0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #40 -: Март 17, 2011, 11:38:22 am »
Много се възхищавам на японците тези дни - при такива катаклизми, запазват спокойствие и хладнокръвие, магазините намаляват цените, собствениците на автомати раздават водата безплатно, и няма нито един случай на мародерство. Гледах една майка вчера, води си децата на училище в Токио, като я питаха дали се страхува, очите й веднага се напълниха със сълзи, ама се овладя жената и каза "Колкото време имаме, искам всичко да е нормално за децата ми. Ако аз се срина, ще се сринат и те". Дано им се размине с тези реактори, и без това толкова много пострадаха вече.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #41 -: Март 17, 2011, 11:42:31 am »
Много се възхищавам на японците тези дни - при такива катаклизми, запазват спокойствие и хладнокръвие, магазините намаляват цените, собствениците на автомати раздават водата безплатно, и няма нито един случай на мародерство. Гледах една майка вчера, води си децата на училище в Токио, като я питаха дали се страхува, очите й веднага се напълниха със сълзи, ама се овладя жената и каза "Колкото време имаме, искам всичко да е нормално за децата ми. Ако аз се срина, ще се сринат и те". Дано им се размине с тези реактори, и без това толкова много пострадаха вече.

Ох да, трябва да се помолим за тях!


*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #42 -: Март 17, 2011, 12:32:42 pm »
Много се възхищавам на японците тези дни - при такива катаклизми, запазват спокойствие и хладнокръвие, магазините намаляват цените, собствениците на автомати раздават водата безплатно, и няма нито един случай на мародерство. Гледах една майка вчера, води си децата на училище в Токио, като я питаха дали се страхува, очите й веднага се напълниха със сълзи, ама се овладя жената и каза "Колкото време имаме, искам всичко да е нормално за децата ми. Ако аз се срина, ще се сринат и те". Дано им се размине с тези реактори, и без това толкова много пострадаха вече.

Точно това си мислех и аз. Как въпреки всичко, те запазиха своето достойнство. И уважението към ближния - вчера в един от репортажите ми направи впечатление как хората мирно и спокойно си стояха и чакаха на опашките, на които се раздаваха помощи. А ние тука, без бедствия и катаклизми, се изпонабихме за едните евтини банани.   :?

Аз имам въпрос към майките, които са кърмели: Как спряхте кърмата си при отбиване - с лекарства или тя спря от само себе си? На мен доста ми се напрягат гърдите, като пропусна кърмене, та се чудя дали ще мога да я спра без лекарства или по-добре да не рискувам, че да не направя някоя беля накрая?
 
« Последна редакция: Март 17, 2011, 12:35:14 pm от twin »
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #43 -: Март 17, 2011, 12:41:20 pm »
Аз с хапчета (Достинекс ако не греша), просто беше немислимо да я спра без лекарства.
За японците незнам какво да кажа, с нищо не можем да помогнем за съжаление, но и в такава ситуация са светлинни години пред нас. Дано това да са им катаклизмите и оттук нататък да се съвземат бързо.
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #44 -: Март 17, 2011, 12:49:43 pm »
На мен кърмата ми спря от само себе си,но аз и без това имах съвсем малко останала накрая.На мен ми бяха изписали  Бромокриптин,обаче при първия прием през нощта щях да умра.Получих страшно сърцебиене и повръщане.Та моят съвет е не го купувайте,защото има много гадни странични ефекти.

Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #45 -: Март 17, 2011, 13:00:59 pm »
За спиране на кърмата, ако не са ти прекалено пълни и вече имаш заместени хранения е добре да я спреш без хапчета. Аз цедях по 20 мл , само за да нямам дискомфорт. А се кърмихме доста често. Той организмът се настройва. И пак казвам, ако не са прекалено пълни, макар че и тогава можеш да цедиш, може би малко повечко в началото, за да не направиш мастит. Постепенно намаляш и така ще стане по плавно и естествено.

Искам да благодаря на момичетата за мненията ,относно колата. Реших да я поръчам. Гледах по магазините вчера, е не мога да харесам друга.

Деси, за доставката се комбинирах с две приятелки. Отделно ми изпратиха вчера код за отстъпка и сега съм много щастлива.
Слънчев ден на всички.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #46 -: Март 17, 2011, 13:38:51 pm »
Много се възхищавам на японците тези дни - при такива катаклизми, запазват спокойствие и хладнокръвие, магазините намаляват цените, собствениците на автомати раздават водата безплатно, и няма нито един случай на мародерство. Гледах една майка вчера, води си децата на училище в Токио, като я питаха дали се страхува, очите й веднага се напълниха със сълзи, ама се овладя жената и каза "Колкото време имаме, искам всичко да е нормално за децата ми. Ако аз се срина, ще се сринат и те". Дано им се размине с тези реактори, и без това толкова много пострадаха вече.

интересни размисли по темата:
http://www.monitor.bg/article?id=284062
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #47 -: Март 17, 2011, 15:28:10 pm »
и двата пъти отбих без да съм пила лекарства, бавно и постепенно, но децата над годинка трудно се отбиват
така или иначе в тази възраст и ако е едно дете се предполага, че основно се храни с приготвена храна, а сученето е за утеха, като навик, предполагам и доста малко като количество
не съм имала проблеми, имах около 10 дена напрягане, под душа се цедях и разтривах гърдите докато ги обливам с топла вода и за около месец всичко беше забравено
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #48 -: Март 17, 2011, 16:35:38 pm »
интересни размисли по темата:
http://www.monitor.bg/article?id=284062

Лияна Панделиева не беше ли лицето на СДС в първата година на демокрацията?
Приятно ми стана да прочета толкова проникновен коментар от жена, която на повечето хора е позната единствено заради красивото и невинното си лице отпреди 20 години.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #49 -: Март 17, 2011, 17:35:23 pm »
Ултра, аз бях писала преди за детските градини при нас.По новата държавна програма от 4 годишни тръгват на детска градина/не се плаща/от 8-3, която е в училището, и не се спи след обед.В нашия район е все още само 3 дена от седмицата, в повечето училища вече са по цяла седмица.За нас от септември това ще е факт.Има и други детски градини, ако някой родител не иска да си пуска децата на училище все още, но те са  скъпи.
Хората с по-високи доходи предпочитат Монтесори.И така.
На моите сладури им беше трудно да свикнат с ранното ставане, но вече са добре и много харесват училището.В 3 часа се качват на автобусчето и отиват при Сали/домашната детска градина/, тъй като ние живеем много близо до училището/1 мин с колата/ и не се включваме в зоната за автобусчето.Аз ги взимам от там, когато се освободя.
За Панама сигурно ще има други варианти.В щатите също е съвсем друго.
Канада е много социална държава, между другото.

Моят мъж беше в Япония за 10 дена през февруари, няма такава нация,казва той, толкова единни, всичко за Япония, за хората.Дисциплина и ред навсякъде.
Тежки дни им предстоят...

Поздрави на всички и целувки на дечицата
« Последна редакция: Март 17, 2011, 18:18:13 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #50 -: Март 17, 2011, 22:32:23 pm »
здравейте,

аз все още не съм за тази тема, терминът ми е май месец, но сега съм в средата на пазаруването и събирането на дрехи, та исках да ви питам - има доста списъци за бебе, но например, мислите ли, че ми трябват бодита с къс ръкав и без крачоли да ги ползвам като тениски под бодито с дълъг ръкав и крачоли? на мен ми се вижда излишно, но тъй като ми го каза майка на близнаци, реших да питам. и въобще всичко, което ви се струва полезно и важно, ще съм благодарна. спряла съм се на шишета нук, но много си мисля за стъклени, вие мислите ли, че те са твърде тежки? извинете, ако питането ми не е за тук.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #51 -: Март 17, 2011, 23:38:13 pm »
здравейте,

аз все още не съм за тази тема, терминът ми е май месец, но сега съм в средата на пазаруването и събирането на дрехи, та исках да ви питам - има доста списъци за бебе, но например, мислите ли, че ми трябват бодита с къс ръкав и без крачоли да ги ползвам като тениски под бодито с дълъг ръкав и крачоли? на мен ми се вижда излишно, но тъй като ми го каза майка на близнаци, реших да питам. и въобще всичко, което ви се струва полезно и важно, ще съм благодарна. спряла съм се на шишета нук, но много си мисля за стъклени, вие мислите ли, че те са твърде тежки? извинете, ако питането ми не е за тук.

трябват си летни бодита с късо ръкавче и без крачоли, разбира се. ще родиш май месец, а през юли ще настанат едни жеги и какво ще го обличаш бебо? имам снимки от моето юнско дете, на 40-тия му ден, точно с такова боди.

стъкленото шише за тебе няма да е тежко :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #52 -: Март 18, 2011, 00:53:37 am »
Лияна Панделиева не беше ли лицето на СДС в първата година на демокрацията?
Приятно ми стана да прочета толкова проникновен коментар от жена, която на повечето хора е позната единствено заради красивото и невинното си лице отпреди 20 години.

да, тя е.
тя после замина да учи в САЩ, доста години живя там, после се завърна, не знам какво прави, но пише понякога за Монитор и ми харесва начина й на мислене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #53 -: Март 18, 2011, 11:30:57 am »
Елена сестра ми си взе стъклено на Нук , но не й беше удобно. Говоря за голямо стъклено, не зная имат ли и малки.
А боди с къс ръкав ще ти трябва, но по скоро да го ползваш като горно, а не под бодито с дълъг ръкав. Моят син е роден април, но май месец вече беше с къс ръкав. По скоро купи с дълъг ръкав по малко бодита, а с къс повечко.
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #54 -: Март 18, 2011, 11:47:45 am »
Благодаря ви, момичета, за споделения опит.  :)
При нас де факто е останало само нощното, или по-скоро сутрешното, кърмене - някъде към 4-6 часа. Скоро заместих вечерното кърмене с мляко, та тогава видях малко повече зор с препълване на гърдите. Затова и се чудех как да процедирам при окончателно отбиване. Благодаря ви още веднъж.

Хубави дни ви желая!
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #55 -: Март 18, 2011, 13:03:42 pm »
благодаря ви за съветите, на нук има малки бутилки, ще пробвам с една-две, пък ако видя, че не става, винаги мога да ги сменя. имам предубеждения към пластмасата, нищо че пише BPA free.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #56 -: Март 18, 2011, 13:12:18 pm »
Аз да се "похваля", имаме си детенце с варицела в групата. А на мен само това ми липсва в момента. И да питам, за бебе на 2 дни, което ще се прибере при кака си, която също е контактна с варицела, ако се разболее какво правим? Чувала съм за бебета болни от разните му там шарки, ама на мен лично лекичко ми щръква косата...
При нас проблема е, че не съм карала нито една шарка и идея нямам за какво иде реч. Не ми се ще и да разбирам...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #57 -: Март 18, 2011, 13:28:21 pm »
Ами Лиде, да те "успокоя", но щом не си карала и ако Моника се разболее, гаранция че няма да ти се размине и на теб. За детето е много по-добре да я изкара сега, на тази възраст, виж за теб не е особено добре, но няма как да се спасиш. За бебето на 2 дни нямам представа. Племенницата беше на 5м. като се разболя от варицела, не мина много леко, но не е имало усложнения.
Моите я изкара много леко, Ели беше на 1.1г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #58 -: Март 18, 2011, 13:58:41 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=S9B7im8aQjo

Джейми Оливър показва на децата от какво се правят Chicken Mcnuggets
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева и топла седмицата-14.03-20.03.
« Отговор #59 -: Март 18, 2011, 14:07:28 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=S9B7im8aQjo

Джейми Оливър показва на децата от какво се правят Chicken Mcnuggets

божкеее, нямам думи :x