0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Доколкото разбрах,не е добре да се сменят в началото...след захранването вече няма Значение. Моята е на лактана,но като излезнаха от родилното смених 4-5 вида (никой не ми каза,че не трябва),докато установих лактаната,а другата е на фризовом,но педи каза да го разкарам след захранването. А мил мил не им хареса.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
от седмия месец може да се дава "кисело мляко специфично за кърмачето". Какво ще рече това? Иначе бурканчета с йогурт има от 5м.
Ако е рекъл Господ да ни прати още един Божи дар, още от началото ще го свиквам да пие от шише (поне ще опитам :) )
E йогурт му викат на това, специфичното. Ама каква е разликата между йогурт и кисело мляко /нищо, че за англоговорящите, мисля е едно и също/ питай Боби, тя е спец по тия... :wink: :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Имам един познат, който веднъж се опита да ме убеди, че според вкуса и консистенцията на млякото разпознавал наличието и съотношението на различните бактерии - булгарикус, ацидофилус, термофилус и прочие. И как му се отразявали на храносмилането пермутациите. И вкара разсъждения за разликите между киселото мляко и йогурта. На мен всичко това ми звучи като невероятни глупости.
Ъъъъ демек йогурта си е йогурт и тр да вкарвам и млякото след туй.хубу.
Цигу...егати и човекае е тоя твоя познат,някакъв вкусов гений?
*
Не мисля, че има разлика между йогурт и кисело мляко.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
от седмия месец може да се дава "кисело мляко специфично за кърмачето". Какво ще рече това? Иначе бурканчета с йогурт има от 5м.
Ако е рекъл Господ да ни прати още един Божи дар, още от началото ще го свиквам да пие от шише (поне ще опитам :) )
E йогурт му викат на това, специфичното. Ама каква е разликата между йогурт и кисело мляко /нищо, че за англоговорящите, мисля е едно и също/ питай Боби, тя е спец по тия... :wink: :)
Няма разлика, йогурт е английската дума за кисело мляко. АКо искаш да си точна, българското кисело мялко има само 2 вида бактерии, които са 50:50 съотношение и те са коеот го праив кисело,а а други може да имат и повече видове и да не са толкова кисели. Може би това имат предвид, че ги разделят на нашенско и друго, знам ли. 

Аз съм захранила и двете си деца с българско кисело мляко на 6 месеца. А и както знаете се кълна в киселото мляко. Има бебешки кисели млека ( йогурти), които седят на щанда, не в хладилник. Това са боклуци, напълно безсмислено е да се храни който и да е с тях, понеже нямат живи бактерии.
« Последна редакция: Януари 31, 2014, 07:27:13 am от Bobbie »


  
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Боби и на мен нещо такова ми се върти в главата - за кисело и не толкова кисело. И аз като тебе съм предана на киселото мляко - за в момента мога да си позволя да квася домашно и му давам от 7 месеца та до сега, редовно... :) И да, напълно си права за тия млека, които висят по рафтовете...Иначе от тези на пазара, мога да кажа от кои съм "хващала" закваска, т.е. са "немъртви" :lol: - "Елена" и "Елби". Мисля "Данон" няма какво да го коментираме, "На баба" е тяхно също...."Бор чвор" и то е бая "подсилено"...За "Верея"-та не съм категорична има ли някой на борда...Единственото, което трябва да се гледа е да е пълномаслено млякото, на тази възраст "диетични" не им трябват.

Цигу, не бях чувала за млечен сомелиер.... :lol:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Супер,мерси,аз дадох йогурта днес-кисел си е,но едва ли е мляко,както сте писали.
Преди време,когато работех при една тв, бяха направили проучване и тестове на кис.млека. Имаше 3 водещи като най-истински.така и не оповестиха резултатите,за да не е един вид като реклама.но верея беше на 1 място като най-чисто. Ест. Не гарантирам,че реално е така,но оттогава все него купувам (вкъщи много ядем.)
*
Бубе, "На Баба" има по БДС и мисля, че е ОК. Млеката, които отделят суроватка и вкисват с престоя мисля, че са качествени.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Бубе, "На Баба" има по БДС и мисля, че е ОК. Млеката, които отделят суроватка и вкисват с престоя мисля, че са качествени.
Само да кажа, че това за суроватката е недоразбрано. Понеже непрекъснато го чувам, та затова. Суроватка прави всяко мляко, след като се закваси. Обаче ако хванеш и го разбъркаш, то става повече с консистенция като на крем, спира да прави суроватка и често спира за доста по-дълго време да вкисва. Прозиводителите умишено ги разбъркват след закаската, защото хората не обичат да има суроватка и за да имат по-дългъ срок на годност. Това съм го изпрабовала да видя дали е така, подквасих си мляко, след 24 часа го разбърках яко и стана точно като купешкото, а знам, че е истинско, защото аз го квасих.


  
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
ще го пробвам това, Боби ;) Моят мъж понякога се мръщи на домашното кисело мляко, че му било много кисело.
не съм давала иначе още нищо млечно - кисело мляко, йогурт, извара. Вчера гледах и пюрета с извара има, със сметана и вече сме в подходящите месеци, ама все не смея.


*
Боби, не съм знаела, но аз обичам млякото да стои стегнато, на лъжици дет се вика и да се отделя суроватка. Дребния също е така, затова яде от кофичката и ако яде сам и го разбърка, спира да яде. Майка ми е варила кисело мляко с буркана(сигурна съм, че бактериите умират) Отделя се доста суроватка де :)
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
ще го пробвам това, Боби ;) Моят мъж понякога се мръщи на домашното кисело мляко, че му било много кисело.
не съм давала иначе още нищо млечно - кисело мляко, йогурт, извара. Вчера гледах и пюрета с извара има, със сметана и вече сме в подходящите месеци, ама все не смея.
Ако говориш за "Спанак със сметана" на ХИП, аз тях много преди да му дам друго мляко съм му давала, той ги обожаваше. Няма от какво толкова да те е страх, дай му малко кисело мляко и после....смело. :wink: :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

По колко мляко трябваше да пие до годинката бебе? Около 500 мл ми се върти, че съм чела.
На 11 месеца ми казаха, че трябва е 500 на денонощие. Това вклщючва всякакъв вид мляко и млечни продукти. Би трябвало на по-малка възраст да е повече. Бебе, прова ли някой друг да му даде АМ от шишето? Аз като започнах да отбивам Явор -първият път и той отказа, бута шишето, рева, но майка ми беше тогава вкъщи и тя го пое. След малко започна да пие и сега си пие без проблем.
« Последна редакция: Януари 31, 2014, 18:57:15 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
На 8 месеца ми се вижда доста рано за кисело мляко, но за извара е ок. Аз въведох кисело мляко на 10 месеца -домашно заквасено. Преди това беше опитвал пюрета с йогурт, но според мен нямат много общо с киселото мляко. Както ми казваше една италианка -имаме си ние в Италия йогурт -купуваш пакетче от магазина, разбиваш си го с вода и ето ти йогурт...На мен йогурта в пюрета ми е по-сладък.
<br />[link=http:
Бебе,дАвай смело бе...аз вече въвеждам всички много бързо. Последното,с което внимавах,беше глутена после се отпуших. Единствено още изчаквам с кашите и пюретата с цитруси и мъхести и ягоди.и риба. Макар че,ако дам от пюрета съм сиг,че няма да има проблем.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
ще го пробвам това, Боби ;) Моят мъж понякога се мръщи на домашното кисело мляко, че му било много кисело.
Опитай го. Не знам колко ше ти удлжи срока,щото все пак аз не съм в България и тук не се развива толкова бързо, но със сигурност го прави като крем и поне малко ще забави. Бъркаш хубаво и после оставяш в хладилника още за известно време, да се стегне.


  
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Бебе,дАвай смело бе...аз вече въвеждам всички много бързо. Последното,с което внимавах,беше глутена после се отпуших. Единствено още изчаквам с кашите и пюретата с цитруси и мъхести и ягоди.и риба. Макар че,ако дам от пюрета съм сиг,че няма да има проблем.
Jbrul, създадохме чудовище :lol: :lol: :lol:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Бебе,дАвай смело бе...аз вече въвеждам всички много бързо. Последното,с което внимавах,беше глутена после се отпуших. Единствено още изчаквам с кашите и пюретата с цитруси и мъхести и ягоди.и риба. Макар че,ако дам от пюрета съм сиг,че няма да има проблем.

С меда, ядките и шоколада гледай да не бързаш все пак!  :wink:

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
С меда, ядките и шоколада гледай да не бързаш все пак!  :wink:
С тях и аз не бързам, мисля да изчакам поне до 2г. Даже и за ягодите, тоже...Аз съм алергична към бадеми и с ядките ще съм предпазлива...Иначе орехи, ситно смляни е ял де, на прабаба си от тиквеника :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"