0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #80 -: Февруари 03, 2011, 14:31:17 pm »
Раиска, за набирането - Бобо също почна от 3-ти месец, началото да се набира. Ами, буташ назад и така. Ортопедът, при който го водех ми позволи да го подпирам на възглавници още от 2-ри месец. Вече се предадох и го оставям да сяда без опора - мисля, че с 10 дни няма да му навредя ;) В понеделник сме на втори профилактичен преглед при ортопед, ще видим какво ще каже.
Силни са човечетата, мисля, че няма лошо да си се набират.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #81 -: Февруари 03, 2011, 14:38:37 pm »
Здравейте мамита :balk_64:, приемате ли нови попълнения?
Аз пишех и следях темата за опити за забременяване преди, когато се мъчихме да направим бебето но мина доста време от тогава. Надявам се да ме приемете в отбора - мен и малката Боряна :D

Добре дошли и на двете ви!

Мешко, евала за идеята с дъвката!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #82 -: Февруари 03, 2011, 15:14:34 pm »

Ние за грипа си купихме РЕМАНТАДИН. Това ни препоръча личния лекар, каза, че е също много ефикасно, а и изобщо не е скъпо.



Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #83 -: Февруари 03, 2011, 15:35:56 pm »
Зори, как къде бе душо - ми по родата и приятелите :lol:
Инке Тинке - при КЛАСИЧЕСКАТА хомеопатия е различно за всеки. При Боаронската - не. А пък като те дразнят  кажи на педиатърът, че на вас това не ви действа и да ви лекува с други лекарства. :lol: Дано са здрави децата и вие и да отминава вече тази грипна вълна.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #84 -: Февруари 03, 2011, 15:45:20 pm »
внимавайте с хомеопатите, защото Стефания доста си изпати от хомеопат, който явно не подходи правилно в нашия случай
след прием на уж нейното ХЛ, Стефания се сдоби с прекрасни обриви по цялото тяло, които дефинираха в последствие като АД
ето тук можете да видите до какво стигнахме и това беше прага на моето търпение с хомеопатията http://lh3.ggpht.com/_MqWFb_ajBRc/TQUTE6EW0XI/AAAAAAAAAvo/d645uv4lHXk/s720/DSC_2898.JPG
месец по-късно и благодарени на съветите на д-р Бърди успяхме да приведем крачето в що годе нормален вид
http://lh4.ggpht.com/_MqWFb_ajBRc/TTcpoia2_nI/AAAAAAAAA0U/3XDrhvN4tSs/s720/DSC_3937.JPG
та така, като порасте Стефания да опитва хомеопатия, аз за сега ще слушам само Бърди
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #85 -: Февруари 03, 2011, 15:59:30 pm »
Леле, Мини, милото детенце! Добре, че се е оправила.

Раиска, и Никол вече се набира и се опитва да се изправя/сяда. Също така задържа предмет в ръчичката. Сега тежи около 6100. Мисля, че Дария си е добре и няма проблем да и даваш повече мляко ако е гладна. :)


*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #86 -: Февруари 03, 2011, 16:50:48 pm »
Хайде и аз да кажа. Моят бонбончо си хапва доволно и следвайки инструкциите на производителя започнах да давам доста АМ-яде до откат, след това връща. Та не е най-разумният подход. педиатърът ме призими и след 2 дни мрънкане намалихме дажбата. Става дума за 5 месец-160 грама, сега ще му увеличаваме порциона обаче ще почака да навърши 6.
Мънки, дай колкото трябва мляко и другото след 3 часа. Ако бебето е много гладно можеш да избързаш с 30мин. не повече иначе се нарушава режима. Целта е да се научи да си хапва целия порцион и да не разчита, че след малко ще има пак. В началото може да имате малко затруднения, но трябва да удържиш. После ще ти се отплати с това, че можеш да си сверяваш часовника по бебето :D и с напълно изядено количество храна. някой беше писал да сложиш биберони с по-голяма дупка-моят съвет е да не го правиш защото ще поглъща повече въздух, от там колики и газове, може и повръщане за разкош. Пиши как се справяте.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #87 -: Февруари 03, 2011, 17:34:08 pm »
Преди 2 часа си дойдохме от излседвания с Алекс.
Правиха му снимка и заключението е: Остър бронхит/бронхиолит с интерстициална перихилерна пневмония:(
Един куп лекарства но няма как, само да се оправи.
Засега се лекуваме в нас и дано се подобри за да не стигаме до болница.
И понеже всичко трябва да е на макс, от вчера аз съм със ужасно болезнена кашлица - за 3 часа от суха премина в отхрачваща и гърдите ми парят.
Добре е поне, че Ники и Дани засега са добре.

Благодаря на всички ви за пожеланията и да сте здрави в къщи ви желая.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #88 -: Февруари 03, 2011, 17:37:57 pm »
О, това с насеченото хранене е пълен кошмар ! Моята дружка е така , бебето й (6 м ) яде кажи речи на всеки час по 50тина мл + разни пюрета , които му бута. Тя като си е вкъщи само се суети около бебето с шише и лъжичка.  osi_15
И като видя как Дара изяде наведнъж 140 мл - отвори очи като палачинки.


Рашо , аз точно заради това, което Шаноар казва...
На кутиите с АМ слагат доста по-големи порции, да се харчи по-бързо млякото. На нашето, за 3-4 м пише 5 лъжици + 150 вода = 170 мл готов разтвор. А педиатърът казва познатата формула "месец + 110 мл" . ( също казва, че Дара наддава прекалено много, но аз не мисля така ) Притеснява ме, че ако й давам повече храна или ще повръща или ще я прехранвам...а знам че затлъстяването се формира от съвсем рано.

Мини това е ужас  8O

Лиско, бързо да оздравявате с малчо ! :(
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 17:39:55 pm от Raissa777 »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #89 -: Февруари 03, 2011, 17:40:05 pm »
Лис, бързо оздравяване и на двама ви и дано другите двама от семейството им се размине
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #90 -: Февруари 03, 2011, 18:27:30 pm »
Благодаря ви момичета за съветите,ще опитам.Това с широкото гърло не става при нас,точно поради причината която Шаноарчео казва,много въздуш и после ревът е неутешим и се свива много,а отделно че мн бързо го изяжда и после си мисли че е гладен,щото той дори малко не се е изморил от цокането.Сега на последното ядене  90 не му стигнаха и му направих още 30 изяде ги ,и въпреки това продължи да се държи се едно е галаден,но според мен беше поради причината че е буден.Едвам го приспах,опитвам се когато става това да давам чайче на хип поне малко да го залъжа ,но понякога го повръща.Ох ще се помъчим още някой друг ден,ако не става ще питам докторката.А другото,нормално ли е при всяко ядене,започва да се храни,изяжда да кажем 30-40мл. и от там останалото ядене е с ужасен рев на моменти със свиване на крачетата,дали не е нещо от млякото или си  е нормално за неговата възраст?.
 
 Лисеее миличка да се оправяте бързо,целувки на тебе и лисичетата :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #91 -: Февруари 03, 2011, 18:33:05 pm »
Мънки, може да са колики - моето обяснение е, че им се "задейства" отделителната система в момента на хранене (нали бебетата акат обикновено в момента, в който ги кърмиш) и, ако има някакъв проблем - колики, газове - точно в този момент започва да ги боли и затова плачат. Вероятно по същата причина реагират така и, когато се хранят от шише...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #92 -: Февруари 03, 2011, 18:41:35 pm »
Мънки, понеже родих секцио и бебето не беше при мен в болницата, бях безкрайно учудена че го хранят на поискане с АМ. Явно нова мода. Опитах вкъщи да го храня през 3 часа, но ако е заспал и го събудя после реве до другото хранене. Мъжът ми ме скатри и не дава да го будя.
И така яде си на поискване през 3-4-4,5 часа по колкото иска в количества 90-120 милилитра, той си определя.
Прочетох тук мнение на доктор Бърди че като минат 2 часа от последното хранене може да яде пак.

Имах претенции колко много разбирам от отглеждането на малки бебета, а то дипломата ще ми вземат. Хареса ми нещо което доктор Бърди казва, а то е че детството не е казарма :D!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #93 -: Февруари 03, 2011, 18:47:05 pm »
Мънки, и от млякото е възможно да е. На какво АМ сте?
Ние например обикновено нямахме колики, но минахме по едно време на Нан Сензитив  :x Уаууууууууу - ей тогава се запознахме с коликите и се научихме да ревем! Докато се усетя и мина около седмица, десетина дни! Махнах го тоя "Сензитив" и почти забравихме да ревем  :wink: Друг е въпроса, че минахме през още и други млека! Сега се спряхме на Лактана 1 - да видим! После от една моя позната разбрах, че този сензитив бил кофти работа, ама пак навреме съм се усетила!
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #94 -: Февруари 03, 2011, 18:55:46 pm »
Здравейте, момичета!

Използвам повода, че една добра душа тук ми напомни откога не съм влизала и малко ме хвана срам, че ви използвах и изоставих без предупреждение. Сигурна съм, че не сте страдали много.  :D  Не е за вярване, че цяла година се извъртя, откакто последно ме имаше тук. Надявам се, че за това време сте забравили за някои от недобрите ми прояви и сега ще ме посрещнете любезно като нова.  :D Обаче гледам, че сред вас има и доста фейсбуковки, с които  се “виждаме” във Фейсбук.  Обещавам си да наваксам с информацията за вас, макар че много нови лица са се появили през това време.

Времето все недостига и пестеливо го разпределям за уж важни неща.
Ние растем, променяме се, вече сме на 2.7 г.! Сериозна възраст!

Гледайте да сте здрави и да се радвате на живота, че той се изнизва толкова бързо!
Ще намеря време да напиша и нещичко конкретно! Може и да ви посъветвам за нещо, което няма да ви свърши работа!  :D

Поздрави!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #95 -: Февруари 03, 2011, 18:57:17 pm »
Според мен, когато детето яде на по-големи интервали това не е проблем. Аз лично, виждам проблем в честото хранене с по-малко количество.
Смарайди, ваш момък си е израдил супер режим самичък.  :) Децата "на поискване" пак си спазват някакви часове за хранене, техни си.
Ако си спи спокойно, значи не е гладно бебето.

( Апропо - бебетата хапват и полузаспали. Вечер не я чакам Дара да се разбуди, чуя ли я че започва леко да мрънкоти - пъхам шишето и тя спи и яде. )

Ние сме на Лактана Био 1 и съм супер доволна. 
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #96 -: Февруари 03, 2011, 19:00:43 pm »
Според мен, когато детето яде на по-големи интервали това не е проблем. Аз лично, виждам проблем в честото хранене с по-малко количество.
Защо виждаш проблем в това? Нали всички диетолози и специалисти по хранене точно това препоръчват за възрастни? Според мен, валидно е и за деца...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #97 -: Февруари 03, 2011, 19:23:40 pm »
Ами ние сме на Аптамил АР,иначе бяхме на Лактана ,хубаво е млякото но ние всичко което е рядко го повръщаме,оказа се че има рефлукс детето който трябва да израснем и затова сме на анти рефлуксно мляко.
 Ами за сега наблюденията са ми че,ако не се събуди на 3 часа,то на 4 вече ще писне,обаче ми прави и друго впечатление вечер иска да яде повече,по 120,лошото е че той е малко като кокошките,колкото има толкоз ще ядее и после повръщаме ,а като повърне пак огладнява и тогава вече става мазало.Ами сега в 7.30 съм решила да го събудя,да го изкъпем и да го нахраня,и да видя как ще се събуди после.Чух се с докторката,тя каза да го будя вече като сте интервал от 3.30 и примерно го будя да кажем за последно хранене да кажем в 11 ч.зависи как се ада и после да го оставя вече той когато се събуди през ноща,това с цел да направи режима му да е нощем почивката (ако има такава).Много ви благодаря,ще видиме утре как ще сме и ще пиша :).


И другия ни варянт е както на Смарайди,да се двибжим по детето,това каза и докторката един от двата ще е ама да видим,иска ми се да има режим че иначе мн лудница ще настане,ноо.. ще видим :).
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 19:25:19 pm от Мonkey :) »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #98 -: Февруари 03, 2011, 19:47:19 pm »
Ееей, дива роза, добре си дошла, затъжихме се :D

Лис, бързо да се оправяте, а ти взимай мерки, че кой ще гледа "менажерията". Ако трябва си поискай и АБ.
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #99 -: Февруари 03, 2011, 19:55:00 pm »
Мънки, това което не си писала е какви капки за колики пиете и дали се изхожда редовно-тези неща също са от значение. При рефлукса детето трябва да се храни възможно по-бавно с междинно уригане, ако бебето позволи разбира се. При моя син не се получава.Използвай биберони с по-малка дупка, за да яде по-бавно. Нощното хранене пробвай да махнеш след като бебо навърши 40 дни-сега още е мъничък.