0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #120 -: Май 22, 2010, 22:33:53 pm »
ceci75, нищо не си предизвикала....просто си зададе въпроса, както правим всички в този сайт:wink:Даже ние трябва да ти се извиним, защото тотално те объркахме :oops: :lol: Успешен финал и на теб. osi_9
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #121 -: Май 23, 2010, 13:39:50 pm »
violett, искрено ти желая успех, ще те чакаме с новини.
:bighug:

Моят трансфер отлагат за петия ден. Малко се притесних, като казаха, че ще изчакаме до бластоид. Сега ще търся нещо по въпроса за прочета.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #122 -: Май 23, 2010, 15:20:33 pm »
Дали мога да пия нещо обезболяващо?Главата много ме боли.Незнам може да е от силната стимулация(Гонал 600 и Цетротайд+Естрофем)Не се търпи болката в слепоочието,а съм на абитуриентска тази вечер.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #123 -: Май 23, 2010, 15:46:22 pm »
Iveto, не се притеснявай, щом док е преценил, че ще ги изчака, значи това е правилното решение.Така ще може да прецени кое ембрионче е най-силното.На бластоцист се трансферират едно или две ембриончета(не повече) и шансът за имплантация е до някаква степен по-голям.Стискам ти палци.Ще видиш , че ще успеем този път. :drunk:
Аз днес бях на трансфер и ми върнаха три мъничета - едно от инвитро и две от икси.Замразихме още 5 и унищожихме едно, защото имаше фрагментации...и сега остава голямото чакане.
ceci75, главоболието е един от най-често срещаните странични ефекти на гонала.Не пише, че е забранено да се приемат други лекарства, но пише да се консултираме с лекаря.Най-добре е да му звъннеш и да го попиташ какво е най-удачно да пиеш, особено ако главоболието е силно.
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #124 -: Май 23, 2010, 16:53:04 pm »
violett, стискам ти палци за :bfp: след две седмици

:bighug:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #125 -: Май 23, 2010, 16:53:13 pm »
violett - Желая ти успех. Сега много спокойствие и позитивни мисли. Искрено ти стискам палци за тлъст резултат. :bfp: :bfp: :crossfingers: :crossfingers: :bighug: :bighug:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #126 -: Май 23, 2010, 17:19:04 pm »
Благодаря ви ivetod, bebo79 :hug2:
Ive заедно ще си направим тестчетата и дай Боже и двете да сме щастливи от резултата :lol:
bebo много хубаво , че се сети да минеш и да пръснеш малко бременни вирусчета :P
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #127 -: Май 23, 2010, 20:16:06 pm »
violett  и от мен имаш :crossfingers: и след 10 дни само положителни емоции
Да кажа на мен в петък ми дойде и се разбрах с док във вторник на преглед ще съм на спонтанен цикъл и ще започнем по късно стимулация.
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #128 -: Май 24, 2010, 11:49:45 am »
Момичета, които сте минали ЕТ, забравих да питам, трябва ли да съм с пълен пикочен мехур преди трнсфера?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #129 -: Май 24, 2010, 11:53:59 am »
Момичета, които сте минали ЕТ, забравих да питам, трябва ли да съм с пълен пикочен мехур преди трнсфера?

Да!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #130 -: Май 25, 2010, 18:12:09 pm »
Здравейте,
Някой от вас правил ли си е цветна снимка?Може ли да ме насочите ,къде в София мога да си я направя? Благодаря ви предварително.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #131 -: Май 25, 2010, 22:32:06 pm »
Здравейте,
Някой от вас правил ли си е цветна снимка?Може ли да ме насочите ,къде в София мога да си я направя? Благодаря ви предварително.
strongly, а защо не направиш ЦС в клиниката при д-р Димитрова?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #132 -: Май 25, 2010, 22:42:44 pm »
Др.Владимиров не ми е казал,че мога да направя ЦС при др.Димитрова.Аз мисля ,че там не  правят ЦС. :?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #133 -: Май 25, 2010, 22:52:28 pm »
В клиниката на доктор Владимиров правят само хидротубация, като изследване проходимостта на тръбите. :?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #134 -: Май 25, 2010, 22:54:47 pm »
Стронгли, при Владимиров не правят цветни снимки , а хидротубация.При нея всичко се гледа на момента с ехограф.За мен по-добър вариант е цветната снимка,защото имаш снимка , или диск и дори да решиш да направиш и втора консултация  ще има какво да покажеш.При хидротубулацията ти дават само едно листче с резултата, който понякога е доста спорен и зависещ от много фактори.
П.П.violett , писали сме едновременно.Успех ти желая!
« Последна редакция: Май 25, 2010, 22:57:01 pm от rumibumy »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #135 -: Май 26, 2010, 08:25:07 am »
Напълно подкрепям това, което е казала rumibumy - ЦС е по-добре от хидротубация. Правила съм и двете и мога да кажа, че 1) по-малко ме боля; 2) остава нещо, което може да се погледне от втори, трети, пети лекар и да се коментира; 3) не зависиш само от това, което гледащият вижда или не вижда в момента на процедурата.
ЦС се правят и в други клиники, така че не би трябвало да е проблем.
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #136 -: Май 26, 2010, 10:39:32 am »
Момичета, които сте минали ЕТ, забравих да питам, трябва ли да съм с пълен пикочен мехур преди трнсфера?

Да!

на мен ми казаха, че не е задължително.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #137 -: Май 26, 2010, 10:41:37 am »
Момичета, които сте минали ЕТ, забравих да питам, трябва ли да съм с пълен пикочен мехур преди трнсфера?

Да!

на мен ми казаха, че не е задължително.

В неделя бях на траснфер и щях да се напишкам преди трансфера, чак ми се бяха насълзили очите.  :lol: Доктора ми каза да стискам 20 минути.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #138 -: Май 26, 2010, 11:41:12 am »
Д-р Савова от клиниката на Щерев и д-р Владимиров са ми правили трансферите на празен пикочен мехур. При Стаменов беше на пълен - преди да го направя се рових из интернет и четох, че пълният пикочен мехур улеснява трансфера, защото подпира и "изправя" маточната шийка и по този начин улеснява влизането на катетъра. Чисто физически е по-лесно. Предполагам затова Владимиров е сменил тактиката. Сигурно не е задължително, но смятам, че е по-добре. Да добавя - при последните 2 трансфера на празен пикочен мехур се получи фал и след това имах кървене, което допълнително намалява шансовете за зачеване (ако не ги елиминира напълно). При трансфера на пълен пикочен мехур нямах такива проблеми. Много момичета споделят за предишни трудни трансфери, когато са ги правили на празен мехур и последващ лесен трансфер на пълен.
Успех, момичета!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #139 -: Май 26, 2010, 12:31:46 pm »
В клиниката на доктор Владимиров правят само хидротубация, като изследване проходимостта на тръбите. :?
Да, обърках ги двете неща  :oops:. Д-р Димитрова прави само хидротубации. Една приятелка, която скоро започна да ходи при д-р Владимиров, направи ЦС при д-р Начев, в МД.

Момичета, които сте минали ЕТ, забравих да питам, трябва ли да съм с пълен пикочен мехур преди трнсфера?
Да!
на мен ми казаха, че не е задължително.
И моят ЕТ беше на празен пикочен мехур. Тогава обаче бях толкова ошашавена, че въобще не се усетих да питам защо  :?.
« Последна редакция: Май 26, 2010, 12:34:04 pm от Roxy »