0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #300 -: Ноември 02, 2010, 09:56:08 am »
На кой телефон си записвате час за лекарство?
За промивки ли ? Аз звъня на този 9655744 секретарките отговарят на него относно промивки след биопсия.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #301 -: Ноември 02, 2010, 09:58:17 am »
Момичета, може ли да споделите какво се случва в клиниката с финансирането от фонда.
Доколкото знам, започват се стимулации само на момичета с изтичащи и удължени заповеди, това така ли е?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #302 -: Ноември 02, 2010, 10:15:55 am »
На кой телефон си записвате час за лекарство?
За промивки ли ? Аз звъня на този 9655744 секретарките отговарят на него относно промивки след биопсия.
Този телефон е на секретарките, които съхраняват файловете. Те не записват часове. По-скоро при тях можете да проверите дали ви е готова биопсията и др. Като врезете в чакалнята се намират в лявата част.

Часове се записват в дясната стайчка на другите телефони.

Момичета, може ли да споделите какво се случва в клиниката с финансирането от фонда.
Доколкото знам, започват се стимулации само на момичета с изтичащи и удължени заповеди, това така ли е?
Предвид многото изтичащи заповеди и ограниченото време до празниците май наистина има нещо такова. Все пак всеки е различен случай. Маже пък и и други да са стартирали.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #303 -: Ноември 02, 2010, 10:22:29 am »
Момичета, може ли да споделите какво се случва в клиниката с финансирането от фонда.
Доколкото знам, започват се стимулации само на момичета с изтичащи и удължени заповеди, това така ли е?
Същото ми каза вчера д-р Персенска. Поради многото изтичащи заповеди и предстоящите празници ще стартираме най-рано януари. Много мина, малко остана  :wink:

*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #304 -: Ноември 02, 2010, 11:28:15 am »
Момичета направо ще лудна вече  :balk_161:, не мога и не мога да си уредя час за хистероскопия. Този месец пък ми казаха ,че отменят часове за хистроскопии, даже не разбрах точно защо.Така се надявах ,че поне до края на годината ще направим ЗЕТ, но вече загубих надежда. Края на март месец ми беше ИКСИ-то,а още не мога да си прибера ЗЕ,от ден на ден нещата в тази клиника стават все по-зле и аз се замислям дали ще направя втори опит там.
И аз съм на същото дередже на мен ми казаха, че за декември не записват, защото не знаели кога ще работят. Аз искам да запиша за началото на месеца, но уви не става.Днес ходих лично след неуспешни опити по телефона, но резултат няма.Казаха след 15-ти, но на 15-ти сигурно ще кажат прословутата фаза "на изчакване", която ме влудява.По-добре да кажат не става или да записват за януари....и аз откачаммммм...много съм разстроена.!!!!!!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #305 -: Ноември 02, 2010, 11:52:34 am »
И аз така съм се вбесила вече от цялата организация  :x .

От няколко месеца все не можем да почнем, четири биопсии направих, имунологичния пакет, мъжа ми от четири месеца пие фертилайд и витамини, и точно сега, когато сме готови да почнем, не можело, по фонда правели само стимулации на изтичащи заповеди  8O .
Ама не може така, вложили сме доста средства, време, нерви, за да стигнем до "започването" , и накрая не може сега!!!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #306 -: Ноември 02, 2010, 15:53:09 pm »
Тъййй... да си кажа и аз мъката....Вярвайте вчера ревешката съм се прибрала от София до Търново и продължавам да плача ...вече съм в нервен срив тотално.

Споделих ви, че д-р Персенска назначи втора хистероскопия , заради втората миома, която ми откриха и не успяха да обработят първия път.

Хистероскопията е повече от задължително за стане този месец, защото следващия е празници, а в януари вече е късно....
Удължението на заповедта,за което вчера оставих молба във фонда и реално не ми е дадено) изтича на 7.03.2011г
Между хистерото и транфера на ембриона трябвало да има 2месеца, за това през януари ми е късно за хистеро- цикъла ми е винаги в средата на месеца.

Вчера многоуважаемата секретарка, която винаги ме кара да се чувствам като идиот и на която все още не знам името - ме отряза тотално с думите "Ми  не става госпожа, виждате всичко е пълно и като не става - няма да стане....какво толкова"

Момичета аз ли вече съвсем не съм у ред, че не мога да открия човещината в т.нар. наша клиника или .....

Излиза ,че на никой не му пука, че съм на 41г., че заповедта и удължението ще заминат, хилядите левове, които вложихме и шанса ми за поне 1 платен опит....няма доктор, няма спасение...толкоз.

 Не съм ли спешен случай, нищо ли не съм??!!!!

Персенска ми каза - иди, виж, дано те включат....

Ми...не ме включиха!

Сигурно има поне едно от тези 12-тина момичета, записани за хистеро на 22,23,24 или 25-ти.11. което има възможност да пропусне и да изчака за януари...ама аз ли да им прозвъня?!? Аз ли да се моля?!? То ако ги знам коиса ще ида и на всяка на колене ще падна....

Вярвайте ми , че ако чуете на 25-ти за една слижила си край на живота ...аз ще съм...не издържам вече...това е такава подигравка , че няма накъде...аз няма какво да губя...освен скапания си живот...всеки ме минава като малка гара...

Днес учениците ми за първи път ме видяха да плача...и някои душички плакаха от солидарност и те...ама не мога да спра...разстроих и децата...
« Последна редакция: Ноември 02, 2010, 15:57:42 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #307 -: Ноември 02, 2010, 15:57:41 pm »
Опитай да се свържеш лично с Д-р Персенска. Обясни и ситуацията, звъни всеки ден и на секретарките и се запиши дори и резерва. Не се отказвай, настоявай всеки ден сутрин и следобед.
Кураж!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #308 -: Ноември 02, 2010, 16:06:50 pm »
Напълно те разбирам и ми се иска да те успокоя, но не намирам с какво, а и на теб това не ти трябва. Трябва ти хистеро. Разбирам и че клиниката е претрупана с работа, но това не трябва да е наша грижа. От поне година трябваше да спрат да приемат чужди пациенти със заповеди и да не записват нови пациенти. Неприемливо е случващото се. Но каквото станало, станало, не може да върнем времето назад.

Затова ти предлагам друго решение. Обади се в Тутракан на брата Бойчеви. Обясни ситуацията, ако искаш преди това говори с Персенска и ако трябва тя да говори с тях. Не ти е много далече от Търново, а явно в 2-те клиники си имат доверие, нали работят заедно. Ако там ти направят хистерото навреме ще си спестиш много нерви.

Не се отчайвай! Ще се намери решение на проблема! Пропъди черните мисли и напред с нахалсто щом трябва!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #309 -: Ноември 02, 2010, 16:09:44 pm »
Опитай да се свържеш лично с Д-р Персенска. Обясни и ситуацията, звъни всеки ден и на секретарките и се запиши дори и резерва. Не се отказвай, настоявай всеки ден сутрин и следобед.
Кураж!
Направи го, Вили!
Кураж и от мен!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #310 -: Ноември 02, 2010, 16:27:08 pm »
New Love...аз също съм в нервна криза, но не мога да си представя на теб какво ти е! И да ти кажем успокой се...знам че няма да стане! Но моляяя те прогони си черните мисли от главата, мисли за хубавите неща от живота...като се замислиш те са много, но не ги оценяваме! И мисли какво да направиш! Според мен това, което предагат момичетата не е лоша идея...говори с Персенска...да направиш хистерото на друго място....уффф знам ли.....Успехххх...дано се наредят нещата!!!Стискам палци!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #311 -: Ноември 02, 2010, 16:31:20 pm »
Записах се резерва...емнайста, дет се казва...то да не съм само аз...
Вчера пак имаше сумати народ...колко влязоха по спешност преди мен без час, че и по 2 пъти. Ами пред Силвия съм чакала 2ч. - митинг!
Персенска ясно ми намекна да ида и да се оправям сама при секретарките. Аз не съм минавала на първичен преглед при нея, тя не ме и познава...как да и се моля...по телефона ли...то на място не стана ,че по телефона, ами...

На Тутракан не отивам, категорична съм, айде стига са ме подхвърляли ПЛевен-София , че сега и Тутракан...колко лекари ще ме бърникат вече...това е абсурд....пълен абсурд...
Мисля си като наближи 17-18-ти да си пусна болничен и да отивам. Кой доктор мине по коридора - рев...докато не ме вкл. със сигурност за хистеро няма да мърдам от там, ако ще и от работа да ме изхвърлят...Готова съм на всичко, ако трябва ще направя гладна стачка седяща във фоайето...с плакат, че да е ясно за какво иде реч!
До къде стигнахме...да не съм спокойна нито миг, да си ходим по главите и да се цакаме пациентките коя е зле, по-зле, най-зле....
« Последна редакция: Ноември 02, 2010, 16:33:20 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #312 -: Ноември 02, 2010, 16:31:52 pm »
Мисля да послушаш Мира и да звъннеш на д-р Бойчев, за кого знам единствено само от форумите. Освен това като не става със секретарката прескочи я като инстанция, звънни на някой от докторите и не се отказвай. Интересно тази жена секретарката винаги е доста дръпната, но аз ребром й поставям изискването и не се е дърпала до сега. Правила съм хистеро беше преди година и нещо и виж ти как за толкова кратко време стана проблем с тези операции трябва наистина да помислят нещо по въпроса.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #313 -: Ноември 02, 2010, 16:45:23 pm »
......
На Тутракан не отивам, категорична съм, айде стига са ме подхвърляли ПЛевен-София , че сега и Тутракан...колко лекари ще ме бърникат вече...това е абсурд....пълен абсурд...
Мира ти е предложила едно реално и много добро решение.
Още повече, че двете клиники работят заедно и могат да си препратят документацията.
А съм убедена, че в Тутракан ще си свършат отлично работата.
Изкоментирай с Персенска такъв вариант.
В крайна сметка ще го направиш за себе си, за ВАС.
Стискам палци за успех!

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #314 -: Ноември 02, 2010, 16:49:38 pm »
Не, не може такова нещо! Възмутена съм просто.

Звънни в Тутракан и бъди много настоятелна. Те се знаят едни други, ако не друго могат от там да се обадят на Персенска да те вземе. Тука импровизирам, но може и да стане някак.

В края на краищата да не е Надежда единственото място, където се правят хистероскопии. И в Шейново правят. И в Търново сигурно, айде де.


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #315 -: Ноември 02, 2010, 18:52:21 pm »
New Love,  аз също съм пациент на Тутракан. Двама доктори са-братя. Само хубави неща мога да кажа. Аз правих хистеро на 15.10. Ако си толкова на заор, запиши си час и върви. При големия брат няма да можеш да се вредиш вероятно, защото мисля, че няма часове до края на годината. Може да успееш при малкия. Обясни спокойно какво е положението. Аз съм при малкия и съм много доволна. Ако те интересува нещо повече, пиши ми на лични. Ще ти дам информация. Те работят съвместно с Надежда. Прочети и във форумите за тях. Има в зачатие тема"Пациентките на д-р Бойчев" За мен поне по-малкия брат, при който съм е човекът, който страшно много ми е помогнал. Започвали сме там стимулациите, правят лапаро, хистеро и т.н. Ще започват и ин витро скоро.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #316 -: Ноември 02, 2010, 20:01:08 pm »
Благодаря ви момичета!
Доказвате, че когато човек е добронамерен и иска да помогне на някого ще му подаде и на глед невъзможни решения. Благодаря ви!!!
Дали  приемам, дали ми харесва, дали ще преглътна си е друг въпрос....но изникват решения....
Ако идваха от лекарите ни, щеше обаче да е най-добре.
Боли ме и страдам защото се чувствам САМА в неравна битка и това е нечовешко и безумно!!!!
Аз виждам нещата така- някъде списък трябва да бъде нарушен, някъде някой трябва да си прозвъне пациентите и да убеди най-малко пострадавшия да отстъпи...е защо това да е в Тутракан?!? Защо да не  е в клиниката ни?!? Не приемам, че като ги стяга чипика и хоп-прехвърляме на здравата глава! Дори и така да е , защо аз като пациент трябва да подавам решенията...ами да взема и сама да се хистероскопирам за най-удобно?!?

Поспах малко, виждам света един тон по-цветен...има време, още пия дуфастона....ще търся Персенска или Стаменов, няма да се оставя...Умиране има - отказване няма! Половината ми македоска кръв кипи....аз магарето си така няма да оставя, лошото е , че претоварването с пациенти не влияе само на мен, та да речеш - майната му....

Мислех си за едно решение- колко по-лесно щеше да бъде в тази ситуация д-р Персенска отчитайки всички фактори да ми беше дала едно червено талонче(както дават за спешните кръвни изследвания) и с него да бях отишла при секретарките. Като го нося да им е ясно, че има извънредно положение и да се хващат в телефоните...Сигурна съм, че такива като мен я има в 2-3 в месеца, я не....Толкова ли е трудно , да му се невиди да измислят решение....Барем една книга за предложения и оплаквания да имаше...че като си го напиша и ми олеква ...
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #317 -: Ноември 02, 2010, 20:10:22 pm »
Благодаря ви момичета!
Доказвате, че когато човек е добронамерен и иска да помогне на някого ще му подаде и на глед невъзможни решения. Благодаря ви!!!
Дали  приемам, дали ми харесва, дали ще преглътна си е друг въпрос....но изникват решения....
Ако идваха от лекарите ни, щеше обаче да е най-добре.
Боли ме и страдам защото се чувствам САМА в неравна битка и това е нечовешко и безумно!!!!
Аз виждам нещата така- някъде списък трябва да бъде нарушен, някъде някой трябва да си прозвъне пациентите и да убеди най-малко пострадавшия да отстъпи...е защо това да е в Тутракан?!? Защо да не  е в клиниката ни?!? Не приемам, че като ги стяга чипика и хоп-прехвърляме на здравата глава! Дори и така да е , защо аз като пациент трябва да подавам решенията...ами да взема и сама да се хистероскопирам за най-удобно?!?

Поспах малко, виждам света един тон по-цветен...има време, още пия дуфастона....ще търся Персенска или Стаменов, няма да се оставя...Умиране има - отказване няма! Половината ми македоска кръв кипи....аз магарето си така няма да оставя, лошото е , че претоварването с пациенти не влияе само на мен, та да речеш - майната му....

Мислех си за едно решение- колко по-лесно щеше да бъде в тази ситуация д-р Персенска отчитайки всички фактори да ми беше дала едно червено талонче(както дават за спешните кръвни изследвания) и с него да бях отишла при секретарките. Като го нося да им е ясно, че има извънредно положение и да се хващат в телефоните...Сигурна съм, че такива като мен я има в 2-3 в месеца, я не....Толкова ли е трудно , да му се невиди да измислят решение....Барем една книга за предложения и оплаквания да имаше...че като си го напиша и ми олеква ...

:bighug: Друго не мога да ти кажа, освен че разбирам болката ти!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #318 -: Ноември 02, 2010, 20:29:45 pm »
Стига, моля ви! Айде да не си ги мерим кой е по-зле и най-зле. Извинете за израза, но ми омръзна и не само на мен да чета каква лудница е, как няма дати и часове. Така е съгласна съм, но това си е нашия избор. Убедена съм, че за всяко нещо има решение само спокойно огледай казуса. успех на всички.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #319 -: Ноември 02, 2010, 21:29:03 pm »
Стига, моля ви! Айде да не си ги мерим кой е по-зле и най-зле. Извинете за израза, но ми омръзна и не само на мен да чета каква лудница е, как няма дати и часове. Така е съгласна съм, но това си е нашия избор.
Тук не мога да се съглася с теб изобщо !!!Извинявай много , но когато лекарите са запознати с обстановката в клиниката и претовареността , трябваше да се измисли вариант , с който да се справят със ситуацията , а не да се приемат все повече и повече пациенти !Още повече , че когато има обстоятелства като случая на Вили , мисля че е редно да се измисли нещо , а не да те пращат в трета глуха !Редно ли е постоянно да звъним и да се молим като просяци за повечето манипулации ???И да , права си за едно - това наистина е наш избор и искаме щом сме го направили да получаваме необходимото своевременно ,както ни се полага ,след като сме засвидетелствали доверие на именно този екип и тази клиника ...!!!
« Последна редакция: Ноември 02, 2010, 21:30:43 pm от evita1717 »