0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #100 -: Февруари 03, 2011, 20:32:01 pm »
Момичета , не сменяйте постоянно млеката!Първо помислете дали няма друга причина за проблемите.Говорите за малки бебета- сигурно имат и колики- ще отминат- търпение му е майката!Тук много пъти се е обсъждала една формула за количеството- 1+ месеците на детето+0- т.е. - 2 месеца- 120мл. на хранене. Моят син, който е на 1г.3м. не изяжда повече от 180мл. Помислете,че дори и в детската кухня порционът е 200 гр. Как очаквате толкова малки бебета да ядат по толкова и защо?
Monkey,моля те, не го буди насила това дете!Като се размърда ще имаш достатъчно време да му приготвиш млякото. Моят съвет е да си вземеш от някой спортен магазин един термус (струват ок. 20лв.), който пази температурата до 8 ч. и да си имаш готова вода- другото е бързо.
Diva Roza, радвам се да те "видя"!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #101 -: Февруари 03, 2011, 20:32:40 pm »
Добре си се завърнала, DivaRoza!  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #102 -: Февруари 03, 2011, 21:09:43 pm »
Инке :0,ами то аз също не искам да го будя,обаче за да му вкарам пак деня да е ден а ноща нощ ще трябва,понеже почивката за ядене вместо вечер я взима дене ,не за друго,но да си призная ще опитам още един два дни и после ще се водя по него,защото ми е жал :).Хиляди благодарности за съветите.Иначе капки последно сега сме на колийв,ползвахме и саб симплекс но нямаше ефект,инфакола не иска да го пие хич,и сега колийв който май и той няма ефект :(.Шаноар,сложила съм биба точно такава,да яде по бавничко,но и не много бавно че се изморява и край,мисля че му е добре.За междинно уригане няма да стане той почва да се сърди като му взема шишето ,ама поне после се оригваме.Иначе се изхожда мноогоо добре,чак до вратлето  :lol: :lol: :lol: и почти на всяко хранене .
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #103 -: Февруари 03, 2011, 21:16:45 pm »
Дива Роза,добре дошла! :)

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #104 -: Февруари 03, 2011, 21:28:53 pm »
Комбозола, аз вече го казах някъде по-назад...сега ще стана досадна.
Имам приятелка, бебето й е на 6 м и се храни на всеки час по малко. Ама колко малко - никой не знае. Дружката, готви все по 100 мл, че знае ли се...бебето редовно хапва 20-30 мл и тя другото го хвърля. Ти мани колко фира дава, ами и тя като лудите обикаля само около бебето. И понеже до такава стапен е станала объркана работата, че бебето може да примрънка защото е наакано - а тя пак шише да му бута, понеже изобщо не знае кога е гладно.
Не знам, всеки си защитава тезата, с която е свикнал и му се струва удобна. Аз не мога като моята приятелка...имам и други задължения ( с голямото бебе, куче и къща ) и с подобно постоянно мрънкане ще лудна, нищо не можеш да свършиш, пък камо ли и разходка...Мойта дружка се справя, защото й помагат за другите задължения и тя се суети само около бебето. ( Не че не е луднала вече, но сякаш бебето като си е свикнало така - тя сега хептен не може да го приучи ) .
Според мен 3 часа, както си е класиката, е добър период.

Иначе съм съгласна с това което казваш, щом за нас е добре - за малките недоразвити органи би следвало да е още по-щадящо. Още повече, че спрямо теглото си децата се хранят все едно ние да ядем по 7 - 10 кг храна на ден ( приблизително ).
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #105 -: Февруари 03, 2011, 22:32:27 pm »
И според мен не е нужо детето да яде задължително колкото пише по книгите. Важното е до наддава и щом не показва признаци на глад значи му стига.

Никол яде на поискване и реално не е да няма режим. Просто тя сама си определя часовете.
Мънки, в никакъв случай не режи биберона. Той, освен да пропуска храна, има и функцията да развива долната челюст на детето т.е. то трябва да полага усилия като суче. В противен случай детето може до остане с неправилна захапка - издадена горна челюст и съответно щръкнали горни предни зъби.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #106 -: Февруари 03, 2011, 23:10:57 pm »
Лисер много ви прегръщам и бързо оздравяване!

Дива роза, радвам се да те "видя" отново тук!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #107 -: Февруари 03, 2011, 23:24:18 pm »
Раиска, да, за удобството и времето на мама ясно. Аз помислих, че друго имаш предвид.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #108 -: Февруари 04, 2011, 00:17:55 am »
Инке :0,ами то аз също не искам да го будя,обаче за да му вкарам пак деня да е ден а ноща нощ ще трябва,понеже почивката за ядене вместо вечер я взима дене ,не за друго,но да си призная ще опитам още един два дни и после ще се водя по него,защото ми е жал :).Хиляди благодарности за съветите.Иначе капки последно сега сме на колийв,ползвахме и саб симплекс но нямаше ефект,инфакола не иска да го пие хич,и сега колийв който май и той няма ефект :(.Шаноар,сложила съм биба точно такава,да яде по бавничко,но и не много бавно че се изморява и край,мисля че му е добре.За междинно уригане няма да стане той почва да се сърди като му взема шишето ,ама поне после се оригваме.Иначе се изхожда мноогоо добре,чак до вратлето  :lol: :lol: :lol: и почти на всяко хранене .



Мънки, напълно характерно е за съвсем малките бебета да не различват ден и нощ и да ги обръщат. Не се опитвай да променяш нещата, безрезултатно ще е. :D

В един момент бебето само ще се нагоди към живота отвън и ще се държи нормално :D, т. е. ще разбере, че през нощта е време за сън :D

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #109 -: Февруари 04, 2011, 08:44:55 am »
Лиско, да оздравява бързо Алекс и да не се разболеят другите двама. И ти се оправяй бързо, че няма как  :bighug: :bighug:
Ако имаш нужда от нещо, обаждай се.
Розичке, радвам се че си тук отново!
Ние вече сме добре, имаме АБ за още 2 дни. Голямо приключение с тоз вирус, направо ми се взе акъла. То не бяха изследвания за мононуклеоза, за какво ли не, 2 дни във инфекциозното висяхме - кошмар.
Да са здрави всички дечица!
Мънки, детето ти е на месец, трябва да яде по 110, не по 90млл.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #110 -: Февруари 04, 2011, 08:54:14 am »
Бързо да се оправят всички дечица!

Мими и вие сте изкарали чудна седмица като чета! 8O :(

Лиско, съжалявам да прочета, че нещата са се влошили! Тези вирусните истории не се чуват на слушалка, ако не си добре направо почвай АБ, че лисичата компания е голяма и имат нужда от теб!  :?
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #111 -: Февруари 04, 2011, 11:02:25 am »
Съжалявам да прочета, че има толкова болни дечица, на всички пожелавам бързо оздравяване!

И бебо от снощи кашля и ми е много притеснено как ще я преборим тази кашлица, че е много мъничък още. Педиатърката ни изписа разни неща, но от тях само на синекод капките пише, че може да се дават след 2-я месец.
За честото хранене скоро д-р Бърди беше писал, че не е добра идея, трябва да има интервал минимум 2 часа. Първия месец и аз го хранех през час-два и беше голям зор - колики, рев, повръщане. Откакто разреди храненията се успокои детето.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=22516.msg780820#msg780820

Дива Роза, винаги с интерес съм чела публикациите ти, радвам се че отново си тук  :D

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #112 -: Февруари 04, 2011, 11:46:24 am »
Ох, много болни дечица, много тревожни родители. :?
И ние сме в кюпа :(. С първия рожден ден се сдобихме и с първия гипс - Виктор е със счупена ръчичка.
Слава Богу, детенце е спокойно и с нищо не показва, че го боли милото - игрите, танците, смеха си продължават по старому. Но ми е болно да го гледам така.

Бързо оздравяване на всички дечица и спокойствие на родителите.
Много усмивки и слънце на всички!
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #113 -: Февруари 04, 2011, 14:00:35 pm »
Дива розичке, добре дошла! Винаги ми е доставяло удоволствие да те чета. Радвам се, че отново си тук!

Вени, съжалявам за дядо ти! Много лошо, че ти е спряла кърмата, дано пак се позасили! При мен също кърмата вече никак я няма, та девойката даже не иска и да пробва да суче вече. Изнервя се, че не пуска. И аз се надявах като се отбие да спре да се буди нощем за ядене, но... ела да видиш с колко шишета си лягаме вечер :)

При нас положението беше без промяна до снощи. Снощи позволи да я измия, но трябваше да е плътно вкопчена за мен. Буквално ми виси на врата, докато аз бързам да мия, а баща й я забавлява през това време. Явно се страхува да не падне, знам ли аз...
Пожелавам на всички болни да оздравяват, а здравите - да си стоят здрави! :)
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #114 -: Февруари 04, 2011, 14:36:56 pm »
Ей Дива розичке сети се ти най-сетне  :) ха добре си се завърнала  :D.

 
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #115 -: Февруари 04, 2011, 15:58:01 pm »
Здравейте момичета, Божана е трети ден с високи температури, без други оплаквания за сега. "Новия грип, при всеки протича различно, важно е да се следи за усложнения-отити, дробовете" това каза педиатъра. и при вас ли беше така - много течности,антипиретиците, витаминС и Изопринозин, това е менюто. дано да не се усложни.
Мънки, и аз мисля че са колики, това присвиване, сина ми също беше на АптамилР, малко затяга, затова го редувахме с Фризовом,той пък го разхлабваше, правехме и миксове  :?, но принципно се казва че смесването на млеката не е добре за бебчетата, сега им е толкова трудно, всички системи трябва да заработят, да се синхронизират, много е мъничък още. Давахме по препоръка на неонатолозите Биогая докато не се регулираха и стомахчетата и режима, до към 6 месец(пи нас коригиран). С едно дете в началото мисля че може да го храниш когато е гладен, и когато се събуди. Като му се регулира стомахчето ще започне да спи и огладнява на равни интервали, ще проспива нощните хранения и така. за жалост това са и най трудните дни и в моите спомени, първия месец в къщи. ти се справяш страхотно!
Дива Роза, привет!
« Последна редакция: Февруари 04, 2011, 16:02:01 pm от hope »

Косето е на небето.
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #116 -: Февруари 04, 2011, 18:36:50 pm »
Благодаря ви, момичета!

Ще се дисциплинирам поне в тази тема и в темите на Бърди да влизам редовно. А и с историите, и с проблемите, и с радостите на пишещите в тях да се запозная. Като родителка с някои неща се справям, а с други не толкова, та  те ще са ми най от полза за момента.

С махането на памперса например се оказах направо неспособна да се справя все още. Но с говора има огромен напредък детето - говори постоянно, знае много думи, сглобява словосъчетания, смесва думи от езици. Когато ми омръзва да я слушам, защото не всичко разбирам, тя ме хваща за главата, обръща я към нея и ми заповядва: "Слушай, мама"! В детската и градина все казват колко говорела по цял ден, та се наложи веднъж да им кажа, че по това прилича на баща си, който може да говори постоянно и да се слуша, даже и публиката през това време да е изпозаспала от досада. Те се смеят и на другия път пак ми казват, че много говорела. За себе си признания не съм правела все още пред тях.
Но с памперса/гърнето, капризното хранене, ужасните навици за заспиване и честото събуждане е виновна майка и, че не може да се справи!

Благодаря ви и за добрите думи за моите писания тук! Ако някой е любопитен и иска да прочете нещо повече и в свързан по-голям текст от ДиваРоза, може да го намери ето тук:

http://www.helikon.bg/books/118/152015_prikazki-za-edno-patuvane-kam-sebe-si.html

Това е книжка за пътя към майчинството и е вдъхновена от моя собствен опит, от престоя ми на това място, а и от всички вас. Засега, който ми е споделил отзив, все казва, че е плакал. Може и вас да разплача. Даже една позната ми сподели, че благодарение на тази непретенциозна книжка си запазила втора късна бременност и сега си има второ момченце. Направо не е за вярване каква сила могат да имат думите понякога. Някои от фейсбуковците знаят за нея, тя излезе миналата година юни месец.

Ако преценят модераторите, че не е редно да го пускам линка, да го махнат!

Пак ще пиша! Поздрави!
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #117 -: Февруари 04, 2011, 21:33:29 pm »
Розичке, благодаря! С удоволствие ще я прочета. Не знаех, че пишеш :D Добре си се завърнала сред нас :D
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #118 -: Февруари 04, 2011, 22:29:03 pm »

hope, да не те плаша, но и при нас беше така в началото - два дни само с висока температура и с няколко повръщания първата нощ. Терапията ни беше същата като вашата - панадол, вит.С, много течности. И тъкмо си мислех, че всичко е приключило за два дни (от вторник нямаме никакви симптоми), днес цял ден кашля ужасно, потече носът, спря да се храни, не иска и да пие течности.
Прибрахме се в София (бяхме на гости при майка ми), исках да го види педиатърката му. Преди малко се връщаме от там. Според нея "много ми се иска така леко да мине всичко - за 2 дни, ама не става". След прегледа ни изписа Вентолин. Надявам се при вас да не се стига до нищо по-сериозно.
Нещо много модерен ми се струва тоя Вентолин  :?- накъдето и да попрочета - все него изписват, повечето ми познати с болни деца пак него пият, или правят инхалации. А нали не е "безобидно сиропче"?



*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #119 -: Февруари 04, 2011, 23:21:50 pm »
Неде, така ми е познато да се зарадва човек, че е оздравяло детето и да се започне отново. Дано Вентолина се окаже освен популярен и ефикасен и да забравите тази кашлица за два-три дни! МАкар че като чета листовката, той не лекува, помага пистъпите на кашлицата да не са болезнени. Имам приятелка в Щатите, там от каквото и да се разболее сина й препоръчват.. нищо да несе прави или дава, организма да се справи сам. Тя разбирасе тайно (и от себе си :) ) му дава разни неща по нашенската система.
Дива Роза, браво на теб!

Косето е на небето.