0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
90 дневна диета
« -: Май 21, 2010, 12:34:49 pm »
Две години и половина след раждане килограмите ми си седяха все между 70-73-74 и на 15и март вече започна диета - именно 90 дневната.
Режимът се състои в редуването на 4 дена:
1ви ден - закуската е плод, на обяд и вечеря се ядат белтъчини - месо, яйца, мляко и т.н + всякакви зеленчуци за салати
2ри ден - закуската е плод, на обяд и вечеря се ядат бобови + картофи и ориз, царевицата и граха също са този ден + всякакви зеленчуци за салата
3ти ден - закуската е плод, на обяд и вечеря се ядат тестени и сладкиши /без яйца, мляко, постни с две думи/ + всякакви зеленчуци за салата
4ти ден - целият ден е плодов. Плодовете може да се ядат на 2 часа.
Диетата е три цикъла, като всеки 29и ден е край на цикъл и е воден.

При мен резултатът е - започнах около 73 килограма, на края на първи цикъл бях свалила 4, на края на втори още 4и. Имам още около 20 дена и в момента съм 63,700.
Като на мен и мъжът ми бирата ни е слабост  :oops: и веднъж седмично си позволяваме, въпреки диетата.
Re: 90 дневна диета
« Отговор #1 -: Май 21, 2010, 12:51:20 pm »
Аз изкарах един цикъл от тази диета, свалих около 7 кг, щото пиех бира всяка вечер :D но и със 7 кг по-малко се чувствах много добре. Но после ги качих пак.
*
Re: 90 дневна диета
« Отговор #2 -: Май 21, 2010, 13:06:06 pm »
к(Р)оки, при мен положението беше горе-долу същото. Само дето аз бързо свалих кг от бременността, но докато кърмех, че и след това качих наново общо 7-8 кг.

При мен свалените килограми са 12, като след безразборно хранене след края на режима см качила 2-3. От юни почвам втора серия, като се надявам да падна под 60. Но колкото и да сваля ще съм доволна.  :) И вече след края на тази серия, ще се храня по-разумно, за да запазя постигнатото.
« Последна редакция: Май 21, 2010, 13:08:46 pm от sia »
*
Re: 90 дневна диета
« Отговор #3 -: Май 21, 2010, 13:11:26 pm »
Е, Сиа, абсолютно същата работа. Качих около 30 килограма от стимулации и последващата бременност, като след раждането ми бяха останали,знам ли, окло 5-6-7 килограма да са били. Е, с кърменето ги увеличих доволно  :lol:
На мен до сега задържането на килограми не ми е било проблем. За мъжа ми е непонятно как две години и половина ядях всичко и по много и килограмите ми варираха само с 1-2-3.
Преди това беше същата работа, само стигам желаното тегло и после няма грижи.
Сега след диетата ще видим какво ще стане.
Факт е, че преди диетата моето хранене започваше в ранния следобед - от 3ч нататък. Но пък ядях безброй боклуци от 3 до 10-11 вечерта. В този интервал единствено късната вечеря ми беше нормално хранене. Умирах за сладко, шоколадово сладко.
А от как започнах диетата, толкова много не съм яла нормална храна и за сладко изобщо не се сещам.
*
Re: 90 дневна диета
« Отговор #4 -: Май 21, 2010, 18:48:44 pm »
к(Р)оки, предполагам, че говориш за тази диета.
http://fidanki.multiply.com/journal/item/1/1
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=347203.0
https://docs.google.com/Doc?docid=0AZplVLVlQABGZGM0ZmtxODdfMTBjZzY3a2pjNA&hl=en
http://docs.google.com/Doc?id=d3wjr9f_21f8727scc
Мисля, че се казваше "Черната котка", ако не греша. Имаме тема за нея, а Сия е едно от главните действащи лица в нея. :wink:
Успех ти желая!
Аз в момента разучавам точковата диета.
http://dieti.rozali.com/populiarni-dieti/p544.html

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: 90 дневна диета
« Отговор #5 -: Май 21, 2010, 19:33:03 pm »
тази точкова диета е интересна  :), ще се опитам да се пробвам но след почивката си  :oops:. дано има ефект.
Душе благодаря ти за идеята, предвид на това, че е различна от всички останали.
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: 90 дневна диета
« Отговор #6 -: Май 21, 2010, 19:54:50 pm »
тази точкова диета звучи интересно ,харесва ми да може да се хапва от повечко неща,че даже и алкохол да се пие. :lol:
Не смея да експериментирам  обаче,при мен Дюкан работи перфектно и май ще  си действам с нея.След раждането свалих доста бързо 23 кг. с нея.Сега също свалих 6 (за 40 дни-този път по-бавно върви,но пък и нямам ден без прегрешения със сладко) и продължавам .Проблем при мен е ,че без нещо мога,но с малко не мога  :lol:,а без сладко хич не мога. :(
При мен за 1 м. на 90 дневната се махнаха само 1.4 кг.Уж свалих много бързо 3 кг.,после обаче върнах и финиширах месеца с 1.4 надолу.А бях доста стриктна.Този резулата ме отказа и минах на добрият стар Дюкан.
Явно на всеки му действат различно диетите.Свекърва ми също беше с мен на Дюкан ,когато свалих 23 кг. ,но за същото време тя дали свали и 5 кила не знам.
<br />
*
Re: 90 дневна диета
« Отговор #7 -: Май 21, 2010, 21:04:11 pm »
Аз хич не съм обяснила - темата я пуснах, защото Александър Тосков поиска по повод мой въпрос в съседния подфорум.
Иначе и аз съм писала в старата ни тема за тази диета.
*
Re: 90 дневна диета
« Отговор #8 -: Май 21, 2010, 22:58:36 pm »
Нищо де, обсъждайте тук диетата, другата ще я заключа, и без това вече не е в правилния форум.
Може и да я преместя тук, както желаете.
*
Re: 90 дневна диета
« Отговор #9 -: Май 22, 2010, 10:56:54 am »
Аз хич не съм обяснила - темата я пуснах, защото Александър Тосков поиска по повод мой въпрос в съседния подфорум.
Иначе и аз съм писала в старата ни тема за тази диета.
Е, ти хубаво не си обяснила, ние пък не сме те разбрали!  :lol: :lol: :lol:
Най-вероятно е трябвало да бъде като твой дневник - сори!  :oops:
И при нас Дюкан даваше резултати, ама така мразя месо, че .... :( Но ние и друга диета не сме пробвали. Сега едно изпробвало точковата диета девойче ни я предложи, ама ще видим след празника.  :wink: :lol:

Re: 90 дневна диета
« Отговор #10 -: Май 22, 2010, 13:54:24 pm »
здравейте!!!
аз също съм на 90 дневната диета от 38 дни, досега съм отслабнала 3 кг., но аз си поставих да отслабна 5 кг. висока съм 165 см. и в момента тежа 62 кг., никога досега не съм била толкова слаба :D много съм доволна от диетата, но освен нея ходя на фитнес 4 пъти в седмицата.
1 ден крос 20 м. + вело 20 мин., корем, пътека 45 м.
2 ден крос, вело, крака и пътека същите минути
3 ден крос, горна част - гърди и ръце, пътека същите мин.
4 ден само пътека 60мин. на 18% наклон на 6 км., на всеки 8 мин 1 мин бягане на 15 км. друго трябва ли да включа?!
« Последна редакция: Май 22, 2010, 13:56:45 pm от danny22 »
*
Re: 90 дневна диета
« Отговор #11 -: Май 22, 2010, 19:12:01 pm »
Страхотна тема!
Re: 90 дневна диета
« Отговор #12 -: Май 24, 2010, 11:25:26 am »
Добре е всеки, който се захласва по диетите, да прочете това: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42524.0

поздрави
Лазар
« Последна редакция: Май 24, 2010, 11:28:42 am от Лазар Радков »
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
*
Re: 90 дневна диета
« Отговор #13 -: Юни 27, 2010, 01:55:37 am »
Прочетох връзката предложена от Лазар /нали може на ТИ?/ , и ми хареса едно от първите изречения
Цитат
Всички диети (или поне по-смислените такива) са схеми единствено и само целящи да ни помогнат да стартираме пътешествието си към един живот, изпълнен със здраве, енергия и радост.
Искрено се надявам това да съм постигнала с тази диета.
Резултатът е:
Начало  - 73кг, край - 63 кг
Начало - никаква закуска, никакъв обяд! Храненето започваШЕ около 14-15ч и приключваше около 23-24ч. ;
Краят - закусвам плод, обядвам нормално и вечерям пак  нормално
Re: 90 дневна диета
« Отговор #14 -: Юни 29, 2010, 08:38:18 am »
Прочетох връзката предложена от Лазар /нали може на ТИ?/ , и ми хареса едно от първите изречения
Цитат
Всички диети (или поне по-смислените такива) са схеми единствено и само целящи да ни помогнат да стартираме пътешествието си към един живот, изпълнен със здраве, енергия и радост.
Искрено се надявам това да съм постигнала с тази диета.
Резултатът е:
Начало  - 73кг, край - 63 кг
Начало - никаква закуска, никакъв обяд! Храненето започваШЕ около 14-15ч и приключваше около 23-24ч. ;
Краят - закусвам плод, обядвам нормално и вечерям пак  нормално
Това може само да ме радва :)
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
Re: 90 дневна диета
« Отговор #15 -: Юли 07, 2010, 17:44:14 pm »
Здравейте, миналата седмица приключих 90-дневната диета. Резултата е -9 кг (6;2;1).  В момента не знам как да продължа да се храня. Има много информация за самата диета, рецепти и т.н, но след последния воден ден...нищо. Единствено видях, че след като се приключи диетата трябва да има поне 90 дни почивка и после може да се започне пак. Притеснявам се да не си върна свалените килограми, затова спазвам някои от основните принципи - до обед само плодове от един вид, последното хранене в 20.00ч и достатъчно разстояние между отделните хранения.
Движение не ми липсва - 2 пъти седмично ходя на аеробика и 2 пъти на танци, ходене пеша на работа, когато имам време дълги разходки в парка или бягам на стадиона. Дано това да е достатъчно поне да задържа на сегашните килограми. Имам и още доста за сваляне, но постепенно. Предполагам, че ще е добре да увелича спорта и да намаля количеството на храната за по-добри резултати, но ако имате по-конкретни съвети ще се радвам да ги чуя :)
Re: 90 дневна диета
« Отговор #16 -: Февруари 08, 2012, 19:22:23 pm »
90 дневната диета е страхотна! Помогна ми да сваля килограмите си от 80 на 55 за 5 месеца и сега благодарение на нея ги поддържам около 55.
Re: 90 дневна диета
« Отговор #17 -: Март 16, 2012, 08:01:57 am »
Аз съм на първият цикъл от диетата все още. Имам да свалям 5кг. останали ми от бременността и 5 от последната процедура. В началото за отрицателно време свалих 4кг. - 12дни. Сега обаче забелязвам застой и дори качих 1-2 кила. Странно! Спазвам я що годе правилно освен това се движа доста с бебето и домашните задължения.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: 90 дневна диета
« Отговор #18 -: Март 16, 2012, 12:23:21 pm »
Тази диета ми хареса, ще се опитам да я спазвам да се повталя за лятото малко!Всъшност имам доста кг да свалям, но се надявам поне шест, седем да сваля, сега съм 73 кг да видим!Преди 6 години бях 60, 62 най много.От понеделник ще я подхвана!Стискайте палци след три месеца да съм -10! :oops:
Re: 90 дневна диета
« Отговор #19 -: Март 16, 2012, 13:42:13 pm »
Здравейте! Да се присъединя и аз към групата. И ние с мъжа ми сме на тази диета. Днес ми е ден за плодове, а утре втория воден ден. Досега и двамата сме свалили по 9кг. Много ми е лесна за изпълнение и смятам след това да продължа горе долу по същия начин да се храня. Иначе всеки ден се прибирам пеша от работа, което е около 3-4км от вкъщи. Хубаво е да ходя и на фитнес може би, но нямам толкова време да го правя често и затова ми е много по-лесно ходенето пеша.