0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #120 -: Май 14, 2010, 23:21:11 pm »
Ами момичета тъй,тъй сме на тема гърди ,зърната ви станаха ли по-големи от преди, а кога започват да потъмняват ареолите около тях,а нека и настоящите майки вече да кажат дали си възвръщат после предишния цвят.


*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #121 -: Май 15, 2010, 00:00:51 am »
Колкото и абсурдно да звучи аз си заличих старите стрии с крем против стрии на ДЕВА ,който струва 5 лв!!!!!При това имах доста дълбоки и не съм се и надявала!!!!
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #122 -: Май 15, 2010, 00:10:16 am »
Ами момичета тъй,тъй сме на тема гърди ,зърната ви станаха ли по-големи от преди, а кога започват да потъмняват ареолите около тях,а нека и настоящите майки вече да кажат дали си възвръщат после предишния цвят.

Ами да, действително настъпиха такива промени - зърната ми се уголемиха и потъмняха ареолите. Мисля, че в момента лека-полека започват да възвръщат старата си форма. Но нека аз да не бъда критерий, тъй като не кърмя. След консултация с педиатрите, приемам медикаменти за спиране на кърмата след третия ден на секциото.
Стрии получих точно пет дни преди раждането - малко са, високо над пъпа, ама са си стрии. На мен също ми препоръчаха /моя приятелка с професионални познания в тази област/ единствено ампулите на Лирак, но все още не съм си ги взела и провела лечение. Дай Боже да не се окаже замазване.
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #123 -: Май 15, 2010, 07:33:05 am »
Колкото и абсурдно да звучи аз си заличих старите стрии с крем против стрии на ДЕВА ,който струва 5 лв!!!!!При това имах доста дълбоки и не съм се и надявала!!!!
лелеее, това направо ме разби...аз по принцип си мисля че нямат заличаване изобщо, каквото и да се ползва...ще взема да опитам след време, че гърдите ми така се нацепиха с предишната бременност  :(
А иначе ареолите ще си възвърмат и голенината и цвета след като родите, не се притеснявайте...само не си спонмям, май дори преди да спрете да кърмите, зависи и колко дълго ще е това де :wink:
Пожелавам ви един слънчев ден въпреки прогнозите на синоптиците  :D :rainbow:
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #124 -: Май 15, 2010, 09:24:03 am »
Айде да се запиша официално и аз в темичката :)

Мая, много се радвам да прочета това  :D. Лека и успешна бременност. А Фауна и бебките предполагам са добре. Тук,в тази тема, надали някой знае нещо повече.
     
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #125 -: Май 15, 2010, 09:26:33 am »
Раиса, не мисля, че те сърби от олиото на Веледа. Аз също го ползвам и само с него не ме сърби, какви ли не други продукти пробвах, не става, сърби ме, все едно не съм се къпала. Но самите зърна на гърдите не ги мажа, изобщо не ги пипам, чела бях, че се предизвиквали конктракции, ако ги пипаш. В 9-тия месец мисля да почна да ги мажа с Лансинох, за да се подготвим за кърмене. Да не би пък да ти се запарва кожата от тези 10 потничета и сутиени, които казваш, че слагаш един върху друг?  :lol:
Моята кожа пък е много податлива на стрии, имам си от едно време от честа промяна в теглото. Ама засега удържам фронта, дано да продължи да е така. Но, ако ме засърби някъде, взимам спешно мерки с повече мазане, защото знам, че не е на хубаво.
Мая, добре дошла! Лека и спокойна бременност, и здраво бебче на финала!
Да попитам по-напредналите момичета - някой да се е ориентирал към козметиката на Авен за бебчето или пък някоя от вече мамите да я е ползвала за бебчо? Аз май нея ще я вземам на първо време...
А, и още едно въпросче - кога стегнахте багажа за болницата и почнахте с голямото пране на нещата за бебчо, че се замислям дали пък скоро не е лошо да почвам.  8)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #126 -: Май 15, 2010, 09:29:14 am »
Колкото и абсурдно да звучи аз си заличих старите стрии с крем против стрии на ДЕВА ,който струва 5 лв!!!!!При това имах доста дълбоки и не съм се и надявала!!!!

 8O :lol: Не съм чула за никакъв крем или процедура, която да премахне стрии !  
Браво на теб, оттървала си се!  :D

Само че аз имам друго питане.
Стриите кога ги маза ? Веднага след като се появиха ?
Или месец след това, два, три...година ?

Скарлет
не е от дрешките  :lol: :lol: :lol:
Не нося чак толкова  :lol: имам сутиен, но тъй като гърдите ми почти се изливат от него - ги заступорявам със "спортен" потник - къс, до под гърдите. Удобен ми е доста и не се притеснявам че ще изкочи някой зрънчо, както съм си в офиса  :lol:
Аз си мажа целите гърди, не избягвам нищо. И аз прочетох за зърната и контракциите, но пишеше, че това се получава при интензивно търкане/мачкане и т.н. на зърната. Също така като изляза от банята хубаво си изтърквам гърдите с хавлията, четох че е добре точно за подготовка на зрънчо. Правя ги тез работи внимателно и се "услушвам"  :lol: Ако усетя нещо нередно ще спра, но за сега - нищо. За всеки случай, от 2 седмици, пия по 1 таблетка магнезии.
Но май ме сърби защото трябва да мажа по повече.
Паживьом увидим.

Мая добре дошла и от мен !  :D
Слънчеви 9 месеца и здраво бебче около термин !
« Последна редакция: Май 15, 2010, 09:39:46 am от Raissa777 »
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #127 -: Май 15, 2010, 09:37:30 am »
Добро утро, много сме активни тая сутрин, явно сън не ни лови :)

За зърната - не само се уголемиха, ами прозират през всеки сутиен, малко да ми стане хладно и щръкват като копчета... Ареолите ми потъмняха и едни вени ми се виждат... Дано се махнат тия работи, като родя.

За стриите - аз съм си предразположена. Остриих се по дупето и бедрата още в пуберитета, към 4-5 клас, без да съм качвала или смъквала рязко. Явно от растежа... на мои съученички също се случи. От тогава нови стрии не са ми се появявали, поне не на други места. Започнах да си мажа корема и гърдите още като разбрах, че съм бременна, с крема на Виши. Но ми се стори, че не върши работа и си купих от маслото на Икаров, сега се омазнявам с него сутрин и вечер, струва ми се по-добро. Масло на Веледа ползвам против целулит, защото пък и тази напаст ме нападна, такова нещо никога не е било, а трябва да се подготвим за море... Въобще, ходя като една мазна баничка из къщи.

Завършвам с отчет - бях на преглед при Сигридов вчера. Бебо расте и хубавее, отпрал е едни бузи, като майка си. Вече е кило и нещо. Док се смя, че му била много голяма пишката - викам, метнал се е на баща си  :lol: Каза, че шийката ми е добре и вече в тези седмици нямало големи шансове да започне да се скъсява, а дори и да стане нещо, много по-лесно се удържали нещата. Рапорт даден!

Приятен уикенд, момичета!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #128 -: Май 15, 2010, 10:16:26 am »
Мая  :)добре дошла и лека бременност ти желая.
Камбозолка  :)хубави вести , ама и други не сме очаквали де.Нека да расте момъка и да добелее.
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #129 -: Май 15, 2010, 10:22:39 am »
Добре дошли на новите момичета.Лека бременност до края.
Аз за сега нямам стрии никъде, пу-пу и не съм се мазала до сега с нищо.
За гърдите-не са мръднали, откакто съм бременна, дано да имам кърма.
Cambozzola, много хубави новини за бебчо.Само така да продължава.
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #130 -: Май 15, 2010, 10:33:07 am »
Добър ден и добре дошли на новите момичета.
Стана ми много весело защото и аз бях при Д-р Сигридов вчера и освен, че бая сме наддали и пишката много пораснала както при Камбоцола :lol:
Иначе сме добре и бебчо се смееше, та имам нахилена снимка.
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #131 -: Май 15, 2010, 10:57:46 am »
shanoar, хихихи, явно такъв ден е било ;)

Забравих да поздравя новодошлите и да им пожелая леко бременеене до края!

Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #132 -: Май 15, 2010, 11:04:12 am »
Комбозола страхотен ви е рапорта!
И за мазната баничка много ми се хареса  :lol:

Еее Шаноар , покажи тоз нахилен хубавец!  :D

( само се скатавате, ей! )
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #133 -: Май 15, 2010, 11:47:50 am »
За моите стрии-появявяха се постепенно от 2004 година до преди да забременея,причената според мен е,че бях качила от 48(поддържах ги с тичане на стадиона) до 78 кг.Няколко месеца преди да забременея бях на диета и свалех до 71 и тогава положението беше най-зле и не ми се вярвяше,че працеса може да е обратим.През тези години съм имала периоди,в които съм се мазала и такива,в които не съм,но и скъпите кремове не помагаха!За първи път ефект видях,когато в 1 месец почнах да се мажа с ДЕВА за 1-2 месеца напълна се заличиха старите и нови не са излизали.Сега пак съм 78 кг.Незнам дали има някакво значение,но освен мазането всеки ден минавам 5-10 км пеша(когато съм добре).
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #134 -: Май 15, 2010, 13:29:58 pm »
Влизам да поздравя новите бъдещи мами :)
Момичета, много внимавайте с козметиката. Ползвайте само медицинска иначе рискувате да си докарате куп неща. Аз нямам нито една стрия след излизането от болница, още се мажа всеки ден с Ексципиал Неутрал, смесен с масло на Икаров.
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #135 -: Май 15, 2010, 13:39:29 pm »
Жаси, а гърдите мажеше ли?
Питам защото забелязах, че като че ли се опитвам да се изприщя по гърдите само от маслото на Икаров.Сега пробвам да ги мажа със Саносан.
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #136 -: Май 15, 2010, 14:37:59 pm »
Не, сега не мажа гърдите, но цялата бременност не спрях.
[/url][/url]
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #137 -: Май 15, 2010, 14:53:59 pm »
Камбозола, има ли ефект от маслото п-в целулит!?
П.П. Много се радвам за добрите новини за бебенце! :D
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #138 -: Май 15, 2010, 15:01:18 pm »
Жаси мерси за отговора, явно там е по-чувствителна кожата и някоя от съставките не понася на моите гърди, та ще пробвам друго за тях.
Алимания, все си мисля че антицелулитните кремове не са за бременни, ако греша някой да ме поправи, но мисля че не е добра идея-те са стягащи по принцип.
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #139 -: Май 15, 2010, 15:34:38 pm »
Здравейте момичета!

Добре дошли на новите попълнения :)

Много благодаря на всички за стиснатите палци и за това, че бяхте с мен! Изписаха ме днес и сега съм си у дома. Ще полежа 5-6 дни. Самата манипулация не я помня, тъй като бях с пълна упойка. Но преживяването с упойката беше ужасно. Но, няма как трябва такива неща да преживеем понякога.

Д-р Дяволов е страхотен, д-р Марков също. И акушерките и сестрите там помагаха много. Е, някои от тях бяха намусени, но си вършеха работата.

След манипулацията лежах два часа в реанимация и там освен мен имаше 4 момичета на които правиха аборт (не по желание). Много беше тежко. Като се събудиха всичките плакаха много и аз плаках с тях. Благодарих на господ, че съм добре.

Иначе лежах само с бременни в деветия месец - за задържане. Много беше хубаво - 3 от тях родиха докато бях там. Сутрин и вечер слушахме сърдечните тонове на бебетата. Беше много вълнуващо. Запознах се със страхотни хора - много силни жени. Особено тези с тризнаците. Толкова е опасно износването на тризнаци - браво на вас мили мами! :)

А пък моята новина е, че май май гащите ни са сини. :) Вече почвам да мисля мъжки имена ;) Хи хи хи :)

Раиска, по едно време и мен много ме сърбяха гърдите и зърната. Но,този период отмина. Сега ареолите са станали огромни и тъмно кафяви.

Хубав ден!  :D