0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #60 -: Май 15, 2010, 23:29:12 pm »
Цитат на: du6ka в Май 11, 2010, 08:15:43 am
Желая на всички ви късмет и сбъдване на мечтите!
Аз бях до тук с тях!


Душе, не съм съгласна- мечтите се сбъдват, имай вяра! Ти си невероятно силна жена и заслужаваш да си щастлива    :bighug:   :youwoman:

:good_post:
Съгласна съм!Душе,  :flower:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #61 -: Май 16, 2010, 14:21:59 pm »
Момичета, аз и тук да попитам: Възможно ли е да се пукнат фоликулите само преди пункцията при условие, че се боцкам с Цетротид? Имах си болки всеки ден, но днес няма нищо.Простете за невежеството,но леко се притесних. :oops:
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #62 -: Май 16, 2010, 14:48:18 pm »
Момичета, аз и тук да попитам: Възможно ли е да се пукнат фоликулите само преди пункцията при условие, че се боцкам с Цетротид? Имах си болки всеки ден, но днес няма нищо.Простете за невежеството,но леко се притесних. :oops:

И аз задавам същия въпрос, но при дълъг протокол и при блокаж със Золадекс преди 26 дни. Днес ми е 12ти ден стимулация която е следната:
14 дни след Золадекса започна:
1-5 ден 150 Гонал
6-9 ден 150 Гонал + 225 Меногон
9-12 ден 300 Гонал + 300 Меногон
Снощи 11ти ден вечерта умрях от болки в яйчника където са ми единствените 2 доминантни фоликула и сутринта имах обилно бяло течение по бельото и болките вече бяха спряли  :?
Много съм объркана и претиснена...
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #63 -: Май 16, 2010, 15:02:57 pm »
Мили момичета, записвам се само, за да следя темичката, че тази клиника и екип са ми слабост :)))

Успех на всички в процедурите и имайте вяра!
 :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #64 -: Май 16, 2010, 18:14:35 pm »
Пепс, violett -  :bighug: :bighug:! Може и да сте прави... Лошото е, че аз вече нямам мечти... :( Стискам ви палци да осъществите своите!
violett, kriska, не се притеснявайте, момичета! Не могат да се пукнат фоликулите. Нали стимулациите ви са стимулирани и ви следят, а не сте на ЕЦ. Оргалутранът, цитротайдът и други са именно за това. Предполагам, че ролята на золадекса е сходна, не съм запозната с неговото действие. Стискам ви успех за успешен изход на процедурите!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #65 -: Май 16, 2010, 18:22:23 pm »
Пепс, violett -  :bighug: :bighug:! Може и да сте прави... Лошото е, че аз вече нямам мечти... :( Стискам ви палци да осъществите своите!
violett, kriska, не се притеснявайте, момичета! Не могат да се пукнат фоликулите. Нали стимулациите ви са стимулирани и ви следят, а не сте на ЕЦ. Оргалутранът, цитротайдът и други са именно за това. Предполагам, че ролята на золадекса е сходна, не съм запозната с неговото действие. Стискам ви успех за успешен изход на процедурите!
Du6e, сега може и да си мислиш, че нямаш, защото все още си афектирана, от това, което ти се е случило, но ще видиш, че слънцето ще изгрее и за теб и съм сигурна, че изгревът ще е страхотен. :rainbow: :butterfly: Имай вяра!!!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #66 -: Май 17, 2010, 21:49:06 pm »
Мили момичета, записвам се само, за да следя темичката, че тази клиника и екип са ми слабост :)))

Успех на всички в процедурите и имайте вяра!
 :bighug: :bighug: :bighug:

Аз също! Успех момичета! :goodluck: :goodluck: :goodluck:

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #67 -: Май 18, 2010, 09:17:58 am »
Здравейте момичета,искам да попитам лесно ли успявате да се свържете с д-р Владимиров по телефона и по кое време горе долу му звъните? Разбрахме се да му се обадя в първия ден на цикъла за започване на процедура, но от сутринта няколко пъти му звъня и не ми вдига, включва се гласова поща...Знам, че в клиниката е лудница и едвали успява да говори и по телефона,поне аз не съм го виждала когато съм била там и започвам да се притеснявам.
Успех на всички!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #68 -: Май 18, 2010, 09:26:45 am »
britni, не се притеснявай -доктора намира време  даже и за да говори по телефона :wink:
Обикновенно рано сутрин са пункциите и д-ра може да е   с изключен телефон за това.
Аз рядко съм се свързвала от раз ,обикновенно  д-ра е кликвал/връщал обаждането ,когато му е удобно да говори.
Звънни  по- късно  пак и  ако не успееш да се свържеш ,тогава питай на регистратурата.


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #69 -: Май 18, 2010, 09:33:32 am »
britni, сутрин докторът е по-натоварен, както и nimika ти е казала. След 15 ч. е най-голям шанса да се свържеш с него, защото до тогава вече са минали почти всички пациентки за преглед. Не знам дали винаги връща обаждането с кликване, защото аз не успях веднъж да се свържа и след това не ми е звънял. След това вече не съм му звъняла, а предпочитам да отида на място, но съм тук в София.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #70 -: Май 18, 2010, 09:34:25 am »
Здравейте момичета,искам да попитам лесно ли успявате да се свържете с д-р Владимиров по телефона и по кое време горе долу му звъните? Разбрахме се да му се обадя в първия ден на цикъла за започване на процедура, но от сутринта няколко пъти му звъня и не ми вдига, включва се гласова поща...Знам, че в клиниката е лудница и едвали успява да говори и по телефона,поне аз не съм го виждала когато съм била там и започвам да се притеснявам.
Успех на всички!

Britni аз се връщам от клиниката и доктора е там. Нимика правилно ти е казала че има пункции сутрин. Звъни му след 11 часа  :)
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #71 -: Май 18, 2010, 09:40:37 am »
kriska, явно сме били в клиниката заедно. И аз току що се връщам от там :-)
Момичета, много ми е притеснено - на съпруга ми спермограмата е ужаасно зле (всъщност никога не е имал толкова лоша, а в края на март беше със супер показатели). Готвя се зо ИКСИ на спонтанен цикъл и ако изобщо имам Я с тази лоша спермограма какво ли ще се получи ...?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #72 -: Май 18, 2010, 09:43:10 am »
sunflower ® ,колко лоша   е -в цифри и факти ? ДНК  фрагм. как е  -това е по важното ?

Четох ,че и преди сте имали гранична с-ст на ДНК фрагментацията -сега се е  влошила ли  :?? Може би трябва да продължите  с лечението при мъжа ти с добавките и витамините ...
А за изцяло опит на естествен ли сте говорили или с  лека стимулация ,както д-ра практикува?
« Последна редакция: Май 18, 2010, 09:49:19 am от nimika »


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #73 -: Май 18, 2010, 09:53:30 am »
Благодаря ви момичета, за бързия отговор. Успокоихте ме. Ще опитам по обяд, дано да успея скоро, че да не го мисля цял ден.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #74 -: Май 18, 2010, 10:07:11 am »
nimika, ДНК фрагментацията пак е гранична (а аз хранех големи надежди след това зобене с витамини, антиоксиданти и т.н.). :(
Вярата, която ме крепи е, че в другия форум една девойка е бременна с близнаци при фрагментирали ДНК 33% . Лошото при нас е, че морфологията е паднала на 2%. Е тази цифра не я бях виждала никога в спермограмите му... :(
След обяд ще видим как е балансът на хормоните при мен и тогава ще прецени док дали изобщо да има процедура този месец. Ако стигнем до процедура ще е с много лека стимулация - както док каза - в последния момент.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #75 -: Май 18, 2010, 10:21:56 am »
sunflower ® , :bighug: ,  лошо развитие в резултатите наистина.
Посещавахте ли д-р Кацаров ?

При нас д-ра казваше ,че няма смисъл от подобен прглед  -след като е влошена морфологията няма какво да се направи.Останалите показатели , включително  и  морфологията ,си играеха  и варираха всеки път както си искат ,но ДНК фрагм е в норми .Д-р Кацаров  дисагностицира  варикоцеле.


*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #76 -: Май 18, 2010, 10:32:52 am »
nimika:bighug:
Бяхме при д-р Кацаров - откъм заболявания нещата са наред - няма варикоцеле, хидроцеле и т.н. Поне това. Всъщност, самият д-р Кацаров каза да не се вторАчваме много-много в тези ДНК фрагментации... Не знам и аз какво да мисля вече, но пък щом има около 65% читави, белкем ембиолозите нацелят плувец от тях  :)
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #77 -: Май 18, 2010, 13:38:53 pm »
И аз задавам същия въпрос, но при дълъг протокол и при блокаж със Золадекс преди 26 дни. Днес ми е 12ти ден стимулация която е следната:
14 дни след Золадекса започна:
1-5 ден 150 Гонал
6-9 ден 150 Гонал + 225 Меногон
9-12 ден 300 Гонал + 300 Меногон
Снощи 11ти ден вечерта умрях от болки в яйчника където са ми единствените 2 доминантни фоликула и сутринта имах обилно бяло течение по бельото и болките вече бяха спряли  :?
Много съм объркана и претиснена...

Криска, исках да те попитам, как го изчисляваш този Меногон 225? Защото на ампулите всъщност пише, че съдържат: "75 IE FSH + 75 IE LH", което означава, че една ампула е = 150IE, или?  :oops:
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #78 -: Май 18, 2010, 15:14:16 pm »
225 ед=3*75 ед
"75 IE FSH + 75 IE LH"[/i], което означава, че една ампула е = 150IE, или? 
Според мен, това означава просто 75 единици. Ако греша - поправете ме.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #79 -: Май 18, 2010, 15:21:15 pm »
Криска, исках да те попитам, как го изчисляваш този Меногон 225? Защото на ампулите всъщност пише, че съдържат: "75 IE FSH + 75 IE LH", което означава, че една ампула е = 150IE, или?  :oops:

Чандре 1 ампула си е 75 единици. Т.е. 150 са 2 ампули, 225 означава 3 ампули  :) , 300 са 4 ампули....