0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Първа седмица на Малък Сечко
« -: Януари 31, 2011, 12:07:43 pm »
Много здрави дечица и спокойни майки!

Момичета, дайте ми съвет, моля. Дъщеря ми от два дни не ми дава да й мия дупето. Няма рани, не е подсечена, не е възпалено... не знам. Само като види мивката и изпада в истерия, започва да реве, захласва се чак, трепери. Пробвах в леген - същата работа. А вечер като я къпем няма проблем, стои си в коритото и си пляска и се радва. Просто не знам какво друго да опитам, нямам и идея защо така се получи. Много обичаше да стои под струята вода, даже си пееше...
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #1 -: Януари 31, 2011, 12:26:25 pm »
здравйте и от нас, първата ни седмица вече като едногодишни!!!
Да е здрава и по-топла!!!!
За миенето на дупето- да не се е уплашила от нещо и за това да не иска под струята вода-изчакай ден-два- бършия с мокри кърпички през деня и може да забрави за уплахата.
На мен ми се е случвали само два пъти да реве когато я мия и то защото се беше подсякла и я болеше.
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #2 -: Януари 31, 2011, 12:48:12 pm »
Здрава седмица и от нас!
Северина,явно му се върти нещо на детенце в главата.Дай й една седмица пауза от миене под струя или в леген,а щом обича в коритото не става ли с малко вода в него да "имитираш" къпане и да я миеш по този начин,за да не се плаши?
Ние пети ден без залъгалка може да се каже че свикнахме.Първият ден се буди доста през нощта,но след това не сме имали проблем.Нямаше плач,драми...Сега само по трудничко заспива и по-рано се буди,но това да е :D.

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #3 -: Януари 31, 2011, 14:27:21 pm »
Здравейте!

Айде, малък Сечко да е така слънчев като днес!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #4 -: Януари 31, 2011, 14:30:41 pm »
Здрава и слънчева седмица на всички!

Аз имам едно спешно питане: някой пращал ли е колет с наложен платеж от град до град по БГ пощи? Как точно става номерът и колко излиза, за пратки под 1 кг?
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #5 -: Януари 31, 2011, 14:40:17 pm »
Здраве и от нас!

ani4ka, 2.25лв е до различно населено място, до 1кг, но не съм пращала с наложен платеж. Пише 0.60лв допълнително, но виж по-подробно тук  http://www.bgpost.bg/files/custom/Pricelist/domestic_parcels_01.10.2010.pdf
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #6 -: Януари 31, 2011, 14:49:44 pm »
midge,благодаря ти! Голяма съм шматка, намерих същото инфо, но не съм обърнала внимание, че надолу има още страници  :lol: Грубата ми сметка е, че колетче до 1кг излиза 4лв, та не ми става ясно, защо по дяволите, всички твърдят, че по пощата е по-изгодно, като през Еконт е 4лв (ако става дума за продажба през Аукро) и 6 лв стандартно???
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #7 -: Януари 31, 2011, 15:56:39 pm »
Здрава нова седмица и от нас .... и ние сме вече 5-ти ден без биба  :) настроена съм по-оптимистично  :lol:
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #8 -: Януари 31, 2011, 16:58:53 pm »
Здравейте момичета,


Северинка, явно се е уплашило детето. Може би след почивка ще стане. Стискам палци!

Моята Никол вече играе на активната гимнастика и се научи да хваща с ръчички :)

Момичета, къде да намеря бланка на заявлението за държавна детска кухня и къде се подава то?

Здрава и спорна седмица и от мен! :)


« Последна редакция: Януари 31, 2011, 17:34:36 pm от Раши »


Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #9 -: Януари 31, 2011, 17:37:46 pm »
Раши, най-добре иди до детската кухня, в която искаш да подаваш - там ще ти дадат инфо по въпроса. Аз снимах с телефона налепените инструкции, че нали знаеш колко помнят кърмачките ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #10 -: Януари 31, 2011, 18:00:39 pm »
Раши, най-добре иди до детската кухня, в която искаш да подаваш - там ще ти дадат инфо по въпроса. Аз снимах с телефона налепените инструкции, че нали знаеш колко помнят кърмачките ;)


Мерси! :)


Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #11 -: Януари 31, 2011, 18:12:40 pm »
Раши, не ти пускам снимките, защото, доколкото разбирам всяка кухня може да си има различни изисквания кога да подаваш документите - някои приемат от рано, други - след 10-ти месец на детето и др. под. Не съм сигурна и документите дали са еднакви навсякъде. Затова най-добре провери на място.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #12 -: Януари 31, 2011, 18:52:11 pm »
Здрава седмица и от нас !

На мен изобщо не ми тръгна добре... :balk_145:
Днес качих 39 Т и педиатърката каза, че бебето не трябва да остава при мен, нищо че съм с маска. Оф...хем се опитвам да не се вталясвам, но не мога да спра да рева. За пръв път се разделяме и изобщо не знам как ще спя...и хем ми е лошо, хем се притеснявам как ще я гледа свекървата и т.н.
Много ми е мъчно  :balk_145:  Успокоявам се, че за детенце е по-добре, но не ми помага кой знае колко тази мисъл...
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #13 -: Януари 31, 2011, 19:11:31 pm »
Раши, не ти пускам снимките, защото, доколкото разбирам всяка кухня може да си има различни изисквания кога да подаваш документите - някои приемат от рано, други - след 10-ти месец на детето и др. под. Не съм сигурна и документите дали са еднакви навсякъде. Затова най-добре провери на място.

Да, благодаря ти Камбозолка, разбрах! Ще ида утре до детската кухня в квартала (Банишора) да питам. Има ли случайно някоя друга мама-банишорка?

Раиска, напълно те разбирам, мила! Пожелавам ти бързо възстановяване! :)


*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #14 -: Януари 31, 2011, 19:19:29 pm »
Раиса, мила, недей да тъжиш! Важното е да се оправяш бързо, а спокойствие е нужно.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #15 -: Януари 31, 2011, 20:40:23 pm »
Дано тази седмица да е здрава и приятна!
За нас предишната завърши с кошмар- първо детето, а от вчера  и ние сме с някакъв жесток вирус- комбинация от респираторен и стомашен!Детето беше на ръба на дехидратация. За малко да стигнем до венозни вливания! Не искаше да приема нищо през устата- нито храна, нито течности!Три дена само висеше на ръцете ми като парцалче- не можеше дори да плаче!
Пазете се- никакви контакти с хора, по възможност,че е стршен тоя грип!
Раиса, дано не е това при теб и бързо оздравяване! По-добре да предпазиш бебка- ще свикнете- нали е само за малко!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #16 -: Януари 31, 2011, 20:53:54 pm »
Има ли случайно някоя друга мама-банишорка?
Бъдеща устройва ли те? :D
Как не съм те изхващала, че си съкварталка :oops: Сега да не се окажем в един блок или съседни :D

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #17 -: Януари 31, 2011, 21:22:44 pm »
Здрава седмица и от нас, и какво сега, ще вдигнат грипната епидемия и ще залее болни
днес спрях Стефи от градина, поне два дена ще се ослушам и тогава ше я пусна
Момичета, говорих със застраховател за тези груповите застраховки, да ви кажа мижи да те лаже цялата работа
Трябва да имате поне 20 дена хоспитализация, за да ви изплатят 600 лева, каза момичето хич и не се надявай за една варицела да ти изплати някой каквото и да било
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #18 -: Януари 31, 2011, 21:50:18 pm »
mini, ако имаш възможност не пускай детето на ДГ. Пикът на грипа май едва сега започва. А в началото е направо неуловим, само дето вече си зарАзен, а още не знаеш,че си болен.И си вървиш и си сееш вируси наоколо.Близка лекарка дори ми каза, че е толкова агресивен вирусът,че се предава и на разстояние над 1м.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #19 -: Януари 31, 2011, 22:41:30 pm »
Здрава и щастлива седмица за всички!

Жорето ми е болно. :(На 1-ви януари осъмнахме болни всички ,детето беше 6 дни с Т и сега ,няма и месец по-късно пак е болен.Пак е с висока Т ,но този път и доста възпалено гърло.
 То как ли да се пазим,какво като не ходим никъде - достатъчно е ,че работя в аптека и опашката е непрестанна,само зарази нося.
<br />