0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #20 -: Декември 13, 2010, 11:17:42 am »
Хайде и аз да се впиша в новата снежна темичка! Добре дошли на новите попълнения  :D Специално за Криска много стиснати палци в оставащите дни до срещата с малките човечета  :bighug: Колкото можеш задръж бебенцата, че на тях им е хубаво при мама :D Маймунка хубави покупки си направила - така сравних купеното с моето - е повечето неща и аз вече съм се обзавела и давам зор на мъж ми до Коледа стаята за бебчо да е подредена - че искам да й се порадвам вече  :lol: Навън е прекрасна зима!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #21 -: Декември 13, 2010, 11:46:56 am »
Директно вклюване от Токуда  :)
Благодаря ви много за куража - страхотни сте!

Преди малко доктора беше при мен и каза че ако не се родят по-рано секциото ще бъде в 34 седмица или иначе казано 30 или 31 Декември, така че Роска смело ме слагай в горещия списък. Причината да не се опитаме да ги чакаме повече е застаряващата плацента и хидрамниона.
Ще ви пиша пак ако има нещо ново.

Прегръдки на всяка еднаот вас и стиснати палци за лекооо раждане!
*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #22 -: Декември 13, 2010, 11:52:14 am »
Момичета честита нова темичка дано да се напълни с много нови попълнения !
Специално влизам да подкрепя емоционално Криска дръж фронта мила с теб сме всички !
Всичко ще е на ред !
Поздрави на всички ви !
[/url]
*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #23 -: Декември 13, 2010, 12:04:03 pm »
До сега редовно ви "шпионирах" :wink:,момичета ,но и аз като Сперанца ,сега се изкуших да се включа в новата тема :).Нашето бебче си расте,не ми създава проблеми,освен едни контракции,но те се овладяват.Предстои ни преглед след 3 дни при док и тогава ще имам повече инфо.
 Пожелавам на Криска бебките да си стоят на топло при мама ,колкото може повече!А на всички останали,на които им предстои великият момент,леко раждане !

*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #24 -: Декември 13, 2010, 12:22:38 pm »
Привет в този пухкав сняг :D
Криска и аз да кажа - стискам палци малките бебки да си стоят в теб на топло още малко, да не бързат да излизат!
Добре дошли на новите попълнения  :lol: то при тоя списък на очакващите се мами тоя месец, ще се освободят доста места, така че се получава точно!!! :wink:
Ние сме добре, почиваме си, малчо рита и се намества, подозирам че вече му е доста тясно и неудобно, ноооо трябва да изчака още малко,  :lol: аз съм си го поръчала за Коледа  :D Кой питаше за чантата?! Аз моята също я стегнах, а даже имам да добавя някои неща - и ми се струва огромна.... дет се вика дано не ме върнат. :lol: Иначе днес последно изпирам няколко пижамки и това е, всичко съм купила, изпрала, изгладила и подредила, преди малко стерилизирах две шишета и бибата, хем исках да видя как работи стерилизатора и така :D горда и спокойна :lol: сега остава да чакам.
Да ви се похваля, моята дружка най-после роди вчера в 14ч!!! :lol: Казвам най-после щото го преноси младежа 9 дни, и всички си мислехме (включително и докторите) че ще е някое бебе гигант, бяха и казали около 3800, а то излезе една мръвка 2750гр 49 см. Бая се е помъчила милата и накрая са го извадили със секцио, но са добре и двамата :)
С риск да ми се смеете, ще ви попитам нещо.  :oops: Вчера си купих протектор за матрак непромукаем, ама не за бебето  :oops: - а за мен, не знам защо съм се притеснила че може да ми изтекат водите през нощта и да омажа спалнята, а ни е съвсем нова и матрака е на има няма 2-3 месеца... та реших, че по добре да инвестирам в протектор, вместо в нов матрак... И всичко това защото няколко познати споделиха за подобни ситуации през нощта и аз... Много ли съм откачила според вас?! :)
« Последна редакция: Декември 13, 2010, 12:31:40 pm от Vickson »
*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #25 -: Декември 13, 2010, 12:26:25 pm »
Много си предвидлива, а не откачила  :D Това за водите изобщо не ми беше хрумвало на мен...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #26 -: Декември 13, 2010, 12:30:33 pm »
Vickson :lol: изби рибата с този протектор :) Дори не ми е хрумвало, а и ние сме с нова спалня ( с теб мисля се засякохме на прегледа при Сигридов  в петък).
Криска, стискам палци всичко да се развие по план  osi_9 Пиши ако имаш възможност доволна ли си от отношението и лекарите  в Токуда.
Моето зайче е добре, вървим малко дребнички, но се надявам да наваксаме последния месец.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #27 -: Декември 13, 2010, 12:39:00 pm »
Честита Нова Темичка !Да се напълни с много нови попълнения  от бременеещи  и  новопоявили се малки сладури!На чакащите първа среща с малчовците -нека е много щастлива  и лека!На бременните  -леки и  спокойни месеци до финала!

Ами да взема да се  запиша  и аз тук официално !
Доскоро дори не си  позволявах да надзъртам тук , казвах си като му дойде времето.По въпросите за бременността се оказвам пълна невежа  и  ще има да питам ли питам :oops:


*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #28 -: Декември 13, 2010, 12:40:55 pm »
Вики , много хубаво си го измислила. Не ти е излишен протектора и за в бъдеще!

Радвам се , че има много "престрашили се" в новата тема! Крайно време беше да се появят нови попълнения!

Завиждам ви за снега....искааам и ааааз  :?

Някой някакви новини от Happymery ?

« Последна редакция: Декември 13, 2010, 12:44:38 pm от rossy * »
*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #29 -: Декември 13, 2010, 13:05:13 pm »
Ето малко снежец и за rossy * ... на бременна жена отказва ли се нещо  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=_fn9Jba6zyw
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #30 -: Декември 13, 2010, 13:15:51 pm »
Виксън, много добре правиш! Чувала съм, че матрак / диван оляни с околоплодна течност са направо за хвърляне. Една мацка в бг-мамата много я бъзикахме за новия им диван, щото й беше голямо притеснение - но си беше права жената. А водите наистина са води - не е като при мензис да усетиш и да имаш възможност да овладееш ситуацията. Моите, като знам как лиснаха...

Криска, стиснати палци и от нас!

Нимика, приятно участване тук! :)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #31 -: Декември 13, 2010, 13:22:14 pm »
Ето малко снежец и за rossy * ... на бременна жена отказва ли се нещо  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=_fn9Jba6zyw
:lol: Благодаря!  :bighug:
*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #32 -: Декември 13, 2010, 13:23:44 pm »
Здравейте мамчета,
Включвам се и аз в новата тема, дано ни е късметлийска и пълна с много хубави новини и нови попълнения  :D

Криска, с теб съм мила, както много пъти съм го казвала - Всичко ще бъде наред с вас тричките! Гушкам те  :bighug:

Аз също гледам да наблягам на повечко почивка, моите младежи доста нараснаха, след последния ми преглед док предположи, че може би ще раждам до края на Януари.
Сега преди Нова Година имам преглед да видим каква е ситуацията. Шубето ме гони вече яко  :lol:

Благодарности на Камбозолка и всички други мами, които споделят от опит и ни помагат с безценни съвети какво и по колко да купуваме, че лично аз се оплитам яко с тези покупки  :lol:

Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #33 -: Декември 13, 2010, 13:42:08 pm »
Здравейте на всички бъдещи и настоящи мами, и добре дошли на новите бременилки. Колко е хубаво, че има такава приемственост. Навън вали ситен снежец и на мен ми е толкова празнично, но за съжаление излизам по майчинство чак на 29.12. и ще трябва да карам кола всеки ден в снежна София, но да сме живи и здрави.
Относно пазаруването като чета вашите списъци с покупки се плаша, защото съм много назад. Купила съм само две-три гащеризончета и толкова бодита. Тепърва ще трябва да купувам легълце, количка, ваничка и всичко останало. Ох, само да е наред всичко с бебка. Все се надявам, че до термина (около 9.02) ще съм готова с всичко.
Пожелавам Би приятен ден и весело настроение.
*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #34 -: Декември 13, 2010, 13:46:47 pm »
Момичета, не купувайте повече от 4-5 бодита или предупредете приятелите ви да не купуват дрешки за новородено. После ще се чудите какво да ги правите. Моят син за 4 месеца смени 4 размера. По груби сметки всяка дрешка от малките размери е облечена не повече от 4 пъти.

Лека бременност и раждане!

Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #35 -: Декември 13, 2010, 13:52:49 pm »
Честита нова снежна тема!

Добре дошли на толкова много момичета! Чудесно е тази тема да се пълни!
На тези, на които раждането приближава- нека мине леко!

Криска, стиснати палци и от мен! Ще почакат мъниците, ще видиш!

При нас-нищо ново. С малкия украсихме къщата и чакаме тати най-накрая да си дойде. Щото дребчо не иска Дядо Коледа, иска си тати! :)

На мен ми престои контролна МБ, дано да е наред, пих Зинат, да видим какво ще е положението сега.

Пак заваля. След две зими, прекарани в  топла държава, студът и снегът навън ме радват безкрайно.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #36 -: Декември 13, 2010, 14:01:07 pm »
Здравейте милички :) Иска много неща си купила миличка.Браво на теб.Аз май нещо се ослушвам тогава  :oops: Дрехи не бързам не знам защо..Странна работа.сега нали съм си в къщи и все си казвам има време.. Май не остана много и да взема да се залавям за работа :)
Сега чакам леглото на бебо за да мога да купя матраче и чаршафчета също.
Искам да пожелая на всички мами леко раждане-а те не са малко според списъчето :) и на новите тумбачета леки месеци и много щастливи моменти :)
*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #37 -: Декември 13, 2010, 14:02:33 pm »
Привет и от нас!Браво на Мънки за темата и на Росси за списъка!Друго си е като има ред :D,че да не се изпревараме :lol: :lol: :lol:!
Криска,продължавам да  :crossfingers:!
Хепимери,трябва да е родила,но нямаме новини :?
 :welcome_1: на новите момичета с пожелание да стават все повече :D

*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #38 -: Декември 13, 2010, 14:31:57 pm »
момичета, споделете какви дрешки сте приготвили за "зимно" бебе! не искам да прекалявам, пък и честно казано, спомените ми са само за бодита с къс ръкав и леки чорапки (първото ми съкровище се роди през август).
*
Re: Тема на бременните № 70
« Отговор #39 -: Декември 13, 2010, 14:48:23 pm »
Вики идеята за протектора е чудесна, как не се бях сетила за това :( всяка нощ заспивайки си мисля какво ще правя, ако ми изтекат водите :?

Жбрул и аз се почерпих от твоя сняг, беше невероятен, Благодаря ти! :bighug:

Викето аз не съм критерий, но бодитата съм ги взела с дълъг ръкав, а чорапките има и от двата вида, по тънки и по дебели, взех и терлички, знам ли и аз :ask: Дрешките не са от най дебелите, но за всеки случай взех и две гащеризончета да са по плътни :D

Дано с Happymery всичко да е наред и вече да е щастливо сгушила своето съкровище :crossfingers: