0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Първа седмица на Малък Сечко
« -: Януари 31, 2011, 12:07:43 pm »
Много здрави дечица и спокойни майки!

Момичета, дайте ми съвет, моля. Дъщеря ми от два дни не ми дава да й мия дупето. Няма рани, не е подсечена, не е възпалено... не знам. Само като види мивката и изпада в истерия, започва да реве, захласва се чак, трепери. Пробвах в леген - същата работа. А вечер като я къпем няма проблем, стои си в коритото и си пляска и се радва. Просто не знам какво друго да опитам, нямам и идея защо така се получи. Много обичаше да стои под струята вода, даже си пееше...
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #1 -: Януари 31, 2011, 12:26:25 pm »
здравйте и от нас, първата ни седмица вече като едногодишни!!!
Да е здрава и по-топла!!!!
За миенето на дупето- да не се е уплашила от нещо и за това да не иска под струята вода-изчакай ден-два- бършия с мокри кърпички през деня и може да забрави за уплахата.
На мен ми се е случвали само два пъти да реве когато я мия и то защото се беше подсякла и я болеше.
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #2 -: Януари 31, 2011, 12:48:12 pm »
Здрава седмица и от нас!
Северина,явно му се върти нещо на детенце в главата.Дай й една седмица пауза от миене под струя или в леген,а щом обича в коритото не става ли с малко вода в него да "имитираш" къпане и да я миеш по този начин,за да не се плаши?
Ние пети ден без залъгалка може да се каже че свикнахме.Първият ден се буди доста през нощта,но след това не сме имали проблем.Нямаше плач,драми...Сега само по трудничко заспива и по-рано се буди,но това да е :D.

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #3 -: Януари 31, 2011, 14:27:21 pm »
Здравейте!

Айде, малък Сечко да е така слънчев като днес!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #4 -: Януари 31, 2011, 14:30:41 pm »
Здрава и слънчева седмица на всички!

Аз имам едно спешно питане: някой пращал ли е колет с наложен платеж от град до град по БГ пощи? Как точно става номерът и колко излиза, за пратки под 1 кг?
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #5 -: Януари 31, 2011, 14:40:17 pm »
Здраве и от нас!

ani4ka, 2.25лв е до различно населено място, до 1кг, но не съм пращала с наложен платеж. Пише 0.60лв допълнително, но виж по-подробно тук  http://www.bgpost.bg/files/custom/Pricelist/domestic_parcels_01.10.2010.pdf
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #6 -: Януари 31, 2011, 14:49:44 pm »
midge,благодаря ти! Голяма съм шматка, намерих същото инфо, но не съм обърнала внимание, че надолу има още страници  :lol: Грубата ми сметка е, че колетче до 1кг излиза 4лв, та не ми става ясно, защо по дяволите, всички твърдят, че по пощата е по-изгодно, като през Еконт е 4лв (ако става дума за продажба през Аукро) и 6 лв стандартно???
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #7 -: Януари 31, 2011, 15:56:39 pm »
Здрава нова седмица и от нас .... и ние сме вече 5-ти ден без биба  :) настроена съм по-оптимистично  :lol:
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #8 -: Януари 31, 2011, 16:58:53 pm »
Здравейте момичета,


Северинка, явно се е уплашило детето. Може би след почивка ще стане. Стискам палци!

Моята Никол вече играе на активната гимнастика и се научи да хваща с ръчички :)

Момичета, къде да намеря бланка на заявлението за държавна детска кухня и къде се подава то?

Здрава и спорна седмица и от мен! :)


« Последна редакция: Януари 31, 2011, 17:34:36 pm от Раши »


Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #9 -: Януари 31, 2011, 17:37:46 pm »
Раши, най-добре иди до детската кухня, в която искаш да подаваш - там ще ти дадат инфо по въпроса. Аз снимах с телефона налепените инструкции, че нали знаеш колко помнят кърмачките ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #10 -: Януари 31, 2011, 18:00:39 pm »
Раши, най-добре иди до детската кухня, в която искаш да подаваш - там ще ти дадат инфо по въпроса. Аз снимах с телефона налепените инструкции, че нали знаеш колко помнят кърмачките ;)


Мерси! :)


Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #11 -: Януари 31, 2011, 18:12:40 pm »
Раши, не ти пускам снимките, защото, доколкото разбирам всяка кухня може да си има различни изисквания кога да подаваш документите - някои приемат от рано, други - след 10-ти месец на детето и др. под. Не съм сигурна и документите дали са еднакви навсякъде. Затова най-добре провери на място.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #12 -: Януари 31, 2011, 18:52:11 pm »
Здрава седмица и от нас !

На мен изобщо не ми тръгна добре... :balk_145:
Днес качих 39 Т и педиатърката каза, че бебето не трябва да остава при мен, нищо че съм с маска. Оф...хем се опитвам да не се вталясвам, но не мога да спра да рева. За пръв път се разделяме и изобщо не знам как ще спя...и хем ми е лошо, хем се притеснявам как ще я гледа свекървата и т.н.
Много ми е мъчно  :balk_145:  Успокоявам се, че за детенце е по-добре, но не ми помага кой знае колко тази мисъл...
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #13 -: Януари 31, 2011, 19:11:31 pm »
Раши, не ти пускам снимките, защото, доколкото разбирам всяка кухня може да си има различни изисквания кога да подаваш документите - някои приемат от рано, други - след 10-ти месец на детето и др. под. Не съм сигурна и документите дали са еднакви навсякъде. Затова най-добре провери на място.

Да, благодаря ти Камбозолка, разбрах! Ще ида утре до детската кухня в квартала (Банишора) да питам. Има ли случайно някоя друга мама-банишорка?

Раиска, напълно те разбирам, мила! Пожелавам ти бързо възстановяване! :)


*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #14 -: Януари 31, 2011, 19:19:29 pm »
Раиса, мила, недей да тъжиш! Важното е да се оправяш бързо, а спокойствие е нужно.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #15 -: Януари 31, 2011, 20:40:23 pm »
Дано тази седмица да е здрава и приятна!
За нас предишната завърши с кошмар- първо детето, а от вчера  и ние сме с някакъв жесток вирус- комбинация от респираторен и стомашен!Детето беше на ръба на дехидратация. За малко да стигнем до венозни вливания! Не искаше да приема нищо през устата- нито храна, нито течности!Три дена само висеше на ръцете ми като парцалче- не можеше дори да плаче!
Пазете се- никакви контакти с хора, по възможност,че е стршен тоя грип!
Раиса, дано не е това при теб и бързо оздравяване! По-добре да предпазиш бебка- ще свикнете- нали е само за малко!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #16 -: Януари 31, 2011, 20:53:54 pm »
Има ли случайно някоя друга мама-банишорка?
Бъдеща устройва ли те? :D
Как не съм те изхващала, че си съкварталка :oops: Сега да не се окажем в един блок или съседни :D

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #17 -: Януари 31, 2011, 21:22:44 pm »
Здрава седмица и от нас, и какво сега, ще вдигнат грипната епидемия и ще залее болни
днес спрях Стефи от градина, поне два дена ще се ослушам и тогава ше я пусна
Момичета, говорих със застраховател за тези груповите застраховки, да ви кажа мижи да те лаже цялата работа
Трябва да имате поне 20 дена хоспитализация, за да ви изплатят 600 лева, каза момичето хич и не се надявай за една варицела да ти изплати някой каквото и да било
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #18 -: Януари 31, 2011, 21:50:18 pm »
mini, ако имаш възможност не пускай детето на ДГ. Пикът на грипа май едва сега започва. А в началото е направо неуловим, само дето вече си зарАзен, а още не знаеш,че си болен.И си вървиш и си сееш вируси наоколо.Близка лекарка дори ми каза, че е толкова агресивен вирусът,че се предава и на разстояние над 1м.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #19 -: Януари 31, 2011, 22:41:30 pm »
Здрава и щастлива седмица за всички!

Жорето ми е болно. :(На 1-ви януари осъмнахме болни всички ,детето беше 6 дни с Т и сега ,няма и месец по-късно пак е болен.Пак е с висока Т ,но този път и доста възпалено гърло.
 То как ли да се пазим,какво като не ходим никъде - достатъчно е ,че работя в аптека и опашката е непрестанна,само зарази нося.
<br />
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #20 -: Януари 31, 2011, 23:20:45 pm »
Здрава седмичка и за мами и за дечица!
Момичета не подценявайте грипа и който има възможност по-добре си гледайте дечицата в къщи,все пак не става въпрос за училище а за градини.Аз съм голям човек и въпреки това за два дена от грип стана двустранна пневмония,която изкарах на венозни инжекции.Добре поне,че не успях да заразя Ива.Бъдете здрави!
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #21 -: Февруари 01, 2011, 08:23:53 am »
Да се оплача и аз. Ние пък цял месец все сме болни от нещо. Не ходим на ясла. Първо се разболяхме от грип след Коледа и от 28 започна одисеята. Аз се оправих сравнително бързо като се натъпках още в началото с лекарства противогрипни и какво ли не, мъжът ми пи АБ. Мойто гърло беше зверски зачервено и личната като го видя ми предписа АБ. Аз имам хроничен фарингит и проблеми със сливиците.. Все едно някой ме беше стиснал за тях-така ме боляха...Справих се без АБ.Децата не можаха да се справят и от 2 януари бяха на АБ вече. То не беше кашляне...чудеса! Баткото даже повръщаше храчки. До 12- пиха АБ. На 17-ти малкия се подриска, без повръщане.  Пуснах изследване на акото-намериха гъбички.. На 24 баткото се подриска. Тамън го закрепих и сега в петък баткото с температура пак.. Направо щях да полудея вече! Няма червено гърло, няма хрема.. Обаждам се на личната и тя ми вика втора грипна вълна или някакъв друг вирус..  Пуснах пкк и урина-вирус. Не знам какво става, но така започнахме годината.. Надявам се да не чета вече за болести!! Здрава седмица на всички!
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #22 -: Февруари 01, 2011, 08:54:43 am »
Има ли случайно някоя друга мама-банишорка?
Бъдеща устройва ли те? :D
Как не съм те изхващала, че си съкварталка :oops: Сега да не се окажем в един блок или съседни :D

Ха така :) Ей, много се радвам :) Аз съм в долната част - на Враня и Алдомировска. Ти в кой блок си, Ники? Тя и Шаноар е наблизо, ама нещо зачезна :)


*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #23 -: Февруари 01, 2011, 09:44:19 am »
Има ли случайно някоя друга мама-банишорка?
Бъдеща устройва ли те? :D
Как не съм те изхващала, че си съкварталка :oops: Сега да не се окажем в един блок или съседни :D

Ха така :) Ей, много се радвам :) Аз съм в долната част - на Враня и Алдомировска. Ти в кой блок си, Ники? Тя и Шаноар е наблизо, ама нещо зачезна :)
Аз съм в бл.19 срещу училището(14 СОУ) :D Като се оправи времето съм на линия за разходки в квартала с адашката :D

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #24 -: Февруари 01, 2011, 11:41:30 am »
Раиска недей да тъгуваш че се разделяте с детето. Аз минах през този грип и няколко дена ме бяха изолирали. Майка ми беше с малката. Никой друг не се разболя слава на Бога обаче изолирането в случай на грип е много ефикасно. Освен това е важно да се вземат антивирусни лекарства още при първи симптоми. На мене GP-то ми даде Тамифлу и трябва да ви кажа, че още след втората таблетка бях значително по-добре. Доколкото разбрах GP-та са длъжни да дават антивирусни лекарства по време на грипна епидемия доста скъпички са иначе - така че искайте си ги.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #25 -: Февруари 01, 2011, 11:50:52 am »
Нашата педи е роднина, та вкъщи имаме 4 опаковки Relenza .
Започнах вчера Реленцата, взех Орофар за гърлото, Аналгин за Т, Биозин, че явно имунната ми система е зле и вит. Ц . Снощи си свалих Т с 2 аналгина и заспах добре. Е, будих се на всеки час-два и поревавах над кошарата, но иначе всичко Ок.
Днес се събудих като нов човек, само гърлото има още да минава.

Купихме си една игра, с която мога да играя бокс пред телевизора. Днес мисля да поиграя, да се изпотя хубаво ( много е изморително ), да изчистя и проветря и утре да си взема бебето .
Как мислите ? Пак ще си нося маската... :(
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #26 -: Февруари 01, 2011, 11:59:45 am »
Маската я носи още! Аз я носих около седмица. Беше се протъркало зад ушите от постоянното носене на маска но нищо. Освен това хубаво е да сменяш маската на 4-5 часа Орофара ми помогна много също. Бързо оздравяване  :)
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #27 -: Февруари 01, 2011, 12:15:33 pm »
Има ли случайно някоя друга мама-банишорка?
Бъдеща устройва ли те? :D
Как не съм те изхващала, че си съкварталка :oops: Сега да не се окажем в един блок или съседни :D

Ха така :) Ей, много се радвам :) Аз съм в долната част - на Враня и Алдомировска. Ти в кой блок си, Ники? Тя и Шаноар е наблизо, ама нещо зачезна :)
Аз съм в бл.19 срещу училището(14 СОУ) :D Като се оправи времето съм на линия за разходки в квартала с адашката :D
Супер, много си ми близо. Аз водя адашката в градинката, която е близо до блока ви. А днес ще ходя до 20ти блок до детската кухня :) Обаждай се, когато си на линия за разходки. Ще ти пратя телефон на лични.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #28 -: Февруари 01, 2011, 18:23:05 pm »
Не мога да не споделя следното с вас http://www.vchera.bg/mrysnite-taini-na-cinderella/
който се разпознае да вдигне ръка
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #29 -: Февруари 01, 2011, 18:43:30 pm »
Аз се разпознах :) Много ми е чудно как хората ходят сами до тоалетна и не го оценяват ?!?!? :)
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #30 -: Февруари 01, 2011, 22:00:08 pm »
И аз се намерих  :D mini, много е добро
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #31 -: Февруари 01, 2011, 22:34:03 pm »
Браво Мини, благодаря!  Статията е чудесна, горчиво-весела! :)


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #32 -: Февруари 01, 2011, 22:35:08 pm »
А аз намерих мъжа ми  :lol:
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #33 -: Февруари 02, 2011, 12:15:33 pm »
Хаха, много забавна статия. Малко преувеличена и финалът малко ме стъписа (сигурно заради името на Миролюба Бенатова :wink:), но се смях от сърце. Благодаря, mini.

Ето и нАучното обяснение защо не трябва да помагат принцовете. Ами и даже ако си го помислят, трябва са се чувстваме пренебрегнати - http://www.dnes.bg/akoshtete-vqrvaite/2011/01/31/myjete-da-si-igraiat-s-decata-a-maikite-da-gi-gledat.110059. Мога да позная от един път колко майки е имало в този екип учени.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #34 -: Февруари 02, 2011, 13:33:42 pm »
момичета...бе как събирате стерилна урина на малки деца...тези колекторчета нищо не вършат...трябва спешно да им взема урина, а изобщо не се справям...вече незнам какво да направя :(
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #35 -: Февруари 02, 2011, 14:17:27 pm »
minim, сутрин като стане махам памперса, залепям колекторчето и го забавлявам да кротува (до колкото това е възможно). Обикновено става така, но той просто пишка след ставане. При девойките не знам как се процедира.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #36 -: Февруари 02, 2011, 14:30:55 pm »
Повечето деца пишкат, като станат. Или пък може след като са пили доста течности.

Събличаш от кръста надолу, измиваш дупенцето внимателно (и бързо, ако е след сън), залепяш контейнера, увиваш с хавлиена кърпа като поличка, да не изстине детенце. И измисляш кротка игра, при която може да гушнеш детето и няма да мърда много.

На момченца се взема по-лесно, но и на момиченцата може да се залепи, измислили са го.

При теб ще е малко сложно, ако трябва да вземеш и на двамата. Не виждам как ще стане едновременно - или остави взетата вече проба за 1-2 часа в хладилника, докато успееш с втората, или опитай поне едната да вземеш сутринта и таткото да я занесе в лаборатория, отивайки на работа. А втората ти, когато успееш за я вземеш.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #37 -: Февруари 02, 2011, 14:32:58 pm »
същото е и при девойките :wink:
всички деца пишкат като се събудят, номера е да ги хванеш веднага като отворят очи, т.е. не ги оставяш да се излежават, измиваш хубаво, залепяш колектора и слагаш на гърне, тоалетна, памперс с каквото сте в момента и до няколко минути ще са се изпишкали. След като махнеш колекторчето го срежи отгоре с ножица и тогава пресипи в стерилната чашка, така ще избегнеш преминаването на урината през частта която е била залепена на кожата.

писали сме едновременно с мармотчето :lol:

хубаво е двамата с таткото да действате едновременно, и урина в хладилник не се оставя, напротив, носи се възможно най-бързо в лабораторията максимум до 30-40 мин. трябва да сте я занесли. анална проба може да се съхранява в хладилник, но урина не,
« Последна редакция: Февруари 02, 2011, 14:35:07 pm от StefiZ »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #38 -: Февруари 02, 2011, 14:47:40 pm »
Щом отвори очички, в банята с чашката. Така няма пропуск  :)

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #39 -: Февруари 02, 2011, 14:48:48 pm »
Раши, тук съм бе мило, ама ходя и при мама да ми помага и да не съм самичка с малкия, та затова зачезвам от време на време.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #40 -: Февруари 02, 2011, 14:58:41 pm »
minim, аз също съм действала като Мармота и Стефи,
но последния път, незнам дали сте имали подобен проблем,
Калина направи кожна алергична реакция към лепилото на колектора!
Страшно беше, не сме имали такъв случай изобщо до сега.
Следващия път ще пробвам да я издържа над леген,
като някой държи стерилна чашка отдолу.Друг начин не можах да измисля!
Отсега си виждам неуспеха.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #41 -: Февруари 02, 2011, 15:09:44 pm »
Мише, може би при вас е било по-страшно, но и Ели веднъж се беше зачервила от лепилото, но бях държала колектора повечко време, беше с памперс още. Сега нямаме проблем, защото всичко става за по-малко от 2-3 мин. Но пък последния път в забележка пишеше слуз и за малко да получа сърдечен пристъп докато схвана от къде е дошла, след това и доц. Буева ми обясни, но аз нали трябва да се шашкам :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #42 -: Февруари 02, 2011, 15:24:49 pm »
Стефи, педиатърката ни иначе спокойна натура, реагира "доволно" като я видя!
Предписа лечение и за около седмица се справихме с обрива!
За жалост тя прилича на мен, а аз съм алергична.
Моля се само да са по-леки при нея нещата.

Иначе е артистична, та приликите не са само лоши  :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #43 -: Февруари 02, 2011, 17:00:02 pm »
Да споделя как аз взимам стерилна урина. Напоследък се наложи няколко пъти да го правим. Принципно на по-голямо дете трябваше да е по-лесно. Да, ама не и когато става дума за Мия. Тя не желаеше да пишка директно в чашката по никакъв повод. Беше решила, че ще я боли и се запъна. Пробвах с бебешкия колектор -1 час седя с него без да пусне капчица и после като го махнах, напълни цялото гърне. Пробвах да сложа чашката директно в гърненцето, но тъй като беше твърде малка се обръщаше и пълен неуспех. Накрая купих малко по-голяма стерилна чашка, която залепих внимателно с дъвка на дъното на гърнето и след ред увещания, че по никакъв начин няма да я боли като седне, успяхме да вземем урина. Та така, понякога е нужна безкрайна изобретателност :wink:.
<br />[link=http:
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #44 -: Февруари 02, 2011, 17:02:49 pm »
О, Шаноарче, здравей! :) Да и при мен мама идва да помага през ден. Къде помага, къде акъл дава  :lol: Ама да ми е жива и здрава :) Когато си в квартала звънкай да излизаме на разходки. Аз съм на линия всеки ден.


Момичета, извинете ме за тъпия въпрос, но си мисля, че вие най-добре ще ме ориентирате. Искам Никол да тръгне на ясла, когато стане на 2 години т.е. от есента на 2012г. Тогава ще се води, че ще бъде втора яслена група така ли? И изощбо може ли така, да се тръгва от 2 години?
Кога трябва да подам документи, сега или догодина?


*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #45 -: Февруари 02, 2011, 17:08:44 pm »
Ей Мешко това е супер идея  :). Аз онзи ден опитах направо да пишка в шишенцето като мъжа ми я държеше над легена обаче нищо на стана та използвахме пак бебешкото контейнерче. Другия път ще пробвам с дъвка  :P
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #46 -: Февруари 02, 2011, 17:25:57 pm »
мешко, евалата!  :lol: :lol: :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #47 -: Февруари 02, 2011, 18:41:21 pm »
Привет и от нас.
Ние малко зачезнахме, но...в събота дядо ми почина и се наложи да оставя Ники за два дни, за да ида на погребение. Не можех да не ида, той ме отгледа. Обаче кърмата спря :( Имах в деня на погребението и от тогава - нито капка. Върнах се, накърмих го и после нищо :(
А той милия плакал два дни докато ме нямало. Прехранили го, забравили му памперса и сега сме със зверско подсичане. Ще се справим със Судокрема :)

Ники от два дни разправя ба-ба-ба-ба :lol: Бабите летят от кеф :lol:
[/url][/url]
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #48 -: Февруари 02, 2011, 19:00:33 pm »
Здравейте мамита :balk_64:, приемате ли нови попълнения?
Аз пишех и следях темата за опити за забременяване преди, когато се мъчихме да направим бебето но мина доста време от тогава. Надявам се да ме приемете в отбора - мен и малката Боряна :D

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #49 -: Февруари 02, 2011, 21:43:43 pm »
Вени,моите съболезнования за дядо ти :?.Много е неприятно това с кърмата-дано да е временно за няколко дни и пак да тръгне.

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #50 -: Февруари 02, 2011, 23:17:39 pm »
Хубава и здрава седмица от нас  :D

Да ви се похваля, че си имаме едно малко зайче с 2 зъбчета отдолу, които избиха едновременно  :D Още не са се показали целите, но се виждат добре  :D

Та да си кажа аз за опитите с тия колектори  :lol: Лекарката ми каза в деня на консултацията да залепя колектора час преди да отидем при нея + един резервен да нося. Голямо умуване беше как ще стане тоя номер  :lol:
По съвет на Лиско да направя пробен опит, купих 5 колектора и имаше защо  :lol:
Ден 1 - залепих колектора, сложих памперса и след час отворих да видя какво става, Диляна се наакала и целия колектор беше мамма мия  :lol:
Ден 2 - пак залепям колектора, след известно време отварям да видя - беше пишкала в памперса, но в колектора нито капка  :lol:
Ден 3 - в стаята е топло като за баня, мома Диляна по голо дупе върху повивалника, отдолу с пелена под дупето. Залепям колектора и чакам  :lol: Говоря, пея, гледаме ТВ  :lol: и малко преди да стане 1 час, на 55тата минута  :lol: нашата реши да се изпиша  :lol:

Звъннах на лекарката, казах й че аз ще си нося от вкъщи урината, за да съм по-спокойна. Купих още колектори /тези бяха друг вид - имаха дунапренче на отворчето и се оказаха, по-добри/ и няколко стерилни шишенца.
И така вече бях тренирана  :lol:
В деня, когато трябваше да ходим на консултация, си правя сметка в колко часа трябва да залепя колектора, че ако пак ще чакам 55 минути  :lol: ... И така сложих го и зачаках,но нещо се отплеснах за минута да зяпам по ТВ и като се обърнах,  Диляна свършила работата за отрицателно време :lol: А мъжа ми се майтапи, че даже не съм разбрала  :lol:

Жаси, моите съболезнования за дядо ти  :( Това с кърмата се получи и при мен. Аз се цедих до към 3тия месец, като изцеждах по около 40-50-60 мл. кърма на хранене. На 15 август почина на мъжа ми баба му. Аз на погребението не ходих, гледах Диляна и племенницата ми, но достатъчно рев изревах. И след този ден кърмата ми рязко намаля, едва успявах да изцедя 10 мл... и до няколко дни вече почти нищо не изцеждах. Явно стреса си каза думата ...

Аууу олях се  :oops:
Хайде лека вечер на всички, да лягам и аз, че тази сутрин в 4,20 ме събуди девойката. Ту заспиваше, ту се събуждаше, плака, много беше неспокойна. Към 5,30 яде и поспа после малко, но аз така й не успях ..
« Последна редакция: Февруари 02, 2011, 23:21:07 pm от Eли :) »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #51 -: Февруари 02, 2011, 23:45:33 pm »
Мешко, патентовай идеята! :lol:
За следващо взимане ще купя повечко стерилни чашки и дъвки :lol:

Ели, честито зъбче на Диляна/ зайка/ байка! :kiss:

Жаси, мир на праха му!

« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 00:22:01 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #52 -: Февруари 02, 2011, 23:48:19 pm »
Добра седмица и от нас.

Вени, моите съболезнования.

Ние вече сме си в къщи във Варна. Прибрахме се по рано от предвиденото от Шумен, че Алекс много започна да кашля и се притесних. Последната нощ в Шумен все пак ходихме до неотложна помощ защото докато спи (силно казано, но поне имаше паузи между кашлицата) започна да кашля непрекъснато и да му се повдига. Едва си поемаше въздух даже като го вземех на ръце изправен. Изправи ми се и на мен косата. Отидохме с брат ми а майка дойде да стои при Ники и Дани.
Дано не ми се налага да търся помощ за децата си в тези кабинети отново. Влизаме, обяснявам какво му е, казвам, че давам синекод и доктора ме поглежда и пита "какво е синекод"? 8O Аз да не знам разбирам, ама ...Опита се да прегледа Алекс но той така се разплака и започна да пищи доктора като го доближи, че се съмнявам дали изобщо е чул нещо със слушалките.И като започна със съветите- няма да му давате солено, кисело и сладко, защото те ферментират в стомаха, вдигат нагоре слюнка и тя предизвиква кашлицата. Няма да давате и мляко:))))))))))))))) И аз му викам и с какво да го храня според вас? А той ме поглежда и вика, е вие не кърмите ли?:)))))) А още като влязох в кабинета започнах с това, че са тризнаци и, че само при Алекс я има тази кашлица и, че са на година и два месеца.
Та понеже не кърма:) разреши да давам поне мляко:))))) Да се върнем на режима от раждането им:)
Чуди се, чуди се и ми вика: "като се приберете разголвате детето до гърдичките и го оставяте така докато кашлицата се успокои, като спре да кашля завивате гърдите и оставяте гол само корема 8O. Викам, докторе, цяла нощ детето искате да спи отвито ли? А той вече ядосан "ами нали искате да спре да кашля". Нататък даже не го и слушах. облякох набързо Алекс и купих от аптеката вентолин. Като се прибрахме му дадох и кашля 10 мин. след което заспа до сутринта спокойно.
Вчера направо от път отидохме при личната ни лекарка. Преглвда ги и тримата. чисти са им гурдичките. Алекс остава на вентолин вечер преди лягане и един път на ден  сироп ериус.
Днес обаче се събуди с подути очи, цял ден си търка носа и очите, кашля много и вече не така суха му е кашлицата. Вчера понеже нямаше ериус, ми го донесоха днес, 30 мин след като му дадох, спря да кашля, очите му се оправиха и воднистите дополи спряха. Може би е някаква алергия, но дано греша.
Моля ви, кажете ми какви изследвания и къде се пускат за да се види алергичен към какво е (ако е)? Мога ли да го заведа в лаборатория да му вземат кръв за излседването, но какво да кажа?
Извинете за дългия пост ама доктор Неотложен направо ми събра очите. И като знам колко хора правят каквото им каже:(

Ели, честито ви зайче:)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #53 -: Февруари 02, 2011, 23:55:53 pm »
много ви е рано за каквито и да е изследвания, Лис
само ще си дадеш парите, иначе има доктори които биха ти предложили такива
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #54 -: Февруари 03, 2011, 00:05:18 am »
Според нашата пулмоложка изследване за алергии се прави след 4-5 годишна възраст. До тогава са невярни.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #55 -: Февруари 03, 2011, 00:14:38 am »
много ви е рано за каквито и да е изследвания, Лис
само ще си дадеш парите, иначе има доктори които биха ти предложили такива

Според нашата пулмоложка изследване за алергии се прави след 4-5 годишна възраст. До тогава са невярни.
Благодаря ви. Нямах представа.

Дано сега се успокоят нещата. А какъв е тогава начина при подобни случаи? Ако изобщо е алергичен пристъп. Няма как да съм сигурна:( вентолин, сиропи, инхалации?
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #56 -: Февруари 03, 2011, 00:22:53 am »

С пожелание за здрави дечица и усмихнати майки!

Пазете се от грипа, много е коварен.
Ние сме на гости на майка ми. Първо мъжа ми залегна, два дни с температура над 39. След 2 дни и аз. Естествено не закъсня и при детето. При него обаче започна с повръщане вечерта, през нощта вдигна и температура.
На другия ден реших да го заведа на лекар. При най-добрата педиатърка в града - на частен прием. Прегледа го много внимателно. Според нея гърдите са чисти, няма нищо страшно. Децата по-лесно се преборвали с вируса. Каза ми "няма нужда да даваме антибиотик - едно сиропче само ще изпиша...". Аз се залисах да обличам детето, вече се бях успокоила, че всичко е наред и изобщо не попитах какво сиропче ще ми предпише.
Излизаме и вече на път за аптеката казвам на мъжа ми "дай да видя рецептата" . Познайте какво е "сиропчето" - БИСЕПТОЛ. Как се ядосах, ако знаете... За какво ми го изписва този бисептол, нали нямаше нужда от антибиотик? А мъжа ми не ми вярваше, че е антибиотик, "нали лекарката каза, че НЕ Е"...Наложи се да го купя, за да прочете и той листовката.
Направо думи нямам вече...



Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #57 -: Февруари 03, 2011, 01:17:23 am »
много ви е рано за каквито и да е изследвания, Лис
само ще си дадеш парите, иначе има доктори които биха ти предложили такива

Според нашата пулмоложка изследване за алергии се прави след 4-5 годишна възраст. До тогава са невярни.
Благодаря ви. Нямах представа.

Дано сега се успокоят нещата. А какъв е тогава начина при подобни случаи? Ако изобщо е алергичен пристъп. Няма как да съм сигурна:( вентолин, сиропи, инхалации?




Лисе, на дъщеря ми миналата година /т. е. тя беше на 2г 9 мес/ й правиха кръвен тест за алергии. Педиатъра.  Излезе, че има алергия към котки и някой ядки, което и на практика е доказано. Наистина има.

А ако симптомите се повлияват от противоалергични лекарства, много е голяма вероятността да е алергия.
Алергиите се израстват, не се притеснявай.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #58 -: Февруари 03, 2011, 08:24:40 am »
Бях чела някъде преди време, че до около 5 годишна възраст децата променят алергичния си статус, т.е днес са алергични към едно, след две седмици към друго, а доскорошния алерген не отчита реакция в организма, точно поради това са неподхощи изследванията за деца до тази възраст
аз лично не бих си изследвала детето за нещо, което не е ясно дали е така
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #59 -: Февруари 03, 2011, 08:56:56 am »
Здравейте,

Вени, мила, много съжалявам за дядо ти. Лека му пръст.

Лис, попаднали сте на докор, един път! Дано всичко е наред с Алекс!


*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #60 -: Февруари 03, 2011, 09:28:05 am »
Лис, и на нас УНГ, педиатър и пулмолог ни казаха, че няма смисъл от тестове за алергии сега. На мен ми го обясниха така - групите алергени са широки и най-вероятно ще излезе някаква степен на всяка група. Като огранича въпросната група (примерно млечни) ще наситя организма с други храни и на следващ тест ще излезат те като по-висока степен на алергия и така омагьосан кръг... Не знам дали е така, но за сега няма да правя. Това, че се повлиява от антихистамина говори за алергия (това според мен, не според докторите).
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #61 -: Февруари 03, 2011, 09:42:35 am »
Съгласна съм с Мини за промяната на алергиите.Мишо на 4г. ми направи алергия от малини.Две години по-късно направи от яйца,която си я има и до днес.Но тази от малините изчезна.Сега ми казаха до пубертета ако го пазя да не прави алергична реакция,че е твърде вероятно да я израсте.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #62 -: Февруари 03, 2011, 10:09:06 am »
Съжалявам, да прочета че има толкова болни дечица!

Оххх, много доктори, много акъли, ужас!!!

Лиско, те в Шумен така лекуват, особено в спешния!!! :( 8O

Водих Вики на алерголог! Тя също ми прави периодично хреми, които се повлияват от ериус. Пуснахме кръвни изследвания, които показаха, че има алергична находка! Правихме тестове само за акари и домашен прах с някакви капки, които се капят на ръчичката на детенце. Слава богу се оказа, че не е това. Надявам се да го израсте!

Лис, ако решиш консулт с алерголог препоръчвам ти д-р Петришка в ДКЦ -1. Много е внимателна! 


п.п Вени мир на праха му! Моята баба се помина, когато Вики беше на същата възраст като Ники! Слава богу, не ми спря кърмата, щото пък Вики не искаше да близне АМ!  :(
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #63 -: Февруари 03, 2011, 10:36:15 am »
Моника вече пробва круша. Засега няма проблем, но и тя е яла два пъти. Веднъж една хапка за деня, втория път 2 хапки.

Агнешкото ще го пробва след 25 си рожден ден със спринцовка Урбазон в нечия ръка  :x
Покрай нас продължава да има много болни с висока температура, ние се опитваме да държим фронта. Дано успеем.
На болните, бързо оздравяване.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #64 -: Февруари 03, 2011, 10:39:00 am »
Привет.
Моя сън хич го няма, Ники се буди за цица, ама няма :( Давам Ам изпива си го в 12 часа, в 3 часа го бута, в 6:30 го изпива. Може би като разбере, че няма никой вече в гърдите ще спре да се буди, знам ли :?

Лис, ама на какъв доктор сте попаднали...пази Боже от такива. А Вентолина без рецепта ли е?
Nedda бисептол не съм чувала да се изписва от сума години :x
lidia защо така за агнешкото, имате алергичен в семейството ли?
П.С. За майките на по-големите деца. В събота и неделя по темата на Нова ще дават много ужасни репортажи за боеве с кучета, та ако децата се заглеждат по това време в ТВ-то да не включвате на Нова, да не видят някой кадър.
[/url][/url]
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #65 -: Февруари 03, 2011, 11:01:55 am »
Лиско,
при Марио (вече почти на 8 години) алергичните състояния много се обострят когато има и някакъв вирус.
Например много често преди да вдигне температура започва да го сърби много около устните и вече когато вдигне температура изглежда така все едно се е опитва със зъби да си достигне носа и брадичката. Става му като муцунка. Виждала съм и други деца така и доста бавно минава после - казаха ми че е атопичен дерматит.
Всичките по-сериозни пристъпи на ларингит ги е правил точно когато започва нещо вирусно.

Ходихме при д-р Мустаков, когато беше на година и половина и той ни каза, че тези изследвания на кръвта ще да доста неточни. Но понеже детето правеше пристъпи със задушаване ни ги изписа. Не ги направихме след тази реклама.
Най-доброто лекарство беше детето да гледа детската градина през оградата.

За подутите очи - нашата лична лекарка, всеки път като й се обадя ми казва, че няма смисъл да го водя, може да е само от алергия и ако имам противоалергични капки да очи да му сложи или зиртек (това ни действа, иначе сега изписват ериус). Минават точно както ти казваш - за нула време след като дам противоалергичното.

Четох някъде пак публикация на д-р Мустаков, че алергиите към домашен прах се проявяват след като детето стане на 5 (не съм сигурна дали точно 5 или 7...) но много рядко като по-мъничко. Имаше си за всяка алергия след каква възраст се появява при над 80% (пак не съм сигурна) от пациентите.

Не си спомням за алергиите от животни. Но и те бяха от раз.
Т.е. според него нямаше нищо чудно в това някаква алергия да се появи след много дълъг контакт с алергена.
Но от животните определено не се препоръчваха котки и риби(заради храната им) при деца склонни към алергии.


№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #66 -: Февруари 03, 2011, 11:15:55 am »
Вени ,много съжалявам за загубата ви,дано скоро се съвземеш.
 
 С рецепта е Вентолина и не е никак безобиден ,ако не се дава както трябва (като дозировка),ама кой ли ти спазва вече "с рецепта " , "без рецепта".
А Бисептола го изписват и още как ,даже доста бих казала .Иначе е химиотерапевтик.

Напоследък правят странни комбинации, на които нещо не разбирам смисъла ,но...= например на една рецепта муколитик и подтискащ кашлицата сироп,като и двата се дават 3 пъти дневно.

 За взимането на урина - аз съм взимала само 2 пъти до сега,но жоро вече беше на 2г. и пишкаше без памперс.Сутрин рано като се събуди,го измивах и му казвах да пишка в чашката и нямахме проблеми,но той си е послушко като цяло. :D
 Жорето е по-добре вече ,този път сякаш по-леко минава - весел е ,играе ,яде ,само пустата Т .За него са критични Януари и Февруари - и миналата година беше 4 пъти болен в тези 2 месеца .Да имаше кой да го гледа,бих го оставила у дома до Март ,но няма как.
<br />
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #67 -: Февруари 03, 2011, 11:50:56 am »

Зори, далеч съм от мисълта да оспорвам  професионалното ти мнение за което и да е лекарство. Дори не ми е ясно какво означава "химеотерапевтик".
Ето какво прочетох в листовката на Бисептола :
"Бисептол перорална суспензия е съставен от две различни лекарства, наречени сулфаметоксазол и триметоприм. И двете съставки принадлежат към групата на антибиотиците. Те се използват за лечение на инфекции, причинени от бактерии. Както всички антибиотици Бисептол действа само на някои видове бактерии."

И пак не разбирам - защо го предписаха на Коко, след като всички сме болни от грип?



*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #68 -: Февруари 03, 2011, 11:56:59 am »
Жаси съжалявам мила  :(

За алергиите - като малка имах от яйца ( не си спомням колко годишна, но със сигурност под 10 ), след това изчезна. От котки нямах, но се появи след пубертета и я имам до ден днешен с пълна сила.

Искам да ви похваля едно противогрипно лекарство - Реленца. Супер ефикасно е, но трябва да се започне възможно най-рано. В понеделник на обяд усетих че не съм добре, купих витамин Ц, смучещинякакви за гърло и спрей за гърло, Реленцата я имах. Започнах да взимам всичко от изброените + 2 аналгина като вдигнах 39.4 Т . Отдавна не бях вдигала такава температура.. доста ми беше зле, стави, мускули - не можех да се изправя от леглото...На следващия ден - все едно не е било...само гърлото ми напомняше че ми има нещо. А днес вече съм съвсем добре, но продължавам с Реленцата докато не си свърша опаковката.

Ох, ако може само ние да боледуваме ще е страхотно.

Лиско, много ми се хареса подхода на вашия спешен  :D Ако ползва интернет - би било прекрасно да се включи при съветите, заедно с Д-р Бърди  :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #69 -: Февруари 03, 2011, 12:01:27 pm »
jasmin_veni aз съм описвала случката тук. От 3 влакънца агнешко стана чудо и то за отрицателно време. Както и нямаше нищо, след около 3 мунити беше на мехури които се увеличаваха страшно бързо. Доза Аериус спря изриването докато се добрахме до поликлиниката и и сложихме Урбазон. Именно затова се ядосвам, когато тъпчат бебета с какво ли не и се хвалят колко от рано папка луканка...
На Моника влакънцата и даде майка ми зад гърба ми на рожден ден. От тогава ме пита за всичко..., но преди това и тя ме укоряваше, че не и давам сок от ябълка за да пие малко витаминки... Само се чудя, защо трябва да направят страхотна беля и след това да мирясат...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #70 -: Февруари 03, 2011, 12:07:17 pm »
Раиска радвам се че си добре вече  :) антивирусните препарати са много ефикасни ако се започнат навреме.
Да се похваля ние вече цяла седмица заспиваме без биба и то сревнително бързо вече  :).
Като чета за аалергии ми настръхва косата че ние имаме две котки - пази Боже да не ни дойде до главата.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #71 -: Февруари 03, 2011, 12:15:28 pm »
Сетих се нещо за котките...
Въпреки алергията ми, ние имахме котка ( животното жевееше с нас още преди да се прояви алергията ми и не можеше ей така да я хвърлим...). Та ние си живяхме съвместно няколко години и като нямахме пряк контакт, тя не влизаше в моята спалня - нещата бяха под контрол.
Но , докато обикалях по доктори майка ми ми каза, че е прочела, че ако живееш с котка и имаш алергия това може да доведе до стерилитет, или ако не толкова драматично, то поне да попречи на забременяване... Стори ми се глупост и не обърнах внимание, та не знам.

Погледнах си епикризата от раждането - пише че имам двурога матка  8O
Ходила съм на сумати прегледи, цветна снимка ... как никой не видя?!?!
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #72 -: Февруари 03, 2011, 12:25:52 pm »
Здравейте :).
 Имам нужда от малко помощ,ако има кой да помогне ще съм благодарна че вече се изморих :).
 С нащо момче минахме на АМ ( по лични причини ),обаче,трябва да се влезе в режим когато е на АМ,и какъв  моя проблем или по тончно питане кое най правилно....Значи вчераимаше добър интервал м/у храненията от 3-4 часа,вечерта се оказа че моето момче не проспука ядене ,и сега..сутринта в 8.20 му дойде ред да яде,беше гладен почна той но изяде само 50 гр от 90 гр.и заспа,неможах да го събудя ,щипах го,бутах го ама нее...сложих д=го да спи ......после се събуди в 10.20 пак мн гладен направих му още 50 гр. изяде ги и пак заспа...въпроса е когато се получи така как да процедирам ,сега кога да му дам да яде,да го чакам ли сам да стане или аз да го събудя ,и ако трябва аз да го събудя кога да е то това....ох сигурно някой ще си каже тази за нищо нестава,но опредлено имам нужда от съвет  :(,.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #73 -: Февруари 03, 2011, 12:34:36 pm »
Хм..ужасни са тези алергии. :oops: При Дара се появява като уртикария и е нещо страшно. Повлиява се от зиртек, но аз също знам, че е още малка и не съм я водила да й правят тестове. Още повече, че четох в темата на Бърди за прехваления Мустаков :x Интересното беше, че Дара за пръв път се обрина малко след годинката. Съчетано с това бяхме ходили в Южния парк и я бяха нахапали някакви насекоми, та д-ра реши, че е от това - изписа зиртек, калциев глюконат и т.н... Може да е съвпадение, но след няколко дни направи страхотна уроинфекция. Незнам дали има някаква връзка, но обривите се засилват преди да се разболее. Иначе след дълго лутане установихме от какво всъщност е алергията - от млечни! Въпреки че до годинката изобщо не се беше проявила, беше си захранена с кисело мляко и не беше показала никаква реакция. Също така се обрива най-вече от кисело мляко /вече не й давам/, и ако предозираме белтъците. Затова хапва млечни, но в малки количества. В яслата, за съжаление, не мога да контролирам какво й дават, но залагам на това, че тя по принцип не яде кой знае колко...
Лисе, тоя доктор - думи нямам :x
Вени, моите съболезнования, мила! Дано детенце бързо свиква с новото положение, няма как....
А относно бисептола /суметролим/ ние го пихме като "опашка" след антибиотика при първия пиелонефрит и после се оказа, че бактерията е резистентна към него, но както й да е...и нашата лична също много обича да го изписва, друг е въпросът, че аз най-често не го давам :oops:
И при нас е голям купон със стерилната урина. Нашето диване пък когато трябва за нищо на света не иска да се изпишка. В колекторчето пък е абсурд - много я дразни и започва неистов рев като сложа таквоз чудо. Пишка веднага като го махна, но в него - НЕ! Рядко се получава вече и с държането над гърнето, та съм предприела нова тактика - измивам много хубаво гърнето със сапун, после наливам спирт и разклащам добре да се дизинфекцира доколкото може и единствено така постигаме ефект...последният път една лекарка обяснявала на мъжа ми как трябвало да се обгори спирта за да се стерилизира гърнето, ма ме достраша да пробвам.
Мешко, ти ми даде идея, това с дъвката много ми хареса :D
Ние засега сме здрави, да чукам на дърво, аз нещо се бях вкиснала в понеделник, но се намазах с едно чудо - MOOV се казва, много е ефикасно, завих се с шалте и родопско одеало отгоре, хубаво се загрях и на другия ден бях като нов човек. Е, два дни и аз ходя с маска да не заразя Дара.
Извинявам се за дългия пост...Хубав ден!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #74 -: Февруари 03, 2011, 12:52:31 pm »
Не знам Неда,това си е антибактериално средство и няма отношение към грипните състояния ,ама то повечето лекари се хващат за рецептата с АБ още преди да са те прегледали.То даже самите болни идват да си искамт АБ ,само като гърлото ги заболи,изобщо отношението вече е толкова нехаино .
Сега пък много се дразня,че личните лекари масово изписват Реленца и Тамифлу ,които са си доста скъпи,а държавата им е дала добро количество ,за да ги дават на хората ,на които е нужно без пари.Къде ли потъват тези количества.
<br />
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #75 -: Февруари 03, 2011, 13:33:44 pm »
Мънки, до колкото знам, при хранене с АМ трябва да има интервал от поне 2,5 часа. Пробвай с друго шише, с по-голяма дупка.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #76 -: Февруари 03, 2011, 13:45:58 pm »
Абе аз все се каня да питам за какви безплатни лекарства говореха по новините, ама забравих.

Аз съм ядосана, защото колегите на мъжа ми му кашлят в лицето, ма иначе ходят с маски навън. Толкова се пазим, толкова портокали и мандарини му тъпча на милия в устата, че ако накрая се разболее ще удуша някой негов колега. ЕЕЕЕййй, никой хич не му пука, че имаш малко дете...
[/url][/url]
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #77 -: Февруари 03, 2011, 14:19:02 pm »
Мен пък започна да ме вбесява модата сред софийските педиатри да изписват боаронска хомеопатия. Всички я раздават като семки. И я изписват за приемане като алопатично лекарство. А пък тя(ако изобщо има ефект- лично аз съм скептично настроена)си има съвсем други принципи на действие.И на всички в еднакви дози, а то нали тъкмо в индивидуалното лечение й бил смисълът!
Лис, бързо да се оправяте!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #78 -: Февруари 03, 2011, 14:22:34 pm »
Къде ли потъват тези количества.

Голяма част отиват при роднините  :oops: Ние имаме 3 бр Реленца от нашата леля, раздала е и на другите от семейството . Ако с нещо помага да не сме толкова черни - водим й се пациенти.


Маймунче, моят съвет е да се опиташ да въведеш някакви часове на хранене. Избери си схема, през 3 часа. Ясно е , че в началото няма да стане,  ти се стреми към твойта схема и в същото време се води по детето. Давай му да яде колкото иска и не го буди като спи .
Аз Дара сега не я будя, защото тя е като часовник, много е свикнала с режима. Но в началото я будех ако е минал половин час от часа за хранене, за да не ми развали режима за лседващите хранения. Например, ако трябва да яде в 14 часа, а тя спи...чакам я до 14.30 и я будя за манджа.
А за количеството - детето понякога иска повече манджа, друг път по-малко...както и ние. След време ще си регулирате някакъв режим и ще е лесно и ясно.

Фибо някъде каза, че на нейния сладкиш винаги му готви повече мляко. Ако изяде - изяде. Аз такова нещо не си позволявам, защото моя звяр е много ящен и колкото й дам - толкова ще хапне.

Сега аз да ви питам добре ли е - давам й 140-150 мл мляко, АМ, а е 6500, 66-67 см.
Понеже на моята приятелка бебето е със същите мерки, а е 2 мес по-голямо и яде доста повече количество, та затова съм в чуденка  :?
И друго - от една седмица бебето се набира като я гушна. Все едно иска да седне - не е ли много рано ? Или това са някакви тренировъчни коремни преси ?
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #79 -: Февруари 03, 2011, 14:29:19 pm »
Мен пък започна да ме вбесява модата сред софийските педиатри да изписват боаронска хомеопатия.

Нашата леля също много ги раздава, вкъщи сме пълни.
Тя е карала курс към фирмата. Явно Боарон имат такава стратегия - организират безплатни хомеопатични курсове за лекари и после разчитат на по-големи лекарства. Доста е успешна кампанията им, както изглежда...
А и лекарите не се притесняват да изписват т.нар. "бонбони" , защото дори да не помогнат - няма да навредят ( както казва педиатърът, щото и тя е скептична, ама нали няма да навреди...що не )

Сори втория пост !
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #80 -: Февруари 03, 2011, 14:31:17 pm »
Раиска, за набирането - Бобо също почна от 3-ти месец, началото да се набира. Ами, буташ назад и така. Ортопедът, при който го водех ми позволи да го подпирам на възглавници още от 2-ри месец. Вече се предадох и го оставям да сяда без опора - мисля, че с 10 дни няма да му навредя ;) В понеделник сме на втори профилактичен преглед при ортопед, ще видим какво ще каже.
Силни са човечетата, мисля, че няма лошо да си се набират.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #81 -: Февруари 03, 2011, 14:38:37 pm »
Здравейте мамита :balk_64:, приемате ли нови попълнения?
Аз пишех и следях темата за опити за забременяване преди, когато се мъчихме да направим бебето но мина доста време от тогава. Надявам се да ме приемете в отбора - мен и малката Боряна :D

Добре дошли и на двете ви!

Мешко, евала за идеята с дъвката!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #82 -: Февруари 03, 2011, 15:14:34 pm »

Ние за грипа си купихме РЕМАНТАДИН. Това ни препоръча личния лекар, каза, че е също много ефикасно, а и изобщо не е скъпо.



Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #83 -: Февруари 03, 2011, 15:35:56 pm »
Зори, как къде бе душо - ми по родата и приятелите :lol:
Инке Тинке - при КЛАСИЧЕСКАТА хомеопатия е различно за всеки. При Боаронската - не. А пък като те дразнят  кажи на педиатърът, че на вас това не ви действа и да ви лекува с други лекарства. :lol: Дано са здрави децата и вие и да отминава вече тази грипна вълна.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #84 -: Февруари 03, 2011, 15:45:20 pm »
внимавайте с хомеопатите, защото Стефания доста си изпати от хомеопат, който явно не подходи правилно в нашия случай
след прием на уж нейното ХЛ, Стефания се сдоби с прекрасни обриви по цялото тяло, които дефинираха в последствие като АД
ето тук можете да видите до какво стигнахме и това беше прага на моето търпение с хомеопатията http://lh3.ggpht.com/_MqWFb_ajBRc/TQUTE6EW0XI/AAAAAAAAAvo/d645uv4lHXk/s720/DSC_2898.JPG
месец по-късно и благодарени на съветите на д-р Бърди успяхме да приведем крачето в що годе нормален вид
http://lh4.ggpht.com/_MqWFb_ajBRc/TTcpoia2_nI/AAAAAAAAA0U/3XDrhvN4tSs/s720/DSC_3937.JPG
та така, като порасте Стефания да опитва хомеопатия, аз за сега ще слушам само Бърди
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #85 -: Февруари 03, 2011, 15:59:30 pm »
Леле, Мини, милото детенце! Добре, че се е оправила.

Раиска, и Никол вече се набира и се опитва да се изправя/сяда. Също така задържа предмет в ръчичката. Сега тежи около 6100. Мисля, че Дария си е добре и няма проблем да и даваш повече мляко ако е гладна. :)


*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #86 -: Февруари 03, 2011, 16:50:48 pm »
Хайде и аз да кажа. Моят бонбончо си хапва доволно и следвайки инструкциите на производителя започнах да давам доста АМ-яде до откат, след това връща. Та не е най-разумният подход. педиатърът ме призими и след 2 дни мрънкане намалихме дажбата. Става дума за 5 месец-160 грама, сега ще му увеличаваме порциона обаче ще почака да навърши 6.
Мънки, дай колкото трябва мляко и другото след 3 часа. Ако бебето е много гладно можеш да избързаш с 30мин. не повече иначе се нарушава режима. Целта е да се научи да си хапва целия порцион и да не разчита, че след малко ще има пак. В началото може да имате малко затруднения, но трябва да удържиш. После ще ти се отплати с това, че можеш да си сверяваш часовника по бебето :D и с напълно изядено количество храна. някой беше писал да сложиш биберони с по-голяма дупка-моят съвет е да не го правиш защото ще поглъща повече въздух, от там колики и газове, може и повръщане за разкош. Пиши как се справяте.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #87 -: Февруари 03, 2011, 17:34:08 pm »
Преди 2 часа си дойдохме от излседвания с Алекс.
Правиха му снимка и заключението е: Остър бронхит/бронхиолит с интерстициална перихилерна пневмония:(
Един куп лекарства но няма как, само да се оправи.
Засега се лекуваме в нас и дано се подобри за да не стигаме до болница.
И понеже всичко трябва да е на макс, от вчера аз съм със ужасно болезнена кашлица - за 3 часа от суха премина в отхрачваща и гърдите ми парят.
Добре е поне, че Ники и Дани засега са добре.

Благодаря на всички ви за пожеланията и да сте здрави в къщи ви желая.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #88 -: Февруари 03, 2011, 17:37:57 pm »
О, това с насеченото хранене е пълен кошмар ! Моята дружка е така , бебето й (6 м ) яде кажи речи на всеки час по 50тина мл + разни пюрета , които му бута. Тя като си е вкъщи само се суети около бебето с шише и лъжичка.  osi_15
И като видя как Дара изяде наведнъж 140 мл - отвори очи като палачинки.


Рашо , аз точно заради това, което Шаноар казва...
На кутиите с АМ слагат доста по-големи порции, да се харчи по-бързо млякото. На нашето, за 3-4 м пише 5 лъжици + 150 вода = 170 мл готов разтвор. А педиатърът казва познатата формула "месец + 110 мл" . ( също казва, че Дара наддава прекалено много, но аз не мисля така ) Притеснява ме, че ако й давам повече храна или ще повръща или ще я прехранвам...а знам че затлъстяването се формира от съвсем рано.

Мини това е ужас  8O

Лиско, бързо да оздравявате с малчо ! :(
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 17:39:55 pm от Raissa777 »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #89 -: Февруари 03, 2011, 17:40:05 pm »
Лис, бързо оздравяване и на двама ви и дано другите двама от семейството им се размине
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #90 -: Февруари 03, 2011, 18:27:30 pm »
Благодаря ви момичета за съветите,ще опитам.Това с широкото гърло не става при нас,точно поради причината която Шаноарчео казва,много въздуш и после ревът е неутешим и се свива много,а отделно че мн бързо го изяжда и после си мисли че е гладен,щото той дори малко не се е изморил от цокането.Сега на последното ядене  90 не му стигнаха и му направих още 30 изяде ги ,и въпреки това продължи да се държи се едно е галаден,но според мен беше поради причината че е буден.Едвам го приспах,опитвам се когато става това да давам чайче на хип поне малко да го залъжа ,но понякога го повръща.Ох ще се помъчим още някой друг ден,ако не става ще питам докторката.А другото,нормално ли е при всяко ядене,започва да се храни,изяжда да кажем 30-40мл. и от там останалото ядене е с ужасен рев на моменти със свиване на крачетата,дали не е нещо от млякото или си  е нормално за неговата възраст?.
 
 Лисеее миличка да се оправяте бързо,целувки на тебе и лисичетата :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #91 -: Февруари 03, 2011, 18:33:05 pm »
Мънки, може да са колики - моето обяснение е, че им се "задейства" отделителната система в момента на хранене (нали бебетата акат обикновено в момента, в който ги кърмиш) и, ако има някакъв проблем - колики, газове - точно в този момент започва да ги боли и затова плачат. Вероятно по същата причина реагират така и, когато се хранят от шише...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #92 -: Февруари 03, 2011, 18:41:35 pm »
Мънки, понеже родих секцио и бебето не беше при мен в болницата, бях безкрайно учудена че го хранят на поискане с АМ. Явно нова мода. Опитах вкъщи да го храня през 3 часа, но ако е заспал и го събудя после реве до другото хранене. Мъжът ми ме скатри и не дава да го будя.
И така яде си на поискване през 3-4-4,5 часа по колкото иска в количества 90-120 милилитра, той си определя.
Прочетох тук мнение на доктор Бърди че като минат 2 часа от последното хранене може да яде пак.

Имах претенции колко много разбирам от отглеждането на малки бебета, а то дипломата ще ми вземат. Хареса ми нещо което доктор Бърди казва, а то е че детството не е казарма :D!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #93 -: Февруари 03, 2011, 18:47:05 pm »
Мънки, и от млякото е възможно да е. На какво АМ сте?
Ние например обикновено нямахме колики, но минахме по едно време на Нан Сензитив  :x Уаууууууууу - ей тогава се запознахме с коликите и се научихме да ревем! Докато се усетя и мина около седмица, десетина дни! Махнах го тоя "Сензитив" и почти забравихме да ревем  :wink: Друг е въпроса, че минахме през още и други млека! Сега се спряхме на Лактана 1 - да видим! После от една моя позната разбрах, че този сензитив бил кофти работа, ама пак навреме съм се усетила!
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #94 -: Февруари 03, 2011, 18:55:46 pm »
Здравейте, момичета!

Използвам повода, че една добра душа тук ми напомни откога не съм влизала и малко ме хвана срам, че ви използвах и изоставих без предупреждение. Сигурна съм, че не сте страдали много.  :D  Не е за вярване, че цяла година се извъртя, откакто последно ме имаше тук. Надявам се, че за това време сте забравили за някои от недобрите ми прояви и сега ще ме посрещнете любезно като нова.  :D Обаче гледам, че сред вас има и доста фейсбуковки, с които  се “виждаме” във Фейсбук.  Обещавам си да наваксам с информацията за вас, макар че много нови лица са се появили през това време.

Времето все недостига и пестеливо го разпределям за уж важни неща.
Ние растем, променяме се, вече сме на 2.7 г.! Сериозна възраст!

Гледайте да сте здрави и да се радвате на живота, че той се изнизва толкова бързо!
Ще намеря време да напиша и нещичко конкретно! Може и да ви посъветвам за нещо, което няма да ви свърши работа!  :D

Поздрави!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #95 -: Февруари 03, 2011, 18:57:17 pm »
Според мен, когато детето яде на по-големи интервали това не е проблем. Аз лично, виждам проблем в честото хранене с по-малко количество.
Смарайди, ваш момък си е израдил супер режим самичък.  :) Децата "на поискване" пак си спазват някакви часове за хранене, техни си.
Ако си спи спокойно, значи не е гладно бебето.

( Апропо - бебетата хапват и полузаспали. Вечер не я чакам Дара да се разбуди, чуя ли я че започва леко да мрънкоти - пъхам шишето и тя спи и яде. )

Ние сме на Лактана Био 1 и съм супер доволна. 
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #96 -: Февруари 03, 2011, 19:00:43 pm »
Според мен, когато детето яде на по-големи интервали това не е проблем. Аз лично, виждам проблем в честото хранене с по-малко количество.
Защо виждаш проблем в това? Нали всички диетолози и специалисти по хранене точно това препоръчват за възрастни? Според мен, валидно е и за деца...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #97 -: Февруари 03, 2011, 19:23:40 pm »
Ами ние сме на Аптамил АР,иначе бяхме на Лактана ,хубаво е млякото но ние всичко което е рядко го повръщаме,оказа се че има рефлукс детето който трябва да израснем и затова сме на анти рефлуксно мляко.
 Ами за сега наблюденията са ми че,ако не се събуди на 3 часа,то на 4 вече ще писне,обаче ми прави и друго впечатление вечер иска да яде повече,по 120,лошото е че той е малко като кокошките,колкото има толкоз ще ядее и после повръщаме ,а като повърне пак огладнява и тогава вече става мазало.Ами сега в 7.30 съм решила да го събудя,да го изкъпем и да го нахраня,и да видя как ще се събуди после.Чух се с докторката,тя каза да го будя вече като сте интервал от 3.30 и примерно го будя да кажем за последно хранене да кажем в 11 ч.зависи как се ада и после да го оставя вече той когато се събуди през ноща,това с цел да направи режима му да е нощем почивката (ако има такава).Много ви благодаря,ще видиме утре как ще сме и ще пиша :).


И другия ни варянт е както на Смарайди,да се двибжим по детето,това каза и докторката един от двата ще е ама да видим,иска ми се да има режим че иначе мн лудница ще настане,ноо.. ще видим :).
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 19:25:19 pm от Мonkey :) »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #98 -: Февруари 03, 2011, 19:47:19 pm »
Ееей, дива роза, добре си дошла, затъжихме се :D

Лис, бързо да се оправяте, а ти взимай мерки, че кой ще гледа "менажерията". Ако трябва си поискай и АБ.
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #99 -: Февруари 03, 2011, 19:55:00 pm »
Мънки, това което не си писала е какви капки за колики пиете и дали се изхожда редовно-тези неща също са от значение. При рефлукса детето трябва да се храни възможно по-бавно с междинно уригане, ако бебето позволи разбира се. При моя син не се получава.Използвай биберони с по-малка дупка, за да яде по-бавно. Нощното хранене пробвай да махнеш след като бебо навърши 40 дни-сега още е мъничък.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #100 -: Февруари 03, 2011, 20:32:01 pm »
Момичета , не сменяйте постоянно млеката!Първо помислете дали няма друга причина за проблемите.Говорите за малки бебета- сигурно имат и колики- ще отминат- търпение му е майката!Тук много пъти се е обсъждала една формула за количеството- 1+ месеците на детето+0- т.е. - 2 месеца- 120мл. на хранене. Моят син, който е на 1г.3м. не изяжда повече от 180мл. Помислете,че дори и в детската кухня порционът е 200 гр. Как очаквате толкова малки бебета да ядат по толкова и защо?
Monkey,моля те, не го буди насила това дете!Като се размърда ще имаш достатъчно време да му приготвиш млякото. Моят съвет е да си вземеш от някой спортен магазин един термус (струват ок. 20лв.), който пази температурата до 8 ч. и да си имаш готова вода- другото е бързо.
Diva Roza, радвам се да те "видя"!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #101 -: Февруари 03, 2011, 20:32:40 pm »
Добре си се завърнала, DivaRoza!  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #102 -: Февруари 03, 2011, 21:09:43 pm »
Инке :0,ами то аз също не искам да го будя,обаче за да му вкарам пак деня да е ден а ноща нощ ще трябва,понеже почивката за ядене вместо вечер я взима дене ,не за друго,но да си призная ще опитам още един два дни и после ще се водя по него,защото ми е жал :).Хиляди благодарности за съветите.Иначе капки последно сега сме на колийв,ползвахме и саб симплекс но нямаше ефект,инфакола не иска да го пие хич,и сега колийв който май и той няма ефект :(.Шаноар,сложила съм биба точно такава,да яде по бавничко,но и не много бавно че се изморява и край,мисля че му е добре.За междинно уригане няма да стане той почва да се сърди като му взема шишето ,ама поне после се оригваме.Иначе се изхожда мноогоо добре,чак до вратлето  :lol: :lol: :lol: и почти на всяко хранене .
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #103 -: Февруари 03, 2011, 21:16:45 pm »
Дива Роза,добре дошла! :)

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #104 -: Февруари 03, 2011, 21:28:53 pm »
Комбозола, аз вече го казах някъде по-назад...сега ще стана досадна.
Имам приятелка, бебето й е на 6 м и се храни на всеки час по малко. Ама колко малко - никой не знае. Дружката, готви все по 100 мл, че знае ли се...бебето редовно хапва 20-30 мл и тя другото го хвърля. Ти мани колко фира дава, ами и тя като лудите обикаля само около бебето. И понеже до такава стапен е станала объркана работата, че бебето може да примрънка защото е наакано - а тя пак шише да му бута, понеже изобщо не знае кога е гладно.
Не знам, всеки си защитава тезата, с която е свикнал и му се струва удобна. Аз не мога като моята приятелка...имам и други задължения ( с голямото бебе, куче и къща ) и с подобно постоянно мрънкане ще лудна, нищо не можеш да свършиш, пък камо ли и разходка...Мойта дружка се справя, защото й помагат за другите задължения и тя се суети само около бебето. ( Не че не е луднала вече, но сякаш бебето като си е свикнало така - тя сега хептен не може да го приучи ) .
Според мен 3 часа, както си е класиката, е добър период.

Иначе съм съгласна с това което казваш, щом за нас е добре - за малките недоразвити органи би следвало да е още по-щадящо. Още повече, че спрямо теглото си децата се хранят все едно ние да ядем по 7 - 10 кг храна на ден ( приблизително ).
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #105 -: Февруари 03, 2011, 22:32:27 pm »
И според мен не е нужо детето да яде задължително колкото пише по книгите. Важното е до наддава и щом не показва признаци на глад значи му стига.

Никол яде на поискване и реално не е да няма режим. Просто тя сама си определя часовете.
Мънки, в никакъв случай не режи биберона. Той, освен да пропуска храна, има и функцията да развива долната челюст на детето т.е. то трябва да полага усилия като суче. В противен случай детето може до остане с неправилна захапка - издадена горна челюст и съответно щръкнали горни предни зъби.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #106 -: Февруари 03, 2011, 23:10:57 pm »
Лисер много ви прегръщам и бързо оздравяване!

Дива роза, радвам се да те "видя" отново тук!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #107 -: Февруари 03, 2011, 23:24:18 pm »
Раиска, да, за удобството и времето на мама ясно. Аз помислих, че друго имаш предвид.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #108 -: Февруари 04, 2011, 00:17:55 am »
Инке :0,ами то аз също не искам да го будя,обаче за да му вкарам пак деня да е ден а ноща нощ ще трябва,понеже почивката за ядене вместо вечер я взима дене ,не за друго,но да си призная ще опитам още един два дни и после ще се водя по него,защото ми е жал :).Хиляди благодарности за съветите.Иначе капки последно сега сме на колийв,ползвахме и саб симплекс но нямаше ефект,инфакола не иска да го пие хич,и сега колийв който май и той няма ефект :(.Шаноар,сложила съм биба точно такава,да яде по бавничко,но и не много бавно че се изморява и край,мисля че му е добре.За междинно уригане няма да стане той почва да се сърди като му взема шишето ,ама поне после се оригваме.Иначе се изхожда мноогоо добре,чак до вратлето  :lol: :lol: :lol: и почти на всяко хранене .



Мънки, напълно характерно е за съвсем малките бебета да не различват ден и нощ и да ги обръщат. Не се опитвай да променяш нещата, безрезултатно ще е. :D

В един момент бебето само ще се нагоди към живота отвън и ще се държи нормално :D, т. е. ще разбере, че през нощта е време за сън :D

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #109 -: Февруари 04, 2011, 08:44:55 am »
Лиско, да оздравява бързо Алекс и да не се разболеят другите двама. И ти се оправяй бързо, че няма как  :bighug: :bighug:
Ако имаш нужда от нещо, обаждай се.
Розичке, радвам се че си тук отново!
Ние вече сме добре, имаме АБ за още 2 дни. Голямо приключение с тоз вирус, направо ми се взе акъла. То не бяха изследвания за мононуклеоза, за какво ли не, 2 дни във инфекциозното висяхме - кошмар.
Да са здрави всички дечица!
Мънки, детето ти е на месец, трябва да яде по 110, не по 90млл.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #110 -: Февруари 04, 2011, 08:54:14 am »
Бързо да се оправят всички дечица!

Мими и вие сте изкарали чудна седмица като чета! 8O :(

Лиско, съжалявам да прочета, че нещата са се влошили! Тези вирусните истории не се чуват на слушалка, ако не си добре направо почвай АБ, че лисичата компания е голяма и имат нужда от теб!  :?
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #111 -: Февруари 04, 2011, 11:02:25 am »
Съжалявам да прочета, че има толкова болни дечица, на всички пожелавам бързо оздравяване!

И бебо от снощи кашля и ми е много притеснено как ще я преборим тази кашлица, че е много мъничък още. Педиатърката ни изписа разни неща, но от тях само на синекод капките пише, че може да се дават след 2-я месец.
За честото хранене скоро д-р Бърди беше писал, че не е добра идея, трябва да има интервал минимум 2 часа. Първия месец и аз го хранех през час-два и беше голям зор - колики, рев, повръщане. Откакто разреди храненията се успокои детето.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=22516.msg780820#msg780820

Дива Роза, винаги с интерес съм чела публикациите ти, радвам се че отново си тук  :D

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #112 -: Февруари 04, 2011, 11:46:24 am »
Ох, много болни дечица, много тревожни родители. :?
И ние сме в кюпа :(. С първия рожден ден се сдобихме и с първия гипс - Виктор е със счупена ръчичка.
Слава Богу, детенце е спокойно и с нищо не показва, че го боли милото - игрите, танците, смеха си продължават по старому. Но ми е болно да го гледам така.

Бързо оздравяване на всички дечица и спокойствие на родителите.
Много усмивки и слънце на всички!
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #113 -: Февруари 04, 2011, 14:00:35 pm »
Дива розичке, добре дошла! Винаги ми е доставяло удоволствие да те чета. Радвам се, че отново си тук!

Вени, съжалявам за дядо ти! Много лошо, че ти е спряла кърмата, дано пак се позасили! При мен също кърмата вече никак я няма, та девойката даже не иска и да пробва да суче вече. Изнервя се, че не пуска. И аз се надявах като се отбие да спре да се буди нощем за ядене, но... ела да видиш с колко шишета си лягаме вечер :)

При нас положението беше без промяна до снощи. Снощи позволи да я измия, но трябваше да е плътно вкопчена за мен. Буквално ми виси на врата, докато аз бързам да мия, а баща й я забавлява през това време. Явно се страхува да не падне, знам ли аз...
Пожелавам на всички болни да оздравяват, а здравите - да си стоят здрави! :)
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #114 -: Февруари 04, 2011, 14:36:56 pm »
Ей Дива розичке сети се ти най-сетне  :) ха добре си се завърнала  :D.

 
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #115 -: Февруари 04, 2011, 15:58:01 pm »
Здравейте момичета, Божана е трети ден с високи температури, без други оплаквания за сега. "Новия грип, при всеки протича различно, важно е да се следи за усложнения-отити, дробовете" това каза педиатъра. и при вас ли беше така - много течности,антипиретиците, витаминС и Изопринозин, това е менюто. дано да не се усложни.
Мънки, и аз мисля че са колики, това присвиване, сина ми също беше на АптамилР, малко затяга, затова го редувахме с Фризовом,той пък го разхлабваше, правехме и миксове  :?, но принципно се казва че смесването на млеката не е добре за бебчетата, сега им е толкова трудно, всички системи трябва да заработят, да се синхронизират, много е мъничък още. Давахме по препоръка на неонатолозите Биогая докато не се регулираха и стомахчетата и режима, до към 6 месец(пи нас коригиран). С едно дете в началото мисля че може да го храниш когато е гладен, и когато се събуди. Като му се регулира стомахчето ще започне да спи и огладнява на равни интервали, ще проспива нощните хранения и така. за жалост това са и най трудните дни и в моите спомени, първия месец в къщи. ти се справяш страхотно!
Дива Роза, привет!
« Последна редакция: Февруари 04, 2011, 16:02:01 pm от hope »

Косето е на небето.
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #116 -: Февруари 04, 2011, 18:36:50 pm »
Благодаря ви, момичета!

Ще се дисциплинирам поне в тази тема и в темите на Бърди да влизам редовно. А и с историите, и с проблемите, и с радостите на пишещите в тях да се запозная. Като родителка с някои неща се справям, а с други не толкова, та  те ще са ми най от полза за момента.

С махането на памперса например се оказах направо неспособна да се справя все още. Но с говора има огромен напредък детето - говори постоянно, знае много думи, сглобява словосъчетания, смесва думи от езици. Когато ми омръзва да я слушам, защото не всичко разбирам, тя ме хваща за главата, обръща я към нея и ми заповядва: "Слушай, мама"! В детската и градина все казват колко говорела по цял ден, та се наложи веднъж да им кажа, че по това прилича на баща си, който може да говори постоянно и да се слуша, даже и публиката през това време да е изпозаспала от досада. Те се смеят и на другия път пак ми казват, че много говорела. За себе си признания не съм правела все още пред тях.
Но с памперса/гърнето, капризното хранене, ужасните навици за заспиване и честото събуждане е виновна майка и, че не може да се справи!

Благодаря ви и за добрите думи за моите писания тук! Ако някой е любопитен и иска да прочете нещо повече и в свързан по-голям текст от ДиваРоза, може да го намери ето тук:

http://www.helikon.bg/books/118/152015_prikazki-za-edno-patuvane-kam-sebe-si.html

Това е книжка за пътя към майчинството и е вдъхновена от моя собствен опит, от престоя ми на това място, а и от всички вас. Засега, който ми е споделил отзив, все казва, че е плакал. Може и вас да разплача. Даже една позната ми сподели, че благодарение на тази непретенциозна книжка си запазила втора късна бременност и сега си има второ момченце. Направо не е за вярване каква сила могат да имат думите понякога. Някои от фейсбуковците знаят за нея, тя излезе миналата година юни месец.

Ако преценят модераторите, че не е редно да го пускам линка, да го махнат!

Пак ще пиша! Поздрави!
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #117 -: Февруари 04, 2011, 21:33:29 pm »
Розичке, благодаря! С удоволствие ще я прочета. Не знаех, че пишеш :D Добре си се завърнала сред нас :D
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #118 -: Февруари 04, 2011, 22:29:03 pm »

hope, да не те плаша, но и при нас беше така в началото - два дни само с висока температура и с няколко повръщания първата нощ. Терапията ни беше същата като вашата - панадол, вит.С, много течности. И тъкмо си мислех, че всичко е приключило за два дни (от вторник нямаме никакви симптоми), днес цял ден кашля ужасно, потече носът, спря да се храни, не иска и да пие течности.
Прибрахме се в София (бяхме на гости при майка ми), исках да го види педиатърката му. Преди малко се връщаме от там. Според нея "много ми се иска така леко да мине всичко - за 2 дни, ама не става". След прегледа ни изписа Вентолин. Надявам се при вас да не се стига до нищо по-сериозно.
Нещо много модерен ми се струва тоя Вентолин  :?- накъдето и да попрочета - все него изписват, повечето ми познати с болни деца пак него пият, или правят инхалации. А нали не е "безобидно сиропче"?



*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #119 -: Февруари 04, 2011, 23:21:50 pm »
Неде, така ми е познато да се зарадва човек, че е оздравяло детето и да се започне отново. Дано Вентолина се окаже освен популярен и ефикасен и да забравите тази кашлица за два-три дни! МАкар че като чета листовката, той не лекува, помага пистъпите на кашлицата да не са болезнени. Имам приятелка в Щатите, там от каквото и да се разболее сина й препоръчват.. нищо да несе прави или дава, организма да се справи сам. Тя разбирасе тайно (и от себе си :) ) му дава разни неща по нашенската система.
Дива Роза, браво на теб!

Косето е на небето.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #120 -: Февруари 05, 2011, 09:45:56 am »
diva roza радвам се да те "видя" отново.  :)
Искам да попитам, вашите дечица лъжат ли ви, че не и е добре. Тази седмица Моника не спря да мрънка. В понеделника я боля крачето, във вторника ръчичката, защото много гушкала куклата. В сряда носа(не можа да ми обясни защо). В четвъртък беше главата, снощи беше коремчето.  Сто пъти и обясних, че така следващият път ще и е зле и аз няма да и повярвам и така не се прави, но тя си държи на своето, охка и ахка, човек ще каже че ще пририта всеки момент.  :x Засега минава номера с витамини Марсианци. Казала съм и, че това е вълшебно хапче и лекува всичко. След 5 минути всичко и минава и така знам, кога не и е добре, но снощи в нас беше бременна жена и тя като се запревива от корем, тя се притесни, че може да е заразния вирус с повръщането и едва ли е толкова добра актриса. След като и дадох витамина и след 2 минути и пуснах прословутата палатка, а Моника се развихри в буйни танци се убеди, че едно такова малко магаренце е способно и в затвора да те вкара  :lol: Та досега само обяснявам , но се чудя вече как да реагирам. Да се карам ли, да я гушкам и да и "вярвам"ли?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #121 -: Февруари 05, 2011, 10:24:51 am »
Лиде, Деси имаше такъв период, може би преди около 5-6м. Почти всичко я болеше :lol:
И аз обяснявах, че не е хубаво така, защото ако наистина я боли няма да й вярвам следващия път. Не съм й давала хапчета, но щом при вас действат давай, мисля че ще отмине това, при нея бързо мина. Мисля че съм разказвала как майсторски симулира че я боли корем, чак се прививаше да повръща на улицата, за да не отидем на английски, защото всички деца там са с майките си, а тя сама (не с тоя с нея, защото с Ели сме от вън). Вързах й се, беше ужасно убедителна :lol:
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #122 -: Февруари 05, 2011, 11:15:07 am »
Поколенията се сменят, но явно номерата са си все едни и същи  :lol:
С мое дете още "не съм го гледала този филм", но добре си спомням как го "прожектирах" на мама в един период. Установих, че ако съм болна, или поне ми е зле - следва пърхане и обикаляне около мен и се почна. Първо казвах, че имам температура. Да, ама се оказа неефективно, защото с термометъра бързо се доказваше обратното... После ми светна, че "боли ме корем" е много ефективно и трудно за доказване от мама, че не е така ;) Бях си будала естествено и като ме гушне мама и почне да ми обръща много внимание, забравях пък да симулирам "колко ми е зле" и тя бързо разгадаваше за какво е целия панаир, но никога не ми се е карала, че я лъжа. Опитваше се естествено и тя като вас, да ми обясни, че така не се прави, защото ако наистина ми стане лошо и тя няма да може да го разбере и пр., но с детинския си акълец - признавам, че този аргумент ми минаваше покрай ушите и заминаваше в графа "маловажни".

В нашия случай, тези симулации от моя страна се започнаха в един период, в който майка ми имаше много дежурства в "Бърза помощ" /беше още млад лекар/ и аз се чувствах тервожно, че не е в къщи през нощта. Когато тя започна да си сменя дежурствата с колеги и моята псевдоболнавост секна. Споделям го това, защото може би има конкретна причина вашето дете да прави така... А може да си е и просто период да си тества възможностите и влиянието върху вас. Сигурна съм, че всяка от вас е нпълно способна, да различи театрото от реално оплакване, така че не се ядосвайте и притеснявайте според мен, изачакайте да премине тази фаза и се заредете с търпение за следващата "атракция".  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #123 -: Февруари 05, 2011, 11:43:59 am »
Стефания и тя се прави, точно защото знае, че ще бъде обгрижвана
решаваме проблема, като започнем да се "обличаме да я водим на болницата"
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #124 -: Февруари 05, 2011, 11:44:14 am »
Аз си спомням че шикалкавех с термометъра - като го долепях до парното. Веднъж успях и да го счупя ( гръмне ?! ) живачния, явно го задържах прекалено дълго време на парното  :)

Искам да ви попитам - как е най-удобно да се къпе бебе, над 6 м, при условие че имаме само душ-кабина ? Идеята ми е, като започне да сяда няма ли някакъв по - добър варянт ?
Че сега се къпем във ваничка, но с всеки изминал ден беба прави все по-голямо наводнение ... И някак ми се иска да се мушнем в кабината .
Гледах в Малечко едни кофи .. ?
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #125 -: Февруари 05, 2011, 12:11:15 pm »
Раиска, аз мисля като започне да седи да къпем нашата принцеса точно в тези кофи. Изглеждат много удобни и детето е седнало в тях. Гледах ги в Бейби мола. Нещо подобно беше май: http://chipolino.com/#/bg/products_use/01.223/01.223.224/m.160/

Или пък такова: http://chipolino.com/#/bg/products_use/01.223/01.223.224/m.154/
« Последна редакция: Февруари 05, 2011, 12:14:08 pm от Раши »


Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #126 -: Февруари 05, 2011, 12:15:36 pm »
здравеейте и от нас!!!
За къпането при нас до много скоро ставаше невероятно наводнение. ПОнеже ни е много малка банята и къпем бебка в кухнята в коритото на стойка. До преди около месец тя успяваше да изплиска почти цялата вода, но започнахме да и оставяме повечко играчки и сега вече се залисва с тях и е по-спокойно къпането. А когато съм сама я къпя в банята в един голям леген седнала и играеща си на тясно.
И за да не забравя да ви се похваля , че и Катето от 2 дена проходи и страшно се забавлява.
Имам и едно въпросче, подариха ни колата на чико 4 в 1, ако някой я има, може ли да ми кажете как да и махна облегалката и изобщо маха ли се?
И накрая но не на последно място да си пожелая следващата седмица да не е вече толкова ледена и ако може пролетта вече да идва :-)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #127 -: Февруари 05, 2011, 13:18:14 pm »
Честити ви проходили крачета !  :)

Рашо, в Малечко на Околовръза съм виждала точно от втория варянт на кофите.
Ще ми е интересно ако някоя мама ползва подобно нещо да сподели...или поне кой от 2та варянта е по-удачен .

Малко се чудя, ако сложа бебето в душкабината, в тази кофа , би следвало аз да стоя клекнала до нея. А аз хич не мога да стоя клекнала...къпала съм кучето по тази схема и много ме заболяваха колената. 
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #128 -: Февруари 05, 2011, 13:20:42 pm »
До 2 годишна възраст къпех в банята, в коритото седнала, след като започна да стои стабилно - не виждам смисъл от излишни столчета ли са, легени ли са, какво са.... За мен са излишни изгъзици. Колкото и да е тясна банята корито с 1 човек все ще събира :wink: Пускам душа, тя седнала и играем - най-голямото удоволствие вечер беше това. Сега вече се къпе права с баща си по бански и пада игра като той къпе нея, тя куче-играчка :lol: Коритото е зазимено до следващото бебе 8)
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #129 -: Февруари 05, 2011, 13:29:24 pm »
Здравейте ,мерси за съветите на всички ви,мисля че постигнахме някакъв баланс с детето ,що годе на около 3 часа се храним,спинка след това ,гледка известно време и пак на ново.Все още е проблема с коликите ,ноо явно ще стиснем всички зъби докато отминат...дано да е скоро че детето се мъчи направо,аз аз се побърквам като знам че нищо не мога да направя :(.Нощно време ,пак си се храним на 3 или може и на 4 часа вече,зависи си от него,но се стремя повече от 3,5 часа да няма интервал че иначе става нещо страшно.Още веднъж благодаря ви :).Сега ще си ви чета и ще трупам опит за по натам ;).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #130 -: Февруари 05, 2011, 14:25:15 pm »
И аз къпех децата в коритото. Първо със стойка после на земята в банята. И понеже не искаха да стоят в коритото им купих обикновен надуваем басейн (овален), на който му се надуваше и дъното и седяха на меко. Откакто ги къпя заедно пак са в басейн и много се забавляват.
И според мен са излишни тези "модерни" кофи и столчета. Детето ще стои там 1 месец (докато му е интересно евентуално) То иска да играе, да цапа във водата, да плуват играчките му.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #131 -: Февруари 05, 2011, 14:46:38 pm »
 :) Ще видим докога ще е и този цирк.
Моника сме я къпали само в банята. Корито в спалнята пробвахме в самото начало, но на третия ден при вида на плуващият ламинат ентусиазма ни се стопи и се запътихме с духалката в банята  :) Разните му там коритца, кофички и легенчета не сме ги ползвали. Само коритото което си е като столче от едната страна за малко бебе, от другата за по голямо. Миналото лято го пълнех в банята и я оставях по 20-30 минути да си играе, тази години незнам дали ще се побере  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #132 -: Февруари 05, 2011, 14:56:48 pm »
Жорето обича още да се къпе във ваничката и е много сърдит ако сме ходили някъде и няма време,та се налага да се къпе набързо под душа.Той всъщност играе във ваничката 30 мин. ,после си я излива сам и баща му го къпе под душа.С душ кабина сме,но ни се побира ваничката вътре.Слагаме му вътре играчки и той си се занимава.Купихме му наскоро морски животинки и една въдичка и сега си ги лови. :lol:
Според мен няма да им е интересно в столче,защото няма да има как да играят.
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #133 -: Февруари 05, 2011, 15:36:28 pm »
Ако на някой му е кеф кофа, можее...за мен е напълно излишна.
Тъкмо писах в темата на бременните как се къпем  :lol:
Лятото като сме на Юг, банята е едно кубче, колкото да сложа голям леген.
И като се прибрахме купих и тук, този леген отказа Митака от иначе
ритуалното къпане с баща му и бодрото "Ние сме войници" отивайки към банята.
Сега се взимат САМО 2 животни и се влиза в легена с пяната и ако
може да не излиза най-добре.На финала правим море, като го изливаме.
За догодина ще търся по-голям овален да ги събирам и двамата,
сега Калина е нестабилна и се страхувам да не падне.
Като започна да къпя мишоците, все са ми пред очите
и ме карат да се усмихвам лисетата в басейна,
но при нас няма как да се хване в душ кабината!
И понеже започне ли къпане аз съм по-мокра от тримата
се къпя с този който е втори...

papilio, честито щъкащи крачета!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #134 -: Февруари 05, 2011, 17:10:10 pm »
И аз се чудя за къпането.
Досега ползвахме стойка за лягане, но трябва да я връщаме (назаем е) и се чудя как да науча Ники да седи във ваничката? Опитах с кърпа, но пак е нестабилен.
И ние се забавляваме във ваната. Повече аз и Кало, отколкото Ники де :lol: Ние правим цирк с риби и китове, измислям истории и накрая Ники изхвърля китовете през борда и захапва рибите :lol:
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #135 -: Февруари 05, 2011, 18:37:25 pm »
Жаси, важното е вие с Кало да се забавлявате !  :lol:


Аз като ги разгледах, втората кофа ми се вижда по-интересна, но пък е за по-голямо детенце...
Спомням си, че като бях малка много се забавлявах в банята с една кофа и един леген...Оставяха ме сама, с часове се киснех ту в кофата ту в легена - като басейн ми бяха. Побирах се цялата в кофата  :) Играчки нямаше, щото и пари нямаше...
Но сега се замислих наистина, че няма да е толкова интересно без да плуват играчки вътре...Но място в душкабината за това голямо корито, че и аз вътре ( не в коритото де  :lol: ) - няма. Може би когато се заиграва с играчки няма да прави такава война  :)
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #136 -: Февруари 05, 2011, 21:45:06 pm »
Раиска, не бързай толкова, още е на 3м., изчакай да видиш кога ще се изправи, например, т.е. ще може да стои права. И двете ги къпехме в корито в банята докато се научиха да стоят прави, долу горе към 8м. и двете, от тогава в душ кабината без корита, кофи, столчета и т.н.
Сега като има повече време се забавляват в два обикновени легена, единия по-малък, другия по-голям, събират се в душ кабината и така си играят с животинки, пръскат се и т.н. Легените са най-обикновени, тези които използвам за прането.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #137 -: Февруари 05, 2011, 21:54:34 pm »
Моите момичета до скоро се къпеха в коритото, пос-коро се киснеха и играеха, докато аз се изкъпя набързо, а след това тях под душа. Коритото сигурно ще хвърлим, че е втора употреба а и е пластмаса все пак, много се чудех дали изобщо да го ползвам с Преслава. Сега и двете са под душа, играят, къпят се сами дори, аз само мия косите, когато е ред, че взехме да прескачаме миенето на косата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #138 -: Февруари 06, 2011, 10:27:20 am »
И аз Митко все още го къпя в един голям леген,където седи спокойно и играе.В близост ми е до тоалетната чиния така че хем го къпя,хем седя :).Иначе аз пак го закъсах нещо с тоя моя крак.Ще видя да правя ЯМР тади седмица че се съмняват за киста в сгъвката на коляното.Нощес не можах да ида до тоалетна :?.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #139 -: Февруари 06, 2011, 11:00:00 am »
parsi стискам палци всичко да е наред.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #140 -: Февруари 06, 2011, 12:19:05 pm »
 Парси, дано е нещо по-леко !

Стеф, ще ни прощаваш, ама сме почти на 4 м  :lol:
Но наистина, много е рано да го мисля. За сега си купих един дъждобран  :D
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #141 -: Февруари 06, 2011, 13:00:48 pm »
Лиде,Раиса,благодаря момичета!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #142 -: Февруари 06, 2011, 14:24:00 pm »
интервю с  д-р Димитър Кехайов, к.м.н., специалист УНГ и отоневрология в Университетска болница "Лозенец" в днешния Стандарт:

Цитат
Защо се стига до бум на разпространението на вирусите. Все повече хора боледуват, а тази година доста училища затвориха заради грипна ваканция.
- Бумът на разпространението е поради простичката причина, че в съвременния живот са улеснени комуникациите. Придвижването от една до друга точка е въпрос на часове и нещо, което се е зародило примерно в Щатите, е въпрос на два-три дни да се прехвърли чрез полети върху голям брой хора и в Европа, респективно и в България. И втората причина е, че през последните години масово във всичките големи търговски центрове и учреждения се въведоха климатичните инсталации. Един болен да влезе и чрез климатика инсталацията засмуква бактериите и ги предава на всички останали.
- Т.е. любимите на всички молове ни разболяват?
- Моловете и големите търговски вериги сега са инкубатори и донори на вируси, които разболяват грамаден контингент от хора. Това обяснява и основната причина да се получава по-лесно разгръщане на епидемии, които преди бяха по един-два пъти в годината, а сега се въртят на няколко месеца. Хубавото на този процес е, че непрекъснатото въртене на вируси води до това, че те не са толкова агресивни. А благодарение на този факт като цяло няма ужасяващи последици, както е било при инфлуенцата преди век. Хем самите вируси не мутират толкова, че да са свръхагресивни, а и човешката популация изгражда по-стабилен имунитет.

пускам го това, защото знам, че много майки възприемат моловете като подходящо място за разходка на бебета в студените зимни дни...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #143 -: Февруари 06, 2011, 14:32:40 pm »
Привет и от мен! Тази седмица не ми остана много време за каквото и да било, защото детето е болно от сряда през нощта. За пръв път ми се случва да боледува така и с висока температура. Сега е по-добре, но ще го подържа вкъщи още няколко дена, а да се оправи напълно и после ще го пращам пак на ясла.

парси, дано не е нищо сериозно!

Всички болни дечица и родители да оздравяват! И приятна неделя ви желая!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #144 -: Февруари 06, 2011, 16:08:04 pm »
jam малко пресилено ми звучи, знам ли. Чак пък от един болен из целият магазин летящи вируси... Може де, не оспорвам, но за мен държането в инкубатор е по лошият варянт.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #145 -: Февруари 06, 2011, 16:44:20 pm »
аз подкрепям цитираното от Джам.
Не ходя по молове, опитвам се и да не пазарувам с бебето в големи магазини. Аз също смятам, че в този сезон не е подходящо ходенето на кафенце по моловете и в никой случай едно кафе не е равно на разходка за бебето. Разходката е навън, на чист въздух без дъждобрани :lol: (масово виждам майки извели децата в хубаво слънчево време и завили с дъждобран количката).

Парси, дано всичко се оправи бързо, стискам палци :goodluck:
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #146 -: Февруари 06, 2011, 17:08:01 pm »
lidia, бях гледала преди време по Дискавъри един филм за 10-те най-големи опасности при самолетните полети.
на първо място не беше опасността от катастрофа, както всеки би си помислил, а от заразяване. поради затвореното пространство, в което климатичната инсталация върти един и същи въздух и така вирусите достигат до всички пътници.
аналогично е и с моловете.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #147 -: Февруари 06, 2011, 17:57:36 pm »
И аз съм на това мнение за моловете. Е, случва ми се да ги посещавам, но по време на обявената грипна епидемия, въпреки студа, предпочитах да изляза за 30-40 минути около нас, отколкото да стъпя в мола. Първо, че всички тийнейджъри със сигурност са били там да обменят бацилите си на място, различно от училище. Второ, заради климатичните инсталации, които доказано разпространяват микроби. Трето, защото мога да се придвижвам само с асансьор, когато съм с количката, а хората не се съобразяват и се тъпчат заедно с майките там, вместо да ползват ескалаторите.
100% разходка в мола не е пълноценна разходка за бебето. С нетърпение чакам дни като днешния, в които може да се сурнеш по парковете.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #148 -: Февруари 06, 2011, 18:39:21 pm »
И аз съм абсолютно съгласна.Според моя доверен лекар е необходимо кихане само от един болен за да се разпръсне в доста голям обхват даден вирус.

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #149 -: Февруари 06, 2011, 19:05:13 pm »
Мдаа, явно ние тук всички сме "повредени", Деси стъпи в МОЛ за първи път почти на три години, Ели е ходила 1-2 пъти :lol:
Не са ми любими и на мен тези  места. Колкото и да е студено, не е голям проблем да изведем детето за 30-40 минути навън :)
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #150 -: Февруари 06, 2011, 21:11:42 pm »
Не мисля, че ги лишаваме от нещо като не ги водим в молове. Като станат тийнове няма да можем да ги измъкнем от там.
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #151 -: Февруари 06, 2011, 21:23:46 pm »
Сетрата на мъжа бръмчи яко по моловете и е в чуденка аз защо не съм постоянно там...Супер удобно място за разходка в зимно време й се вижда. Аз пък изобщо не виждам какво ще правя с бебето там...ще въртя като лудите?
Не съм ходила, нямам и намерение. Пазарувам често във Вис Виталис и във Фантастико, че са ми близо и ходя пеша...когато съм с бебето в магазина й слагам дъждобрана, за да не й кихат в количката.
Хората грам нямат усет и даже ръка на устата не си слагат!  :x
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #152 -: Февруари 06, 2011, 22:16:07 pm »
Ние сме в краен квартал. нямаме си МОЛ. В голям супермаркет ходя на пазар рядко, защото държим склад на едро и си пазарувам от складовата база на едро. Така, че от както Моника се е родила, аз съм влизала 10 пъти в подобна сграда(говоря за МОЛА и разните му там сити центрве) а тя 2. Единя път с вуйчо си.  :) Не ме разбирайте погрешно, не че мразя подобни места, но нямам какво да правя в тях. И време за разходки нямам. Излизаме на улицата или си ходим на гости. Децата тичат по двора и играят.
Исках да кажа, че все пак пространството е голямо, не говоря за самолета разбира се.  
« Последна редакция: Февруари 06, 2011, 22:24:19 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0