0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

възможно ли е за един ден да се направят основните иследвания
Nadezdata umira posledna!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
възможно ли е за един ден да се направят основните иследвания

Зависи за какви изследвания става на въпрос! Ако се касае за генетични или имунология, абсолютно- не!


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
благодаря за бързият отговор.Все е някаква информация и съм доволна.пък дано и по малко да струва,че много скъпо ми се вижда,но пък и нямаме друг избор

В КИРМ се пускат много имунологични и генетични изследвания, но те са скъпи по принцип навсякъде, независимо дали се правят в Пл клиника или в някоя Софийска клиника! И в никакъв случай, не стават готови за ден -два!


*
Re: Задължителни изследвания преди започва
« Отговор #63 -: Март 29, 2012, 09:27:12 am »
Ако въпросът ти е дали един ден ще ти стигне, за да направиш изследванията - да, първо минаваш през гинеколог да ти вземе секрети за микробиология и цитонамазка, после отиваш даваш кръв, през това време твоето момче дава материал за спермограма (още по-добре, ако всичко се направи в една клиника). След това резултатите ще излязат в определен от лабораторията срок. Един ден стига да ги пуснеш, но за резултат ще почакаш.
благодаря за информацията,иначе е логично ,резултатите да се забавят .За мен беше по важно дали ще успеем да дадем това което трябва.След това за резултатите допълнително ще се разберем със доктора предполагам.Дали тои ще ми ги изпрати или аз ще трябва да пратя някои да ги вземе или дирекно аз.това мисля в последствие да се реши ,защото ще ми се пръсне главата да мисля кое как и защо и така нататк.важното е първата крачка да се направи
Nadezdata umira posledna!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
благодаря за информацията,иначе е логично ,резултатите да се забавят .За мен беше по важно дали ще успеем да дадем това което трябва.След това за резултатите допълнително ще се разберем със доктора предполагам.Дали тои ще ми ги изпрати или аз ще трябва да пратя някои да ги вземе или дирекно аз.това мисля в последствие да се реши ,защото ще ми се пръсне главата да мисля кое как и защо и така нататк.важното е първата крачка да се направи

В клиниката, в която си ги изпращат на имейла, който си оставила! Успех!


Zdraveite,
Ne sam sigurna 4e vaprosa mi e tochno po temata, no ako znaete neshto molia kajete mi.
Mislia da probvam da pravia in vitro juni, no ne moga da razbera kakva e tochnata procedura navsiakade pishat razlichni neshta.
Doktorkata mi kaza da pia protivoza4atachni mai mesec, a juni da mi slagat Gonal f900............a sled tova nikoi ne kazva kakvo se pravi?
curly3  в коя клиника си? Всичко зависи от това в коя клиника си. После има теми з авсяка клиника и можеш да попиташ там
Zrdaveite,
V klinikata na dr. Shterev sam pri dr. ANDREEVA. Razgledah temite na foruma no ne namerih opisanie, kakva e procedurata pri tiah i zatova reshih da pitam kakav e vashiat opit. Vazmojno e da sam propusnala neshto ako mojete mi kajete.
Izvinete me za latinicata, no ne jivea v BG i tova pc niama kirilica.
Blagodaria Vi.
*
Здравей,те, момичета!
Имам следният въпрос-през май ми предстои ин витро процедура.От форума разбрах,че е задължително да се направи вирусология.Но на мен не са ми искали такива изследвания и не са ме предупредили да нося при стартиране на процедурата.Чудя се дали да си ги направим със съпруга ми на своя глава и за колко време излизат резултатите :ask: И другият ми въпрос е:на гладно и жадно ли се правят или може да си пил кафе и да си хапнал преди това? Благодаря предварително на всички,които ще споделят своя опит !!!
*
Задължително направете вирусологията, дори и да не са ви казали. В Цибалаб една част от изследванията излизат същия ден, а другата част - на следващия ден. Няма значение по кое време на деня ще се правят, както няма и условие да се правят на гладно и жадно, т.е. може да се храните и да пиете кафе.
*
Задължително направете вирусологията, дори и да не са ви казали. В Цибалаб една част от изследванията излизат същия ден, а другата част - на следващия ден. Няма значение по кое време на деня ще се правят, както няма и условие да се правят на гладно и жадно, т.е. може да се храните и да пиете кафе.


Много благодаря за отговора!Веднага ще се задействам :)
*
На мен в Циба ми излязоха 4,50 с направление. Хив, васерман, и два хепатита.
Към тези изследвания бих добавила и имунология, особено ако има неуспешна процедура и не е открита логична причина да не настъпва бременост.
*
Здравейте, момичета! :)

Следващия месец ми предстои процедура, днес бях при личната лекарка и тя ми каза, че изследванията за СПИН, Васерман и Хепатит не се поемат от касата. Виждам, че някои от вас са ги правили с направление. Бихте ли ми казали дали го взехте от личния си лекар и евентуално дали пазите кода?
Предварително ви благодаря!
*
Serendipity, в момента върви кампания по безплатно тестване за Хепатит С и ако може поне този разход да си спестиш. Чувала съм, че някои пускат серологията в ХЕИ и там излизало по-евтино, но аз не съм го правила. Ако не можеш да си вземеш направление провери и този вариант.
Имам вече две ангелчета на небето

За хепатит получихме направление, за СПИН джипито ми каза че не го поема касата. Но това което чета откакто сме тръгнали по този път е че различните джипита различно говорят - някои са коректни и ти дават каквото се полага, други гледат да си спестят направленията, трети просто не са запознати с кодовете..
*
Много ви благодаря за бързите отговори, момичета! :)

Да, наистина е въпрос на голям късмет човек да попадне на свестен личен лекар...
Ето кодовете на въпросните направления за изследвания, за които попитах, открих ги случайно в нета:


02.07 - Васерман
05.01 - СПИН
05.05 - Хепатит В
05.06 - Хепатит С

Може тези разходи да са незначителни на фона на всичко останало, което си плащаме от джоба, но защо да не си ползваме правата?!

Желая успех на всички! :)
Много ви благодаря за бързите отговори, момичета! :)

Да, наистина е въпрос на голям късмет човек да попадне на свестен личен лекар...
Ето кодовете на въпросните направления за изследвания, за които попитах, открих ги случайно в нета:


02.07 - Васерман
05.01 - СПИН
05.05 - Хепатит В
05.06 - Хепатит С

Може тези разходи да са незначителни на фона на всичко останало, което си плащаме от джоба, но защо да не си ползваме правата?!

Желая успех на всички! :)
здравей и аз се сблъсках със същия проблем.Първо личния доктор ми каза,че нямал направления ,аз му извадих кодовете и след дълго мърморене ми даде,само за васерман не,но си го платих.На съпруга ми не даде,каза,че били много скъпи изследвания и не можел.Наистина от както сме започнали(февруари месец)сме похарчили около 1200 лева,но не е в това проблема.Малко се увлякох успех .В коя клиника си?
*
liudmila76, в клиника Селена съм. :)

Имам направени имунологични и генетични изследвания, хормоните на щитовидната жлеза, също и за микоплазма, уреаплазма и хламидия. Остават ми тези, които изброих и евентуално още някакви, ако има, непосредствено преди процедурата.
Миналата година изследвах абсолютно всичко възможно, но имат давност и така...

Забелязвам, че отделните клиники имат различни изисквания по отношение на нужните изследвания. Аз лично бих пуснала всички за собствено успокоение. Ето, при генетичните при мен "изскочи" тромбофилия...