0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #40 -: Май 13, 2010, 17:00:39 pm »
Значи правилно съм разбрал а, че са валидни 6 месеца и понеже при вас не е минал този период и затова не сте ги правили, а вирусологията е с по-малкък срок на валидност, както и тези на мъж ти.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #41 -: Май 14, 2010, 13:55:33 pm »
Здравейте момичета,
имам нужда от малко помощ.
Този опит ще бъда по Маркес. Съответно цял месец съм на противозачатъчни. Днес бях на преглед и от утре започвам да пия Естрофем и да впръсквам Синарел. Обаче забравих да попитам дали да продължавам да пия противозачатъчните /остават ми 6 хапчета/ заедно с новите медикаменти.
Благодаря ви!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #42 -: Май 14, 2010, 14:22:32 pm »
Да трябва да продължиш с пиенето на естрофем-а.Предполагам че за сега го приемаш 2х1, след което вече се пие един път на ден. Но при следващия преглед д-ра ще ти каже да намалиш дозата на по едно на ден.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #43 -: Май 14, 2010, 14:24:11 pm »
Естрофема се пие през цялото време на стимулацията до пункцията а даже и след това но точно докога не съм сигурна защото при мен не се стигна до трансфер и след това спрях приема на всички лекарства.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #44 -: Май 14, 2010, 14:25:58 pm »
detyp, Saiuri не пита за естрофема, а за противозачатъчните.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #45 -: Май 14, 2010, 14:30:59 pm »
Здравейте момичета,
имам нужда от малко помощ.
Този опит ще бъда по Маркес. Съответно цял месец съм на противозачатъчни. Днес бях на преглед и от утре започвам да пия Естрофем и да впръсквам Синарел. Обаче забравих да попитам дали да продължавам да пия противозачатъчните /остават ми 6 хапчета/ заедно с новите медикаменти.
Благодаря ви!

Мисля, че от утре трябва да ги спреш, но непременно питай док!
А протокол на Маркес вид дълъг протокол ли се води по принцип?
« Последна редакция: Май 14, 2010, 14:35:02 pm от wild cat »
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #46 -: Май 14, 2010, 14:32:58 pm »
Възможно е. Извинявам се. Понеже тя не ги споменава, а казва ще пие естрофем та си помислих че става дума за него. А що се отнася до противозачатъчните те се пият по 21 дена. Щом започва да пие естрофем това означава че трябва да спира с други противозачатъчни. Доколкото знам естрофема е също вид противозачатъчно.Така ми е казано от аптекарката на клиниката когато си го купих.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #47 -: Май 14, 2010, 16:58:31 pm »
Възможно е. Извинявам се. Понеже тя не ги споменава, а казва ще пие естрофем та си помислих че става дума за него. А що се отнася до противозачатъчните те се пият по 21 дена. Щом започва да пие естрофем това означава че трябва да спира с други противозачатъчни. Доколкото знам естрофема е също вид противозачатъчно.Така ми е казано от аптекарката на клиниката когато си го купих.
Здравейте и от мен,момичета,
Естрофем не е противозачатъчно.Той е чист естрадиол и се предписва за да подготви маточната лигавица за имплантиране на ембриона.Естрофем се използва също при менопаузални жени за облекчаване на неприятните симптоми,свързани с естрогеновата недостатъчност-вълни,изпотяване,лабилност и т.н.
Много късмет от мен! :bori_003:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #48 -: Май 14, 2010, 19:00:08 pm »
Здравейте и от мен.Аз днес също бях на преглед(20 ден)и аз като Saiuri,от утре 21 ден спитам противозачатъчните(Диане 35)и започвам Синарел 2х1 и Естрофем 2х1.Док ми каза,като ми дойде,да му се обадя.Сигурно и ние сме по Маркес,но разбрах и че ще сме ИКСИ.При съпруга ми оплодителната способност е 7%,което намалявало шанса при инвитро.Някой може ли да ми каже билки или някакви добавки за мъжът ми,знам ли и аз.Питах Владимиров,а той каза,че те се пият месеци преди процедура.А дали да не му спра 100-те грама ракия вечер,пречат ли,иначе мъжът ми не пуши
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #49 -: Май 14, 2010, 21:33:45 pm »
Момичета,
благодаря ви много за помощта! Страхотни сте  :)
Имах предвид противозачатъчните /сигурно не съм се изразила ясно/ -  от утре ги спирам /потвърдено от Владимиров/
Ами честно казано аз до сега си мислех, че Маркес е дълъг протокол, но док днес ми каза, че не бил.  :? От 20 ден се започва с естрофем и синарел, а от следващия цикъл инжекциите. Е...къс дълъг ..важното е да има резултат  :lol:
Днес в клиниката малко се учудих. Явно има някаква нова практика, защото док ме помоли да платя авансово част от процедурата. На някоя от вас случвало ли се е? До сега аз плащах на куп след пункцията.


Още веднъж благодаря и успех на всички   :)
« Последна редакция: Май 14, 2010, 21:37:54 pm от Saiuri »
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #50 -: Май 14, 2010, 21:55:01 pm »
nimika, благодаря ти!  :bighug:
Момичета, аз въпреки, че вече съм извън играта, продължавам да ви следя и ви желая успех на всички!  :goodluck:
Saiuri, твоят опит вероятно не е по фонда, а се самофинансираш, нали? До сега, вярно, че се плащаше до деня на трансфера. Не съм чула да има промяна, но явно е така.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #51 -: Май 14, 2010, 22:25:09 pm »
 :D Днес май доста момичета от тук сме били при док. На мен ми е 21 ден на противозачатъчни и док каза да си ги допия и като дойде лелката да му звънкам. Доколкото разбрах така ще съм по къс протокол.

Към ceci 75 правилно ти е казал Владимиров,че се пият месеци преди процедурата. Ние още март месец като бяхме при д-р Кацаров ни каза FertilAid и билките на билкаря от Симеоново да ги пие мъжа ми поне месец преди процедурата, за да има ефект. Относно алкохола, понеже моят мъж пуши, но не пие, не съм се интересувала толкова, но съм сигурна, че някъде докато се рових в нета една девойка беше казала, че преди процедурата мъжа й спрял алохола, но не мога да си спомня те ли така са преценили и какво точно беше :-( А иначе си спомних, че когато мъжа ми трябваше да прави ДНК фрагментацията сестрата му каза предната вечер без алкохол...дали така са по-добри плувците, има ли връзка с това или не, не знам дали не обърквам само с коментара си и да спреме 100-те грама вечерно удоволствие на мъжа ти  :oops: Дано някой по - компетентен се изкаже
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #52 -: Май 14, 2010, 22:29:42 pm »

Saiuri, твоят опит вероятно не е по фонда, а се самофинансираш, нали? До сега, вярно, че се плащаше до деня на трансфера. Не съм чула да има промяна, но явно е така.
Да самофинансирам се. В началото на годината също самофинансирах опити на спонтанен цикъл и тогава нямаше промяна. Явно е нещо ново  :)

Lizi, Ceci явно ще си чакаме заедно :D
« Последна редакция: Май 14, 2010, 22:32:06 pm от Saiuri »
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #53 -: Май 15, 2010, 08:14:00 am »
 Относно алкохола, понеже моят мъж пуши, но не пие, не съм се интересувала толкова, но съм сигурна, че някъде докато се рових в нета една девойка беше казала, че преди процедурата мъжа й спрял алохола, но не мога да си спомня те ли така са преценили и какво точно беше :-( А иначе си спомних, че когато мъжа ми трябваше да прави ДНК фрагментацията сестрата му каза предната вечер без алкохол...дали така са по-добри плувците, има ли връзка с това или не, не знам дали не обърквам само с коментара си и да спреме 100-те грама вечерно удоволствие на мъжа ти  :oops: Дано някой по - компетентен се изкаже
Здравейте момичета!
Извинявам се, че се намесвам в темичката, но искам да ви споделя какво точно каза д-р Кацаров на моят мъж, който е със СДИ - 38%, и диагноза - олигоастенотератозооспермия - "Пиеш Фертил айд-3*1, чай от бабини зъби-3*50гр, и хапваш бърканица с мед. Спираш цигарите и твърдият алкохол, може да пииваш до 2 бири на ден или 2чаши червено вино!"
Дано ви е от полза! Успех на всички!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #54 -: Май 15, 2010, 11:54:18 am »
Saiuri и аз се самофинансирам и мен ме накараха да си платя 2580лв за инвитро в началото на процедурата авансово, така че спокойно не си само ти  :wink:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #55 -: Май 15, 2010, 17:05:54 pm »
Момичета, скоро никой не се е похвалил с добра новина?!...това ми се струва малко притеснително...
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #56 -: Май 15, 2010, 19:09:35 pm »
Здравейте момичета
Относно плащането по рано явно е станал някакъв проблем с плащатето аз ходих на преглед 13,05 и тогава док ми даде да попълним договора и към него имаше приложени всички цени на процедури прегледи и медикаменти а преди това не ги имаше тези неща.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #57 -: Май 15, 2010, 19:29:30 pm »
Момичета, скоро никой не се е похвалил с добра новина?!...това ми се струва малко притеснително...
Док отлагаше процедурите заради отстъствието си - сигурно затова няма добри новини  :)
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #58 -: Май 15, 2010, 22:57:41 pm »
Благодаря за информацията.Ще го накарам да спре ракийката до процедурата,пък дано да помогне.Аз започнах Синарела и Естрофема тази сутрин.Успех на всички момичета в процедура.
Saiuri,lizi,ще се радвам да споделяме по време на опитите ни и дано са успешни 
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #59 -: Май 15, 2010, 23:23:06 pm »
Цитат на: du6ka в Май 11, 2010, 08:15:43 am
Желая на всички ви късмет и сбъдване на мечтите!
Аз бях до тук с тях!


Душе, не съм съгласна- мечтите се сбъдват, имай вяра! Ти си невероятно силна жена и заслужаваш да си щастлива    :bighug:   :youwoman: