0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #20 -: Май 12, 2010, 17:19:29 pm »
Момичета, обаждате ли се задължително предварително на д-р Владимиров по телефона, за да се разберете дали и кога да отидете на преглед?  :ask:
В предната тема някой беше писал, че това вече ще е задължително, както и че д-р Владимиров повече няма да работи в събота /освен ако се налага/. Дали е така?  :ask:   
Аз съм звъняла на док само в първия ден на МЦ преди процедурата, за да ми каже кога да дойда на преглед, хормони и т.н. В останалите случаи съм ходила без час и съм чакала.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #21 -: Май 12, 2010, 17:23:35 pm »
Момичета, тези от вас , които са ползвали Цитротайд, винаги ли ви се зачервява мястото и сърби, или това е само при първата инжекция.Много се притесних сутринта, дане би да съм алергична и да не ми подейства лекарството.Благодаря ви
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #22 -: Май 12, 2010, 17:31:37 pm »
Виолетт, не се притеснявай от зачервяването и сърбежа, аз си го слагам вече три дни и така се получава, но за минути до час изчезва. Даже днес на мястото на убождането се образува папула /малка подутина/, но и тя изчезна. Сестрите като ме инструктираха ми казаха за тези му "есктри". Зачервявавето е малък проблем, важното е да станат хубави яйцеклетки.
Успех :)
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #23 -: Май 12, 2010, 19:21:05 pm »
Записвам се и аз в темата.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #24 -: Май 12, 2010, 20:14:33 pm »
Виолетт, не се притеснявай от зачервяването и сърбежа, аз си го слагам вече три дни и така се получава, но за минути до час изчезва. Даже днес на мястото на убождането се образува папула /малка подутина/, но и тя изчезна. Сестрите като ме инструктираха ми казаха за тези му "есктри". Зачервявавето е малък проблем, важното е да станат хубави яйцеклетки.
Успех :)
Да, Иве, хич не е толкова страшно самото зачервяване, но аз се притесних да не би да съм алергична и да не ми подейства лекарството :oops:Благодаря ти , че ме успокои.

Аз естествено отново имам въпрос :oops: :lol:Кога се прави тест за алергичност към упойките които се използват по време на пункцията.Аз имам алергии към повечето и може би трябва да спомена н адок по раничко.Оххх знам че съм досадна, но много ми е притеснено.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #25 -: Май 12, 2010, 21:22:27 pm »
violett, направи консултация с анастезиоложката и евентуално тя ще те насочи някъде където правят такива тестове.Имам  приятелка която бе насочена към Александровска.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #26 -: Май 13, 2010, 09:12:40 am »
Момичета моята стимулация не върви добре  :(
Днес ми е 9ти ден и имам само 2 фоликула по 13мм и още 10 мънички. Доктора каза че ще проверим как са хормоните и ще се опитат да форсират и останалите да порастнат, но...аз се съмнявам! Подозирам че стимулацията беше много лека за мен - само 150 гонал и преглед чак на 5ти ден...
В предната тема доста се дискутираше силните стимулации на доктора, но тук аз искам да докажа обратното - всеки случай си е строго индивидуален за себе си!
Много ме е яд и съм разстроена, защото 3 месеца бях блокирана със Золадекс и близко до логиката е че би ми била необходима по силна стимулация...
Днес към към 2 ме викат за ново назначение и консултация с анестезиолог което говори че към понеделник или вторник ще е пункцията ако изобщо има какво да извадят  :(
Стана дълго извинявам се!
Виолет доктора каза ли ти да направиш консултация с алерголог? Предполагам тогава ще го обсъдите този въпрос.
Успех на останалите!
 
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #27 -: Май 13, 2010, 09:30:45 am »
Аз му бях казала за алергиите от самото начало, но май ще трябва да му припомня, защото доколкото разбирам не се правят тестове при него.
Криска, не се ядосвай, може като ти е включил меногона да пораснат , а и все пак имаш два големи, които не са за пренебрегване.Без такива депресии, за да не им пречиш да отгледат хубави яйцеклетки.Недей да отписваш опита все още, знаеш, че никога нищо не е сигурно.Има момичета, които са отгледали по много фоликули, но за нещастие опита се е оказал неуспешен, но има и случаи в които с по един, два , три се оказва многоплодна бременност....тъй че нищо не се знае.Все още нищо не е загубено.....я се стегни.Стискам палци.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #28 -: Май 13, 2010, 10:03:17 am »
Някой от вас знае ли каква е причината да не порастват?
Виолет права си че нищо не се знае!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #29 -: Май 13, 2010, 10:28:08 am »
kriska, първо да ти кажа да не се стресираш от сега, така само си пречиш, а и нищо не се знае до последно  :D.Не искам да те плаша или да ти влиая негативно, но моят опит с ендометриозата е, че след нея нещата са доста сложни на всеки един етап от ин-витро процедурата.Но, разбира се, няма място за отчаяние  :D!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #30 -: Май 13, 2010, 10:29:45 am »
Не искам да те плаша или да ти влиая негативно, но моят опит с ендометриозата е, че след нея нещата са доста сложни на всеки един етап от ин-витро процедурата.
Сподели какво имаш в предвид. При теб как се развиха нещата? Къде срещнахте спънки с доктора?
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #31 -: Май 13, 2010, 10:59:11 am »
ако искаш, погледни в дневника ми  :wink:, малко е дългичко за опсване  :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #32 -: Май 13, 2010, 11:24:08 am »
С малко закъснение   ,но Честита темичка  и от мен!Да е много късметлийска с много радостни новини !
Особенно  за започналия темата  :wink: Roxi  - успех   и много късмет в изпълнението  на плана ,а резултата да бъде преизпълнение -например  така  :bori_007: :bori_004:

Аз ще ви следя   :wink:!

Душе ,съжалявам за развоя на нещата   :bighug: , просто незнам какво да кажа...


Момичета, обаждате ли се задължително предварително на д-р Владимиров по телефона, за да се разберете дали и кога да отидете на преглед?  :ask:
В предната тема някой беше писал, че това вече ще е задължително, както и че д-р Владимиров повече няма да работи в събота /освен ако се налага/. Дали е така?  :ask:    
Аз съм звъняла на док само в първия ден на МЦ преди процедурата, за да ми каже кога да дойда на преглед, хормони и т.н. В останалите случаи съм ходила без час и съм чакала.
Досега така е било - ако не е променена практиката сега.


kriska, стискам палци и не унивай предварително !Дано яйчицата са качествени - и двечки са достатъчни !
« Последна редакция: Май 13, 2010, 11:27:54 am от nimika »


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #33 -: Май 13, 2010, 15:29:29 pm »
момичета кога пускахме всичките хормони на куп преди процедура в месеца когато започваме противозачатъчните или в цикъла след тях непосредствено преди процедурата, че нещо съм забравила
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #34 -: Май 13, 2010, 15:34:36 pm »
pepi77, първото изследване на хормони е точно в деня преди да ти назначат стимулацията т.е след противозачатъчните.След като си пила противозачатъчните и ди дойде цикъла отиваш за преглед и ти назначават изследването на хормони.Също така, май не се пускат накуп.На мен първо ми пуснаха три хормона и след три дни пак ми изследваха съшите три + ПКК, СУЕ, биохимия и коагулация.....може би сега като отида на трети преглед ще ми изследват други.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #35 -: Май 13, 2010, 16:03:17 pm »
pepi77, първото изследване на хормони е точно в деня преди да ти назначат стимулацията т.е след противозачатъчните.След като си пила противозачатъчните и ди дойде цикъла отиваш за преглед и ти назначават изследването на хормони.Също така, май не се пускат накуп.На мен първо ми пуснаха три хормона и след три дни пак ми изследваха съшите три + ПКК, СУЕ, биохимия и коагулация.....може би сега като отида на трети преглед ще ми изследват други.
ами аз имах напредвид дали ще пускам пак антимюлеров хормон, инхибин В, LH, FSH и други които струваха нещо като 270 лева и ако да, те кога се пускаха.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #36 -: Май 13, 2010, 16:17:53 pm »
Това са всъщност контролните изследвания.По принцип док предпочита да ги прави преди процедура, особено ако последно са правени преди повече от 6 месеца.Аз лично ги правих в месеца когато пих противозачатъчни(някъде по средата на цикъла)и ми струваха 275.00 лв, а на мъжа ми бяха назначени Мar и HBA test, ДНК фрагментация, спермограма, вирусология два дни преди моите, на обща стойност 470.00 лв.Бяхме ги правили преди година и всичко беше в норма, но док каза, че е минало много време и пак ще трябва да се направят.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #37 -: Май 13, 2010, 16:18:33 pm »
Pepi77 аз започнах съвсем скоро моят опит.
Хормоните ми ги назначиха в деня в който трябваше да стартираме процедурата (ЛХ,Е2,Прогестерон + ПКК,СУЕ,кървене). Не са ми искали отново да пускам АНХ и Инхибин б
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #38 -: Май 13, 2010, 16:26:41 pm »
kriska, ти кога си правила за последно инхибин,антимюлеров хормон и антитела?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #39 -: Май 13, 2010, 16:35:18 pm »
Ако не се лъжа бяха Януари. А иначе непосредствено преди нашият опит пуснахме вирусолии и микробиологии, цитонамазка, ДНК фрагментации, НВА и още нещо на мъжа ми + моите 3 хормона.