0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #120 -: Юли 16, 2017, 10:07:17 am »
Отдавна не е писано тук. И въпреки това се надявам някой да види и да има отг. Знаете ли дали ЦАР финансира опити след доказан 3ти стадий ЕМ след лапаро ,но без хормонално лечение ? Благодаря !
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #121 -: Юли 16, 2017, 11:02:42 am »
Есениа, ЦАР финансира тези пациентки с индикация: Доказана тежка ендометриоза(III и IV клас по AFS), както и по-лека, но засягаща интегритета на маточните тръби;

Кандидатстването за финансиране от Центъра става като жената, която желае да се подложи на ин витро процедура, подава заявление по образец. Към него се прилагат:

1. Медицинска документация, удостоверяваща наличие на индикации по чл.26, както следва:
• За индикации по чл.26, ал.1, т.1 - документи от извършването на един или повече от следните методи: ХСГ и/или лапароскопия, и/или лапаротомия; ехографското изследване не е доказателствен метод; при жени с ендометриоза:
освен епикриза и копие от оперативния протокол, и резултат от хистологично изследване;

И, разбира се, трябва да се приложи етапна епикриза, в която задължително се отбелязва и липсата на контраиндикации съгласно Наредба № 28 от 2007 г. за дейности по асистирана репродукция;

Поздрави! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #122 -: Ноември 18, 2017, 23:48:28 pm »
Здравейте, и аз имам две-три свободни инжекции золадекс,който има нужда да пише
*
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #123 -: Ноември 09, 2018, 10:46:43 am »
Здравейте на всички. От 13 години страдам от ЕМ, имам две операции, лечение при Д-р Стаменов и последвало спонтанно забременяване с една тръба. Към днешна дата отново съм с кисти и на двата яйчника и отново се лекувам при д-р Стаменов.Изписа ми три месечно лечение с Аримидекс и Ясмин. Има ли и други провеждали такава терапия за свиване на кисти? Споделете мнения.
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #124 -: Април 02, 2021, 10:50:54 am »
Здравейте,
Имам въпрос как точно протича прегледа за ендометриоза?
Сега има кампания и съм със записан час.
Цял живот съм имала болезнена менструация и от 2 год. правим неуспешни опити за забременяване, на 35 год.съм.
Благодаря предварително!
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #125 -: Април 02, 2021, 11:44:17 am »
Нищо особено, обикновен профилактичен преглед с ехограф. Гледат евентуално за кисти. За съжаление, в най - добрият случай, може само да се заподозре ендометриоза чрез преглед. Но се доказва с лапароскопия. Ако има подозрения може да се пуснат и туморни маркери и евентуално ЯМР.
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #126 -: Април 05, 2021, 09:26:03 am »
Благодая Mihaela Viyacheva