата - откога чакам в СЗ да се появи познато детенце, да пообщува с моите, докато не съм на работа, че като се върнем в София, не ми се мисли.

И едно питане за частните градини - понеже Вероника трета година се мести все по-назад в списъка, явно ще трябва да търсим алтернатива на ОДЗ, че и Никола не е по-напред в списъците. Досега най-ниската цена, на която съм попадала е 350лв, като говорим за занималня, поне така се води. Та споделете нещо финансово не съкрушаващо, с добери условия за децата?
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #63 -: Март 18, 2011, 18:49:34 pm »
Вени, да не ти дреме! И на мен все ми дават акъл - баби, лели, продавачки, минувачи! Липсата на разбиране и толерантност, както и даването на акъл са ни национални черти! Назадничав народ сме като цяло. Има много страхотни хора, но масата са ... просто назадничави.

Естествено е да правим грешки. Но те са си наши грешки, и трябва да ги направим и да се учим от тях.

Днес една баба ме избута и ми се скара, че и преча с количката, та не виждала цената на сиренето. Мале хубаво я насолих. Вместо да ми направи път, или да ме пусне пред нея като съм с количка, тя ми се кара и ме бута. И продавачката се ядоса и я нахока. Но, има и разбрани хора. Касиерката в магазина ми премери ябълките, за да не се връщам понеже съм с бебе. Много мило и приятно ми стана. :)

Лиде, дано не е шарка! Стискам палци!

Елена, повече бодита с къс ръкав трябва. За лятото това ще е основната дреха на бебето. :) Аз лично никога не съм обличала на Никол боди с къс ръкав и отгоре боди с дълъг. Мисля, че не се слагат едно върху друго, а просто дълъг ръкав слагаш, когато е по-студенко. Успех! :)


*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #64 -: Март 18, 2011, 23:30:16 pm »

И едно питане за частните градини - понеже Вероника трета година се мести все по-назад в списъка, явно ще трябва да търсим алтернатива на ОДЗ, че и Никола не е по-напред в списъците. Досега най-ниската цена, на която съм попадала е 350лв, като говорим за занималня, поне така се води. Та споделете нещо финансово не съкрушаващо, с добери условия за децата?

Ani4ka, аз като търсих градина за Коко, не открих удобна за нас градина за по-малко от 600лв.
Нашата алтернатива на градина е родителският кооператив, в който се включихме. Местенцето е изключително приятно - етаж от къща с двор, в който децата играят на воля. Няма определена такса, която се плаща - разделят се всички разходи за месеца - наем, храна, заплати, ток.
Има учителка, и "какичка", или дежурна мама. Винаги има по двама възрастни за децата, които са 6-7. Всички деца са почти на една възраст- с по 2,3 месеца разлика.
Сега преподреждаме едната стая, която ще е спалнята, досега за да се пестят пари за ток, децата спяха в стаята, където играят - нареждат им матрачетата по земята и така...Готвят им там всеки ден, като повечето продукти се стараят да ги купуват от био магазини. Постоянно им дават плодове. Родителите могат да си влизат вътре при децата по всяко време и да стоят с тях, ако желаят.
Аз лично съм много доволна. Това ни беше първата седмица , още на третият ден ми се обадиха следобяд, че вече сладко спинка. Днес дори не искаше да си тръгва от там. Дано така продължаваме и занапред.



Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #65 -: Март 19, 2011, 10:34:59 am »
ani4ka, Мия 1 година ходи само в частна градина. Сменихме 2. Първата беше в Лозенец, до Японския хотел. Таксата беше 380 лв. Там ходи 3 месеца. Тя беше на удобно място и за двма ни -по средатата между работата на мъжа ми и на мен. Стана така, че мъжа ми го съкратиха и вече не беше удобно за взимане. Прибирах я по 1 час с градския транспорт и беше трудно. Не знам как и каво ядеше там, но винаги като я взимахме беше умряла от глад. Иначе други забележки нямах. Персоналът беше добър. След това я преместихме в частна градина в квартала ни: http://www.vila-pipi.com/. Тук таксата беше по-висока, като варираше в зависимост от месеците -450 -465 лв., но тук нямам никакви забележки. Гледаха я прекрасно и тя се чувстваше чудесно там, и ние бяхме супер спокойни. И досега все иска да ходи там при кака си Нели (една от учителките), но за съжаление не можем да си го позволим. Препоръчвам я с чиста съвест.
<br />[link=http:
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #66 -: Март 19, 2011, 10:39:42 am »
Да, и Деси ходи в тази градина 1.6г., сега от една седмица и Ели е там. Децата не са имали никакъв проблем, няма рев, драми, влизаха с усмивка и си ги взимах пак така. Случвало се е Деси да не иска да си тръгва и да я гони из целия двор :lol:
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #67 -: Март 19, 2011, 10:42:40 am »
На мен ми става мъчно като се сетя, че скоро трябва да се местим от яслата  :(
Децата са толкова щастливи там и са свикнали. А и аз съм много доволна, нищо че е държавна. Дано случим и на градина.
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #68 -: Март 19, 2011, 11:05:49 am »
Мимс, дано, ние случихме на държавна след това, много съм доволна, госпожите ни са невероятни, Деси обожава да ходи.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #69 -: Март 19, 2011, 12:08:33 pm »
О, и Стефи обожава да ходи на градина, но аз лично имам забележки към нея  :D
неприятно ми е, че е на 10 км от нас и ходенето и вземането е задължително с кола
септември имаме обещание да вземат и Преславка, като наследник на мястото в първа група  :wink:
това е то, майката е проблем, не детето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #70 -: Март 19, 2011, 12:51:12 pm »
Здравейте мами, хубав уйкенд ви желая !
Напоследък времето ме притиска бая...много мероприятия много нещо !

Та по този повод да ви питам, Дара ще ходи на първия си Р.Д. Канени сме на едно 3 годишно момченце. И сега големия проблем...какво да купя ?!
Предполагам, детето има много играчки, та се чудя за нещо, което хем да му хареса хем да не е много масово...Голяма драма, днес ще пообиколя малко, но ако ме подсетите за нещо ще съм много благодарна !
Чела съм че хвалите тези Аква дудъли ( не знам дали така се пишеше ), подходящо ли е за неговата възраст и къде се продават? Мисля да отделя около 50 лв за подарък.

Много много здраве за всички!

( това с частните Д.Г. ме втрещи...за 2 деца - 900 лв на месец! Голяма скъпотия...малко са тези, които могат спокойно да си го позволят )
« Последна редакция: Март 19, 2011, 12:53:46 pm от Raissa777 »
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #71 -: Март 19, 2011, 12:57:39 pm »
Раиска, ако визираш моите две, не са се засичали и двете в частната ДГ :wink:
Деси от 2г. и 11м. е в държавна ДГ, а Ели тръгна сега, преди една седмица.
Не се чудя какво да си правя "многото" пари.........
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #72 -: Март 19, 2011, 13:54:50 pm »
Стефи, това на снимката не е ли Ели.
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #73 -: Март 19, 2011, 13:57:04 pm »
Мерси момичета, сега разглеждам сайта, звучи ми познато името.
А иначе - по отношение на таксата - 900 лв за две деца пак спадат към златаната среда ;) Но трябва да се отбележи, че досега съм попадала в нета все на частни ясли / градини, които за второ дете предлагат 25% отстъпка.
Аз самата визирах това местенце:
http://www.hlapeta.eu/

Ха! Верно бе, и на мен на нея ми прилича!
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #74 -: Март 19, 2011, 14:44:34 pm »
Раиса, благодаря за уЙкенда, смятам да имам такъв  :lol:
преди малко се прибрахме от работа - днес имах помощници. Мноооого послушни тези деца, не приличат на майка си.
Аквадудъли има в Хиполенд и Вега, не са като майтойските обаче. Има на различни цени, според модела и размера. Вчера избирахме подарък за 4годишно момче за колежка. "Тлъстелините" (както казват моите) също са добър избор - комплекти пластелин и някакви фигурки за моделиране. Такъв избрахме. Все пак аз гледам какво харесват моите, има обаче деца с други предпочитания. Влак с релси също много ги впечатлява. Абе за 50лв доста работи могат да се вземат за тази възраст.
Като чета такива цифри за ДГ, честно, ако трябва поне единия да ходи там, ми то по-добре аз да не ходя на работа и да седим у нас. Непосилна цифра ми се вижда, незнам какви доходи трябва да имам, за да мога да си го позволя. Или може би ако имах парите, бих наела жена у нас, вместо да ходят в бацилника, не вярвам в частните градини да не боледуват децата...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #75 -: Март 19, 2011, 15:43:28 pm »
Аз пък мисля,че това е Деси като мъничка,а не Ели. :D

За подаръците - Жорко стана преди 3 седмици на 3 и хареса всичките си подаръци .Той е на вълна Маккуин сега и всичко свързано с него му харесва. :lol:От нас имаше суитчър с матю и маккуин ,количка и книжка с героите от "колите".Подариха му конструктор Маккуин,чаршафи (за бъдещото голямо легло) пак с него,лунен пластелин (много играе с него ,имаме от миналата година и маймунката на плей до и с нея също много играе) ,строител полицейска станция и т.н.
Наскоро ние пък ходихме на РД на 3 годишни - на момченцето подарихме един голям кран (майка му скоро ми каза,че много играел с него),а на момиченцето - пластелин плей до с формички за направа на кексове,торти,сладки и т.н.
Сетих се и за още нещо : Жорко за Коледа получи айс хокей http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/164009_1745446965582_1521004132_31831730_6099408_n.jpg в Хиполенд беше 40 лв. и много играе с него също,пък и е нещо не толкова често срещано и вероятно няма да го има детето.

Да ми препоръчате детски уролог или хирург.Чудя се дали да заведа Жорко ,защото не мога да преценя дали всичко е ок с т.н. "забелване".Главичката цялата се показва,но точно където свършва от едната страна ,започва кожичката,няма никакво ръбче(ох ,не знма и аз как да ви го обясня,дано ме разбрахте :oops:).
« Последна редакция: Март 19, 2011, 15:52:51 pm от z22 »
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #76 -: Март 19, 2011, 15:54:44 pm »
...Или може би ако имах парите, бих наела жена у нас, вместо да ходят в бацилника, не вярвам в частните градини да не боледуват децата...

Мими, като всяко нещо, може би е и до дете!
Миналата година Митака посещава 5 месеца една частна детска градина.
За този период той ходи общо около месец и половина, с две думи боледува постоянно.
Такса + средства за лекарства, съвсем неоправдано при условие,
че аз съм у дома, той да ходи 2 дни и 15 после болен!
При едно от боледуванията Калина тогава на 5 месеца направи тежък бронхит
и само навременната намеса напедиатърката ни я спаси от болница!
Имах дневник на който пишех, кое лекарство на кой давам, в колко часа,
не искам да си спомням този период, нито искам да се случва на някой!
Тази година си ги гледам у дома и нищо повече няма да напиша,
че току виж се похваля и тя белята си няма друга работа!
Не ми тежи, направила съм си някаква организация, опитвам се така да подредя деня,
че да имаме време и да излезем, и за почивка и те, и аз!
Сега заради операцията дойде Бабет за 10 дена, докато ми свалят конците!
Има една единственна причина поради която изпитвам истински угризения към Митака,
а то е липсата на социалния живот и заниманията с децата, но здраве да е!
Ще наваксаме лятото, а на есен, ако не го приемат ще мисля варианти за занимания до обяд!

Спокойна вечер и щастлива неделя!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #77 -: Март 19, 2011, 16:13:32 pm »
абе аз познавам една мама от тоя форум, чиито деца ги гледа баба у дома и пак се скъсаха да боледуват тая есен и зима...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #78 -: Март 19, 2011, 16:18:31 pm »
Джам, точно това имах предвид, много е индивидуално...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #79 -: Март 19, 2011, 17:01:13 pm »
Има една единственна причина поради която изпитвам истински угризения към Митака,
а то е липсата на социалния живот и заниманията с децата, но здраве да е!
Ето това и на мен ми тежи най-много.
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #80 -: Март 19, 2011, 17:05:24 pm »
Мише, нали знаеш защо не боледувате?!   :wink:

При нас равносметката е от 2.5 месеца - около 20 дена беше болен у дома, но все пак съм позитивно настроена. Надявам се да не боледува занапред много често, че и пролет идва все пак.  :wink: Иначе до преди да тръгне на ясла не беше вдигал температура освен веднъж от ваксина.

Раиса, защо не попиташ майката на детето за подаръка?

Жасмин, майките от градинката не ти ли казаха, че вече и пръжки трябва да даваш?  :lol:  

джам, това за chicken nuggets го гледах и аз. Не че ги ям, но това окончателно ме отказа от тях.

Тук грее слънце, въпреки че е само 7 градуса, но чакам дребното да се събуди и излизаме да вилнеем навън.


Приятен остатък от деня!

*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #81 -: Март 19, 2011, 17:32:06 pm »
О, аз съм далеч от мисълта, че ако не са на градина няма да боледуват, но вероятно не толкова. Просто разсъждавах на глас...
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #82 -: Март 19, 2011, 18:17:10 pm »
Днес имен ден имат Дария и Найден!

Честит имен ден на сладкишче Дара на мама Рая :balk_7:!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #83 -: Март 19, 2011, 18:37:27 pm »
При нас пак вали сняг - вече шести месец :lol:
Поне вирусите ни се разминаха - изкарахме само една варицела и едно леко грипче за 4 дена.

ema2, благодаря за инфото за Канада!.
Четох и за други системи, в испания например почват от 3 годишни предучилищна  - няма спане, взимаш си ги на обяд или ги оставяш на стол до 3 часа, после занималня.
Моя заспива прав, независимо къде е, много обича да си поспива, още от бебе.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #84 -: Март 19, 2011, 18:42:30 pm »
мда, Зори позна, това е Деси като малка :D

Иначе за болестите си е много индивидуално, ама много. Не мисля че има значение частна или държавна ДГ. В частната плюса е че са малко деца, обръща им се много внимание и адаптация е много лесна, грижите са повече, заниманията също. Говоря за малката-ясленската възраст, защото за нея имам опит :wink:
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #85 -: Март 19, 2011, 19:04:28 pm »
За боледуването и ходенето на ясла или градина да ви кажа няма значение. Моите не ходят нито на ясла, нито на градина. Боледуваме си и си караме всички вируси. Варицела още не сме хванали само. Като излезем на разходка по-големите деца/които би трябвало да са на детска градина/, които са навън в градинката са болни и кашлят срещу моя, а той е много контактен, така че си караме и ние болестите. Като ни идват гости също се случва някой вирус да хванат. И таткото ни носи разни вируси, защото работи с много хора и така.. Иначе съм чувала как разболяват децата след като спят следобяд и нали се потят повечко, лелките отварят прозорците и готово. Мисля, че и Мини спомена преди време за такъв проблем. Мерси за такова гледане! Да ви кажа преди мвого години аз бях на стаж 3 месеца в 80 ОДЗ. Не съм правила такива неща, а учителката като ме видеше отиваше на разходка.. Аз забавлявах децата, гонехме се, рисувахме.. Много ме обичаха, защото и аз бях на техния акъл и беше голям купон. Но аз и с моите сега понякога си играя така.. :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #86 -: Март 19, 2011, 19:11:53 pm »
Благодаря за споделеното мнение относно варицелата  :). Засега държим фронта, дано не се разболеем. Не ми се занимава сега с пъпки и драми...

Държането в инкубатор отлага проблема с изграждането на имунитета при децата. Мое мнение ...

chicken nuggets не го знам какво е, но събудихте любопитството ми, ще хвърля едно око по късно  :)

Мисля си за Япония, предадоха се май инжинерите там  :( Заговори се за пясък, бетон и Чернобил  :(.
Те добре ще пляснат бетона отгоре, ама тва чудо дълбае надолу....Искренно се надявам, поне отдолу под централата терена да е проучен добре и цялото това чудо да не иде в подводни води, нефт и сие..., че жална ни майка.
Казвате силни били японците, ама те от малки са научени на дисциплина, закони и имат държава и политици възпитани по същия начин. Я вижте нашия консул колко добре е възпитан, личи си къде е расъл. Не се сещате ли, ми в джунглата на Абсурдистан е расъл. Тука важи кой предвари, той завари и човека гледа да бега първи и навреме...
Незнам защо, но като чух се изчервих... ама кой ли съм аз да го съдя...могъл, спасил се...от какво и той още се чуди сигурно...
Новата консулка безстрашна била, тя сигурно няма семейство и близки и не и се живее...

Raissa777 аз винаги купувам дрешка и играчка, освен ако рожденника не си пожелае точно нещо конкретно. Така хем обогатяваме гардероба, хем детето радостно.  :)

« Последна редакция: Март 19, 2011, 19:13:30 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #87 -: Март 19, 2011, 20:49:34 pm »
Ани, при нас градината почва от 3 години. Моите са в частна, можеш да избереш до колко часа да ходят - Алекс е до 14 ч. Има деца, които са до вечерта, те са на целодневно работещите. Градината работи от 8 до 18 ч. До 12 ч. имат различни занимания - игри, работа по проекти, разходки, между 12.30 и 13.30 обядват. След това първата група деца ги вземат в 14ч. Тези, които остават, мисля спят по един час. Следобедите имат разни игри и занимания. Тези, които ще ходят на училище, имат два дни в седмицата занимания с едната учителка - подготовка. Там още не съм много наясно, но понеже е с чуждоезични деца повече - учат немски, за да ги подготвят за училище. Тази година имаха различни курсове - ски, кънки, английски, имаше и уроци по музика. Допълнително работят по различни проекти - тази година е природа - правят различни неща, като използват натурални продукти. Трябваше например за Коледа да направим коледна звезда от листа, шишарки, плодове, зеленчуци, семена, всичко, което идва от природата. Междувременно подготвят и различни празници, даже днес бяхме на пролетния им празник - учат стихове, пеят песни, правят театрална постановка с костюми, като сами си ги изработват в градината. В края на учебната им година получаваме огромни албуми със снимки и рисунки какво са правили през годинита. Тук децата тръгват на 6.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #88 -: Март 19, 2011, 21:52:24 pm »
Ох и аз само мисля за Япония и колко страшно стана изведнъж всичко.
Сега пък мисля дали Либия няма да пусне в ход ядренените си оръжия...

Аз питах при педиатричния, но и тук да питам.
Ники от няколко дни си дърпа ушите от време на време и си чеше главата като коте в нечии крака. Да търся ли причината с педиатър или да приема, че ушите са от зъби, а косата му е мнооого израстнала и го дразни? Пипах зад ушите докато пие мляко, но не го боли, няма Т, но това дърпане ме притеснява..
[/url][/url]
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #89 -: Март 19, 2011, 23:05:01 pm »
Аз да се "похваля", имаме си детенце с варицела в групата. А на мен само това ми липсва в момента. И да питам, за бебе на 2 дни, което ще се прибере при кака си, която също е контактна с варицела, ако се разболее какво правим? Чувала съм за бебета болни от разните му там шарки, ама на мен лично лекичко ми щръква косата...
При нас проблема е, че не съм карала нито една шарка и идея нямам за какво иде реч. Не ми се ще и да разбирам...

Лиде, Моника не е ли ваксинирана?.
В ДГ на Дара също имаше, аз говорих с педиатърката ни, дали тя може да е преносител без да е болна, т. е. дали може да зарази бебето.
Отговори ми, че само ако тя се разболее, тогава може да го зарази.
Имаха си и свински грип. Засега удържаме фронта.

Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #90 -: Март 19, 2011, 23:16:39 pm »
albenanedelcheva  ваксините не дават 100% гаранция.

Блу, пръжки не, ама зрънчо и солети :lol:
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #91 -: Март 19, 2011, 23:20:00 pm »
Лиде, Моника не е ли ваксинирана?.

тук няма ваксина против варицела в имунизационния календар.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #92 -: Март 19, 2011, 23:23:44 pm »
албена, мисля, че ваксината срещу шарките не е от задължителните в България. Моят син също е ваксиниран.
Аз съм карала варицела като малка заедно с брат ми (по-малък от мен) и майка ми. Е, тя твърди, че я е изкарала най-тежко.

Лидия, дано ви се размине!

жасмин
, моят син не знае какво е зрънчо. И солети не е ял. На всеки детски рожден ден ме гледат как пак няма да дам на детето торта.  :lol:
Не мога да се оплача - ящно дете ми се е паднало, но като видя някоя майка да гони дете с храна на детската площадка и си казвам, че аз това нещо няма да го направя. Въпреки че никога не се знае, но предпочитам да му е ясно кога се яде, кога се спи, кога се играе.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #93 -: Март 19, 2011, 23:48:43 pm »
още малко полезни видеоклипове за млади майки:

http://www.youtube.com/watch?v=aGoxoOGu_GY

Епизод 4 от поредицата "Деца-консуматори". коментират измамата с "образователните медия програми за бебета" и гледането на екран под 2 год-възраст.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #94 -: Март 20, 2011, 00:52:42 am »
Раиска, ако визираш моите две, не са се засичали и двете в частната ДГ :wink:

Не конкретно твоите две  :), а принципно. Вярно, коментара ми дойде след твоя пост, но това е защото Д.Г. не ми е на дневен ред и изобщо нямам информация , освен това, което казват по новините ( че много се чака, няма места и т.н. ). Финансово изобщо не знам, нито за частните нито за държавните. И наистина ми се струва ужасно скъпо !
Ако човек е притиснат да работи, а не може да си запише детето на държавна...в един момент се оказва, че нямаш избор.

Много благодаря за предложенията ! Много играчки, много нещо  osi_15
Хареса ми много хокея, благодаря !
Не мога да питам майката, защото почти не я познавам  :?...Мъжа й е колега с моя.
И дреха не мога, не съм виждала детето...не знам как го обличат, как върви самото то и т.н.

Смарайди, Благодаря ! :D
Аз вече чух за 3 дати за имен ден на Дара! Като избирах името, видях че има на Тодоров ден, че името означава дар от Бога и много ми хареса. А то сега...обърквация !  :)





*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #95 -: Март 20, 2011, 10:43:48 am »
Раиса, аз в такива случаи, когато нямам поръчение от майката, винаги купувам книги, то и аз по принцип най-много се радвам на книги.
Досега никой не се е оплакал, напротив :wink:
Има толкова невероятни занимателни книги за деца в момента, че изобщо не ми се рискува с дреха или играчка.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #96 -: Март 20, 2011, 12:53:09 pm »
И аз, като адашката, залагам на книги. За по-малки деца, гледам да са с твърди страници. Друга опция за подарък са принадлежности за баня - къпането свършване няма ;)

П.П Тъка ми отвътре заради случващото се в Либия...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #97 -: Март 20, 2011, 13:19:37 pm »
Като казах играчка имах предвид, че може да е книга, ребуси и т.н. Последния път взехме на едно девойче блузка и игра: Да научим буквите(или нещо подобно) от Джъмбо(съжалявам, че не погледнах на коя фирма е) за 3+. Момиченцето правеше 3 годинки и да си кажа, не погледна нито едното, нито другото..  :lol:
Взе едно камионче и се изнесе към парзалката и топките... А една книга винаги е подходящ подарък, ама не е за всеки. Моя книга е ставала на парчето, още докато съм там или е рисувано по нея.... то си е до човек и възпитание...
Съседчето например, изобщо и не ще да чува за ребус и книга. След като я запокити на втората минутка, на следващата година му взех един голям камион, вече трета година го търкаля по улицата и го пълни с пясък и топки... така, че подаръка спред рожденника.

Играчка като плюшени животно, разните му там кукли барбита, меки и твърди, с пампита, ревящи и мрънкащи рядко взимам, защото рядко дете е лишено от подобни неща. При нас е един огромен куп от подобни боклуци и ми е дотегнало да ги пера и редя.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #98 -: Март 20, 2011, 14:38:39 pm »
Държането в инкубатор отлага проблема с изграждането на имунитета при децата.
Мое мнение ...

Лиде, ако визираш мен, то е поредица от ситуации които доведоха
до непосещаването на детско заведение!
Но най-натежа скачените съдове при боледуването, а и у дома хич не е инкубатор!
Мъжа ми работи в офис с много хора, племенника ми е на училище,
а сме постоянно заедно с него и с родителите му, също доста контактни!
Ако Митака не го приемат и тази година ще мисля нещо за догодина.
Занимания до обед или целодневно, пак казвам здрави да сме!
А ако успея да се преборя със страха ми от шофирането 
и това лято изкарам шофьорски курсове, съвсем различно ще е!

Ани4ко и на мен ми е тревожно...
Случилото се в Япония ще промени не само тази
така любима мен страна завинаги, но и целия свят...
А Либия, Кадафи е способен на всичко...ядрена или химическа атака...
дано бъде спрян преди да направи каквото и да било!
Дано се случи така, щото да пострадат най-малко мирни граждани.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #99 -: Март 20, 2011, 16:03:08 pm »
И аз много го харесвам Джейми Оливър! Голям сладур е!
А предаванията му за храната в училищните столове показаха наистина шокиращи неща - на децата не се готви на място, а им се предлага замразена храна, и то от най-евтините и гнусни...Някои наистина не знаеха какво е зеленчук и плод, и аз много се чудех как е възможно...Не е до пари и до възможности, а до култура, грамотност и родителски егоизъм. Ако на мама и на тати денят им започва с порция размразени "пръжки" (стопена мас май беше това), какво друго да види и да знае детето?! "Явлението" замразени храни нанася и много поразии, особено най-евтините от тях просто не са храна! Хората масово са неспособни да готвят елементарни неща. Вече си мисля и че не опира проблемът само до принадлежност към дадена социална прослойка, класа и т.н., а до природна тъпота, мързел и липса на загриженост към собствените ти деца.
А децата в семейството получават първите си навици за всичко - това е представата им за света, докато започнат да осъзнават, че могат да ги променят и да избират за себе си и други неща.

Без връзка с горното се сетих - познайте колко килограма ябълки изяжда само моя милост на седмица?  :D Между 8 и 10 килограма! За сладкото не си признавам...но е по-малко определено.  :D

*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #100 -: Март 20, 2011, 16:11:24 pm »
Жаси, доколкото знам Либия не разполага с ядрено оръжие...поне това. Ама онзи откачалник Кадафи, явно е твърдо решен да изтреби възможно повече от своите хора - щял да раздава автомати на един милион цивилни  8O, ще му се партизанска война на човека. Дано го размажат по-бързо и с по-малко цивилни жертви. Психопат.
За Япония - можете да пуснете СМС на 1255, номерът за набиране на средства на Червения кръст. СМС - 1лв.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #101 -: Март 20, 2011, 16:50:19 pm »
Ох..да се включа и аз в края на седмицата.

Ако Митака не го приемат и тази година ще мисля нещо за догодина.
Занимания до обед или целодневно, пак казвам здрави да сме!
А ако успея да се преборя със страха ми от шофирането 
и това лято изкарам шофьорски курсове, съвсем различно ще е!
Мише, виж това което е пуснала Аничка - сравнително в нашия район е, а и цените ми се виждат що годе поносими. И като отворихте тема за градините пак имам въпрос: Защо аджеба, след като детето ми посещава детска ясла повече от 6 месеца глупавата система не иска да ми даде заветната точка за да кандидатствам в ОДЗ например? Или това важи само за набор 2008-ма? Ако е така ще бъде много жалко, защото това м беше основната идея като я записах на ясла от 1,5 годишна възраст :( А догодина я я има тази точка, я не, та градина ще видим през крив макарон :x
Мен положението в Либия меко казано започва да ме плаши, въпреки че военният министър уж обеща, че България няма да заема позиция, но знае ли се... :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #102 -: Март 20, 2011, 16:58:54 pm »
Жаси, доколкото знам Либия не разполага с ядрено оръжие...

както казваше вицът - Либия не разполага с ядрено оръжие, но ако се наложи - ще го използва.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #103 -: Март 20, 2011, 17:04:22 pm »
Държането в инкубатор отлага проблема с изграждането на имунитета при децата.
Мое мнение ...

Лиде, ако визираш мен, то е поредица от ситуации които доведоха
до непосещаването на детско заведение!
Но най-натежа скачените съдове при боледуването, а и у дома хич не е инкубатор!
Мъжа ми работи в офис с много хора, племенника ми е на училище,
а сме постоянно заедно с него и с родителите му, също доста контактни!
Ако Митака не го приемат и тази година ще мисля нещо за догодина.
Занимания до обед или целодневно, пак казвам здрави да сме!
А ако успея да се преборя със страха ми от шофирането 
и това лято изкарам шофьорски курсове, съвсем различно ще е!
Не, говоря по принцип. Под държане в инкубатор за мен не означава само да не ходи на градина. Има хора които ограничават контактите на децата до минимум, навличат ги, не дават да ги доближават, да ги прегръщат и целуват, да пият по студена вода, да дишат зимата изобщо без шал и т.н. Мъжа ми има една роднина. Тя гледа детето си до 1 клас, за да не боледува и да израсте. Резултатът беше, че детето се скъса да боледува в 1 клас и почти през цялото време си беше в къщи. с второто процедира по различен начин, но пак е като майка квачка над тях с палтенцата, пантофките, елеченцата, шапките и шалчетата....а младежа е вече на 14 години. Понякога ми става смешно и и казвам, че ще е от свекървите, които влизат нощем в стаята на младите, да завият кръстчето на сина си  :lol:
Мише пожелавам ти, да ви вземат на градина и да станеш отличен шофъор.  :)

Жаси, доколкото знам Либия не разполага с ядрено оръжие...

както казваше вицът - Либия не разполага с ядрено оръжие, но ако се наложи - ще го използва.
Тамън на място си е вица. Ако не се затрием, ще поживеем...и каквото и да си говорим, става въпрос за пари...Кадафи е едно голямо оправдание...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #104 -: Март 20, 2011, 17:12:02 pm »
Е, не съм военен експерт, но конкретно за ядрени технологии - било за мирни, или за военни цели - нито е толкова лесно да ги създадеш, нито ако ги имаш - това може да остане в тайна. Та въпросният откачалник, май поне това няма, ако имаше - щеше да се знае и "загрижената за благото на либийския народ коалиция" да ходи на пръсти ;)
Иначе биологично и химическо оръжие имат, дано не реши да го ползва...
Всъщност, дали нас конкретно ще ни засегне войната в Либия не е толкова важно и не мисля, че пряко ще пострадаме, но ми е жал за цивилното население там - ще си го отнесат предимно те както стана в Ирак - къде от Кадафи, къде от "нашите освободители". Петрол, кинти - това е.
Защо не се хукват да "освободят" Северна Корея нали... ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #105 -: Март 20, 2011, 17:15:09 pm »
Благодаря Нинко, още щом Ани4ка пусна линк за " Весели Хлапета" видях, че е в района!

Относно подаръците, аз съм практичен човек, винаги питам майката!

Лиде да хванат място и двете ти пожелания!
Ще черпя 100%...
...ама с повод и без повод да ги целуват, не съм баш, баш съгласна  :lol:

Блу, полузаспала съм била снощи та съм пропуснала,
то беше ясно посланието ти, а и като добър човек го направи безценно е!

Кадафи може и да е оправдание, но случая с медицинските сестри
показа колко безкруполен е той! Добре, че те са вече на свобода!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #106 -: Март 20, 2011, 17:24:44 pm »
Жаси, доколкото знам Либия не разполага с ядрено оръжие...

както казваше вицът - Либия не разполага с ядрено оръжие, но ако се наложи - ще го използва.

Джам, много добре казано за Либия. Няма да се хвърлям в размисли, че май поизместихме фокуса на темата :)

Мише, и мен ме е шубе да карам, а имам книжка от 11 години. Много ме е яд на себе си, защото не винаги може с малкото дете да отидеш някъде без кола. Натам е тръгнал света, че и до супермаркета вече с кола се ходи :)

Подаръците винаги са ценни. Щом човек си е направил труда да ми  купи нещо, значи то е ценно и хубаво. Е, ако става дума за нещо много скъпо, питам разбира се! :)




*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #107 -: Март 20, 2011, 18:34:00 pm »
Вчера по Дискавъри мернах, че започва ново кулинарно шоу с Джейми като арбитър.

Свекърите ми успяха да си дойдат от Либия с първия правителствен самолет. Бяха доста стресирани - нямахме връзка около седмица, застреляли човек до тях на улицата, а като пътували от посолството до летището някой успял да отвори вратата на колата и да хвърли пакет вътре.
Жалко, че ще се съсипе тотално страната. Ще им отнеме десетилетия да я възстановят, ако продължи да съществува като такава.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #108 -: Март 20, 2011, 18:42:26 pm »
Лиде да хванат място и двете ти пожелания!
Ще черпя 100%...
...ама с повод и без повод да ги целуват, не съм баш, баш съгласна  :lol:

М като се позамислих май и аз.  :lol:

Свекърите ми успяха да си дойдат от Либия с първия правителствен самолет. Бяха доста стресирани - нямахме връзка около седмица, застреляли човек до тях на улицата, а като пътували от посолството до летището някой успял да отвори вратата на колата и да хвърли пакет вътре.
Жалко, че ще се съсипе тотално страната. Ще им отнеме десетилетия да я възстановят, ако продължи да съществува като такава.
:( Много ми е мъчно.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #109 -: Март 20, 2011, 19:11:59 pm »
Мише, споко за шофирането :) Книжка се взима, после е зора, особено ако караш с мъжо.
Онзи ден карах за първи път сама с бебето, свекър ми го возих на задната седалка с бебето. Имах работа-наложи ми се-карах. Ей, ако ме видите с мъжо ми като карам - толкова му се ядосвам, че ми гасне колата!Само дудне за скорост, защо съм дала по-рано мигач, на сега що правя това, а не онова. Днес толкова ме ядоса, че не успях да сменя предавките и на магия слязох от моста на Бакърена на 3та. Отбих, теглих му една м**на по-шумно, отколкото исках и му дадох да шофира. Хора, ръцете ми трепереха... :x
Затова ти казвам - книжка се взима, после е зора :lol:

Да ви се оплача - за втори път объркаха Ники с момиче и днес го подстригах, а и утре ще го снимат за паспорт дечкото :) Нали се ходи в нашето си районно?
[/url][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #110 -: Март 20, 2011, 21:18:42 pm »
Симеон 3 години го бъркаха с момиче - и досега си е с дълга коса.
Дори са ме питали защо толкова прилича на момиче - отговарям, че това е защото е много красив и повече не се обаждат :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #111 -: Март 20, 2011, 21:43:01 pm »
И аз да се оплача за детските ясли и градини. Уж когато имаш 2 деца с разлика по-малко от 24 месеца ти дават 0,1 точка, а на близнаците мисля бяха 2 точки. Само че това си го решават детските градини дали да се включат тези точки. Значи тези от нашия квартал не ги включват и вероятността да ни вземат на градина клони към 0. Може да ми се разсърдят майките на близнаци, но се чувствам някак дискриминарана. Първо готвя различно за двете деца. Второ-едното спи, а другото не. Както се казва непрекъснато имам работа. Ако бяха поне с еднакъв режим си мисля, че нямаше да ми е толкова натоварено-давам направо 2 порции или когато малкия спи да се чудя как баткото да не го буди.. Частната градина е скъпичка.
 
То и за моя питат непрекъснато дали е момиче-аз съм му пуснала малко косичка и има едни къдрици накрая :), но иначе не е дълга косата му. Хич не ми се иска да го стрижа, но лятото няма как, защото много се поти и му пречи.

За Кадафи-той си е направо луд. Жал ми е за народа, защото той ще избие много невинни хора, за да запази властта.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #112 -: Март 20, 2011, 21:58:41 pm »
 В края на седмицата, да ви пожелая следващата да е слънчева, спокойна и да са ви здрави децата.

Не смея много силно да го кажа, но най-после всички в нас са здрави:) Вече цели 3 дни:) Много е хубаво да правят бели, да играят и да подлудяват мама. Само такива да си стоят:)

Туто, аз едно немога да разбера?:) Защо мислиш, че когато са близнаци режима е еднакъв? И като са близнаците не е гаранция, че обичат да ядат едно и също?
И преди съм срещала подобни мнения.
Винаги отстрани погледнато на другите им е много лесно и децата им са много послушни:):):) Това напоследък ми е любимо. Като излезем на разходка и децата са заспали в количката да чуя "Божее, колко са послушни". Що ли не са ни видели 10 мин, по-рано:)?
Така както аз незная какво е да се гледа едно дете или деца с малка разлика, вие пък нямате представа какво е да се гледат две или три деца на една възраст. Нещата са толкова различни, че няма как да се сравняват, а не е и необходимо. Трудности има навсякъде. Най-много са в домовете където още няма деца.

Далече сме още от детската градина (на ясла не мисля да ги давам) и доколкото мога ще им осигурявам игри с други деца по площадки и градини ама много се бият:) ще имаме проблеми определено:)
« Последна редакция: Март 20, 2011, 22:23:56 pm от Lisko »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #113 -: Март 21, 2011, 07:00:41 am »
Лисано все така да сте, зад гърба ви да е всичкото дето мина!
Права си за всичко, най-вече да го споходи всеки палави деца
бройката както дойде и колкото сърце може да понесе!

Отивам да пусна нова седмична...сега се сети русото в мен, че е понеделник!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)