0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #20 -: Януари 31, 2011, 23:20:45 pm »
Здрава седмичка и за мами и за дечица!
Момичета не подценявайте грипа и който има възможност по-добре си гледайте дечицата в къщи,все пак не става въпрос за училище а за градини.Аз съм голям човек и въпреки това за два дена от грип стана двустранна пневмония,която изкарах на венозни инжекции.Добре поне,че не успях да заразя Ива.Бъдете здрави!
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #21 -: Февруари 01, 2011, 08:23:53 am »
Да се оплача и аз. Ние пък цял месец все сме болни от нещо. Не ходим на ясла. Първо се разболяхме от грип след Коледа и от 28 започна одисеята. Аз се оправих сравнително бързо като се натъпках още в началото с лекарства противогрипни и какво ли не, мъжът ми пи АБ. Мойто гърло беше зверски зачервено и личната като го видя ми предписа АБ. Аз имам хроничен фарингит и проблеми със сливиците.. Все едно някой ме беше стиснал за тях-така ме боляха...Справих се без АБ.Децата не можаха да се справят и от 2 януари бяха на АБ вече. То не беше кашляне...чудеса! Баткото даже повръщаше храчки. До 12- пиха АБ. На 17-ти малкия се подриска, без повръщане.  Пуснах изследване на акото-намериха гъбички.. На 24 баткото се подриска. Тамън го закрепих и сега в петък баткото с температура пак.. Направо щях да полудея вече! Няма червено гърло, няма хрема.. Обаждам се на личната и тя ми вика втора грипна вълна или някакъв друг вирус..  Пуснах пкк и урина-вирус. Не знам какво става, но така започнахме годината.. Надявам се да не чета вече за болести!! Здрава седмица на всички!
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #22 -: Февруари 01, 2011, 08:54:43 am »
Има ли случайно някоя друга мама-банишорка?
Бъдеща устройва ли те? :D
Как не съм те изхващала, че си съкварталка :oops: Сега да не се окажем в един блок или съседни :D

Ха така :) Ей, много се радвам :) Аз съм в долната част - на Враня и Алдомировска. Ти в кой блок си, Ники? Тя и Шаноар е наблизо, ама нещо зачезна :)


*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #23 -: Февруари 01, 2011, 09:44:19 am »
Има ли случайно някоя друга мама-банишорка?
Бъдеща устройва ли те? :D
Как не съм те изхващала, че си съкварталка :oops: Сега да не се окажем в един блок или съседни :D

Ха така :) Ей, много се радвам :) Аз съм в долната част - на Враня и Алдомировска. Ти в кой блок си, Ники? Тя и Шаноар е наблизо, ама нещо зачезна :)
Аз съм в бл.19 срещу училището(14 СОУ) :D Като се оправи времето съм на линия за разходки в квартала с адашката :D

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #24 -: Февруари 01, 2011, 11:41:30 am »
Раиска недей да тъгуваш че се разделяте с детето. Аз минах през този грип и няколко дена ме бяха изолирали. Майка ми беше с малката. Никой друг не се разболя слава на Бога обаче изолирането в случай на грип е много ефикасно. Освен това е важно да се вземат антивирусни лекарства още при първи симптоми. На мене GP-то ми даде Тамифлу и трябва да ви кажа, че още след втората таблетка бях значително по-добре. Доколкото разбрах GP-та са длъжни да дават антивирусни лекарства по време на грипна епидемия доста скъпички са иначе - така че искайте си ги.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #25 -: Февруари 01, 2011, 11:50:52 am »
Нашата педи е роднина, та вкъщи имаме 4 опаковки Relenza .
Започнах вчера Реленцата, взех Орофар за гърлото, Аналгин за Т, Биозин, че явно имунната ми система е зле и вит. Ц . Снощи си свалих Т с 2 аналгина и заспах добре. Е, будих се на всеки час-два и поревавах над кошарата, но иначе всичко Ок.
Днес се събудих като нов човек, само гърлото има още да минава.

Купихме си една игра, с която мога да играя бокс пред телевизора. Днес мисля да поиграя, да се изпотя хубаво ( много е изморително ), да изчистя и проветря и утре да си взема бебето .
Как мислите ? Пак ще си нося маската... :(
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #26 -: Февруари 01, 2011, 11:59:45 am »
Маската я носи още! Аз я носих около седмица. Беше се протъркало зад ушите от постоянното носене на маска но нищо. Освен това хубаво е да сменяш маската на 4-5 часа Орофара ми помогна много също. Бързо оздравяване  :)
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #27 -: Февруари 01, 2011, 12:15:33 pm »
Има ли случайно някоя друга мама-банишорка?
Бъдеща устройва ли те? :D
Как не съм те изхващала, че си съкварталка :oops: Сега да не се окажем в един блок или съседни :D

Ха така :) Ей, много се радвам :) Аз съм в долната част - на Враня и Алдомировска. Ти в кой блок си, Ники? Тя и Шаноар е наблизо, ама нещо зачезна :)
Аз съм в бл.19 срещу училището(14 СОУ) :D Като се оправи времето съм на линия за разходки в квартала с адашката :D
Супер, много си ми близо. Аз водя адашката в градинката, която е близо до блока ви. А днес ще ходя до 20ти блок до детската кухня :) Обаждай се, когато си на линия за разходки. Ще ти пратя телефон на лични.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #28 -: Февруари 01, 2011, 18:23:05 pm »
Не мога да не споделя следното с вас http://www.vchera.bg/mrysnite-taini-na-cinderella/
който се разпознае да вдигне ръка
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #29 -: Февруари 01, 2011, 18:43:30 pm »
Аз се разпознах :) Много ми е чудно как хората ходят сами до тоалетна и не го оценяват ?!?!? :)
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #30 -: Февруари 01, 2011, 22:00:08 pm »
И аз се намерих  :D mini, много е добро
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #31 -: Февруари 01, 2011, 22:34:03 pm »
Браво Мини, благодаря!  Статията е чудесна, горчиво-весела! :)


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #32 -: Февруари 01, 2011, 22:35:08 pm »
А аз намерих мъжа ми  :lol:
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #33 -: Февруари 02, 2011, 12:15:33 pm »
Хаха, много забавна статия. Малко преувеличена и финалът малко ме стъписа (сигурно заради името на Миролюба Бенатова :wink:), но се смях от сърце. Благодаря, mini.

Ето и нАучното обяснение защо не трябва да помагат принцовете. Ами и даже ако си го помислят, трябва са се чувстваме пренебрегнати - http://www.dnes.bg/akoshtete-vqrvaite/2011/01/31/myjete-da-si-igraiat-s-decata-a-maikite-da-gi-gledat.110059. Мога да позная от един път колко майки е имало в този екип учени.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #34 -: Февруари 02, 2011, 13:33:42 pm »
момичета...бе как събирате стерилна урина на малки деца...тези колекторчета нищо не вършат...трябва спешно да им взема урина, а изобщо не се справям...вече незнам какво да направя :(
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #35 -: Февруари 02, 2011, 14:17:27 pm »
minim, сутрин като стане махам памперса, залепям колекторчето и го забавлявам да кротува (до колкото това е възможно). Обикновено става така, но той просто пишка след ставане. При девойките не знам как се процедира.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #36 -: Февруари 02, 2011, 14:30:55 pm »
Повечето деца пишкат, като станат. Или пък може след като са пили доста течности.

Събличаш от кръста надолу, измиваш дупенцето внимателно (и бързо, ако е след сън), залепяш контейнера, увиваш с хавлиена кърпа като поличка, да не изстине детенце. И измисляш кротка игра, при която може да гушнеш детето и няма да мърда много.

На момченца се взема по-лесно, но и на момиченцата може да се залепи, измислили са го.

При теб ще е малко сложно, ако трябва да вземеш и на двамата. Не виждам как ще стане едновременно - или остави взетата вече проба за 1-2 часа в хладилника, докато успееш с втората, или опитай поне едната да вземеш сутринта и таткото да я занесе в лаборатория, отивайки на работа. А втората ти, когато успееш за я вземеш.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #37 -: Февруари 02, 2011, 14:32:58 pm »
същото е и при девойките :wink:
всички деца пишкат като се събудят, номера е да ги хванеш веднага като отворят очи, т.е. не ги оставяш да се излежават, измиваш хубаво, залепяш колектора и слагаш на гърне, тоалетна, памперс с каквото сте в момента и до няколко минути ще са се изпишкали. След като махнеш колекторчето го срежи отгоре с ножица и тогава пресипи в стерилната чашка, така ще избегнеш преминаването на урината през частта която е била залепена на кожата.

писали сме едновременно с мармотчето :lol:

хубаво е двамата с таткото да действате едновременно, и урина в хладилник не се оставя, напротив, носи се възможно най-бързо в лабораторията максимум до 30-40 мин. трябва да сте я занесли. анална проба може да се съхранява в хладилник, но урина не,
« Последна редакция: Февруари 02, 2011, 14:35:07 pm от StefiZ »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #38 -: Февруари 02, 2011, 14:47:40 pm »
Щом отвори очички, в банята с чашката. Така няма пропуск  :)

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #39 -: Февруари 02, 2011, 14:48:48 pm »
Раши, тук съм бе мило, ама ходя и при мама да ми помага и да не съм самичка с малкия, та затова зачезвам от време на време.