0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #40 -: Февруари 08, 2011, 13:10:39 pm »
Рая какви са тия хапчета за кърма? Иначе чайчета имам всякакви пия х1л. на ден.

Чай пиех на Хип и един български...към 3 л на ден ми се събираха  :lol:
А хапчетата са "Lactation Up" . Добри са, но излизат малко скъпичко...към 90 - 100 лв на месец.
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #41 -: Февруари 08, 2011, 13:22:00 pm »
Здравейте, престраших се да се запиша в темата вече :)
Така и така съм тук да питам малката постоянно ми заспива докато я кърма... Яде 2 мин. и заспи и после няма будене, а като я видя, че се унася започва яко бутане, щипане и каквото още намерих като съвет, но нищо не действа. И така спи 5-6 мин. и се събужда отново с писък. Та храненето по тая система отнема около 40-50 мин... Друг е въпроса, че това се случва най-вече сутрин с храненето в 7-7:30, с другите хранения заспиванията са и ограничени до 1-2.
Ако имате някакви идеи ще съм благодарна да ги споделите. :)

*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #42 -: Февруари 08, 2011, 14:46:43 pm »
Ади, така ще е до окло 40-50 дни. Това което описваш е съвсем нормално, поне моите двете деца бяха така. Като започнат да сучат и заспиват, побутваш по петичката, ушенцето и така по 30-40 мин. :) Ще се регулират нещата, търпение трябва, но пък като потръгне след това е голямо удобство - топлата манджа си е с теб на всякъде :lol:

Иначе ние сме горе долу добре. Деси май я гепи грипа, вдигна малко Т, покашля от време на време, но като цяло е добре. Обикновенно ги бори за 2-3 дни вирусите, та се надявам и сега да е така :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #43 -: Февруари 08, 2011, 15:16:32 pm »
При нас ужасните две още продължават, а сме на 5, така че се надявам скоро да влезем в друга фаза, по-спокойна :D
В пубертета  :lol:

муахахаха, мими26 печели наградата тази седмица! :)

абе какви "ужасни две" ми говорите вие, що повтаряте като папагали прочетеното от книгите и се плашите от нероден Петко.

хора, разберете - няма "ужасни" години при децата! колкото до периодите - някои деца минават през периоди, други не минават, а трети не излизат от тях.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #44 -: Февруари 08, 2011, 16:01:45 pm »
Адито и при нас беше така в началото. Даже имах винаги до мен преварена вода и тампончета и като заспеше на гърдата започвах да й почитвам лицето и тя се разбуждаше. Бях пробвала какво ли не друго ама ефект нямаше.
Рая ходих вече до кварталната аптека, но нямат такива таблетки. Сега пак излизам и ще видя още някъде.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #45 -: Февруари 08, 2011, 16:08:56 pm »
Илейни, сетих се, че и още едни пиех - хомеопатични на Боарон, за кърма. От тях не виждах ефект, но си ги пиех  :)

Относно Лактейшъна, аз съм го купувала от 2 различни аптеки, големи - и двата пъти ги поръчвах. Явно не се купуват кой знае колко и не ги зареждат редовно.  Аз прочетох тук за хапчетата, една мама ми ги препоръча и наистина имат добър ефект.  

За заспиването по време на кърмене - при нас беше ужас ! Докато не го израсна - нищо не помагаше...Даже тук прочетох че е варянт да я разсъблека, без чорапки например, за да й е по-хладно и да не заспива. Пак не ставаше, гола по боди съм я кърмила - заспива и това е!  :) Както е казала Стефи, като порасне малко става по-лесно.
« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 16:19:27 pm от Raissa777 »
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #46 -: Февруари 08, 2011, 16:53:45 pm »
Благодаря ви момичета, успокоихте ме!
Мен най-ме е страх да не остане гладна... Ако трябва през 10 мин. ще яде, мен това не ме притеснява. Поне с кърмата е лесно - вдигаш блузата и манджата е сервирана :)
Значи остава да чакаме човечето да порасне :)

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #47 -: Февруари 08, 2011, 17:04:36 pm »
При нас ужасните две още продължават, а сме на 5, така че се надявам скоро да влезем в друга фаза, по-спокойна :D
В пубертета  :lol:

А тогава каква фаза започва просто не е истина!Аз леко-полека започвам да я усещам и повярвайте ужасните две са за предпочитане :D

Мими, аз съм наясно, моля се само да оцелея за времето след пубертета :lol:

Джамо, моя не е излизал от тях :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #48 -: Февруари 08, 2011, 17:31:03 pm »
И аз най-накрая да се запиша в темичката!
Адито, едно съветче което ми дадоха: лекичко дърпаш гърдата, бебочето си мисли че ще му я откраднат и веднага захапва. Така моят Боримир сучи с тази система. Иначе заспива като пич.
А съвети за разранени зърна?
Сори, но нямам време да чета много назад, а зная че е обсъждана тема :)
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #49 -: Февруари 08, 2011, 17:52:18 pm »
Здравейте и от нас!
дано болните да оздравяват, а здравите да не се разболяват.
След като всички изкарахме ужасния грип, мен и Антъни се опитва да ни събори нещо друго, май стомашно :(
Но не му се даваме за сега.
Днес бях на първа родителска среща.
от 8 до 10 ме оставиха да наблюдавам какво правят децата, беше ми много интересно, защото видях моите бандити в различна светлина.
някои неща ме впечатлиха - подреждат се нещата и играчките - удома не го правят, освен много рядко.
Сами се обличат напълно - когато са с мен, искат аз да ги обличам.
Преди да започне учебния процес, се пуска химна на Канада по радиото и всички стоят прави и се опитват да пеят.
Преди да започнат, си записват имената на един лист/sign in list/Моите го правят съвсем успешно 8O
Спазват всички правила, които са поставени от учителката.
"Другарката" ми каза  да наблегна на някои неща -за Антъни специално - и ми каза само във вид на игра.За Боби нящаше никакви забележки - освен че е много кротък и спокоен, бил "old soul", имал изказ все едно възрастен....
Аз за Антъни имах притеснения, защото той сякаш си живее в негов свят, но всъшност днес видях, че той е общителен , особено с дамите, което ме успокои.
Така че днес беше един хубав, образователен ден.
 :) :) :)
Желая и на вас здраве и повече усмивки
П.С Забравих да вметна за кризисните  периоди - в нашето семейство Боби  не е имал, докато Антъни си ги има постоянно, мрънкане,тръшкане,капризи от всякакъв род,  хленчене, хвърляне на неща...ит.н

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #50 -: Февруари 08, 2011, 18:24:23 pm »
Кремче, при нас и това не помага... тръгне ли да се унася каквото щеш прави - резултат = 0.
За зърната ползвам Гармастан и съм много доволна от бързото действие, обаче трябва да се отмива.

*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #51 -: Февруари 08, 2011, 18:26:49 pm »
А съвети за разранени зърна?
Сори, но нямам време да чета много назад, а зная че е обсъждана тема :)
Аз ползвах Лансинох и също останах мн доволна. Първите дни се разраниха зърната ми и с не повече от 3-4 дни мазане се оправих. Повече не ми се е налагало да се мажа.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #52 -: Февруари 08, 2011, 18:43:19 pm »
ема, страхотно е това, което ни разказваш, все едно сме в друг свят  :?
тук те пускат само на тържество за Коледа или 8 март, и то всички групи събрани в салон
Моята Стефания се връща с листче "послушко" от градината, само тя и още едно дете стояли на столчетата и не търчали  :lol:
вчера се прибра и с подарък от момченце, казало на майка си, че си има приятелка Стефания и тя й купила подарък  :D

За гърдите- силиконови зърна, аз така кърмих Стефи 3 месеца
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #53 -: Февруари 09, 2011, 00:44:16 am »
Ема :) много хубави неща разказваш. Все така да те радват младежите  :)

На мен днес госпожата ми се оплака, че Моника пак е плакала и се е инатила. Нали си беше миналата седмица в къщи болна и сега не и се ходи.  :? Говорихме, гушкахме се и така. Много е чувствителна, за най-малкото реве. Като майка си   :oops: . не искала да спи, мъчно и било за мене, не и се ходело, искала да завия отново към зоопарка. (не че и аз не искам, но е студено още  :lol:). И така.

Хм за пубертета, брат ми тепърва излиза от него, нали е доста по малък от мен и  като се сетя що за нервозно кречетало си отглеждахме , си виждам детето във вид на ангелче  :lol:
Сериозно, изпитвам ужас от този момент.

Мини хубаво е, че и дават награди, макар и листче.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #54 -: Февруари 09, 2011, 09:14:15 am »
Мдаа,големият ми син чак сега влиза във някакъв пуберитет.С него не съм имала никакви проблеми.Ноо,сега с Митко си имам както Лидия го каза "нервозно кречетало".Само да са живи и здрави... :)

Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #55 -: Февруари 09, 2011, 10:39:01 am »
Привет!
Парси, 10г. не е ли раничко за пубертет?
Иначе  (дане не съжалявам за думите си след години) но много обичам тийновете и лесно се разбирам с тях. Дори ги разбирам повече от бебетата (те още са ми тера инкогнита, въпреки, че чета за развитието им). Тийновете са ми сладки, защото около тях всичко се върти около даскалото и компанията, кой кого харесва, кой на какви купони е канен и са много емоционални и ...малко първични. Затова са ми лесни за предвиждане.
ema2 ей заради такива истории много искам да заминем за Канада или друга бяла страна, обаче мъжо не дава и дума да издумам. А как вече не ми се живее тук...
Моята кърма още не е спряла съвсем. За вечерното и сутрешното хранене имам малко, но после си дохранвам със 120мл. АМ. На човечето му е много трудно с това АМ нощем. Като се събуди чака цица и като се забави 2 мин. такъв кански рев удря докато му направя АМ. А държа водата в термос и става сравнително бързо. Дори не изпива цяла порция нощем, а около 90мл. в най-добрия случай.
Ако спре да се буди ще е най-добре.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #56 -: Февруари 09, 2011, 10:41:08 am »
Мини хубаво е, че и дават награди, макар и листче.

още си спомням с трепет на сърцето моята скъпоценна кутийка, в която си събирах скъпоценните червени точки и звездички, давани ми за награда в детската градина. много ми бяха ценни и важни :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #57 -: Февруари 09, 2011, 10:47:46 am »
И аз мисля, че мотивацията е много важна, па макар и с листче с похвала ;)

Вени, дано Ники скоро да свикне да чака шишето! :) Адашката от 5 нощи се буди през 2 часа и цока по 20 минути преди да заспи. Дано е само период, че ми изпи силиците  :?

Вчера слагаха Пентаксим и Синфлорикс на Никол. Не вечерта беше много омърлушена. Много ми беше мъчно за нея. Нямаше температура, но беше като парцал и мрънкаше. Май предпочитам да си реве с пълен глас, но да е жизнена. Днес вече изглежда добре.
« Последна редакция: Февруари 09, 2011, 11:29:22 am от Раши »


Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #58 -: Февруари 09, 2011, 11:24:52 am »

муахахаха, мими26 печели наградата тази седмица! :)

абе какви "ужасни две" ми говорите вие, що повтаряте като папагали прочетеното от книгите и се плашите от нероден Петко.

хора, разберете - няма "ужасни" години при децата! колкото до периодите - някои деца минават през периоди, други не минават, а трети не излизат от тях.

Xм, то по тази логика, моето дете е от третия вид :wink:
<br />[link=http:
*
Re: Втора февруарска седмица!
« Отговор #59 -: Февруари 09, 2011, 13:00:46 pm »
Вени,ми той е влюбен човека :),плюс че настроенията му се менят през 5 мин. та затова го определям по този начин.Друго не знам какво да мисля...