0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #220 -: Октомври 24, 2010, 21:30:59 pm »
Тези миоми са просто отвратителни. А когато са вътре в матката - е почти на 100% сигурно, че пречат.
И между другото като са вътре - не винаги се виждат. Или поне не всеки лекар може да ги види, особено когато са малки.
Аз имам миома от външната страна на матката - 2 см, за която ми казват, че на този етап не пречи на ин-витрото. Операрина съм преди 3 години и половина от миоми (3 броя от външната страна) и сега пак чисто нова имам. Външните по се виждат на ехограф.
Просто няма застраховка, че като ги махнат, пак няма да станат, което е много много жалко.
New Love - много съжалявам, че ти се случва това. Пипкава е тази работа с отстраняване на миомите. Образно казано ги изчегъртат от стената на матката и въобще не се знае колко са враснали и до кой слой са стигнали.
Например една от моите гадини от външната страна е била стигнала до най-вътрешния слой на матката и заради нея щях да си загубя матката - и става въпрос за 4 часова коремна операция с интубация и сериозна кръвозагуба.
Та май наистина не става толкова много работа да се отхвърли от раз за кратко време и с краткотрайни упойки (поне аз така си го обяснявам). И плюс това матката е много кръвоснабден орган. А пък на мен ми се струва, че когато се работи вътре в матката е още по-трудно.
Оххххххх. New Love - знам, че е много гадно и втори път да се подлагаш на това. Но може би този вариант е далеч по-сигурен, по-щадящ определено и свързан с по-малко кръвозагуба.
И това ще мине! 2011 ще е твоята година - началото още ще е щастливо!!! :wink:
След толкова стоически понесени изпитания си искаме и наградите от съдбата, я!!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #221 -: Октомври 24, 2010, 21:45:51 pm »
Момичета, не съм казала, че връщат хора по фонда. Някой беше писал, че са го отложили чак за януари и че сега май работят предимно с тези с изтичащи заповеди. Освен това в други форуми и теми пишат, че май не са преведени всичките обещани пари и отново връщат хора от някои клиники. Мисля, че ставаше дума за клиниката в Плевен и за Щерев. Затова се чудя дали и при нас няма някакво отлагане на хора за другата година. Пишеше такива неща май по-напред. Интересува ме, защото трябва да си направя имунологични изследвания. Доколкото зная те трябва да са направени около 2 месеца преди опита, за да са валидни. Иска ми се да зная дали има някакво забавяне със стартирането и да не бързам още с тях. Аз явно ще остана за следващата година, но не искам сега да правя имунологичните и после да се окаже, че трябва да се повтарят.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #222 -: Октомври 24, 2010, 22:11:39 pm »
Момичета, не съм казала, че връщат хора по фонда. Някой беше писал, че са го отложили чак за януари и че сега май работят предимно с тези с изтичащи заповеди. Освен това в други форуми и теми пишат, че май не са преведени всичките обещани пари и отново връщат хора от някои клиники. Мисля, че ставаше дума за клиниката в Плевен и за Щерев. Затова се чудя дали и при нас няма някакво отлагане на хора за другата година. Пишеше такива неща май по-напред. Интересува ме, защото трябва да си направя имунологични изследвания. Доколкото зная те трябва да са направени около 2 месеца преди опита, за да са валидни. Иска ми се да зная дали има някакво забавяне със стартирането и да не бързам още с тях. Аз явно ще остана за следващата година, но не искам сега да правя имунологичните и после да се окаже, че трябва да се повтарят.

Това за имунологията го чувам за първи път!!
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #223 -: Октомври 24, 2010, 22:15:11 pm »
Момичета, не съм казала, че връщат хора по фонда. Някой беше писал, че са го отложили чак за януари и че сега май работят предимно с тези с изтичащи заповеди. Освен това в други форуми и теми пишат, че май не са преведени всичките обещани пари и отново връщат хора от някои клиники. Мисля, че ставаше дума за клиниката в Плевен и за Щерев. Затова се чудя дали и при нас няма някакво отлагане на хора за другата година. Пишеше такива неща май по-напред. Интересува ме, защото трябва да си направя имунологични изследвания. Доколкото зная те трябва да са направени около 2 месеца преди опита, за да са валидни. Иска ми се да зная дали има някакво забавяне със стартирането и да не бързам още с тях. Аз явно ще остана за следващата година, но не искам сега да правя имунологичните и после да се окаже, че трябва да се повтарят.

Аз бях писала, че ме отлагат за януари 2011 г., защото д-р Персенска така ми каза : няма да започнем сега, защото ще чистим тези с изтичащи заповеди.Иначе , нямаше някаква причина да не мога да започна и сега, но какво да се прави не зависи от мен.
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #224 -: Октомври 24, 2010, 23:10:08 pm »
КЪДИ, преди време бях питала във форума и так ами отговориха. Говорила съм и с моят лекар затова и той каза същото. Други момичета ми писаха, че тези стойности от имунологията варират и затова е добре да се направи скоро преди опита, а не 6 месеца по-рано например. Но допълнително ще проучвам този въпрос.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #225 -: Октомври 25, 2010, 08:23:43 am »
Добро утро!Имунологичните ги направих юни месец,а трансфера ми беше октомври.Добре,че ми ги направиха така,зашото три месеца се наложи да пия имунобор форте и агапурин и така преди стимулацията всичко беше ок.Така беше при мен.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #226 -: Октомври 25, 2010, 10:29:21 am »
За миомите - и за има от външната страна на матката. Беше 2 см през 2008 г. Преди сегашния ми 3-ти опит вече беше 4.6 см. По време на стимулацията не знам колко стана, но д-р Стаменов записа "огромна миома" и каза, че е трябвало да се махне. Само забравих да го питам с лапаро ли трябва или може и с хистеро.
 
За имунологичните изследвания - Хубаво е да се правят предварително, за да се назначи лечение, но при установен проблем преди опита задължително се прави контрола. При мен има завишени НК-клетки. Направих контрола през юли-13%. Започнах да пия агапурин. През септември не пуснах контролни изследвания, но и по-добре стана, защото ме отложиха, заради финансирането от фонда. Когато стартирахме стимулацията през октомври, отидох при имуноложката, за да попитам кога да спра агапурина. Накараха ме да пусна контрола-15% и се наложи да ми правят вливания.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #227 -: Октомври 25, 2010, 12:08:30 pm »
Може ли да ми кажете дали имунолозите работят в събота ? Искам да си пусна и аз такава контрола след тримесечно пиене на агапурин и оксибир форте.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #228 -: Октомври 25, 2010, 12:50:39 pm »
Може ли да ми кажете дали имунолозите работят в събота ? Искам да си пусна и аз такава контрола след тримесечно пиене на агапурин и оксибир форте.
Работят в събота.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #229 -: Октомври 25, 2010, 19:59:09 pm »
Момичета, доколкото разбирам имунологичните изследвания е добре да не са много преди самия опит, но от друга страна е добре да има и достатъчно време за реакция ако не са наред нещата. Така ли е? Още лятото бях питала и някои от вас така ми отговориха, че техните стойности са променливи и е добре да не е минала половин година например. Ясно ми е, че ако има проблем, трябва да се приемат медикаменти и затова е нужно време. Ако си направя имунологични в края на ноември, а опитът ми е януари или февруари, мисля че е добре. Ще говоря и с док.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #230 -: Октомври 26, 2010, 00:14:31 am »
имунологичните са валидни за 6 месеца и е добре да се направят 2месеца преди опита,аз лично сега не правих защото тези от май месец ми бяха добри и още са валидни но вече ми омрьзна да се самонавивам и да тьрся под вола теле.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #231 -: Октомври 26, 2010, 08:58:26 am »
По Нова излъчват - за възрастовото ограничение при инвитро оплождане .
Интервюто е с д-р Сигридов.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #232 -: Октомври 26, 2010, 16:32:34 pm »
Аз, съм оперирана също от 5 броя миомни възли при проф. Горчев в Плевен и горещо препоръчвам него при необходимост от такава интервенция. Има невероятна апаратура, став адума за частната му клиника, струваше ми 1 400 лв. операция и още около 100 лв. за престои в клиниката му.
Това са средства които ги платих с удоволствие, предвид вниманието което ми бе дадено.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #233 -: Октомври 26, 2010, 17:51:15 pm »
Titi-71 - ще допълня мнението ти, т.к. и аз бях пациентка на д-р Горчев и доц. Томов, но поради високата цена в клиника "Св. Марина" ме оперираха в онкогинеколокията. Там се работи на робот "Да Винчи", който е още по -хубава техника от тази в частната, лекарското внимание също. Куцаше само обстановката в банята и прехода м/у операционния блок и онкогинекологията, но ...това е бял кахър.
Ще напарвя скоба ,обаче, те не са репродуктивни гинеколози. Има тънкост и лично се убедих в това, че силата им е в онко-то, не в бебеправенето. Нищо не посмяха да ме посъветват нито за лекарства за възбуждане на цикъла след лапарото, нито първата ми миома видяха. Напарво си ме препратиха при репродуктивния гинеколог. Друга е апаратурата на д-р Стаменов и под друг ъгъл гледат в к-ка "Надежда" на нещата.

Иначе за всичко си права. Майка ми се оперира преди 7г в "Св.Марина" при професора такова безпроблемно възстановяване имаше...направо не сме вярвали. Господ здраве да има дава, златни ръце и сърца имат тези мъже!
« Последна редакция: Октомври 26, 2010, 17:54:25 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #234 -: Октомври 26, 2010, 20:15:29 pm »
Имам молба към момичета правили наскоро цетна снимка в клиниката,каква е цената?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #235 -: Октомври 26, 2010, 20:22:34 pm »
Не съм правила скоро, но е 120 лв. без упойка.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #236 -: Октомври 26, 2010, 21:04:49 pm »
Момичета имам нужда от помощ.Док ми предписа NAC аминокиселини но не мога да ги открия никъде в Стара Загора.Утре ще идвам в София и бих била благодарна ако ми дадете координати на някакви спотрни магазини от където мога да си ги закупя.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #237 -: Октомври 26, 2010, 21:31:09 pm »
И при мен така беше, след първия неуспешен опит ми назначиха-цветна снимка, имунологични, и биопсия (направихме 3).Та сега съм в очакване на резултата от втория ми опит, за което се моля да е имало ефект от всички тези промивки и лекарства.
Успех момичета.
Здравей,а как се правят тези промивки ,4е на мен ми назна4иха 2или 3.Казаха ми да си пиша 4ас за 7-8 ден от цикала това ми е ясно ,но промивките как стават по една на ден ли са? Много ми е важно да знам реда по който се прави защото не разполагам много със свободно време и съм и от дале4е.Благодаря ти и ще ти стискам  :crossfingers: :crossfingers:за  :bfp: :bighug:
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #238 -: Октомври 26, 2010, 21:57:41 pm »
Имам молба към момичета правили наскоро цетна снимка в клиниката,каква е цената?
Аз правих на 06.10.2010 г. и цената е 120 лв. без упойка.С упойка е 220 лв., но моето мнение е, че не е необходима упойка.
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #239 -: Октомври 27, 2010, 08:37:34 am »
здравейте момичета, на мен ми направиха хистероскопия юни месец, след това две промивки и Септември последва опита, неуспешен, за съжаление  :(

Стаменов се чудеше дали и юли да не започнем, но понеже бяха в отпуск август, мисля, че това наклони везната към септември. След хисроскопията съм с диагноза аденомиоза, и аз имам два миомни възела, които казва доктора, не пречат, но незнам вече. Промивките ми ги прави Шефкетова, нищо не усещащ, бяха по 20 лв. на промивка.