0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #40 -: Февруари 02, 2011, 14:58:41 pm »
minim, аз също съм действала като Мармота и Стефи,
но последния път, незнам дали сте имали подобен проблем,
Калина направи кожна алергична реакция към лепилото на колектора!
Страшно беше, не сме имали такъв случай изобщо до сега.
Следващия път ще пробвам да я издържа над леген,
като някой държи стерилна чашка отдолу.Друг начин не можах да измисля!
Отсега си виждам неуспеха.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #41 -: Февруари 02, 2011, 15:09:44 pm »
Мише, може би при вас е било по-страшно, но и Ели веднъж се беше зачервила от лепилото, но бях държала колектора повечко време, беше с памперс още. Сега нямаме проблем, защото всичко става за по-малко от 2-3 мин. Но пък последния път в забележка пишеше слуз и за малко да получа сърдечен пристъп докато схвана от къде е дошла, след това и доц. Буева ми обясни, но аз нали трябва да се шашкам :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #42 -: Февруари 02, 2011, 15:24:49 pm »
Стефи, педиатърката ни иначе спокойна натура, реагира "доволно" като я видя!
Предписа лечение и за около седмица се справихме с обрива!
За жалост тя прилича на мен, а аз съм алергична.
Моля се само да са по-леки при нея нещата.

Иначе е артистична, та приликите не са само лоши  :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #43 -: Февруари 02, 2011, 17:00:02 pm »
Да споделя как аз взимам стерилна урина. Напоследък се наложи няколко пъти да го правим. Принципно на по-голямо дете трябваше да е по-лесно. Да, ама не и когато става дума за Мия. Тя не желаеше да пишка директно в чашката по никакъв повод. Беше решила, че ще я боли и се запъна. Пробвах с бебешкия колектор -1 час седя с него без да пусне капчица и после като го махнах, напълни цялото гърне. Пробвах да сложа чашката директно в гърненцето, но тъй като беше твърде малка се обръщаше и пълен неуспех. Накрая купих малко по-голяма стерилна чашка, която залепих внимателно с дъвка на дъното на гърнето и след ред увещания, че по никакъв начин няма да я боли като седне, успяхме да вземем урина. Та така, понякога е нужна безкрайна изобретателност :wink:.
<br />[link=http:
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #44 -: Февруари 02, 2011, 17:02:49 pm »
О, Шаноарче, здравей! :) Да и при мен мама идва да помага през ден. Къде помага, къде акъл дава  :lol: Ама да ми е жива и здрава :) Когато си в квартала звънкай да излизаме на разходки. Аз съм на линия всеки ден.


Момичета, извинете ме за тъпия въпрос, но си мисля, че вие най-добре ще ме ориентирате. Искам Никол да тръгне на ясла, когато стане на 2 години т.е. от есента на 2012г. Тогава ще се води, че ще бъде втора яслена група така ли? И изощбо може ли така, да се тръгва от 2 години?
Кога трябва да подам документи, сега или догодина?


*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #45 -: Февруари 02, 2011, 17:08:44 pm »
Ей Мешко това е супер идея  :). Аз онзи ден опитах направо да пишка в шишенцето като мъжа ми я държеше над легена обаче нищо на стана та използвахме пак бебешкото контейнерче. Другия път ще пробвам с дъвка  :P
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #46 -: Февруари 02, 2011, 17:25:57 pm »
мешко, евалата!  :lol: :lol: :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #47 -: Февруари 02, 2011, 18:41:21 pm »
Привет и от нас.
Ние малко зачезнахме, но...в събота дядо ми почина и се наложи да оставя Ники за два дни, за да ида на погребение. Не можех да не ида, той ме отгледа. Обаче кърмата спря :( Имах в деня на погребението и от тогава - нито капка. Върнах се, накърмих го и после нищо :(
А той милия плакал два дни докато ме нямало. Прехранили го, забравили му памперса и сега сме със зверско подсичане. Ще се справим със Судокрема :)

Ники от два дни разправя ба-ба-ба-ба :lol: Бабите летят от кеф :lol:
[/url][/url]
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #48 -: Февруари 02, 2011, 19:00:33 pm »
Здравейте мамита :balk_64:, приемате ли нови попълнения?
Аз пишех и следях темата за опити за забременяване преди, когато се мъчихме да направим бебето но мина доста време от тогава. Надявам се да ме приемете в отбора - мен и малката Боряна :D

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #49 -: Февруари 02, 2011, 21:43:43 pm »
Вени,моите съболезнования за дядо ти :?.Много е неприятно това с кърмата-дано да е временно за няколко дни и пак да тръгне.

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #50 -: Февруари 02, 2011, 23:17:39 pm »
Хубава и здрава седмица от нас  :D

Да ви се похваля, че си имаме едно малко зайче с 2 зъбчета отдолу, които избиха едновременно  :D Още не са се показали целите, но се виждат добре  :D

Та да си кажа аз за опитите с тия колектори  :lol: Лекарката ми каза в деня на консултацията да залепя колектора час преди да отидем при нея + един резервен да нося. Голямо умуване беше как ще стане тоя номер  :lol:
По съвет на Лиско да направя пробен опит, купих 5 колектора и имаше защо  :lol:
Ден 1 - залепих колектора, сложих памперса и след час отворих да видя какво става, Диляна се наакала и целия колектор беше мамма мия  :lol:
Ден 2 - пак залепям колектора, след известно време отварям да видя - беше пишкала в памперса, но в колектора нито капка  :lol:
Ден 3 - в стаята е топло като за баня, мома Диляна по голо дупе върху повивалника, отдолу с пелена под дупето. Залепям колектора и чакам  :lol: Говоря, пея, гледаме ТВ  :lol: и малко преди да стане 1 час, на 55тата минута  :lol: нашата реши да се изпиша  :lol:

Звъннах на лекарката, казах й че аз ще си нося от вкъщи урината, за да съм по-спокойна. Купих още колектори /тези бяха друг вид - имаха дунапренче на отворчето и се оказаха, по-добри/ и няколко стерилни шишенца.
И така вече бях тренирана  :lol:
В деня, когато трябваше да ходим на консултация, си правя сметка в колко часа трябва да залепя колектора, че ако пак ще чакам 55 минути  :lol: ... И така сложих го и зачаках,но нещо се отплеснах за минута да зяпам по ТВ и като се обърнах,  Диляна свършила работата за отрицателно време :lol: А мъжа ми се майтапи, че даже не съм разбрала  :lol:

Жаси, моите съболезнования за дядо ти  :( Това с кърмата се получи и при мен. Аз се цедих до към 3тия месец, като изцеждах по около 40-50-60 мл. кърма на хранене. На 15 август почина на мъжа ми баба му. Аз на погребението не ходих, гледах Диляна и племенницата ми, но достатъчно рев изревах. И след този ден кърмата ми рязко намаля, едва успявах да изцедя 10 мл... и до няколко дни вече почти нищо не изцеждах. Явно стреса си каза думата ...

Аууу олях се  :oops:
Хайде лека вечер на всички, да лягам и аз, че тази сутрин в 4,20 ме събуди девойката. Ту заспиваше, ту се събуждаше, плака, много беше неспокойна. Към 5,30 яде и поспа после малко, но аз така й не успях ..
« Последна редакция: Февруари 02, 2011, 23:21:07 pm от Eли :) »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #51 -: Февруари 02, 2011, 23:45:33 pm »
Мешко, патентовай идеята! :lol:
За следващо взимане ще купя повечко стерилни чашки и дъвки :lol:

Ели, честито зъбче на Диляна/ зайка/ байка! :kiss:

Жаси, мир на праха му!

« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 00:22:01 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #52 -: Февруари 02, 2011, 23:48:19 pm »
Добра седмица и от нас.

Вени, моите съболезнования.

Ние вече сме си в къщи във Варна. Прибрахме се по рано от предвиденото от Шумен, че Алекс много започна да кашля и се притесних. Последната нощ в Шумен все пак ходихме до неотложна помощ защото докато спи (силно казано, но поне имаше паузи между кашлицата) започна да кашля непрекъснато и да му се повдига. Едва си поемаше въздух даже като го вземех на ръце изправен. Изправи ми се и на мен косата. Отидохме с брат ми а майка дойде да стои при Ники и Дани.
Дано не ми се налага да търся помощ за децата си в тези кабинети отново. Влизаме, обяснявам какво му е, казвам, че давам синекод и доктора ме поглежда и пита "какво е синекод"? 8O Аз да не знам разбирам, ама ...Опита се да прегледа Алекс но той така се разплака и започна да пищи доктора като го доближи, че се съмнявам дали изобщо е чул нещо със слушалките.И като започна със съветите- няма да му давате солено, кисело и сладко, защото те ферментират в стомаха, вдигат нагоре слюнка и тя предизвиква кашлицата. Няма да давате и мляко:))))))))))))))) И аз му викам и с какво да го храня според вас? А той ме поглежда и вика, е вие не кърмите ли?:)))))) А още като влязох в кабинета започнах с това, че са тризнаци и, че само при Алекс я има тази кашлица и, че са на година и два месеца.
Та понеже не кърма:) разреши да давам поне мляко:))))) Да се върнем на режима от раждането им:)
Чуди се, чуди се и ми вика: "като се приберете разголвате детето до гърдичките и го оставяте така докато кашлицата се успокои, като спре да кашля завивате гърдите и оставяте гол само корема 8O. Викам, докторе, цяла нощ детето искате да спи отвито ли? А той вече ядосан "ами нали искате да спре да кашля". Нататък даже не го и слушах. облякох набързо Алекс и купих от аптеката вентолин. Като се прибрахме му дадох и кашля 10 мин. след което заспа до сутринта спокойно.
Вчера направо от път отидохме при личната ни лекарка. Преглвда ги и тримата. чисти са им гурдичките. Алекс остава на вентолин вечер преди лягане и един път на ден  сироп ериус.
Днес обаче се събуди с подути очи, цял ден си търка носа и очите, кашля много и вече не така суха му е кашлицата. Вчера понеже нямаше ериус, ми го донесоха днес, 30 мин след като му дадох, спря да кашля, очите му се оправиха и воднистите дополи спряха. Може би е някаква алергия, но дано греша.
Моля ви, кажете ми какви изследвания и къде се пускат за да се види алергичен към какво е (ако е)? Мога ли да го заведа в лаборатория да му вземат кръв за излседването, но какво да кажа?
Извинете за дългия пост ама доктор Неотложен направо ми събра очите. И като знам колко хора правят каквото им каже:(

Ели, честито ви зайче:)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #53 -: Февруари 02, 2011, 23:55:53 pm »
много ви е рано за каквито и да е изследвания, Лис
само ще си дадеш парите, иначе има доктори които биха ти предложили такива
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #54 -: Февруари 03, 2011, 00:05:18 am »
Според нашата пулмоложка изследване за алергии се прави след 4-5 годишна възраст. До тогава са невярни.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #55 -: Февруари 03, 2011, 00:14:38 am »
много ви е рано за каквито и да е изследвания, Лис
само ще си дадеш парите, иначе има доктори които биха ти предложили такива

Според нашата пулмоложка изследване за алергии се прави след 4-5 годишна възраст. До тогава са невярни.
Благодаря ви. Нямах представа.

Дано сега се успокоят нещата. А какъв е тогава начина при подобни случаи? Ако изобщо е алергичен пристъп. Няма как да съм сигурна:( вентолин, сиропи, инхалации?
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #56 -: Февруари 03, 2011, 00:22:53 am »

С пожелание за здрави дечица и усмихнати майки!

Пазете се от грипа, много е коварен.
Ние сме на гости на майка ми. Първо мъжа ми залегна, два дни с температура над 39. След 2 дни и аз. Естествено не закъсня и при детето. При него обаче започна с повръщане вечерта, през нощта вдигна и температура.
На другия ден реших да го заведа на лекар. При най-добрата педиатърка в града - на частен прием. Прегледа го много внимателно. Според нея гърдите са чисти, няма нищо страшно. Децата по-лесно се преборвали с вируса. Каза ми "няма нужда да даваме антибиотик - едно сиропче само ще изпиша...". Аз се залисах да обличам детето, вече се бях успокоила, че всичко е наред и изобщо не попитах какво сиропче ще ми предпише.
Излизаме и вече на път за аптеката казвам на мъжа ми "дай да видя рецептата" . Познайте какво е "сиропчето" - БИСЕПТОЛ. Как се ядосах, ако знаете... За какво ми го изписва този бисептол, нали нямаше нужда от антибиотик? А мъжа ми не ми вярваше, че е антибиотик, "нали лекарката каза, че НЕ Е"...Наложи се да го купя, за да прочете и той листовката.
Направо думи нямам вече...



Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #57 -: Февруари 03, 2011, 01:17:23 am »
много ви е рано за каквито и да е изследвания, Лис
само ще си дадеш парите, иначе има доктори които биха ти предложили такива

Според нашата пулмоложка изследване за алергии се прави след 4-5 годишна възраст. До тогава са невярни.
Благодаря ви. Нямах представа.

Дано сега се успокоят нещата. А какъв е тогава начина при подобни случаи? Ако изобщо е алергичен пристъп. Няма как да съм сигурна:( вентолин, сиропи, инхалации?




Лисе, на дъщеря ми миналата година /т. е. тя беше на 2г 9 мес/ й правиха кръвен тест за алергии. Педиатъра.  Излезе, че има алергия към котки и някой ядки, което и на практика е доказано. Наистина има.

А ако симптомите се повлияват от противоалергични лекарства, много е голяма вероятността да е алергия.
Алергиите се израстват, не се притеснявай.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #58 -: Февруари 03, 2011, 08:24:40 am »
Бях чела някъде преди време, че до около 5 годишна възраст децата променят алергичния си статус, т.е днес са алергични към едно, след две седмици към друго, а доскорошния алерген не отчита реакция в организма, точно поради това са неподхощи изследванията за деца до тази възраст
аз лично не бих си изследвала детето за нещо, което не е ясно дали е така
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #59 -: Февруари 03, 2011, 08:56:56 am »
Здравейте,

Вени, мила, много съжалявам за дядо ти. Лека му пръст.

Лис, попаднали сте на докор, един път! Дано всичко е наред с Алекс!