0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Извинете ме за последователния пост ,но длъжна ли съм да правя изследванията в същата клиника? Те цените им са двойни ,за някой неща  :?
*
  :D :D Момичетааа, освестете се!!! Този "лекар" само гледа да ви обере! И аз ходих преди две години при него и ми връчи лист с изследвания за хилядарка, че и отгоре. Повече не стъпих при него.
*
Копирам си поста от другата тема
Да споделя, че в ХЕИ/поне в нашия град/ имали безплатни програми, незнам точно за какво, но изследват безплатно спин, васерман, хепатит Б и Ц и хламидия. Вчера го разбрах, но тъй като ми трябват за понеделник, ще могат само част от тях да ми направят, защото поне при нас, чакали да съберат повече проби и да ги пуснат. Но ще го имам предвид за следващия път, защото сега ще започвам да събирам няколко месеца яйцеклетки, а изследванията важат само 3 месеца. Който му е нужно да се възползва, но питайте, защото се оказа, че доста хора не знаят.
[/quote]
Здравейте! Пиша отново! Вчера направихме инсето в МЦ Радост.
Разбирам че цените са високи в тази клиника, но моля ви при кой лекар мога да отида без да ме "обере" и съответно да обърне вимание ( за Варна)? Това в третия при когото ходим от 3 г. насам и само той ни обърна вимание и предприе нещо. Била съм при д-р Халачева - Майчин дом и д-р Александров - Цар Варна. Нямаме възможност за пътуване в други градове-все пак трябва и да се работи. Хубав ден на всички!
*
Здравейте! Пиша отново! Вчера направихме инсето в МЦ Радост.
Разбирам че цените са високи в тази клиника, но моля ви при кой лекар мога да отида без да ме "обере" и съответно да обърне вимание ( за Варна)? Това в третия при когото ходим от 3 г. насам и само той ни обърна вимание и предприе нещо. Била съм при д-р Халачева - Майчин дом и д-р Александров - Цар Варна. Нямаме възможност за пътуване в други градове-все пак трябва и да се работи. Хубав ден на всички!
С д-р Александров защо не са се получили нещата? Щях него да ти препоръчам. Ако сте доволни от Емин, тогава о.к. Успех!
Здравейте, някой може ли да ми разчете резулттите  от микробиологично изследване, понеже лекарят ми е в отпуска. Прикачвам снимка на изследването, понеже не ги разчитам, за да ги напиша. Предварително ви благодаря. Поздрави
Здравейте, може ли да ми каже някой дали може да се направи снимка на тръбите и ЗЕТ в един и същи цикъл? Ако не - колко време след това? Т.е. в следващия цикъл може ли?
Здравейте направихме всички изследвания необходими за инсеминация но излезе положителен резултат за хепатит В на партньора ми а моя е отрицателен.При това положение ни казаха ,бе не може да ни направят процедурата а тук прочетах ,че може ако аз подпиша съгласие.Резултата за хепатит В е ,че само е носител на вируса не е болен какво може да ми посъветвате.Как да постъпя процедурата щяхме да я правим в АГ Варна.
*
Здравейте направихме всички изследвания необходими за инсеминация но излезе положителен резултат за хепатит В на партньора ми а моя е отрицателен.При това положение ни казаха ,бе не може да ни направят процедурата а тук прочетах ,че може ако аз подпиша съгласие.Резултата за хепатит В е ,че само е носител на вируса не е болен какво може да ми посъветвате.Как да постъпя процедурата щяхме да я правим в АГ Варна.
lorena78, препоръката ми е да зададеш въпроса си в темата, в която консултира д-р Даскалова: Тема за въпроси към медицинския консултант, като е добре да напишеш точния резултат от изследването.
« Последна редакция: Март 10, 2016, 08:40:11 am от marsi »

Благодаря marsi няма стойности при изследването само пише позитив и негатив ,това са задължителните изследвания преди АРТ процедура за хепатит и СПИН .Сестрата в клиниката ми каза ,че само е носител не е болен защотото австралийския антиген е отрицателен и само тава.
*
Няма такова понятие, като здрав носител на хепатит В.
Или сам е изчистил вируса и има антитела, т.е. преболедувал е и сега всичко е наред, т.е. той няма вирус,  или е с хронична инфекция.
Напиши точно изследванията от вирусологията, които са му правени. Надявам се, че ти имаш ваксина за хепатит В!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
ето HBsAg pozitiv +
Anti-Hbs negativ-
Hbc total negativ -
anti -HCV negativ -
HIV 1/2 negativ
Syphilis AB negativ
това пише на изследванията
*
ето HBsAg pozitiv +
Anti-Hbs negativ-
Hbc total negativ -
anti -HCV negativ -
HIV 1/2 negativ
Syphilis AB negativ
това пише на изследванията

Повторете Hbc total и HbsAg. Нещо не се вързват резултатите.
Случайно да е няколко  дни след ваксина за хепатит В?
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Да сега ги пуснахме пак да видим какъв ще резултата но не е имало ваксина преди това.
*
Пиши, като излезнат.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Резултата е отрицателен даже от две лаборатории са отрицателни и сега в този случай незнам в нашата клиника дали ще ни ги уважат, защото те искат в определена лаборатория да са направени изследванията.
*
Резултата е отрицателен даже от две лаборатории са отрицателни и сега в този случай незнам в нашата клиника дали ще ни ги уважат, защото те искат в определена лаборатория да са направени изследванията.

HbsAg, anti Hbs и Hbc total са отрицателни, така ли?
Щом и трите са отрицателни, значи никога не се е сблъсквал с вируса на хепатит В и няма хронична инфекция, което е чудесно!
Съвета ми е да сложите и двамата ваксини и успех в процедурата за бебе :)
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Анмар, няма ли ваксините да отнемат твърде много време? Хепатитните имам предвид. Нали се правят през отстояние от шест месеца? Или това беше само между втората и третата доза. Май първите две бяха през месец.

*
Има различни схеми. Стандартната е на 0, 1-ви и 6-ти месец. Има и ускорени схеми: 0, 7-ми и 21-ви ден и бустерна доза на 12-ти месец.
Могат да го обсъдят с лекар :)
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Забавяне от 6 месеца не е нищо в сравнение с огромните проблеми, които биха възникнали при заразяване. Тук е мястото да кажа за пореден път, че точно това е причината да препоръчваме изследванията да се правят преди забременяване.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу