0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #20 -: Февруари 06, 2011, 22:46:42 pm »
Ще помисля как да оформя един видео материал, за да илюстрирам по-добре какво точно имам предвид.

Здравейте отново! :)
Месеци наред правя упражнения за корем (предимно коремни преси), но няма ефект. :( ...Затова бих искала да попитам специалистите, какви упражнения биха били подходящи за топене на "коремна тапицерийка" и съответно за стягане?...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #21 -: Февруари 07, 2011, 14:38:58 pm »
Ох и мене вече ме интересува тази тема,след секциото корема не ми се прибра целия и е ужасно гадно,искам да го прибера и стегна съответно.На те бо ще се запиша след около месец 100 процента,но до тогава нещичко да помогне ?...
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #22 -: Февруари 07, 2011, 14:55:49 pm »
Рецептата за корем е само една, глад  :D.....твърде сложна за прилагане, обаче.
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #23 -: Февруари 07, 2011, 15:28:50 pm »
хиххихиихи Къдии ми нестава,то аз от нащо дзверче нямам време да ям та се съм си гладна ,ама файда никаква .......... :x :x :x
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #24 -: Февруари 08, 2011, 21:06:29 pm »
Мънки, не бързай, при теб проблема е друг, скоро ще се прибере корема.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #25 -: Февруари 08, 2011, 21:33:47 pm »
Мънки моя се прибра 1 месец след секциото. Споко  :D
После остава стягането което според мен е вече лесно постижимо, особено ако си суетна колкото мен  :lol:
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #26 -: Февруари 08, 2011, 22:57:13 pm »
Chandra,за съжаление само с коремни преси няма да стане - те са по-скоро за изграждане на мускулите под тлъстинките, за стягане на корема. Заякването на мускулите в определена област не означава, че топиш мазнини в същата област. Най-вероятно имаш вече добре стегнато коремче, но то не може да се "види" от "пояса" мазнини, който го покрива.
За стопяване именно на този омразен на всички нас пояс, от личен опит мога да споделя, че много добра работа върши следното съчетание:
отрицателен калориен баланс + кардио тренировки + упражнения за корем

При мен кардио тренировката е почти винаги тичане - навън през топлия сезон и на бягаща пътека във фитнеса през зимата; понякога танци вкъщи, скачане на въже. Но има и други варианти на кардио, разбира се - на кой каквото му харесва, защото в крайна сметка важното е да ти е приятно, а не да се насилваш :wink:

Предполагам, че скоро ще се включат и професионалистите от Live to Lift, междувременно аз само споделям личен опит и знания като аматьор  8)
« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 23:08:46 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #27 -: Февруари 09, 2011, 06:44:38 am »
Chandra,за съжаление само с коремни преси няма да стане - те са по-скоро за изграждане на мускулите под тлъстинките, за стягане на корема. Заякването на мускулите в определена област не означава, че топиш мазнини в същата област. Най-вероятно имаш вече добре стегнато коремче, но то не може да се "види" от "пояса" мазнини, който го покрива.
За стопяване именно на този омразен на всички нас пояс, от личен опит мога да споделя, че много добра работа върши следното съчетание:
отрицателен калориен баланс + кардио тренировки + упражнения за корем

При мен кардио тренировката е почти винаги тичане - навън през топлия сезон и на бягаща пътека във фитнеса през зимата; понякога танци вкъщи, скачане на въже. Но има и други варианти на кардио, разбира се - на кой каквото му харесва, защото в крайна сметка важното е да ти е приятно, а не да се насилваш :wink:

Предполагам, че скоро ще се включат и професионалистите от Live to Lift, междувременно аз само споделям личен опит и знания като аматьор  8)
:good_post: Аз само че не танцувам вкъщи, а ходя на салса. Е трябва да ви кажа че след това се прибирам вкъщи мн по-разглобена отколкото след фитнес и заредена с много повече положителна енергия  :D
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #28 -: Февруари 09, 2011, 16:50:37 pm »
Момичета, много ви благодаря за отговорите и особено на Counterfeit :flower: :flower: :flower:

Ще започна отново с танците (бях ги спряла преди повече от година... дали не станаха и две...  :oops:) Проблемът е, че имам астма и не мога да бягам продължително време...

На мене тлъстинките ми се появиха много набързо. За една година качих над 15кг... (в момента съм 65кг, висока 164)... Току що видях, че темата съм я започнала през юли, а от тогава до сега съм качила още 2-3кг... Уж не съм променила начина си на живот... Освен, че вече съм на 38...

Ще следя темичката за още интересни мнения... :)
Хубав ден!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #29 -: Февруари 09, 2011, 17:16:41 pm »
Абе Чандре, и аз съм 165 см, но не са ли малко 50 кила на тоя ръст?

И аз съм 65 кила в момента, щото му отпуснах края на яденето и спрях спорта. Множко са ми, но не бих отслабнала чак до 50, просто имам нездрав вид толкова слаба.
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #30 -: Февруари 09, 2011, 18:18:14 pm »
Да се включа и аз в темата.
цигу, всеки различно си "носи" килограмите. Както някои може да изглеждат като анорексични при 50 кг., така на други 50 кг. изглеждат множко. Това само като пример.
Аз самата съм все 49-50 кг. Като кача 2-3 килца, започвам да тичам по половин час сутрин и още толкова вечер и бързо влизам в норми. Може и повече стига да имам време. Може би всеки сам за себе си трябва да избере подходящ начин за отслабване и стягане, където е нужно. Мисля писах вече за аеробиката в домашни условия, бях много доволна и за корем, и за дупе и за всичко, но вече не ми се занимава чак толкова. Пък и иска повече свободно време.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #31 -: Февруари 09, 2011, 18:56:43 pm »
Абе Чандре, и аз съм 165 см, но не са ли малко 50 кила на тоя ръст?

И аз съм 65 кила в момента, щото му отпуснах края на яденето и спрях спорта. Множко са ми, но не бих отслабнала чак до 50, просто имам нездрав вид толкова слаба.

Аз преди действително изглеждах прекалено слаба... И затова в началото много се зарадвах, като започнах да качвам... Всъщност, на мене ми е все едно, колко килограма ще бъда... само да го няма "омразният пояс"... ;) За това иде реч... Имам чувството, че той става все повече, каквото и да правя...

Serendipity, една моя позната със син на 23 години вчера се качи на кантара след мене и той показаааа 51кг! :) А тя не е по-слаба от мене... Но го няма корЕмааааа!  :wink:
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #32 -: Февруари 09, 2011, 19:04:02 pm »
Chandra, това имах предвид и аз, всичко е относително. :)

Досега гледах клипчетата auf Deutsch, които си качила в началото на темата, изглеждат ми много надеждни. Пробва ли да започнеш с по-малък брой от упражненията и да увеличаваш постепенно? 
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #33 -: Февруари 09, 2011, 19:14:27 pm »
Здравейте, нямам идея дали това е мястото, но не намерих по-подходяща тема. Искам да питам родилите със секцио колко време след раждането започнахте стягащите процедури!?
До колкото съм наясно трябва да изчакам 2 месеца, но ще ми е полезно и вашето мнение.

*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #34 -: Февруари 09, 2011, 21:26:32 pm »
aditoo  аз започнах след месец, но инструктора ми във фитнеса е категорично против.
Каза да се пазя половин година  8O Абсурдно ми прозвуча!
Иначе оплаквания нямам, а преди 10мес. претърпях и коремна операция.
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #35 -: Февруари 09, 2011, 21:30:22 pm »
Илейни, ако чакам половин година да се приведа във вид...  :? С нетърпение чакам поне с детето да мога да излизам, че да се размърдам малко.

*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #36 -: Февруари 09, 2011, 21:49:46 pm »
Илейни, ако чакам половин година да се приведа във вид...  :? С нетърпение чакам поне с детето да мога да излизам, че да се размърдам малко.

Извинявам се за спама, ама защо не излизаш сега с детето? От лентичката ти виждам, че е на 11 дни вече? А и не е -10 вече. Времето навън по обяд е повече от приятно. Аз моята дъщеря я извеждах почти веднага след изписването.
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #37 -: Февруари 09, 2011, 23:00:49 pm »
aditoo  аз започнах след месец, но инструктора ми във фитнеса е категорично против.
Каза да се пазя половин година  8O Абсурдно ми прозвуча!
Иначе оплаквания нямам, а преди 10мес. претърпях и коремна операция.
Илейни, питай не фитнес инструктора си, а лекаря, при който си раждала. Той все пак по-добре от инструктора ти знае състоянието, как е минало раждането и как се възстановяваш, и съответно най-адекватно може да прецени можеш ли или не :wink: Много е индивидуално, някои имат нужда от повече време, други - не.
 Аз например питах моя док около месец след секциото дали мога да почвам спорт - той ми каза - а, ти отдавна можеш всичко да правиш, спортувай си спокойно 8).
Друг е въпроса, че тогава точно имахме много големи драми и питах за спорта не толкова за да отслабвам, ами за да се почувствам по-добре (защото за мен бягането например винаги е било хем освобождаващо от негативни емоции, хем начин да "презаредя" батериите - и физически, и психически)  

Чандра, радвам се, че съм била от помощ osi_9 Съжалявам,не знаех за астмата :oops:
« Последна редакция: Февруари 09, 2011, 23:04:02 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #38 -: Февруари 10, 2011, 10:52:51 am »
Counterfeit аз затова почнах месец след секциото. Доки ми каза да изчакам толкова  :D
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #39 -: Февруари 10, 2011, 12:36:43 pm »
Извинявам се за спама, ама защо не излизаш сега с детето? От лентичката ти виждам, че е на 11 дни вече? А и не е -10 вече. Времето навън по обяд е повече от приятно. Аз моята дъщеря я извеждах почти веднага след изписването.
Почнали сме да излизаме за малко, но е страхотно течение около вкъщи и още ме е страх, мисля да изчакам още седмица за първата нормална разходка :) А иначе само поглеждам през прозореца и се чудя как ще издържа.
Извинявам се, че оспамих темата.
Понеже с корем проблем имам за първи път в живота си, чак сега почнах да се интересувам от темата. До колкото успях да се ориентирам от материалите в нета най-добрите упражнения са ходене и тичане...