0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

LORA доста си далеч.Трябва търпение. mc101

искам да попитам има ли проблем ако сам с прекаснати здравноосигурителни права!4акам одобрение от фонда!Има ли проблем?
*
Няма проблем.
сигурно ли е? много се притесниавам!
*
Да, дори вече е писано няколко пъти тук. Няма за какво да се притесняваш.
да наистина няма, а би трябвало да има, защото системата на здраве у нас е на принципа на солидарността, а парите за фонда идват от вноските на всички. Фонда е горе долу добре замислен, но не може в една система едни да плащат а други да ползват, за което след празниците смятам да информирам и изисквам отговор от МЗ и чрез медиите.
Успех.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
да наистина няма, а би трябвало да има, защото системата на здраве у нас е на принципа на солидарността, а парите за фонда идват от вноските на всички. Фонда е горе долу добре замислен, но не може в една система едни да плащат а други да ползват, за което след празниците смятам да информирам и изисквам отговор от МЗ и чрез медиите.
Успех.
:
Също съм за промяна за възползване от ФАР.
Луда  ли съм била 18г. да правя вси4ко възможно да си плащам данъци и осигоровки?
А и здравните не са стотици левове  :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Прави сте, но според мен има едно НО ........
Толкова момичета остават без работа заради репродуктивни проблеми, че понякога е проблем дори да си внесеш здравните осигуровки, особено когато това е съчетано с плащане на скъпи изследвания, които не се поемат от никъде.
По принцип за ползването на останалите медицински услуги съм съгласна, че всеки трябва да плаща здравните осигуровки.
Ако това не е голям проблем за вас - не повдигайте този въпрос. Наистина има хора в тежко положение - с кредити, без работа.... и борещи се с последни сили за дете!
И без това по здравна каса не можеш да се възползваш, ако не си осигурен. Това е сигурно!!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Прави сте, но според мен има едно НО ........
Толкова момичета остават без работа заради репродуктивни проблеми, че понякога е проблем дори да си внесеш здравните осигуровки, особено когато това е съчетано с плащане на скъпи изследвания, които не се поемат от никъде.
По принцип за ползването на останалите медицински услуги съм съгласна, че всеки трябва да плаща здравните осигуровки.
Ако това не е голям проблем за вас - не повдигайте този въпрос. Наистина има хора в тежко положение - с кредити, без работа.... и борещи се с последни сили за дете!
И без това по здравна каса не можеш да се възползваш, ако не си осигурен. Това е сигурно!!!
Всички сме били така и сега си изплащаме заемите, но сме си плащали здравните, а утре като отидеш на лекар или отведеш детето си и ти откажат заради липса на пари какво ще направиш, а си плащала и то с години. Смятам че всеки трябва да си понесе дела от системата за здраве, ако беше както в Америка колкото плащаш толкова получаваш тогава е друг въпрос.
*
Всички сме били така и сега си изплащаме заемите, но сме си плащали здравните, а утре като отидеш на лекар или отведеш детето си и ти откажат заради липса на пари какво ще направиш, а си плащала и то с години. Смятам че всеки трябва да си понесе дела от системата за здраве, ако беше както в Америка колкото плащаш толкова получаваш тогава е друг въпрос.

И в Америка не е така, както го описваш, и от сърце желая на врагове и приятели да не опират до американското здравно осигуряване (повтарям, осигуряване, не здравеопазване). В Америка и да плащаш, не винаги получаваш.

Лошо няма да се гледа на запад, но в рамките на Европа.
осигуровките са 16.80лв, плащах ги 2-3 месеца, тъй като нямаше кой да ме осигурява, ако си подал документи в бюрото по труда те ти поемат осигуровките. Отделно ако имаш прекъснати здравноосигурителни права има възмжност да си заплатиш стари задължения, ако се налага.
И аз не работя, заради ин витрото, което ми предстои. Това не ми харесва, защото съм на издръжката на мъжа ми,( който плаща близо 800лв годишно здравни осигуровки, а като му се наложи медицинска помощ плащахме на частно, което беше пародия.) И за изследванията докато стигнем до фаза "налага ви се ин витро" платихме към 700лв, защото ни казаха, че здравната ни каса не поемала изследванията и ходихме в частна клиника.
Радвам се, че го има фонда. Така държавата ни помага, чрез средствата, които години наред сме внасяли като осигуровки. Няма значение, че се чака много. Преди фонда го нямаше и вариантите се ограничава до 1 - самофинансиране.
благодаря на вси4ки за отговорите!Весели празници!!!
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
 *   *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *
   Честита Новата 2011 Година!Пожелавам на всички много здраве,късмет,сбъднати мечти и най-вече скорошни успешни процедури!
Честита 2011 година! Казват, че това е година на заека или на плодородието! Нека е такава за нас - плодородна и всяка сбъдне мечтата си да даде живот :)
Честита Нова Година! Нека наистина да е много плодородна, плодоносна и плодовита  за всички ни! Дано още тази седмица да има обаждания от фонда. Нямам търпение да започнат, защото редът ми трябва да дойде съвсем скоро. Дано вече няма забавяне и всичко да върви добре. Пожелавам на всички скорошно получаване на заповеди.
Д-р Николай Лалев: Работата на „Фонда за асистирана репродукция” ще бъде подобрена

Приоритетите на „Фонда за асистирана репродукция” за 2011 година са свързани с планирането и отпускането на заповедите за одобрение за семействата с репродуктивни проблеми в зависимост от възможностите на клиниките. Това обясни в интервю за Агенция „Фокус” д-р Николай Лалев - директор на „Фонд за асистирана репродукция”. „Ще има съвсем леки промени в самата организация на работата, ще бъде подобрена. След година и половина работа излизат някои от недостатъците в планирането на даването на заповедите и връчването им. До сега бързахме колкото се може повече жени да получат заповедите си, но се получи така, че самите клиники нямаха възможност да ги поемат”, обясни д-р Лалев.
Той посочи, че приоритетите ще бъдат в самото планиране и в леко оптимизиране в самата наредба, за да може отчитането да стане по-ясно. „Предвиждат се съвсем леки, козметични промени, които не се отразяват на отношението към жените и самата работа”, посочи д-р Лалев. Той обясни, че към момента се изгражда информационната система на фонда и затова все още не може да бъде реализирана идеята за он лайн проверка на статусите на кандидатстващите. По думите му в момента всеки месец в Министерство на здравеопазването даваме информация колко жени са кандидатствали, колко жени са одобрени и колко заповеди са раздадени.
„По закон ние не можем да оповестяваме имената на кандидатстващите, може само като бройки. Това е материя, в която не можем да оповестяваме кой е получил и кой не е получил средства, защото все пак е доста чувствителна и информацията представлява медицинска тайна. Евентуално след като се направи сайт. 11 000 досиета са доста голяма информация, която се въвежда в момента в информационната система. Предвиждаме, когато направим сайт, знаете че и за това се изискват и средства и време, тогава евентуално под номера, който е получила пациентката при кандидатстване, да има възможност за проверка на статуса и докъде е стигнал. Това мислим да го направим, но изисква време”, посочи д-р Лалев.
Той обясни, че при откриването на фонда в 2009 година изведнъж са кандидатствали 5 хиляди жени. „За тези пет хиляди досиета първо трябваше да се направи обществена поръчка, за да се избере фирма, която да направи програмата в информационната система. Докато това се получи вече станаха 8 хиляди досиета, а тези осем хиляди досиета при персонал от трима човека не можем едновременно и да приемаме и да въвеждаме данните. Затова и в момента се работи по този въпрос”, каза още д-р Лалев.

Фондът за асистирана репродукция ще разполага с 15 млн. лв. за 2011 година

Фондът за асистирана репродукция ще разполага с 15 млн. лв. за 2011 година. Това обясни в интервю за Агенция "Фокус" директорът на фонда д-р Николай Лалев. През 2010 година в бюджета са били заложени 10 млн. лв., но с решение на Министерски съвет са били отпуснати още 5 милиона допълнително, което общо прави 15 млн. лв. „За 2011 година са заложени 15 млн. лв. затова, че миналата година изразходвахме 15 и за тази година имаме 15 млн. лв. Евентуално може би ще се борим за повече средства, но това е една доста добра сума. Като философия мисля, че отговаря на възможностите на клиниките и на нашата работа и мисля, че парите ще бъдат достатъчни”, заяви д-р Лалев .
Във връзка с обвиненията за злоупотреби във фонда, д-р Лалев заяви: „Ние с реални пари не работим. Ние работим само с документи. Жените идват и получават заповеди, след което отиват в избраната от нея клиника, провежда се процедурата. Жената дописва, че това, което е на документите и на фактурата е извършено и тя е получила като услуга. След това се фактурира към фонда, ние правим проверка на документите и на материалите, дали отговаря на това, което е записано в закона. След което тези документи отиват в Министерство на здравеопазването, където се прави още една проверка и след това се отпускат парите от БНБ. Те постъпват директно към клиниката, която е извършила дейността. Пари във фонда не минават”, категоричен бе той.
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Честита Нова 2011 г на всички  :bighug:
Нека Тя да бъде нашата щастлива година.Силно се надявам  :goodluck: :goodluck:
*
да наистина няма, а би трябвало да има, защото системата на здраве у нас е на принципа на солидарността, а парите за фонда идват от вноските на всички. Фонда е горе долу добре замислен, но не може в една система едни да плащат а други да ползват, за което след празниците смятам да информирам и изисквам отговор от МЗ и чрез медиите.
Успех.
:
Също съм за промяна за възползване от ФАР.
Луда  ли съм била 18г. да правя вси4ко възможно да си плащам данъци и осигоровки?
А и здравните не са стотици левове  :wink:
:good_post:
*
Момичета, както и д-р лалев е казал в интервюто си в момента се подготвя промяна на правилника, като се обмисля и това, да се включат като условия здравните осигуровки.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Това означава ли, че след промените в правилника ще започнат да се обаждат на хората, вече мина една седмица от новата година, а никой не се е обадил, че е одоборен!!!!Явно все още не са почнали да звънят!