0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Не се води по другите, дъще, гледай си децата :D Попарата е със сирене, ако я обичат - ок. Иначе най-вече внимавай да си доставят нужното количество мляко за възрастта, ако не се лъжа, беше между 500-700мл/ден. Има време да ядат друго... :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Ем не изяждат толкоз-400 -500 изяждат и товя е ако сутрин дам ам.  :(  но слагам ам във всяко пюре и каша. Попарата да-сега въвеждам пуйка и после ще въведа и сирене.
« Последна редакция: Януари 06, 2014, 18:32:53 pm от afrodita279 »
*
Що ти трябва да се затормояваш и със сутрешна закуска, давай си млякото и се радвай. Като влезеш в схемата закуска, има да се чудиш какво да даваш всяка сутрин :)
Така и аз реших-че поне  сутрин да имам възможност да си изпия кафето преди да почна да бъркам манджаре за обед...
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Е то зависи и кога и как спят децата, какви закуски ще приготвяш и за колко време става.
Сутрин докато си изпия кафето с 1 - 2 цигарки и овесените ядки или елдата бяха сварени. Ама и то будала още - всичко ядеше. :lol:
 :)И мойта будаличка ядеше овесени ядки с бананче или праскови от компот само като мъничко. Сега не иска да ги вкуси, може би аз престанах да ги давам в един момент и детето им забрави вкуса. Но аз ги предвагах за следобедна закуска. За сутрешна залагах на бабината попара със сухари или препечен хляб, обезсолено сирене, много малко масълце и заливах с чайче за по-ароматно.
Сутрешно закуска започнах някъде след десетия месец май, ако не и по-късно, като от попара преминахме направо на филийка с масло и "ковалче" /кашкавалче/.
*
Сутрин докато си изпия кафето с 1 - 2 цигарки и овесените ядки или елдата бяха сварени. Ама и то будала още - всичко ядеше. :lol:

Така, така. Без цигарките, другото е идентично на моята схема. Сутрешното меню е овес, грис, кус-кус, попара, овес, грис, кус-кус, овес, попара, грис, овес...  :lol:

И аз ям каквото яде хлапето, да го мотивирам. Само че моето сирене е солено, а неговото обезсолено във вода, и взе да се усеща хитрецът.
здравейте момичета искам да ви питам нещо...моите юнаци от този месец ядат зеленчукови пюрета и д-рката каза като почнат по-цяло пюре да ядат да им давам всичко което е за 4мес,но неразбрах дали и с месо да давам или да се задържа само на зеленчуково?
*
здравейте момичета искам да ви питам нещо...моите юнаци от този месец ядат зеленчукови пюрета и д-рката каза като почнат по-цяло пюре да ядат да им давам всичко което е за 4мес,но неразбрах дали и с месо да давам или да се задържа само на зеленчуково?

Бурканчетата, на които пише 4м. мисля, че нямат месни.

Цигу аз давам от нашето сирене, не обезсолявам, просто му слагам по-малко. Баща му соли всичко и го заблуждаваме, че му солим и на него в чинията  :oops:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Има месни и за 4-ти месец :wink: Започни с чисти зеленчукови, въвеждай постепено месо, глутен и т.н. :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Абе то някои фирми и за 3м пюрета предлагат и си има майки и на 3 месеца започват да дават. А пюренцето дето днес ще давам с пилешко, също пише, че е за 4м. 
И аз има сега няколко въпроса и си ги подреждам по инженерному  :P
1. Сега като започнем с месото, трябва да редувам 1 ден - месо, 2-ри ден - зеленчук. Как става въвеждането на нови храни - днес ако дам пиле, утре мога ли нов зеленчук/плод да дам или поне 2 давания на пилето да има? Т.е. на 4тия ден чак нов зеленчук/плод?
2. И отворено бурканче с месно пюре мога ли да замразя на кубчета във фризера, че то днес ще дам 4-5 лъжички и другото след 2 дни чак се пада и трябва да го хвърля значи?
3. А като съм давала каша, в чиито състав има царевично нишесте, сега ако дам пюре с царевица - тя нова храна ли му се води или вече въведена?


На другите въпроси не мога на отговоря, защото съм забравила всички тези неща от преди 6 години, но за запазване на отворено бурканче с пюре аз съхранявах просто в хладилника по 2 дни, по препоръка на сестра ми, която е лекар и вече бе изгледала две деца. Не знам дали е грешно, но детето ми не е имало проблеми със стомахчето, консумирайки тези пюрета. Разбира се преди на съхраня бурканчето съм отсипвала от него за първото ядене, т. е. не бъркам с лъжичката, с която се храни детето. Мисля, че съм чела някъде - на самите пюрета може би, не помня добре, че могат да се консумират до 48 часа след отваряне, при съхранение на определена температура.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Вече е въведена царевицата.
Бебе, ти нямаше ли разни домашни храни замразени. На мен много сложно ми се виждаше точно тази аритметика с вече отвореното бурканче различните храни всеки ден. Затова готвех сама. Там схемата е по-лесна - днес даваш зеленчуково пюре, утре - същото пюре с добавено пасирано месо към него.


п.п. Права е hope-love. И за съхранението в хладилник, и за не-бъркането в бурканчето с лъжицата, която влиза в устата на бебето.
« Последна редакция: Януари 08, 2014, 14:11:54 pm от Pesheck »
Малко спам-шега към Пешек: гледам чат-пат и тя като мене надзърта в темата за захранването, май ни е домъчняло за готвене и даване на бебешки храни, а!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
А надзъртайте, че кой ще дава акъл, ако не миналите вече по този път ;) Колкото до приготвяне пак на бебешки пюренца - от сърце ви го пожелавам да ви се случи, когато го поискате.
Пеше, зарзавати имам и заек, ама пиле нямам, а от магазина не смея да дам. Тука има в едно село неделен пазар и ще се търси явно някои домашен добитък  :P Иначе и аз отсипвам и топля само което ще се яде на момента.
Дадох тука сега едно пиле с тиква и мноооого му се услади, ама после като дохраних с картоф с морков и му се догади - всичко повърна. Пусти картоф веднъж го яде, веднъж не. И сега дала ли съм пиле днес? Май утре пак ще дам 2-3 лъжички.


Това с повръщането е кофти номер. А задължително ли трябва първия път да се дават само по 2-3 лъжички. Аз като че ли му давах на човека направо цяла порция от пюрето с новия продукт или поне - до отказ от негова страна или...май наистина тези подробности почват да се забравят!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Имаше един период, в който Ники приемаше всяка гадост, която ѝ съчинях, стига да има достатъчно моркови или поне тиква в нея.
После отказа тиквата, а в последните месеци и морковите, моля ви се.
Бебе, ако из това село намерийш пуйка, най-добре. Пуешкото филе го дават за първо месо даже. Ако купиш една птица, пиши тука, да ти кажа кое как се разфасова и съхранява.


Хоуп, хич не ми е домъчняло за готвенето. Точно сега ми е мъчно за доброто прасенце, което си отглеждах и което ядеше всичко, ама наистина всичко което си съчинях и предложех.

п.п. пак. Само след първото заместване на хранене давах по 2 - 3 лъжички. После тя рязко отказа млякото с което я дохранвах и си ядеше само пюрето.От там нататък просто въвеждах нов продукт, но с цяло хранене, а не по няколко лъжички.
« Последна редакция: Януари 08, 2014, 15:25:40 pm от Pesheck »
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
 :D и Божидар яде всичко, ако има круша. В началото и в зеленчука му слагах, само да яде и нещо ново. Ама уж прояде зеленчуците и не му бъркам вече така - да си изгражда уж култура на хранене. Храната му държа топла на водна баня докато яде, че да не е като баща си - направо от хладилника.
Вчера същото пюре го яде с кеф, ама днес, като опита месцето първо, на картофите се назлъндисва :)


Абе то някои фирми и за 3м пюрета предлагат и си има майки и на 3 месеца започват да дават. А пюренцето дето днес ще давам с пилешко, също пише, че е за 4м. 
И аз има сега няколко въпроса и си ги подреждам по инженерному  :P
1. Сега като започнем с месото, трябва да редувам 1 ден - месо, 2-ри ден - зеленчук. Как става въвеждането на нови храни - днес ако дам пиле, утре мога ли нов зеленчук/плод да дам или поне 2 давания на пилето да има? Т.е. на 4тия ден чак нов зеленчук/плод? -Докато въвеждаш пилето, не въвеждаш нищо ново. Правилото е по 1 ново нещо, за да може ако има реакция да разбереш на какво реагира.
2. И отворено бурканче с месно пюре мога ли да замразя на кубчета във фризера, че то днес ще дам 4-5 лъжички и другото след 2 дни чак се пада и трябва да го хвърля значи? - Съхранява се според инструкциите на производителя -на Хип до 24 часа, а на Гербер до 48.
3. А като съм давала каша, в чиито състав има царевично нишесте, сега ако дам пюре с царевица - тя нова храна ли му се води или вече въведена? Вече е въведена.
<br />[link=http:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Благодаря :) Ще ядем пиле поне 3-4 давания, т.е. ще отиде една седмица и после може нов плод/зеленчук. Отделно педиатърът каза да давам пиле поне 2 седмици преди друго месо да вкарам.