0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adelaida

  • *
  • 9
  • Любовта е единственото нещо от което се нуждаеш
Здравейте, искам да попитам цветната снимка на тръбите задължителна ли е да се прави отново, при положение, че ми е правена преди 4-5 години такава, питам защото се наложи да ми я правят с пълна упойка....
И другият ми въпрос е болезнено ли е изследването ако е без упойка?
За всяко нещо си има място и време.
*
Здравейте, искам да попитам цветната снимка на тръбите задължителна ли е да се прави отново, при положение, че ми е правена преди 4-5 години такава, питам защото се наложи да ми я правят с пълна упойка....
И другият ми въпрос е болезнено ли е изследването ако е без упойка?
Здравей, според мен доста дълъг период от време е минал. Не ти ли казаха от ин витро клиниката от кога най-рано трябва да е цветната снимка? На мен ми приеха цветна снимка с давност около 9 месеца. Що се отнася до упойките, моята беше без упойка и ми беше доста неприятно, но тук в момента момичетата коментират, че масово се правят местни упойки при цветни снимки.
*

    adelaida

  • *
  • 9
  • Любовта е единственото нещо от което се нуждаеш
Благодаря!
За всяко нещо си има място и време.
*
Доколкото знам личния лекар не дава направление за вирусология.
До сега винаги съм си плащала тези изследвания ,ако имаше такава вратичка щях да я открия. :?
Плащаш си и това е.
Личният лекар дава направление за виросология (ако е склонен, разбира се), с основание 'стерилитет'.
Някой преди време дори беше писал кодовете по НЗОК за тези изследвания, но аз така и не повдигнах въпроса пред нашия личен лекар.
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Алфи, вирусологията можеш да направиш напълно безплатно в център на ХЕИ. Там има кабинети за анонимно изсл. на Спин. Към него правят и включват и останалите за хепатит, сифилис и др. Резултатите излизат за около 1 седмица. Кажи им, че ти трябва за ин-витро и ще напишат името ти върху бланката.
Нема начин да нема начин!
*
Понеже не намерих друга активна тема, ще питам тук.
Назначени са ни виросология на мен и партньора, както и микробиология на еякулат. Всичко ще си плащаме, не защото парите не са проблем, а защото работното ни време не позволява да се занимаваме с лични лекари или ходене до ХЕИ  :? . Лекарката ми каза, че материала за микробиологията може да се добие вкъщи, в стерилен контейнер и да се занесе в лабораторията. Аз обаче не попитах до колко време трябва да стане това, в смисъл - времето от вземането до носенето. Четох някъде, че периодът е около час, но ако някой по-запознат може да отговори, ще съм благодарна. Ако не, мисля да звънна в болницата да питам. А и дали има значение по кое време на деня носим, т.е. изискване да е преди обяд, примерно?
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Задължителните изследвания струват около 160 лв.
*
kikair, аз малко повече ги смятам (но са в този порядък), явно зависи от клиниката и цените на лабораторията в нея  :). Това, което обаче мен ме гложди, е процедурата за микробиологията на М (няма да се повтарям, че писах вече в предния пост). Мисля утре да отида до клиниката и да се видя с док, че на нас процедурата (инсе ще правим) вероятно ще се падне във Великденските дни и не знам дали няма да отложи за другия месец  :?
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Момичета проверете в цибалаб, мисля че там имат пакетни изследвания, които излизат малко по-евтино. Аз като правих лапарото съм проверявала - в лабораториите към клиниките нямат пакети, въпреки че работят пак с цибалаб.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
lilibell, благодаря. Мисля, че CibaLab СПОКОЙСТВИЕ включва тези, които док ми е отбелязала на бланката + Хламидия, за която тя нищо не каза  8O (или не съм разбрала). Цената е 48лв, което за двамата прави 96лв. Малко по-евтино излиза от клиниката, но колкото спестим, толкова.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Здравейте, някой пускал ли си е изследвания в ХЕИ - интересува ме за колко време стават, какво точно може да се пусне - само СПИН или и другите и също така плаща ли се нещо.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Доколкото знам, ЛЛ може да назначи вирусологията, но се полага само на бременни (или поне повеето ЛЛ така казват).
*
Неее нямам време да ходя до личната, пък и май както казваш за такива като мен в процедура не се полагат изследвания по каса. Става дума за изследванията в хеи или в кабкис кабинетите - чета в нета и не мога да разбера само за спин ли правят изследване или и за хепатит и сифилис. Също така ми е важно ако някой скоро е правил там изследвания за колко време излизат резултатите. Защото ако стават за повече от седмица - не ми вършат работа. Аз съм задействала ММ да ходи още понеделник, аз също ще опитам да мина понеделник ама тази инфо щеше да ми е много полезна.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Либел, в ХЕИ можеш да пуснеш цялата вилусология безплатно. Резултатите излизат за 1 седмица.
Нема начин да нема начин!
*
В Кабкис кабинетите доколкото знам е само спин, стават за пет минути и ти дават бележка. Питайте и за другите, но обикновено нямат тестове.
ЛЛ можк да даде направление, по пътеката за съответния стерилитет (на мен ми даваше за тубарен).
Моля ви момичета обяснете ми правилно ли постъпи лекаря? Случая е следния - с мъжа ми решихме да правим инсе и доктора каза да направим тези задължителни изследвания преди процедурата. Направихме ги . Дадохме към 700 лв общо за двамата. Последва УЗ на 2 ден от МЦ ( след около 10 дни след изследванията) оказа се че този месец няма да е възможна процедура. Оставихме за следващия.Следващия месец обаче цикъл нямах. Остана само един месец и ако не се случи до тогава изследванията вече няма да важат. Въпросът ми - не е ли по удачно първо да се направи УЗ да се види дали всичко е наред и тогава да се правят тези изследвания?
*
Здравей svetllla, вероятно всеки лекар си има собствен подход и практика, но и за мен е странно да ти назначи изследвания без да сте сигурни, че изобщо ще правите някаква процедура. Аз например тези изследвания съм ги оставила чак преди пункция защото те стават много бързо - не знам ти от къде си, но в София излизат за ден - два. Тоест малко преди самата процедура ще ги правя. А и какви са тия изследвания за 700 лв?? Вярно,че не са евтини, но чак 700 лв. на мен ще ми излязат към 200 лв. по предварителни сметки за мен и партньора ми.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
ето това са изследванията
01.01 - Пълна кръвна картина (ПКК)
WBC (Leuc)   9.7   x109/l   3.1 ÷ 10.3
RBC (Ery)   4.75   x1012/l   3.2 ÷ 4.6
HGB   141   g/l   99 ÷ 136
HCT   0.404   L/L   0.302 ÷ 0.423
MCV   85.1   fL   78.6 ÷ 102.2
MCH   29.7   pg   25.2 ÷ 34.7
MCHC   349   g/l   313 ÷ 354
PLT (Thr)   219   x109/l   128 ÷ 434
LYM%   0.184      0.15 ÷ 0.458
MXD%   0.053      0.013 ÷ 0.259
NEUT%   0.763      0.437 ÷ 0.771
LYM#   1.8   x109/l   0.9 ÷ 2.8
MXD#   0.5   x109/l   0.1 ÷ 1.6
NEUT#   7.4   x109/l   1.6 ÷ 6.9
RDW-SD   41.5   fL   35.3 ÷ 48.9
RDW-CV   0.128      0.106 ÷ 0.157
PDW   12.8   fL   9.4 ÷ 18.1
MPV   10.1   fL   8.5 ÷ 12.4
P-LCR   0.264      0.143 ÷ 0.440
01.03 - Скорост на утаяване на еритроцитите (СУЕ)   7   mm/h   < 20
01.11 - Глюкоза   5.60   mmol/l   3.9 ÷ 6.4
01.13 - Креатинин   68.90   μmol/l   52 ÷ 100
01.14 - Урея   4.60   mmol/l   2.8 ÷ 7.2
01.15 - Билирубин - общ   5.80   μmol/l   1.7 ÷ 21.0
01.17 - Общ белтък   73.68   g/l   60 ÷ 88
01.18 - Албумин   46.50   g/l   35 ÷ 52
01.23 - Пикочна киселина   179.10   μmol/l   155 ÷ 357
01.24 - ASAT   19.50   U/l   < 31
01.25 - ALAT   17.20   U/l   < 34
90.41 - Анти-кардиолипин IgG (aCl-IgG)   1.2   U/ml   < 10
90.42 - Анти-кардиолипин IgM (aCl-IgM)   0.8   U/ml   < 7
90.43 - Анти-b2GPI-IgG   2.9   U/ml   N < 5; Bord. 5-8; Pos. > 8
90.44 - Анти-b2GPI-IgM   0.9   U/ml   N < 5; Bord. 5-8; Pos. > 8
90.53 - Анти-спермални антитела (ASA) в серум   22.412   U/ml   < 60
90.86 - HIV (Anti-HIV 1/2)   negative      N (-) negative
90.87 - Сифилис (Wasserman)   negative      N (-) negative
90.88 - Хепатит B (HBsAg)   negative      N (-) negative
90.89 - Хепатит B (Anti-HBc-IgM)   negative      N (-) negative
90.90 - Хепатит C (Anti-HCV-Ab)   negative      N (-) negative
91.35 - Определяне на кръвна група   O Rh / - /      
91.88 - Микробиологично изследване на влагалищен/цервикален секрет – пакет
и на мъжо аналогични плюс биологична преживяемост
От Варна съм . Лекуваме се в МЦ Радост.

В същата клиника днес ми дадоха задължителните изследвания, които възлизат на 1400лв.Потресена съм,като че ли са ми джобните пари и ей така се плащат.