0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #80 -: Декември 14, 2010, 12:10:48 pm »
Качването на кг при всеки си е индивудуално.Миналата година с бебка качих 15 кг,още в болницата бях -10 кг.После за 6 месеца още 3 свалих,останалите 2 не можах,защото почнах да трупам отново :DСега съм +9 до тук,но и апетитът ми е различен от предната бременност.Здрави да сме,пък ще ги сваляме.Утре нямам търпение да разбера бебко колко е натежал :D.
 А за ЖК-то,хубавото е ,че като си регистриран,не се занимаваш с документи разни.А пък,ако е и читав док-а-супер.То е ясно,че се следим и при доверените си доктори.

*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #81 -: Декември 14, 2010, 12:38:59 pm »
Здравейте настоящи и бъдещи майчета.Най-после и аз да се впиша в най-хубавата и дългоочаквана тема. След второ икси и ние успяхме с незаменимия д-р Стаменов и неговия екип. Все още ми е шеметно, но с всеки преглед осъзнавам че в мен расте живот. Вярвам че всичко ще е наред до края.
Пожелавам на всяка лека бременност и само хубави емоции да си споделяме, лошите на страна, те са забранени.
*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #82 -: Декември 14, 2010, 12:46:25 pm »
Привет и от мен, 
аз се записах на ЖК между 10-12г.с. и още от самото начало на бременността съм в болничен отпуск, първоначално ми ги издаваше личната, а после докторката от ЖК, като вторите се заверяват от комисия. Докторката, която ми води ЖК ми направи досие, в което прилагаме освен изследванията, които тя ми пуска, така и всички протоколи от други прегледи, които съм си правила при други доктори. Доколкото знам, всичко това е необходимо и се прилага към направлението за раждане, което ни се издава в последствие  :) Така в болницата имат доста подробна информация, как стоят нещата.

По отношение на килограмите, аз до преди седмица бях качила 11кг, но вчера като се премерих - хоп 16кг  8O т.е. още 5кг за 1 месец  8O Вярно, че бебетата са 2, вярно, че преди 2 седмици бяха удвоили теглото си, ама бая се шокирах от темпа през последния месец. А не съм си променяла режима на хранене...

Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #83 -: Декември 14, 2010, 13:19:36 pm »
Здравей Галка и добре дошла в най-хубавата темичка. Лека и безпроблемна бременност.

Относно килограмите аз забременях на 58, сега (почти 32г.с.)съм 66 кг (значи +8кг), но се надявам да вляза във форма след срещата с бебка. Със сина ми преди 8 години качих 14кг и три месеца след раждането ги бях свалила и то без диети. Така че момичета не се притеснявайте, важно е бебоците ни и ние да сме живи и здрави. 
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #84 -: Декември 14, 2010, 13:30:48 pm »
Брей много сте бързи момичета :) Човек да не влезе да ражда.
Сега искам най-тържествено да Ви съобщя, че на 10.12.2010г. в 13.40 с планово секцио се роди нашата втора дъщеря и трети член на семейството Емилия!!!
Принцесата е с мерки 3600кг и 50см.
Благодарности на д-р Цанко Мичев и екипа от "Майчин дом"-Варна!
Благодаря Ви за грижите и вниманието с които ни обгърнахте!
Весели празници! Бъдете здрави майчета и успешен финал при всяка една от Вас!!!
*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #85 -: Декември 14, 2010, 14:02:42 pm »
Ейййй най-после новини от Хепито!Честито дъщеричка мила,да е здрава,весела и щастлива :flower:!
За жк-то,аз се записах в 9г.с и да Ви кажа въпрос на избор е,защо като плащам осигуровки да плащам и полагащите ми се изследвания? :D
За кг. да си призная тъй,като преди бях все на диети сега качих 20кг.,защото си хапвам и не се тъпча,но не се и лишавам от нищо :lol:
Абе Дидонче,сега не ги мисли кг.,важното е бебо да е добре :wink:

*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #86 -: Декември 14, 2010, 15:38:11 pm »
Ей, как се радвам happymery  :balk_7: честита ви принцеса! Да ви е жива и здрава и много да ви радва, бързо възстановяване на мама :bighug:

Галка добре дошла, леки и щастливи месеци до финала  :goodluck:

Роси, анестезиолога е много важен, така че по добре да се забавиш, но всичко да е на ред! :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Сега да ви споделя, че довечера ще бъде и моето секцио, надявам се всичко да мине нормално!

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #87 -: Декември 14, 2010, 15:53:36 pm »
Минавам на бързо да ви кажа, че все още сме 3в1. По-късно вечерта след ехографа ще се включа с подробности  :) Благодаря ви за стиснатите палчета - определено ми давате много кураж и сила!
Обичам ви!

Тук в болницата се видях и с Чери  :)

Хепимери честита принцеса! Нека расте здрава и щастлива!
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #88 -: Декември 14, 2010, 16:06:49 pm »
Честито на Хепито!!!! да ви е жива и здрава Емилия :D,много хубаво име сте избрали :D
Гери....една щаслива и ревлива ylinfant среща до вечора ти пожелавам :D
Криска...пиши после как сте, че сте особеннно ми интересни....нали и ни сме 3в1 :D
Галка добре дошла.....и ти си в началото, ама все ще стигнем до финалния списък :wink:,леко бременеене ти пожелавам :wink:

аз тъкмо се върнах от ЖК, теглиха и мериха ме, казаха че добре напредвам....особенно шкембенцето :D, иначе за месец съм качила 2кг...доволна съм :wink:,сега чакам понеделник да ма види и д-ра на видеозона....все пак цял месец не съм ги виждала бебките, кой знае колко са пораснали...... :D
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #89 -: Декември 14, 2010, 16:34:03 pm »
Гери мила всичко най най ти пожелавам.И дано по-скоро гушнеш слънцето си :)
happymery мила и тук да ти честитя бебка :) Да е здрава Емилия и много щастлива :)
kriska дано всичко мине както трябва :) Целувам те
И ние сме на доки във вторник-дано не се налага да излизаме по-раничко.. Малко ме е страх не знам защо.По принцип ми казаха че след 34 седмица няма много голяма опасност и все пак....  :?
*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #90 -: Декември 14, 2010, 16:48:10 pm »
Саричка,ми то няма опасност доколкото чета и аз ....незнам защо съм си внушила ,че беборан ще заизлиза още януари,хм дано не съм права :(може би това са нормални страхове вече за последните месеци,то все да има за нещо да се кахъриме :D
Гери,Криска :grouphug: :crossfingers:!
Галка, :welcome_1:и безпроблемни  :cloud9:!

Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #91 -: Декември 14, 2010, 16:51:26 pm »
Честита бебка Емилия на мама Хепимери!Да расте жива, здрава и много щастлива малката Еми!:balk_102:
Иначе аз в четвъртък съм на доктор и вероятно тогава ще се разбера с него на коя дата да постъпя за махане на серклажа.Честно казано не съм запозната с процедурата и как преминава, дали има упойка или не. Ако някой сподели мнение ще съм благодарна!
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #92 -: Декември 14, 2010, 17:16:49 pm »
мелани...моля сподели, за самата процедура серклаж как протича и много ли боли :?,дано да не ми се налага....ама знае ли човек :(
*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #93 -: Декември 14, 2010, 17:20:38 pm »
Момичета помагайте!Вечер като си легна ми се запушва носа и през цялата нощ спя с отворена уста,направо е ужасно :(.През деня го нямам този проблем :?.На вас случвало ли се е?
Честито на мама  Хепимери!Да ви е жива и здрава малката принцеса!
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #94 -: Декември 14, 2010, 17:29:22 pm »
Хепимери, честита дъщеричка, да расте здрава и усмихната!
Гери, криска, стискам палчета и за двете ви, нека всичко е наред при вас!
Галка, добре дошла мила и безоблачни  :cloud9:
За килограмите, срам ме е ама съм +17 отгоре, е вярно че съм 173 висока, ама 72 кг ми се виждат множко май... ама на пролет ще му мисля, сега трябва да пазя беба на топло... На 29.12 излизам последния болничен от 45 дни, дано всичко мине добре след това.

*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #95 -: Декември 14, 2010, 17:50:30 pm »
Ася,за запушения нос аз и преди бях писала,на мен ми помогна само мазилото Хималая Колд.Мажеш го външно и така отпушва ,допреди него слагах Олинт ,но като пропусна да сложа пак ми се запушваше ,а от маста нямам проблеми даже вече не ми се запушва.Пробвай!

Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #96 -: Декември 14, 2010, 17:59:08 pm »
Честита дъщеричка на Хепимери!  :bori_015: :balk_16:
А относно килограмите и аз съм +12,а и корема не ми е голям и всеки ми се чуди как съм в 9м. и къде го слагам това бебе,като се има напредвид,че вървим едрички! :ask: :lol:

*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #97 -: Декември 14, 2010, 18:01:26 pm »
Хепимери честита рожбичка!
Криска радвам се, че все още сте 3в1. Нека изчакат още малко малките бонбончета.
Колкото до килограмите аз си качих 14 до края. Като се прибрах от болницата първото нещо което направих е да се кача на кантара. Резултата -7  :D
Корема ми се прибира изключително бързо всеки ден е все по-добре. Предполагам че до месец ще съм 6+
*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #98 -: Декември 14, 2010, 19:46:45 pm »
здравейте,

докато прочета предишната тема, вие сте изписали новата. на мен миналата седмица ми беше ужасно натоварено и никаква възможност нямах да пиша или да ви чета.

на родилите скоро - много честито, да сте живи и здрави и много щастливи с бебетата си.
криска и гери, стискам ви много палци, както и останалите
на новодошлите - добре дошли и много да се радвате на бременността си, щото е едно приятно преживяване, ако му позволим и разбира се, да мине съвсем безоблачно и безпроблемно

по въпроса с килограмите аз съм дълбоко объркана - за много кратък период от време в четвъртия месец качих 3 кг, които си седят и не наддавам повече. определено по-често съм гладна - първите три месеца почти нямах апетит, но гледам да не ям глупости, макар, че например чипс много ми се хапва. и като огладнея трябва тутакси и веднага да ям. казват, че ако наддавате постепенно всичко е ок, аз явно ще го карам на подскоци.

засега сме добре, с изключение на проблемите с гърба ми, сядането ми е трудно защото ме боли опашката много, надявам се да може да се направи нещо. миналата седмица доста прекалих със седенето и работенето и летенето и мисля, че ми се отрази с известни болки и некомфортности.

а и най-важното вече почнах да го усещам бебето съвсем без да трябва да си слагам ръката на корема. основно сутрин и вечер. това е от мен, отивам да хапвам салата от леща.

успех на гери и криска още веднъж.
*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #99 -: Декември 14, 2010, 20:17:31 pm »
мелани...моля сподели, за самата процедура серклаж как протича и много ли боли :?,дано да не ми се налага....ама знае ли човек :(

Спокойно, ако ти се наложи изобщо - няма да боли, нито малко, нито много ;). Самата интервенция се извършва в болнични условия, под краткотрайна венозна упойка. За това е достатъчен еднодневен престой.

Мелани, не мисля че прмахването на серклаж изисква упойка, защото представлява прерязване и отстраняване на конеца. Преди 2-3 години една приятелка беше със серклаж и не е споменнавала поставяне на упойка за свалянето му, нито пък е казвала, че е болезнено. Общо взето логиката е същата, че както за да ни шият /все едно къде/ се поставя упойка, а за сваляне на конци - не.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!