0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тема на бременните № 70
« -: Декември 12, 2010, 20:25:18 pm »
Ето ме и мен.реших направо с завръщането ми от студената София да пусна една топличка темичкааа :)).
 Нека в нея има още много нови попълнения,да има само леки и безпроблемни мигове от бременността ни ии много леки раждания на дамите който им е ред :).
 Росинка ще приложиш новото списъче ;)!?
А сега...аз да си кажа че се чувствам Ок от пътуването,супер беше особенно шопинга ихааааааа не можеха да ме спрат хаахахахах,нооо сега като гледам тука торбитеее ами не мога да се навия да почна да ги оправям ахаххаха ,абе няма угодия и така...стига от мене за сега ,хайде заповядайте в новата темичка :)


Крискаааа,дано миличка устискаш поне още мъничка,много те гушкаммм,и съжалявам че не ми остана време да мина да си те гушна наистина  :bighug: :balk_21: :balk_21: :balk_21:
« Последна редакция: Декември 12, 2010, 20:27:24 pm от Мonkey :) »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #1 -: Декември 12, 2010, 21:57:31 pm »
Хоп в новата темичка!
Хайде да се пълни с нови момичета и само с добри новини!!!
На тези, които запълват първите места в списъка - много леко раждане, здрави бебчета и бързо възстановяване!!!
Криска, стискам палци да постоят мъничетата още мъничко.
 :bighug:

*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #2 -: Декември 12, 2010, 22:19:56 pm »
Честита нова тема! Сааамо хубави новини да има в нея!

Сами , спокойно мила! Аз да ти кажа , започнах да усещам бебо почти всеки ден след средата на 7-мия месец! Ако знаеш колко пъти съм се шашкала (че съм и малко лудичка  :lol:) Бебенцата спинкат и понякога се "разминаваме" . Спокойно , с времето ще го усещаш по-често и по осезаемо!



Ето го списъчето

Горещ списък

Happymery -10.12.2010 живот и здраве Smile
Geri28 - 15.12.2010 живот и здраве Smile
Desi10 - 17.12
Meme - 24.12
Poli_chka - 25.12/ 15.12
Rossy* - 29.12
Blue angels - 01.01.2011
Bebo 79 - 02.01.2011
vickon - 07.01.2011
melani-10.01.2011


Безпроблемно раждане на всички в първия списък !!!

Първи за добавяне в списъчето

yoanna- до термин 46 дни
Криска ...с надежда бебките да се задържат максимално дълго в тумбачето на мама!

*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #3 -: Декември 12, 2010, 23:28:16 pm »
Честита нова тема!Нека се напълни само с хубави новини  :P.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #4 -: Декември 13, 2010, 04:30:36 am »
Привет и от мен!
Криска, стискай крачета  :D, всичко ще бъде наред  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Аз почнах да усещам бебчето в 15-а седмица и почти непрекъснато ме потупва. Със синът ми съвсем не беше така. Всеки път и при всяка мама е различно. Четох някъде, че бебето спи около 20 часа на денонощие, предимно тогава, когато се движим /за него е непрестанно люлеене  :)/, а когато сме в покой - почва да си шава.
При нас зимата върви с пълна сила, утре ще е -18С, вали сняг  :). Мирише ми на прекрасна Коледа  :).
Желая ви прекрасна седмица!
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #5 -: Декември 13, 2010, 07:40:56 am »
Добро утро! Да се запиша и аз в новата темичка и да ви благодаря за отговорите в предишната :)
Вече съм по-добре.....настинката отминава!
Крис, дано почакат още малко....колко са нетърпеливи само. И аз мисля , че всичко ще е Ок. :wink:
Сами, и аз имах същите притеснения като теб, когато бях в твоите седмици, но с времето бебчо расте и започва да се усеща по-често и по-силно.....е, докато не му стане тясно. :)
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #6 -: Декември 13, 2010, 09:09:35 am »
добро утро момичета! :wink: аз най накрая официално се цопвам при вас :D.......все чаках да вляза в 4 месец,сега вече се отпуснах и почнах да се наслаждавам на това интересно положение :wink:, дано всичко да се развива добре....да сме живи и здрави, сега като ви гледам финалните дни и седмици и на мен ми се иска да съм там, към края.......ама то времето бързо минава,все ще ми дойде реда живот и здраве!
Честито на най пресните мами!!!! да са  ви живи и здрави бебките, като гледам повечко девойки преобладават май :D
искам да ва попитам, от кога почвате да пиете магнезий или вообще какво ви предписват? аз тая седмица съм на ЖК.....ще питам и докторка, в момента извънредно още пия утрогестан и профилактично но-шпа, че почти от началото и до края на трети месец то кръвоизливи, то зацапването ма мъчеше.....ама сега всичко се нормализира, дано от тук нататък да нямам тези гадурии....че д-ра който ма следи, ма наплаши с преждевременно раждане в 6 или 7 месец и то в София ще трябва да ходя, ама дано да ми се размине........... :?
сега като прочетох за Криска и малко се отчаях, много бързат бебоци....дано още да устиска положение колкото може повечко, стискам палци :crossfingers:

на всички които са на финала, ви пожелавам леко и безпроблемно раждане :D

ееееее, Мънки....щом ти пусна новата тема, значе всичко ще бъде ок.....в другата тема ми донесе късмет, дано и в тая да ми върви до края :D ти си ми кадемчето :wink:
« Последна редакция: Декември 13, 2010, 09:14:14 am от marigri »
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #7 -: Декември 13, 2010, 09:38:11 am »
Здравейте момичета! Досега само ви четях и то с голям интерес, но в новата темичка се изкуших да се включа. Първо да честитя и аз на новите мами и да им пожелая да са много здрави и винаги усмихнати! На криска да пожелая много късмет да задържи бебките възможно най дълго, а на чакащите като мен освен търпение друго нязнам какво да пожелая. Хубав ден и обещавам тук да се включвам по често.

Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #8 -: Декември 13, 2010, 09:41:58 am »
Хоп и аз в новата тема!
Успех на всички от списъка на Роси и добре дошли на новите попълнения!

За шаването на бебоците и аз се присъединявам към изказаните мнения. Моето момче мръдна за първи път в 17 седмица и след това малко по малко честотата на ритниците се увеличи. В момента най-много обича да се върти. Направо цял тайфун е в корема ми. Да ми е жив и здрав само, а пък да подскача колкото си иска.
Крис, дръж фронта още малко. С теб сме!
Маймунче, няма ли да се похвалиш  какво си купи? Аз само се чудя с тези дрехи по колко бройки да вземам - 6 броя ли, 10 ли  :ask:
Голямо чудене, сякаш кой знае какво важно решение е това...
Аз с нетърпение чакам да изляза в болничен (от 24-ти), че вече ми тежи работата и искам да си оправя къщата, да продължа с покупките и разни други работи ...
« Последна редакция: Декември 13, 2010, 09:47:22 am от krem2003 »
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #9 -: Декември 13, 2010, 10:08:37 am »
Добро утро, момичета!  :D Днес вече си украсих в къщи, че то с това слънце навън нямах коледно настроение, но днес вали сняг и аз вече си изкарах украсата.
Сами май беше питала за мърдането на бебето, аз май съм твоите седмици.Аз ги усещам различно, понякога по цял ден през определени интервали, понякога само сутрин и вечер. Различно е. Не се тревожи  :D
Криска, дано да задържиш бебетата възможно най-дълго време.Стискам палци!
marigri, аз пия магнезий от 17 г.с. Докторът, при който ходех тук в Пловдив ми го беше изписал додса по-рано,още 12 г.с., но като отидох на преглед про д-р Сигридов в София ми каза, че магнезият започвал да действа ефективно вече около 17 г.с., поне така си спомням. Защо докторът ти е казал , че можеш да родиш 6-ти или 7-ми месец? 8O Недоумявам! Зареди се с положителни мисли и вярвай в тази бременност!
На всички останали хубав зимен ден  :D


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #10 -: Декември 13, 2010, 10:12:44 am »
Нашето списъче

Happymery -10.12.2010
Geri28 - 15.12.2010
Desi10 - 17.12
Meme - 24.12
Poli_chka - 25.12/ 15.12
Rossy* - 29.12
криска -30/31.12.2010
Blue angels - 01.01.2011
Bebo 79 - 02.01.2011
vickon - 07.01.2011
melani-10.01.2011



yoanna- 26.01.2011
Мonkey - 29.01.2011
saraapl - 28/29.01.2011
Lindsey- 08.02.2011


Ако може да помоля момичетата от 2-рия списък да ми пратят на ЛС датите на термините...Благодаря!







marigri
Добре дошла! ПОжелавам ти много лека и безпроблемна бременност и 2 здрави бебока около термин!
МАгнезия и на мен ми го изписаха след 16г.с.



Lindsey  включих те в списъчето  :D ако нямаш нищо напротив  :D

« Последна редакция: Декември 13, 2010, 11:55:11 am от rossy * »
*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #11 -: Декември 13, 2010, 10:22:43 am »
Честита нова тема!
Сами аз усещам бебетата предимно сутрин като се събудя и вечер са по активни.Но все пак при мен са 2 и сигурно им е по тясно и ги усещам повече,но и при мен е имало дни когато почти не съм ги усещала и знам какво е притеснение.Забелязала съм,че след ядене като легна по гръб започват да шават много :D.
Добре дошли на новите мами!
marigri дано отук нататък да нямаш проблеми :crossfingers:.Желая ти една прекрасна и спокойна бременност!Близнаци ли чакате?Аз магнерич пия от около 4 седмици.
Криска дано бебките постоят още малко... :sucky:
Гледам,че навън вали сняг с пълна сила :D.Може би ще имаме снежна Коледа.
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #12 -: Декември 13, 2010, 10:26:35 am »
Ххихииххххиихх алооооо двете грации по нагоре в постовете,Маригри и Линдиии ще се включвате ами как няма хахххаа сега вече почвам да ви следя от близко че тоо вие сте такива шубенца сладкииии  :D :D :D.Добре дошли офицялноооо,и гледайте да не бягате вече ,то тука си е много хубавичко ще видите :).

Росинка,Лидзи не е още за списъчето мила :),объркала си се,тя е чак за 08. Февруари,не си видяла правилно ;).Нооо мене можеш да ме пишеш дееее хииххихихи от кога чакам да се наредя в тоз списък,на мене ми остават 47 дни до термин 29.01.2011.,но най вероятно ще съм секцио за средата на януари :).

Хопаааа,така така,ами ще се опитам да изброя покупките,ама ние още не сме приключили  :lol::
1.Ваничка +стойка :).,един панер (така му казвам аз,по скоро плетена кошница ама правоъгълна,с бебешки нюанси ,от Джъмбото) в която ще му държа принадлежностите че нащо легло няма повивалник и трябва да имам нещо което лесно да пренасям с козметиката и т.н.
Комплектче за изписването (най накрая си харесах) от 5 части.Памперси,Т - за банята ,(стайни нямаше сега ще търся),пеленки от тези комбинираните,протектор цял за матрачето,отделно си взех 3 малки дето да ги местя насам натам,термусче,което става и на шише (удобно ми се струва,но ще видиме),подплънки за кърмачки,контеинерчета за кърма който пак стават и като шишеее (направо да му даваш ако нямаш време да пресипваш или нещо там стане),лигавничета мн сладки взех,различни размерчета,шишетата,бодинца 5 взех че имам и давани,ританки 2 бр,едни маратонки ахахха изкуших се,мокри кърпички,хавлийка,гъбичка за къпане,омекотител,прах за пране,на чико разтвор за студена стерилизация ( за в болницата и защото ние пътуваме и т.н)олио за тяло на хип,шампоанче и за главата и тялото комбинирано пак на хип,поставка за сушене на шишетата защото аз нямам къде иначе,контейнерчета за кърма,и още двъчки ама не съм разопаковала а не ги помня баш какви са.Има неща който сигурно са ми излишни ама.....решихме с мъжа ми да си купим всички и така.Сега от тука ще донакупим нещата за болницата,от аптеката каквото ни трябва,чакам леглото ,количката да пристигнат,комплекта с чершавчетата,и днеска ще ходя да видя докараха ли им обиколниците и така.Също така от сега ще се купи стола за храна,проходилката и т.н. защото хората сега дадоха пари за тези работи,няма да ми пречат даже и аз така предпочитам :).Ами опитвах се да кажа повечето неща.Като понаредя малко детското кътче ще направя снимки да го видите :).


« Последна редакция: Декември 13, 2010, 10:54:12 am от Мonkey :) »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #13 -: Декември 13, 2010, 10:28:08 am »
Честита нова тема!!
Криска дано повече време се задържат девойките,продължавам да ти скискам палци :crossfingers: :bighug:

*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #14 -: Декември 13, 2010, 10:32:21 am »
Честито на мамите, които се "самоуредиха" с най-хубаите коледни подаръци!  :D
На Криска специално пожелавам, за коледен подарък да получи нещо по-обикновеничко /пижамка например  :lol:/, а бебките да не бързат да видят вали ли, не вали ли сняг. ;)

marigri Аз магнеизя започнах да го пия някъде от 13-14-а седмица /4х1/, след едно прокървяване от поотлепена плацента НО!!! Както казва и бясна луноходка твърде рано и безсмислено е да се започва магнезия в тези седмици. В моя случай беше изписан от лекарката, която ме прегледа по спешност в Стара Загора, а моят лекар е в Пловдив и още тогава по телефона ми каза, че е безсмислено да захващам Магнерота толкова рано и е абсолютно прав, доколкото съм чела и съм говорила с други истински специалисти. Ама нали "страх лозе пази"  :lol: оттогава си го пия магнезия, но сменихме препарата с друга марка и схема 3х1. Реално имах нужда от магнезий чак към 21-22 ГС, след като от глупост се подредих с едни контракции, преди това просто се тъпчех с него като "пате с л...а", съвсееем излишно  :? Иначе /доколкото знам/ и да го пиеш без реална нужда, не нанася поражения магнезия. Предвид факта, че вероятно ще ти се наложи да пиеш и разни други таблетки за това и онова обаче, ако нямаш реална нужда от определен препарат, по-добре си го спести. Адски дотяга да си бетер пенсиите с една шепа хапове и поне на мен в един момент ми се гадеше само като видя таблетка. :( Та което можеш да спестиш засега и не е наистина наложително...

Еееее най-после заваля снежец! Ще ида да си пробвам новите зимни гуми, само да понатрупа  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #15 -: Декември 13, 2010, 10:38:04 am »

Маймунче, няма ли да се похвалиш  какво си купи? Аз само се чудя с тези дрехи по колко бройки да вземам - 6 броя ли, 10 ли  :ask:
Голямо чудене, сякаш кой знае какво важно решение е това...

Дрешките 0-3 месеца омаляват за отрицателно време. Направи си сметката обаче, че може и много да се цапат. А трябва да имаш за смяна. Ако имаш сушилня или парно, на което да сушиш, можеш да вземеш 7-8 бодита с дълъг ръкав (те вървят най-много, защото се цапат при изпускане на памперс). Можеш и с по-малко да се разминеш, ако пускаш пералня по-често. Не знам какво си решила за долната част - ританки, панталонки, но и там вземи поне 4-5. Пижамки поне 3 (от тези целите, на мен поне много ми допадат). Лигавничета - бебетата връщат понякога... Някакви жилетчици - минимум 2. Но не се увличай много, защото после с мъка пълниш едни торби... и се чудиш къде да пласираш тези хубави дрешки, които си избирала с толкова любов :)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #16 -: Декември 13, 2010, 10:44:27 am »
Привет на всички в темичката ни прекрасна , аз съм от четящите ви с интерес от доста време , но все не ми остава ред да пиша, но сега като видях новата тема и аз се изкуших да се включа .Приветствам Маригри тук при бременните и се радвам много за нея , че успя да стигне до тук.Аз магнезия го пия от около 14-15г.с , тъй като по него време прокървих и лежах в АГ- Варна и ми го изписаха още тогава, за щастие от тогава не съм имала прокървявания , но продължавам да го пия  и мисля , че ще го пия до последно, хем за мое успокоение , хем по лекарско предписание от ЖК.Надявам се Маригри да не се случи това , което ти е казал доктора, а да успееш да издържиш повечко своите бебчета в корема.Желая на всички останали приятен ден !!!!
« Последна редакция: Декември 13, 2010, 10:47:58 am от speranza »
*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #17 -: Декември 13, 2010, 10:59:35 am »
Маймун ти си готова бе! Всичко си накупила общо взето ! :D
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #18 -: Декември 13, 2010, 11:13:26 am »
мерси момичета за весело посрещане :D
мерси за инфо за магнезия....аз на 20.12 съм при д-р Александров,предполагам и той ще ми каже кога най добре да ги почна.
иначе се чуствам много добре....нищо не ма боли, време от време ма мъчат киселини...ама търпи се :wink:
общо взето повечко лежа....то вече при мен навик стана :D, почти 2 месеца само в легло изкарах с онова зацапване,и такъв мързел ма обзе...загубих си тренинга за домакинска работа, добре че свекито и мъжа ми помагат и ма пазят много :D....нали сега ми се паднало да мързелува, то няма лошо........после като се замисля какво ни чака osi_15 :lol:,по точно мен де.......ама само да сме живи и здрави, толкова години чакахме това чудо,а на две бебчета още повече се зарадвахме :D

иначе д-ра ма стресна с преждевременно раждане, в случая....ако не спре кървенето, ама по принцип той ми каза че било нормално до 3 месец така.......след това спирало и наистина спря точно като навърших 3 месеца :D
иначе аз раста добре....тръгнах от 50-52кг....сега съм цели 58 :oops:, еми то само лежиш и ядеш, такъв глад ма гонеше..., през 1-2 часа адски глад 8O...........сега гледам понамаля ми апетита.....слава богу,иначе с тези темпове не знам колко ще кача още на моите 1.58 ръст :oops:

иначе аз още миналата седмица чаках сняг, и елха украсих.....ама нъцки :(никакъв сняг не видяхме, дано тая вечер да завали......много ми е снежно на душата и аз чакам хубава снежна коледа :D
*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #19 -: Декември 13, 2010, 11:17:29 am »
Привет и от мен в новата тема :balk_64: макар и за кратко :wink:

Дано да се напълни само с хубави емоции, много preggo и всички да са със щастлив финал :babyflips: :bighug:

Добре дошли на новите момичета, леки и безпроблемни месеци до края :crossfingers:

Маригри без лоши мисли , понякога лекарите ни говорят неща без да си дадат сметка ние как ще ги приемем, а аз знам, че човек сам определя съдбата си :D Пожелавам ти мрачната прогноза на твоя док. да не се сбъдне, а ти гледай смело напред :bighug: :goodluck:

Маймунче ти вече си готова :D