0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #60 -: Февруари 05, 2011, 07:37:17 am »
Здравейте, за съжаление температура не спадна, даже без да искам счупих термометъра :D
Имам и друг проблем, започна да ми излиза нещо като генитален херпес, преди съм имала херпес но само на ръката и тогава докторката ми каза че може да ми излезе и на гинеталиите, това беше много отдавна но ето че излезе, не знам какво да правя и как да го лекувам, на лекар ще мога да отида чак в понеделник, ако знаете нещо по този въпрос кажете ще сам ви много благодарна :youwoman:
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #61 -: Февруари 05, 2011, 10:18:16 am »
Херпесът е виросно заболяване и за съжаление веднъж придобит не се лекува .Да това обяснява високата Т . Ако ти е за първи път трябва да се приложи някакво лечение но е хубаво това да стане в самото начало на появяването му най-вече с Ацикловир таблетки и крем за мазане на поразения участък. Антибиотици не лекуват вируси ,важно е да го знаеш за да не се тровиш излишно.Те само могат да намалят имунитета а това е добре дошло за вируса .Напротив трябва да взимаш и имуностимуланти. След преминаване на активния период на вируса той остава в латентна форма и най-малкия спад на имунитета води отново до неговото появяване .
По отношение на хигиената в този перид никакъв секс защото може да си го предадете един на друг,ползвайте отделни кърпи,никаква орална любов
Херпес от тип 1 е този който излиза на устата най0общо .а херпес тип2 е който излиза на гениталиите.Симптомите са сърбеж в областа на генеталите ,болка на самото място ,щиране ,понякога парене при уриниране.

Има тема в зачатие там момичетата подробно са дали много инфо з това отиди там прочети.Това е най-ощо за сега
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #62 -: Февруари 05, 2011, 15:26:05 pm »
Благодаря ти ЗАРИНА, херпес ми излиза от няколко години но само на раката на точно определено място, няколко пати съм ходила на кожен лекар питаме дали имам и на генеталите, но тогава нямах, каза ми че те вървели ръка за ръка и че можело и там да излезе, тази таблетки за които говориш сам ги пила, мазала сам се с различни мехлеми, има ефект но както ти казваш това не се лекува и се появява отново, някой път изчезва без лекарства, друг път не и така. Те моите болисте са хиляда сега на 22 а като остарея не ми се мисли :(
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #63 -: Февруари 05, 2011, 16:32:56 pm »
Искам да кажа за моя случай. Незнам дали е спонтанен аборт и ако може някоя от вас да ми каже!!! На 2_рия ден от менструацията ми падна едно парче месо (със сигоност не беше съсирак, защото го разкъсах с ръце). Предишните пъти много ме болеше корем, а тоя път само кръста, и винаги 1-я ден ми беше кафеникаво течение, а този път направо ми тръгна цикъла.Даже тоя път ми е 5 дни, а др. пъти ми е около 6-7 дни. Искам да ми кажете възможно ли е да съм била бременна и дали това е спонтанен аборт.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!!!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #64 -: Февруари 05, 2011, 16:43:41 pm »
Искам да кажа за моя случай. Незнам дали е спонтанен аборт и ако може някоя от вас да ми каже!!! На 2_рия ден от менструацията ми падна едно парче месо (със сигоност не беше съсирак, защото го разкъсах с ръце). Предишните пъти много ме болеше корем, а тоя път само кръста, и винаги 1-я ден ми беше кафеникаво течение, а този път направо ми тръгна цикъла.Даже тоя път ми е 5 дни, а др. пъти ми е около 6-7 дни. Искам да ми кажете възможно ли е да съм била бременна и дали това е спонтанен аборт.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!!!

Практически невъзможно е да видиш ембрион в толкова ранен стадий на развитие, тоест 2 седмици след овулация. В 5та-6та гестационна седмица ембрионът е с размер около 5 милиметра.
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #65 -: Февруари 05, 2011, 17:28:36 pm »
Искам да кажа за моя случай. Незнам дали е спонтанен аборт и ако може някоя от вас да ми каже!!! На 2_рия ден от менструацията ми падна едно парче месо (със сигоност не беше съсирак, защото го разкъсах с ръце). Предишните пъти много ме болеше корем, а тоя път само кръста, и винаги 1-я ден ми беше кафеникаво течение, а този път направо ми тръгна цикъла.Даже тоя път ми е 5 дни, а др. пъти ми е около 6-7 дни. Искам да ми кажете възможно ли е да съм била бременна и дали това е спонтанен аборт.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!!!

Практически невъзможно е да видиш ембрион в толкова ранен стадий на развитие, тоест 2 седмици след овулация. В 5та-6та гестационна седмица ембрионът е с размер около 5 милиметра.

Напълно съм съгласна с Цигу
защото Аз,имам спонтанен аборт ,кото се води ранен демек голямо като грах4е и ми  падаха съсире4ета но такава опция да видиш нещо голямо в такава седмица е нулева! ;) както каза цигу в 5та или 6та седмица може да видиш нещо по голямо но недооформено  :wink: .


Оба4е маце,ти нищо не казваш сега говориш отгоре отгоре,разкажи пове4е . Да не вземе да се обидиш ама не сме с магистърска докторска степен.

МИСЛЯ 4Е ГИНЕКОЛОГ НАЙ ДОБРЕ МОЖЕ ДА ТЕ КОНСУЛТИРА
4рез ехограф и изследвания ...  :wink:
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #66 -: Февруари 05, 2011, 19:43:33 pm »
Благодаря ти ЗАРИНА, херпес ми излиза от няколко години но само на раката на точно определено място, няколко пати съм ходила на кожен лекар питаме дали имам и на генеталите, но тогава нямах, каза ми че те вървели ръка за ръка и че можело и там да излезе, тази таблетки за които говориш сам ги пила, мазала сам се с различни мехлеми, има ефект но както ти казваш това не се лекува и се появява отново, някой път изчезва без лекарства, друг път не и така. Те моите болисте са хиляда сега на 22 а като остарея не ми се мисли :(
Тогава споко нямаш генетален херпес. Вирусът е един и същ ,но специално генеталния се предава по полов път и се изявява в гениталната област.Да той може да се предаде и по орален път ако правите такъв секс.За всичко друго знаеш.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #67 -: Февруари 05, 2011, 21:04:23 pm »
Благодаря ти Зарина, наистина много се радвам че тук имам с кого да си споделя. Понеделник ще ходя на лекар и ще кажа как е минало, дано всичко е ок :)
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #68 -: Февруари 05, 2011, 21:52:46 pm »
Искам да кажа за моя случай. Незнам дали е спонтанен аборт и ако може някоя от вас да ми каже!!! На 2_рия ден от менструацията ми падна едно парче месо (със сигоност не беше съсирак, защото го разкъсах с ръце). Предишните пъти много ме болеше корем, а тоя път само кръста, и винаги 1-я ден ми беше кафеникаво течение, а този път направо ми тръгна цикъла.Даже тоя път ми е 5 дни, а др. пъти ми е около 6-7 дни. Искам да ми кажете възможно ли е да съм била бременна и дали това е спонтанен аборт.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!!!
Муци и аз съм на същото мнение. Теоретично би се приело възможно зачеване. Но аз също съм имала много обилни цикли придружени с големи съсиреци колкото половин шепа да те приличат точно на месо както го описваш. Наблюдавай и следващия месец как ще поротече .Ако се повтори се консултирай с лекар
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #69 -: Февруари 06, 2011, 11:54:59 am »
Здравейте, момичета днес ми е много зле. Направо не мога да стоя на краката си, имам такъв световъртеж че немога да вървя, през нощта беше още по зле, мъжът ми ме държеше за да мога да отида до тоалетна, преди малко ми мериха кръвното нормално е, но какво ми става не знам.
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #70 -: Февруари 06, 2011, 17:13:43 pm »
Здравейте, момичета днес ми е много зле. Направо не мога да стоя на краката си, имам такъв световъртеж че немога да вървя, през нощта беше още по зле, мъжът ми ме държеше за да мога да отида до тоалетна, преди малко ми мериха кръвното нормално е, но какво ми става не знам.

Никой тук не знае, така че търси лекарска помощ.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #71 -: Февруари 06, 2011, 17:38:05 pm »
Сега съм по добре, утре съм на лекар
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #72 -: Февруари 09, 2011, 13:15:35 pm »
Здравейте момичета, да ви се оплача от 3 дена се опитвам да отида на гинеколог и не мога, понеделник отидох но направлението ми вече не важело, вторник отидох с ново направление, но ми казаха че трябвало да мине 1 месец от престоя в болницата и тогава здравната каса щяла да ми признае прегледа а до тогава трябва да отида на контролен преглед в болницата.  Отидох в болницата имаше много хора, чаках  по едно време излезе доктора, казах му че идвам за контролен преглед а той ми каза НЯМА ДА СТАНЕ  е това какво е какви доктори са те? Имам и проблеми от няколко дена болки в яйчниците и силно бяло течение, но няма кой да ме прегледа. Трябва да отида  на частно, поне там може някои да ми обърне внимание, след кюртажа никой не ме преглеждал, може нещо да се е възпалило, моята гинеколожка каза че непременно трябва да отида на контролен преглед, но от там ме изгониха....
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #73 -: Февруари 09, 2011, 20:24:18 pm »
Росица, щом си след кюртаж, опасенията ти за възпаление са съвсем основателни. Отивай утре спешно на лекар!!
Единият вариант е, да вдигнеш скандал на тези, които те разкарват с направлението или на този, дето те е оперирал. Но не знам, дали това е добра идея. Не е ясно колко ще ти обърнат внимание, ако те приемат само колкото да отбият номера.
Всъщност, що за идиот е лекарят, който те оперира? Той е длъжен да те следи след операцията и би трябвало да имаш връзка с него, точно за такива случаи на усложнения. Той ли ти каза това "няма да стане"? Ти каза ли му, че имаш усложнения?
Ако питаш мен, един преглед на частно е 30лв. По-добре ги дай. Здравето ти струва повече! Само поразпитай, за да те насочат към добър специалист, за да не попаднеш на същия като тези, дето те размотават, само че платен...

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #74 -: Февруари 09, 2011, 21:08:51 pm »
Роси Бягай по най-бързия начин на лекар .Не се възмущавай от отношението на лекарите сега това не е важно имаш по-важна работа да отидеш при друг геникилог дори и на чатен кабинет без направлвние.
Не искам да те плаща но си след аборт и ако има инфекция трябва да се овладее колкото се може по-скоро. Дано да не е но не отлагай.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #75 -: Февруари 09, 2011, 21:25:40 pm »
Благодаря ви момичета, утре ще отида на частно. В болницата повече не искам и да стъпвам, доктора дори не ме изслуша, каза че няма да стане и си тръгна на някъде.  И аз не искам да се разправям, там в болницата не попаднах на нито един лекар с добро, човешко отношение, като чуеха кой ми е гинеколога и още повече усещах негативизма им , защото моята лекарка е в частна клиника конкурентна на тях, преди е работила за тях но се е махнала, постоянно ме питаха защо не сам си направила лапароскпията при тях а в частната клиника и тн.  След кюртажа дори не ми обясниха до кога не трябва да се прави секс, докога трябва да се пазя от забременяване, като се събудих от упойката на нощното шкафче ми беше оставена рецептата, докторката която ми прави кюртажа, така и повече не я видях. Когато ме изписаха беше друг доктор която ми каза че след 15 дена трябва да отида на контролен преглед
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #76 -: Февруари 09, 2011, 22:15:59 pm »
Да ужасно е че има такива лекари ,обаче ти сега мисли за себе си а не за тях ,това ще ти покаже на кои лекари можеш да разчиташ и на кой не .
Сега е важно да отидеш на друг лекар.Даноп бързо да се разбере какво е .
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #77 -: Февруари 09, 2011, 22:38:17 pm »
Така е ЗРАИНА много си права, утре живот и здраве отивам на лекар, той мъжами от кога мрънка да идем на частно а аз все "не"
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #78 -: Февруари 10, 2011, 00:18:36 am »
Така е ЗРАИНА много си права, утре живот и здраве отивам на лекар, той мъжами от кога мрънка да идем на частно а аз все "не"
Хайде стискам ти палци да се решат проблемите, Пиши как е минало.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #79 -: Февруари 10, 2011, 08:02:49 am »
Добре като се върна ще пиша :grouphug:  :bighug: :bighug: :bighug:
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!