0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Спонтанен аборт ли е?
« -: Януари 29, 2010, 21:43:16 pm »
Здравейте, аз съм нова във форума. На 18.12.2009 ми беше последната менструация, след което трябваше да съм в МЦ на 15.01.2010, но ми закъсняваше и на петия ден от закъснението си направих тест за бременност и той беше с добре изразена розова втора чертичка. След още два дни пак си направих и резултата беше същият.Бях много щастлива, докато на 27.01.10г. започнах да кървя и така вече три дни. с мъжа ми много искаме бебе. Въпросът ми е дали това е спонтанен аборт и да отида ли поне на видеозон, защото за преглед и дума не може и да става. Дали трябва занапред да пия фолиева киселина и какви изследвания трябва да си направя. Само да уточня, че след положителните тестове не съм ходила на  гинеколог за установяване на бременност, защото мислех, че е още рано. Благодаря предварително.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #1 -: Януари 29, 2010, 21:51:32 pm »
Много жени кървят в ранна бременност, но това не е безопасно и нормално, затова веднага отивай на лекар- дори и в спешен кабинет. Необходимо е лекар да установи къде е бременността(дали е в матката) и какво се случва и от какво е кървенето.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #2 -: Януари 29, 2010, 21:53:13 pm »
Подкрепям  Inke Tinke още утре отивай на лекар.Дано всичко е наред.
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #3 -: Януари 29, 2010, 21:54:39 pm »
Моят съвет е същия - веднага на доктор, още на първия ден от прокървяването е трябвало да отидеш, но..... Пожлавам ти всичко да е наред!!!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #4 -: Януари 29, 2010, 23:50:58 pm »
Да разбрах, че не съм постъпила много правилно, но само да уточня, че кървенето ми се състои от много съсиреци и страшно е обилно.Трябва да си сменям превръзката на 20 мин.поне. Имам чувството, че нещо изхвърлям. Просто така се чувствам. Утре ставам, звъня на гинеколога и отивам задължително на преглед. Много благодаря, че се отзовахте. 
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #5 -: Януари 31, 2010, 10:53:18 am »
Имах приятелка, която изобщо не знаеше, че е бременна. По същия начин започнала да кърви и решила, че това е просто цикъла и. След като се наложило обаче през 15-20 мин. да сменя превръзката и започнало да и прилошава / от загубата на кръв и паднало кръвното, а тя е доста слабичка/, в късния следобед отишла на лекар. Беше получила кръвоизлив и направи спонтанен аборт.Дано на никой не се случват подобни неща!!! Веднага отиди на лекар!!! Желая ти късмет! :goodluck: :goodluck:
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #6 -: Януари 31, 2010, 12:07:45 pm »
Благодаря за съветите. На другия ден веднага отидох на лекар и наистина се оказа, че съм направила спонтанен аборт. Поне сама съм изхвърлила всичко и доктора ми изписа хапчета да изхвърля и малкото кръв, която е останала. Като ми спре кървенето ще си правя хормонални изследвания, за да разберем защо е станало така. Много ми е тъжно, но уви такъв е животът. Дано следващият път да ми се усмихне щастието.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #7 -: Януари 31, 2010, 13:06:15 pm »
Благодаря за съветите. На другия ден веднага отидох на лекар и наистина се оказа, че съм направила спонтанен аборт. Поне сама съм изхвърлила всичко и доктора ми изписа хапчета да изхвърля и малкото кръв, която е останала. Като ми спре кървенето ще си правя хормонални изследвания, за да разберем защо е станало така. Много ми е тъжно, но уви такъв е животът. Дано следващият път да ми се усмихне щастието.
Много съжалявам,че се е получило така.Незнам каво да ти кажа за успокоение,няма и да се опитвам,защото ти най-добре знаеш как се чустваш.Само ще кажа горе главата и живей с надежда,че следващият път всичко ще е както трябва. :crossfingers: :crossfingers: и много късмет ти желая.Дано прегърнете така желаното бебче.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #8 -: Януари 31, 2010, 16:38:31 pm »
Мила и при мен се случи ама абсолютно същото на 9.01.Никога не чакай ,а веднага отивай на лекар.Много е болезнено ,много плаках ,но ....сега започваме отново.

Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #9 -: Януари 31, 2010, 17:00:19 pm »
Докторът ми каза да опитаме след месец и половина два. Мисля да изчакам и резултатите от изследванията и малко да се поуспокои организмът ми. Дали е правилно. Много се надявам следващият път да е успешен. На всички минали през този ад им го пожелавам от сърце.
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #10 -: Януари 31, 2010, 17:13:01 pm »
Ами да и на мен ми каза да изчакаме 1 месец и ние ,защото това стана в началото на януари се пазиме ,но мисля на следващия мес.да почваме пак.

*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #11 -: Януари 31, 2010, 17:16:00 pm »
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #12 -: Януари 31, 2010, 17:41:52 pm »
Аз приемам от 3 месеца фолиева киселина

*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #13 -: Януари 31, 2010, 17:55:44 pm »
Фоливата киселина се приема един месец преди да забременееш и до третия месец на бременноста.Използва се да се избегне Spina Bifida
Spina bifida - буквално „раздвоен гръбначен стълб“) е вроден дефект, който се състои в непълно изграждане на гръбнака (по точно на невралната тръба) по време на бременността. Като резултат детето се ражда инвалид (с парализа на долните крайници) или умира от инфекция скоро след раждането — в зависимост от това доколко е засегнат гръбначният стълб.

За да се намали от вродени дефекти на невралната тръба, на жените в детеродна възраст се препоръчва да приемат редовно витамин B9 (фолиева киселина), особено в най-ранните етапи на бременността. При непланирана бременност обаче майката не знае за състоянието си и не приема витамин B9, което затруднява превенцията на спина бифида.

Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #14 -: Януари 31, 2010, 18:01:31 pm »
Да и аз вече приемам фолиева киселина, ако не бях подсетила доктора той нямаше май да ми я предпише. Според мен просто забрави. Но като я изписа каза, че и три месеца след бременност също се пие задължително. Сега чакам кървенето да ми спре. Общуването тук във форума ми дава сили да продължа с пълни сили напред и да не се предавам. Получавам и голяма подкрепа и от съпруга си. За мен това е много важно. Пожелавам го на всички.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #15 -: Февруари 01, 2010, 11:03:02 am »
Здравейте!
Не знам дал првилно потавям въпроса си в тази тема, но съм толкова уплашена , че не знам. Разбрах ,че съм бременнас тест ходих да ме видят и се видя точка, и ме извикаа след 2 едмици и точно преди даида да ме видят започна кафяво течение. Веднага отидох- вчера иразбрах , че съм в 5 гс, но има това тъмно кафяво течение, лекарката ми предписа дуфаон но шпа и аза да почивам. Страхуам се ,защото това кафяво нещо си тече, снощи беше гъсто, нямам болка, но си тече може ли да е краят това , много се страхувам на преглед съм в петък моля да ми кажете вашето мнение моля!!!!!!!!!Толкова се притенявам ,че не знам как да се успокоя! :oops: :(
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #16 -: Февруари 01, 2010, 12:08:49 pm »
Щом нямаш болка и точката е в матката, не се притеснявай толкова! Пий си лекарствата и почивай и течението ще спре. Опасно е, когато кръвта стане червена, въпреки че и това не е задължително показание за спонтанен аборт. Успех!

Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #17 -: Февруари 01, 2010, 12:10:11 pm »
leoparditа, най-важното е да се успокоиш.....ако е писано бременността ще продължи.В много случаи това кафеникаво течение е нормално...в други случай не е.Но щом те  е е видял лекар и вече ти е изписал нужните лекарства....всичко, което можеш да направиш е да не се движиш много, много....повече почивка и най-вече спокойствие.Ако се увеличи количеството, веднага пак при доки и така.Спокойно изчакай до петък без да се тревожиш...тогава ще имаш яснота по въпроса.Успех ти пожелавам.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #18 -: Февруари 01, 2010, 12:47:08 pm »
Благодаря ви горещо , момчета за успокоямащи думи. Ще оптам да запазяспокйствие и да гледм напред.Каквто и да става няма а го мисля сега. Надявам се течението д престне и така желано ни детензе да е пребори!!!!!!! Страфувамсе безкрайо , но ми оства дси лежа в къщи и да си пия хапетата!Притесни ме това , че течащто от мен кафяво нещо се сгъсти снощи не знам какво става али можеда е от Дуфастона? :oops:
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #19 -: Февруари 01, 2010, 12:54:44 pm »
Благодаря ви горещо , момчета за успокоямащи думи. Ще оптам да запазяспокйствие и да гледм напред.Каквто и да става няма а го мисля сега. Надявам се течението д престне и така желано ни детензе да е пребори!!!!!!! Страфувамсе безкрайо , но ми оства дси лежа в къщи и да си пия хапетата!Притесни ме това , че течащто от мен кафяво нещо се сгъсти снощи не знам какво става али можеда е от Дуфастона? :oops:

Изпълнявай каквото ти е казал доктора и дано всичко да е наред. Според мен не е от Дуфастона. Много по-опасна е червената, артериална кръв. Тъмнокафява може да е от засягане на кръвоносен съд при имплантация и от много други неща...
Лежи, почивай, пий си хапчетата. Желая ти всичко да отмине и да се радваш на здраво детенце.  :D

П.П. И моля те, ползвай бутона "проверка правопис"  :wink:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."