0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #100 -: Май 21, 2010, 14:25:56 pm »
Благодаря Ви за бързите отговори момичета  :) , аз не че се бях притеснила, досега не съм имала никакви проблеми с док, просто ми беше любопитно, все пак и те са хора и те трябва да почиват, това се чудех. Мерси , а пък с kriska може и да се засечеме утре, аз в момента съм 'открояваща' се личност , пребих се наскоро и съм с много лошо надран нос  :D
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #101 -: Май 21, 2010, 14:28:42 pm »
а пък с kriska може и да се засечеме утре, аз в момента съм 'открояваща' се личност , пребих се наскоро и съм с много лошо надран нос  :D
:lol:
Ние ще сме там в 11:30 с мъжа ми и ако те позная ще те поздравя!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #102 -: Май 21, 2010, 14:37:13 pm »
Момичета, нали утре Док е на работа, защото и аз мисля да отида. Трябва ли да му се обаждам, май имаше някакво разпореждане, че приема в събота само след предварителна уговорка. След неуспешна процедура съм, надявам се да не ме върне :wink:
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #103 -: Май 21, 2010, 14:39:18 pm »
Момичета, нали утре Док е на работа, защото и аз мисля да отида. Трябва ли да му се обаждам, май имаше някакво разпореждане, че приема в събота само след предварителна уговорка. След неуспешна процедура съм, надявам се да не ме върне :wink:

Със сигурност ще е там сутринта! На мен д-р Тачева ми се обади да отида утре в 11:30 за да се разберем с доктора кога да връщаме ембрионите.
И аз разбрах че в събота е само с предварителна уговорка. Предната събота имаше само няколко момичета на преглед които бяха на финала на стимулациите си.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #104 -: Май 21, 2010, 18:15:27 pm »
Лизи клиниката ще работи в понеделник.Днес бях там имаше момичета с назначение за хоормоми и преглед на 24 и те питаха.А при мен какво се случи,започнах стимулация с Цетротайд 1/2 сутрин и Гонал пен 600 след обед,Естрофема става по 1 таблетка дневно.Не е ли много силна тази стимулация,какво мислите.Искам да питам в хладилника ли да ги държа?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #105 -: Май 21, 2010, 18:53:31 pm »
ceci 75 , Гонала се съхранява в хладилник, а Цетротайда- не.Малко е силничка стимулацията, но щом док така е преценил, ти не се притеснявай излишно.Успех!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #106 -: Май 21, 2010, 19:00:55 pm »
ceci 75 , Гонала се съхранява в хладилник, а Цетротайда- не.Малко е силничка стимулацията, но щом док така е преценил, ти не се притеснявай излишно.Успех!

Не е вярно че се съхранява в хладилник  :wink: !
Важното е да е на тъмно място и не повече от 25 градуса!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #107 -: Май 21, 2010, 19:02:17 pm »
Благодаря ви момичета!Успех и на вас!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #108 -: Май 21, 2010, 19:09:25 pm »
На мен сестрите ми казаха да го съхранявам в хладилник, пък и в листовката го пише.....не съм си го измислила, но както прецениш. :)
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #109 -: Май 21, 2010, 19:56:50 pm »
На мен сестрите ми казаха да го съхранявам в хладилник, пък и в листовката го пише.....не съм си го измислила, но както прецениш. :)

Според теб как те го държат в шкаф?
Аз изрично ги питах и те ми казаха че ако се опасявам евентуално може да го държа в хладилника далеч от фризера.

В опаковката пише:
"В рамките на срока си на годност продуктът може да се съхранява при температура под 25 градуса за период от 28 дни...."

Не се убиждай, но надали Цеци ще се стимулира над 28 дни!
« Последна редакция: Май 21, 2010, 20:01:18 pm от kriska »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #110 -: Май 21, 2010, 21:46:08 pm »
Ихаааа не така остро.....не съм се Обидила....просто предавам, каквото са ми казали....а относно шкафа, мисля, че се зарежда всеки ден, тъй като се дават лекарствата на жените , които са в стимулация.Но както и да е....щом може да мине без хладилника, ок :D
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #111 -: Май 21, 2010, 22:31:17 pm »
Ихаааа не така остро.....не съм се Обидила....просто предавам, каквото са ми казали....а относно шкафа, мисля, че се зарежда всеки ден, тъй като се дават лекарствата на жените , които са в стимулация.Но както и да е....щом може да мине без хладилника, ок :D

Не се изказвай неподготвена, а преди да твръдиш нещо вземи и прочети какво наистина пише в упътването, вместо да ме дебнеш за правописни грешки!
Ето и линк на упътването за тези които не са го чели http://bda.bg/images/stories/documents/bdias/10289s.pdf

Лека вечер!
« Последна редакция: Май 21, 2010, 22:34:23 pm от kriska »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #112 -: Май 21, 2010, 23:05:38 pm »
Както вече казах, твърдението не е дошло от само себе си, а ми е казано от медицинското лице, което ми показа как да си поставям лекарството......но да не спамим темата....и да не объркваме момичетата.В листовката, също така, пише да спазваме стриктно указанията на лекаря или медицинската сестра....Със сигурност ceci75 е достатъчно грамотна за да си прочете листовката, но може би щом задава въпроса си тук има някакви съмнения.А между другото аз не спорех относно това, което си написала и се учудвам на начина по , който реагираш.Разбирам , че си изнервена, но всички сме така и не си помагаме като се заяждаме. :wink:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #113 -: Май 22, 2010, 11:22:44 am »
Лизи клиниката ще работи в понеделник.Днес бях там имаше момичета с назначение за хоормоми и преглед на 24 и те питаха.А при мен какво се случи,започнах стимулация с Цетротайд 1/2 сутрин и Гонал пен 600 след обед,Естрофема става по 1 таблетка дневно.Не е ли много силна тази стимулация,какво мислите.Искам да питам в хладилника ли да ги държа?
АЗ бях на същата стимулация,като в края я намалиха на рен-300еденици + мерионал300.Стимулацията продължи17 дни,доста е тежичка,но доктора си знае работата.що се отнася до съхранението на ампулите,когато бях в стимулация ,сестрите ме предупредиха след като е отворена една опаковка,тя се съхранява в хладилника.Може да не се съхраняват всички ,а само отворените т.е.
1/2 цетротайд и 300еденици останали от Гонала.
Излишно е да спорите за глупости,просто следвайте съветите от клиниката. :lol: :lol:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #114 -: Май 22, 2010, 13:09:12 pm »
strongly, :bighug: :hug2:1Ти си знаеш- с теб съм! :D
Момичета , минавам да пожелая успех на всички в процедура!Вярвайте на Доктора!Стискам палци всички да сбъднат мечтата си по-скоро! :bighug: osi_9
п.п.По време на моята стимулация не съм съхранявала нищо в хладилника.Държах инжекциите в шкаф.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #115 -: Май 22, 2010, 16:36:16 pm »
Лизи клиниката ще работи в понеделник.Днес бях там имаше момичета с назначение за хоормоми и преглед на 24 и те питаха.А при мен какво се случи,започнах стимулация с Цетротайд 1/2 сутрин и Гонал пен 600 след обед,Естрофема става по 1 таблетка дневно.Не е ли много силна тази стимулация,какво мислите.Искам да питам в хладилника ли да ги държа?
АЗ бях на същата стимулация,като в края я намалиха на рен-300еденици + мерионал300.Стимулацията продължи17 дни,доста е тежичка,но доктора си знае работата.що се отнася до съхранението на ампулите,когато бях в стимулация ,сестрите ме предупредиха след като е отворена една опаковка,тя се съхранява в хладилника.Може да не се съхраняват всички ,а само отворените т.е.
1/2 цетротайд и 300еденици останали от Гонала.
Излишно е да спорите за глупости,просто следвайте съветите от клиниката. :lol: :lol:
Да, и на мен така ми казаха и това написах.И аз съм на мнение, че не е нужно да се спори :wink: Успех момичета и.... стискайте ми палци утре :grouphug:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #116 -: Май 22, 2010, 16:37:57 pm »
Благодаря ти rumibumy, osi_9. :wink:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #117 -: Май 22, 2010, 16:43:06 pm »
Violett с теб сме.Всичко ще е ОК. :grouphug:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #118 -: Май 22, 2010, 16:50:15 pm »
Благодаря, Strongly  :) Подкрепата е страшно хубаво нещо , особено в такива моменти. :bighug:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #119 -: Май 22, 2010, 22:28:59 pm »
Извинявам се за спора,който предизвиках!Всички сме изнервени и объркани.Благодаря ви и успешен финал!