0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Спонтанен аборт ли е?
« -: Януари 29, 2010, 21:43:16 pm »
Здравейте, аз съм нова във форума. На 18.12.2009 ми беше последната менструация, след което трябваше да съм в МЦ на 15.01.2010, но ми закъсняваше и на петия ден от закъснението си направих тест за бременност и той беше с добре изразена розова втора чертичка. След още два дни пак си направих и резултата беше същият.Бях много щастлива, докато на 27.01.10г. започнах да кървя и така вече три дни. с мъжа ми много искаме бебе. Въпросът ми е дали това е спонтанен аборт и да отида ли поне на видеозон, защото за преглед и дума не може и да става. Дали трябва занапред да пия фолиева киселина и какви изследвания трябва да си направя. Само да уточня, че след положителните тестове не съм ходила на  гинеколог за установяване на бременност, защото мислех, че е още рано. Благодаря предварително.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #1 -: Януари 29, 2010, 21:51:32 pm »
Много жени кървят в ранна бременност, но това не е безопасно и нормално, затова веднага отивай на лекар- дори и в спешен кабинет. Необходимо е лекар да установи къде е бременността(дали е в матката) и какво се случва и от какво е кървенето.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #2 -: Януари 29, 2010, 21:53:13 pm »
Подкрепям  Inke Tinke още утре отивай на лекар.Дано всичко е наред.
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #3 -: Януари 29, 2010, 21:54:39 pm »
Моят съвет е същия - веднага на доктор, още на първия ден от прокървяването е трябвало да отидеш, но..... Пожлавам ти всичко да е наред!!!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #4 -: Януари 29, 2010, 23:50:58 pm »
Да разбрах, че не съм постъпила много правилно, но само да уточня, че кървенето ми се състои от много съсиреци и страшно е обилно.Трябва да си сменям превръзката на 20 мин.поне. Имам чувството, че нещо изхвърлям. Просто така се чувствам. Утре ставам, звъня на гинеколога и отивам задължително на преглед. Много благодаря, че се отзовахте. 
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #5 -: Януари 31, 2010, 10:53:18 am »
Имах приятелка, която изобщо не знаеше, че е бременна. По същия начин започнала да кърви и решила, че това е просто цикъла и. След като се наложило обаче през 15-20 мин. да сменя превръзката и започнало да и прилошава / от загубата на кръв и паднало кръвното, а тя е доста слабичка/, в късния следобед отишла на лекар. Беше получила кръвоизлив и направи спонтанен аборт.Дано на никой не се случват подобни неща!!! Веднага отиди на лекар!!! Желая ти късмет! :goodluck: :goodluck:
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #6 -: Януари 31, 2010, 12:07:45 pm »
Благодаря за съветите. На другия ден веднага отидох на лекар и наистина се оказа, че съм направила спонтанен аборт. Поне сама съм изхвърлила всичко и доктора ми изписа хапчета да изхвърля и малкото кръв, която е останала. Като ми спре кървенето ще си правя хормонални изследвания, за да разберем защо е станало така. Много ми е тъжно, но уви такъв е животът. Дано следващият път да ми се усмихне щастието.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #7 -: Януари 31, 2010, 13:06:15 pm »
Благодаря за съветите. На другия ден веднага отидох на лекар и наистина се оказа, че съм направила спонтанен аборт. Поне сама съм изхвърлила всичко и доктора ми изписа хапчета да изхвърля и малкото кръв, която е останала. Като ми спре кървенето ще си правя хормонални изследвания, за да разберем защо е станало така. Много ми е тъжно, но уви такъв е животът. Дано следващият път да ми се усмихне щастието.
Много съжалявам,че се е получило така.Незнам каво да ти кажа за успокоение,няма и да се опитвам,защото ти най-добре знаеш как се чустваш.Само ще кажа горе главата и живей с надежда,че следващият път всичко ще е както трябва. :crossfingers: :crossfingers: и много късмет ти желая.Дано прегърнете така желаното бебче.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #8 -: Януари 31, 2010, 16:38:31 pm »
Мила и при мен се случи ама абсолютно същото на 9.01.Никога не чакай ,а веднага отивай на лекар.Много е болезнено ,много плаках ,но ....сега започваме отново.

Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #9 -: Януари 31, 2010, 17:00:19 pm »
Докторът ми каза да опитаме след месец и половина два. Мисля да изчакам и резултатите от изследванията и малко да се поуспокои организмът ми. Дали е правилно. Много се надявам следващият път да е успешен. На всички минали през този ад им го пожелавам от сърце.
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #10 -: Януари 31, 2010, 17:13:01 pm »
Ами да и на мен ми каза да изчакаме 1 месец и ние ,защото това стана в началото на януари се пазиме ,но мисля на следващия мес.да почваме пак.

*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #11 -: Януари 31, 2010, 17:16:00 pm »
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #12 -: Януари 31, 2010, 17:41:52 pm »
Аз приемам от 3 месеца фолиева киселина

*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #13 -: Януари 31, 2010, 17:55:44 pm »
Фоливата киселина се приема един месец преди да забременееш и до третия месец на бременноста.Използва се да се избегне Spina Bifida
Spina bifida - буквално „раздвоен гръбначен стълб“) е вроден дефект, който се състои в непълно изграждане на гръбнака (по точно на невралната тръба) по време на бременността. Като резултат детето се ражда инвалид (с парализа на долните крайници) или умира от инфекция скоро след раждането — в зависимост от това доколко е засегнат гръбначният стълб.

За да се намали от вродени дефекти на невралната тръба, на жените в детеродна възраст се препоръчва да приемат редовно витамин B9 (фолиева киселина), особено в най-ранните етапи на бременността. При непланирана бременност обаче майката не знае за състоянието си и не приема витамин B9, което затруднява превенцията на спина бифида.

Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #14 -: Януари 31, 2010, 18:01:31 pm »
Да и аз вече приемам фолиева киселина, ако не бях подсетила доктора той нямаше май да ми я предпише. Според мен просто забрави. Но като я изписа каза, че и три месеца след бременност също се пие задължително. Сега чакам кървенето да ми спре. Общуването тук във форума ми дава сили да продължа с пълни сили напред и да не се предавам. Получавам и голяма подкрепа и от съпруга си. За мен това е много важно. Пожелавам го на всички.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #15 -: Февруари 01, 2010, 11:03:02 am »
Здравейте!
Не знам дал првилно потавям въпроса си в тази тема, но съм толкова уплашена , че не знам. Разбрах ,че съм бременнас тест ходих да ме видят и се видя точка, и ме извикаа след 2 едмици и точно преди даида да ме видят започна кафяво течение. Веднага отидох- вчера иразбрах , че съм в 5 гс, но има това тъмно кафяво течение, лекарката ми предписа дуфаон но шпа и аза да почивам. Страхуам се ,защото това кафяво нещо си тече, снощи беше гъсто, нямам болка, но си тече може ли да е краят това , много се страхувам на преглед съм в петък моля да ми кажете вашето мнение моля!!!!!!!!!Толкова се притенявам ,че не знам как да се успокоя! :oops: :(
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #16 -: Февруари 01, 2010, 12:08:49 pm »
Щом нямаш болка и точката е в матката, не се притеснявай толкова! Пий си лекарствата и почивай и течението ще спре. Опасно е, когато кръвта стане червена, въпреки че и това не е задължително показание за спонтанен аборт. Успех!

Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #17 -: Февруари 01, 2010, 12:10:11 pm »
leoparditа, най-важното е да се успокоиш.....ако е писано бременността ще продължи.В много случаи това кафеникаво течение е нормално...в други случай не е.Но щом те  е е видял лекар и вече ти е изписал нужните лекарства....всичко, което можеш да направиш е да не се движиш много, много....повече почивка и най-вече спокойствие.Ако се увеличи количеството, веднага пак при доки и така.Спокойно изчакай до петък без да се тревожиш...тогава ще имаш яснота по въпроса.Успех ти пожелавам.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #18 -: Февруари 01, 2010, 12:47:08 pm »
Благодаря ви горещо , момчета за успокоямащи думи. Ще оптам да запазяспокйствие и да гледм напред.Каквто и да става няма а го мисля сега. Надявам се течението д престне и така желано ни детензе да е пребори!!!!!!! Страфувамсе безкрайо , но ми оства дси лежа в къщи и да си пия хапетата!Притесни ме това , че течащто от мен кафяво нещо се сгъсти снощи не знам какво става али можеда е от Дуфастона? :oops:
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #19 -: Февруари 01, 2010, 12:54:44 pm »
Благодаря ви горещо , момчета за успокоямащи думи. Ще оптам да запазяспокйствие и да гледм напред.Каквто и да става няма а го мисля сега. Надявам се течението д престне и така желано ни детензе да е пребори!!!!!!! Страфувамсе безкрайо , но ми оства дси лежа в къщи и да си пия хапетата!Притесни ме това , че течащто от мен кафяво нещо се сгъсти снощи не знам какво става али можеда е от Дуфастона? :oops:

Изпълнявай каквото ти е казал доктора и дано всичко да е наред. Според мен не е от Дуфастона. Много по-опасна е червената, артериална кръв. Тъмнокафява може да е от засягане на кръвоносен съд при имплантация и от много други неща...
Лежи, почивай, пий си хапчетата. Желая ти всичко да отмине и да се радваш на здраво детенце.  :D

П.П. И моля те, ползвай бутона "проверка правопис"  :wink:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #20 -: Февруари 01, 2010, 13:26:23 pm »
Толкова съм притесена,че дори не проверих какво пиша, за което се извинявам.Anmar, благодаря за отгвора ще се взема в ръце така или иначе каквото си зависи от мен го правя!!!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #21 -: Февруари 01, 2010, 14:28:34 pm »
Толкова съм притесена,че дори не проверих какво пиша, за което се извинявам.Anmar, благодаря за отгвора ще се взема в ръце така или иначе каквото си зависи от мен го правя!!!

Браво,  :D
Почивай, и се моля всичко да е наред. Ако кървенето се усили или стане ярко червено - веднага тичай при доки! Успех!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #22 -: Февруари 24, 2010, 18:04:37 pm »
http://www.lmpbg.org/downloads/ABORTI.doc
Вижте това, интересно е за спонтанните аборти.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #23 -: Юни 03, 2010, 18:48:35 pm »
Здравейте незнам тук ли е удачно да питам закъснява ми със седмица направих си тест и е положителен. Обаче получих едноп кафеникаво течение отидох на лекар и тя ми каза че нищо не може да установи с точност дали е бременност дали е закъснял цикъл или е имало бременност и се е развалила. Направи ми кръвен тест и стоиностите са 1380mUL/ml каза да пия дуфастон и след три дни пак на кръв. Обаче се притеснявам дали вече всичко не се е разминало и имали смисул да ги пия хапчетата.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #24 -: Юни 03, 2010, 18:54:14 pm »
стойностите са като за бременност, според мен повтори кръвния тест, за да видиш има ли нарастване Лекарствата не ги спирай, почивай повечко!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #25 -: Юни 03, 2010, 20:37:15 pm »
Има смисъл, как да няма, първо плоден сак се вижда над 1500 еденици чхг, така че може да не е порастнало достатъчно ембриончето, за да се види, сега е важно да почиваш повече и дано чхг-то се удвои  :D
По слънчевата страна на улицата
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #26 -: Януари 01, 2011, 19:21:39 pm »
На мен ми закъснява вече седмица.(трябваше дами дойде на 23.12) Тестовете отчетоха две чертички :-)
Но на 29.12 видях кръв и отидох на доктор, даже двама. И двамата не видяха плоден сак. До обяд кървенето беше спряло /не беше много обилно - по-скоро като се забърша се виждаше) Направих грешка и правих секс вечерта и прокървих пак, но след като се избърсах то спря. От тогава до днес няма кървене. В понеделник съм на преглед и ще искам и кръвен тест.(покрай нова година никой не работи) Според вас възможно ли е да съм направила спонтанен аборт. Момичетата тук ме посъветваха да почивам повече и това и правя. И дали пък не е било рано за ехографски преглед


*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #27 -: Януари 04, 2011, 00:07:06 am »
Не ,кървенето е доста обилно ,но втази малка седмица може да мине и като редовен цикъл. Пази се . Щом все пак е имало дори и леко кървене забрави за секса за известно време . И питай доки за това може и да ти забрани до края на бременноста.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #28 -: Януари 11, 2011, 11:57:17 am »
Здравейте момичета,
 Накратко малко предистория- на 06.12.2010 г ми беше пункцията, на 09.12.2010 - трансфера.
На 20.12.2010 - положителен кръвен тест за бременност 62 miu/ml.
На 29.12.2010г.- ултразвуков преглед, който потвърди наличието на гестационен сак в матката, но бил малко малък 5,1 мм./в този ден ниво на чхг 1300 miu/ml/.
03.01- бях отново на преглед- сакът е пораснал - 8,5 мм, док не беше много доволна- малък бил, въпреки,че има жълтъчна структура ./чхг  4328 miu/ml.От тогава чхг се движи много странно но основно пада:
04.01 - 3577
05.01 - 4648
06.01- 6955
07.01- 6055
10.01 - 3509 На тази дата видяхме ембрион със сърдечна дейност, размер на сака 11,5 мм. Всичко ли свърши???
Много съм отчаяна! Това ми беше 3 опит и годинките ми не са малко.
 
 
 

 
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #29 -: Януари 11, 2011, 13:07:07 pm »
Не изпадай в паника. Имаш ли кървене. Ако нямаш не бързай да предприемаш каквото и да било. За подържане на нивото на ЧХГ се поставят инжекции ПРЕГНИЛ-КОЕТО ПРЕДОТВРАТЯВА РАННИЯ АБОРТ. Консултирай се с лекаря си за това. Тези инжекции се постават по определена схема до 12 гс. Това ехормона които подържа бременноста .
Лекарят ти знае ли за падащите ст-сти и какво ти казва . Все още нивото е високо.
Ако нямаш др оплаквания.като ,кървене и болки мисля,няма нищо тревожно но е хубаво да го информираш за това че има спад на този хормон.
Знам само че този хормон расте до 20гс но може би не толкова стремително както в първите дни и седмици от БР. Може би ще се стабилизира .и това е нормално . Обади се на лекаря си.
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 13:23:06 pm от zarina »
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #30 -: Януари 11, 2011, 20:52:07 pm »
Ани в една лаборатория ли е пускано ЧХГ-то?
Защо си отчаяна след като сте видели ембрион със сърдечна дейност?
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #31 -: Януари 29, 2011, 14:09:26 pm »
Здравейте, аз съм нова тук , преди 2 седмици направих спонтанен аборт, направиха ми абразио.Това ми беше първата бременност след 3 годишни опити, но не завърши добре, за съжаление. Сега много се притеснявам дали ще мога да забременея бързо или пак ще трябва да чакам с години толкова много искам :bori_007: че направо вече ще се побъркам, всеки ден плача и не мога да се успокоя
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #32 -: Януари 29, 2011, 15:36:52 pm »
rosito1
Бъди по конкретна и пълна в изказванията за да ти помогнем  :wink:


Роси,как се увстваш след тези 2 седмици,какво казват лекарите?

Каква е причината да пометнеш?
в кой месец?
матката добре ли е?
имаш ли някакви нарушения?
инфекций?
кръвта спряла ли е?
какво пи?
как се увстваш в момента?



Ако всичко ти е наред с матката,ако няма здравословни гинекологични бариери ще ти е нужно да почакаш от 3 до 6 месеца,но нали знаеш всяка жена има различен организъм,ти може да си готова след 3 нормални менструаций може след 6 зависи от това как се възстановяваш.Имам преживяни 2 спонтанни аборта и чакахме 6 месеца но пак казвам зависи от самия ти организъм,аз не бях готова психически и тнт за себеси няма да влизам в подробности защото ще се разплачеш ... Успех и не се коси,всяка жена минава през трудни периоди не плачи,не се тревожи ще мине.Важното е да си здрава . Успех просто давай напред  osi_9
 Пожелавам на всички жени да станат майки,защото всяка жена заслужава да бъде майка. :bighug:
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #33 -: Януари 29, 2011, 15:59:46 pm »
Значи бях в 7ма седмица, получих леко кървене и веднага отидох на гинеколог, прегледаме и ми каза че всичко е на ред и ми изписа утрогестан.Но вечерта вдигнах висока температура 39 и кървенето се засили и беше някак потъмняло. На сутринта отидох в болницата, прегледаха ме, нищо не ми казаха ,приеха ме в паталогична бременност, беше събота.В понеделник сутринта след като минаха на визитация ми казаха че искат пак да ме видят на видеозон,прегледаха ме и доктора каза че сърцето е спряло, искаше веднага да ми направи кюртаж, но не му дадох и казах че искам малко да изчакам. Следобеда избягах за малко от болницата и отидох при моята гинеколожка, тя ме прегледа и потвърди казаното от лекаря. Каза ми да не сам давала да ми правят кюртаж, да съм изчакала плода сам да падне. Но на следващия ден в болницата като казах това на лекарката ,тя се ядоса и каза че кръвта ми може да се на трови , и кои щял да ми махне това което е останало в матка.Съгласих се и ми направиха кюртаж с пълна упойка, след това не ме болеше, чувствах се добре, след два дена ме изписаха преди това ме прегледаха и казаха че сам добре.От тогава минаха 2 седмици а кървенето още не спряло, намаля но не спира, имам и някакво жълто течение, понеделник смятам да ида на лекар. Между другото в болницата нито ми казаха колко време след това трябва да се пазя от забременяване, нито колко време не трябва да правя секс, нищичко не ми обясниха.
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #34 -: Януари 29, 2011, 16:33:32 pm »
А,така   8O да им се невиди  osi_13

От къде си ? 


Значи аз бях в  3 месец и така и на мен ,утрогестан за спиране на кръвта и никакво ставане обаче не ми спря 5 дена и ми падна в къщи в Пирогов по спешност ме кюртираха.И после пак си поивах седмица,до колкото помня 1 месец не правих секс само лежане и почивки.Незнам що за лекари няма ти обяснят какво да правиш след това.ужаст писна ми  в България всичко ни е наопаки и затова страдаме ние пациентите.Виж не помня точно но мисля 4е ми те4е 7,8 дена кръв даже съсиреци имах леки.После ми спря и цикъла ми дойде на време до колкото помня.Оба4е нали ти казвам организма е разли4ен на всяка жена.Такова жълто те4ение не съм имала и горещо те съветвам да идеш до твоята гинеколожка да те види.Секс сега няма поне месец да правите,ще си по4иваш и няма да се претоварваш.Сега матката ти е много изнежена все пак 15 уреда са минали през теб.Не ползвай тампони,и пак казвам с тва те4ение ходи притвоята си гинеколожка.Да ти каже за тия 2 седмици дали матката ти се възстановява и дали няма инфекция и тнт.Важно е за да можеш да си майка след време ... Казах ти за бебе кога ми казаха на мен т 3 до 6 месеца или както се казва нормални цикли.Оба4е аз те съветвам да пробвате след 6,7 месеца.Сега се пазете много защото веднага можеш да хванеш  :lol: .Из4акайте и без паника и в никакав слу4ай не пропускай контролния преглед след аборта мисля 4е беше след няколко месеца питай аг-то ти,сега да идеш  за тва нещо да види как си.И аз мила ве4е 3 години го 4акам моя бебо  :( Все някога,когато е писано ще си дойде.
« Последна редакция: Януари 29, 2011, 16:36:37 pm от mihaela p. »
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #35 -: Януари 29, 2011, 16:44:29 pm »
Михаела, много ти благодаря за бързия и много компетентен отговор.Наистина ще ми е от полза. Аз съм от Стара Загора, то къде си и на колко си години, ако не е много лично, и аз от три години се мъча да забременея и родя бебче, но кога ще стане не знам, пожелавам ти скоро да се сбъдне мечтата ти и да станеш майка
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #36 -: Януари 29, 2011, 17:35:04 pm »
...аз от моите кюртажи си спомням , че след тях ми предписваха антибиотик за пиене. Секът се ограничава за месец . Мисля , че може да се подновят опитите за бебче след 6 месеца. Предполагам и по-раничко е възможно , в зависимост от състоянието на матката.
 Успех , момичета !
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #37 -: Януари 29, 2011, 17:39:49 pm »
Благодаря ти Дидон, аз също пих антибиотик, изписами и противозачатъчни след 15я ден да ги пия, ти пила ли си ги, задължителни ли са?
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #38 -: Януари 29, 2011, 17:42:35 pm »
 Не, противозачатъчни не са ми предписвали
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #39 -: Януари 29, 2011, 17:45:12 pm »
Много не ми се иска да ги пия , да не ми се разбъркат пак хормоните, но ще видим :wink:
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #40 -: Януари 29, 2011, 18:49:19 pm »
Михаела, много ти благодаря за бързия и много компетентен отговор.Наистина ще ми е от полза. Аз съм от Стара Загора, то къде си и на колко си години, ако не е много лично, и аз от три години се мъча да забременея и родя бебче, но кога ще стане не знам, пожелавам ти скоро да се сбъдне мечтата ти и да станеш майка


 :mrgreen:  Няма защо бих помогнала винаги

Ами,от София съм и съм на 20 годинки :D :balk_87: :bighug:
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #41 -: Януари 29, 2011, 19:20:11 pm »


Наистина всяко мнение ми е от полза благодаря още веднаж.И ти си млада като мен :) дано скоро и двете се похвалим с  :bfp: и  :bori_007: :bori_004:
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #42 -: Януари 29, 2011, 19:26:56 pm »
Дано целия форум и вси4ки 4акащи с нетърпение  :crossfingers: :grouphug:    :kiss:

:phone: stork-boy
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #43 -: Януари 29, 2011, 21:09:13 pm »
Да пожелавам го на всички от сърце и душа :bori_003:
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #44 -: Февруари 02, 2011, 17:49:03 pm »
Много не ми се иска да ги пия , да не ми се разбъркат пак хормоните, но ще видим :wink:
Хубаво е че са ти предписали противозачатъчни ама нещо неразбрах или ти не си написала вярно .Защо на 15ден. Деня на кюртажа се счита като за първи ден на цикъл. Би трябвало да започнеш да ги взимаш между 1ви и 4ден от цикъла. Ако са от 15ден поскоро са прогестеронови ,Като утрогестан ,дуфастон но това не са противозачатъчни или има нещо ново .Какви са тези противозачатъчни?
Първи я естествен цикъл трябва да ти дойде около датата на кюртажа от предходния месец.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #45 -: Февруари 02, 2011, 18:46:03 pm »
Здравей ЗАРИНА,наистина лекарката ми ги изписа да ги пия 15 дена след кюртажа, не знам защо, даже на рецептата го е написала а моя мъж нали много иска и той дете ми вика " как може да ти изпише противозачатъчни, нали знае че искаш дете, с тях как ще забременееш" Той горкия си мисли че веднага след кюртажа може да си правим бебче :lol:
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #46 -: Февруари 03, 2011, 12:33:25 pm »
Тя,гинеколожката ти не ти ли обясни защо трябва да ги пиеш ?

Или имаш проблем с редовноста на цикъла
Или след няколко месеца след спиране на противоза4атъ4ните за да забременееш ?

Аз дръг отговор не намирам :lol:

Роси, не се безпокой ако лекарката е ти е предписала добри противоза4атъ4ни няма как да ти се разбъркат хормоните все пак противоза4атъ4ното успокоява матката и прави цикъла на тялото то4ен...


На мен след кюретажа ми изписаха  Антибиотик Аугментин доста силен ...
Изписват го за предотвратяване на инфекция.


Ина4е сега пия логест най добрите противоза4атъ4ни,които са 4исти и не ми вредят за разлика от останалите боклуци които продават като ясмин и диане,това са най големите боклуци..


А,мъжъти явно незнае 4е рязкото спиране на противоза4атъ4ни спомага за забременяване  :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 12:36:54 pm от mihaela p. »
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #47 -: Февруари 03, 2011, 14:24:42 pm »
Тази гинеколожка, която ми направи кюртажа не ми каза абсолютно нищо, нито за лекарствата нито за това което трябва и не трябва да правя след аборта.  Затова смятам да отида при моята си гинеколожка да се посъветвам и с нея.
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #48 -: Февруари 03, 2011, 14:38:34 pm »
Rosito1-Аз съм имала също кюртраж .След него не е хубаво веднага да забременяваш,защото лигавицата е силно изтъргана и няма да може да се въстанови веднага или в рамките на един до 3 естествени цикъла за да е подходяща за захващане на следваща бременност,затова е добре да пиеш поне 1 или до3 месеца тези лекарства .
Само неразбрах защо на 15ден.Така ще си удължиш цикъла не съм лекар но може да се получи бъркотия с цикъла. Защото започваш от 15ден +още 21 колкото са в опаковката стават 36 ,което не е кой знае какво.
По добре питай другата лекарка .Или може би има други лекарства ,но аз честно не съм чувала за такива .
Как се казват тези лекарства .Оргаметрил ли ти изписа ?
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #49 -: Февруари 03, 2011, 14:54:16 pm »
ЗАРИНА и аз точно не знам как се казват противозачатъчните, рецептата е в мъжа ми а той е на работа, не знам защо след 15я ден, наистина ще се консултирам и с моята гинеколожка защото на тая много вяра и нямам.  А за забременяването наистина ще ми се наложи да почакам защото може всичко да се повтори, не знам дали 2 път ще мога да го преживея :balk_133:
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #50 -: Февруари 03, 2011, 15:11:59 pm »
Хайде питай др лекарка .Ако трябва и трети лекар . Спокойно ще видиш че всичко ще се оправи ,но наистина изчакай 3цикъла и тогав действай яко .Ще стане ще видиш.Горе главата .Знам че ти е гадно ,но се е случило .Гледай сега да се въстановиш за да се получи после една хубава и здрава бременост :balk_602:
Пищи какво ти е казал другия лекар или въобще което те тормози
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #51 -: Февруари 03, 2011, 16:06:30 pm »
Благодаря ти Зарина, благодаря за подкрепата, :grouphug: като отида не лекар и се върна ще ви пиша. Намерих една статия за абортите мисля че ще бъде полезна

"След аборт:

1. Може да има леки болки или крампи, подобно на менструални, които се повлияват от НСПВС (аналгин, аспирин, аулин).
2. Няколко дена след кюретаж е нормално да има леко генитално кървене.
3. При засилване на болката , повишаване на температурата над 38 градуса, обилно генитално кървене или зловонно течение от влагалището пациентката трябва са се обади на лекуващия си лекар.
4. Трябва да се избягва секс, вагинален душ, тампони за около 2 седмици, докато цервикалният канал се затвори.
5.Tрадиционно на жените е препоръчвано да се изчака 2-3 месеца преди следваща бременност, но съвременни проучвания доказват, че няма повишен риск при по-ранно забременяване. Ние съветваме да изчакате една нормална менструация след аборта, за да може лигавицата на матката да се обнови и след това при желание може да се правят нови опити за забременяване.
6. При желание, контрацепция може да се започне веднага.
7. На жени с отрицателна кръвна група при аборт на ембрион при който е била установена сърдечна дейност се препоръчва да се направи Анти Д имуноглобулин за предотвратяване образуването на антитела и профилактиране на бъдеща бременност.
8. Препоръчителен е контролен преглед след една седмица.

Преди всичко жена прекарала спонтанен аборт трябва да се успокои и да разбере, че това е често явление и се случва. В повечето случаи това е един вид защитен механизъм на организма да се запазят само най-здравите ембриони. Не бива да се чувства вина или да се изпада в стрес. Едва при повтарящи се аборти е възможно да се направят някои допълнителни изследвания и да се търси евентуална причина, която да се коригира."                
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 16:08:01 pm от rosito1 »
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #52 -: Февруари 03, 2011, 21:29:54 pm »
Сега видях рецептата но не мога да я разчета, не само аз но и аптекарите :D, мисля че лекарството се казва ЛЕНИДЕКСТ20, Но не съм сигурна такива йероглифи не мога да разчета. Имам въпрос от три дни по държам температура 37 от какво може да е?
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #53 -: Февруари 03, 2011, 23:55:07 pm »
Сега видях рецептата но не мога да я разчета, не само аз но и аптекарите :D, мисля че лекарството се казва ЛЕНИДЕКСТ20, Но не съм сигурна такива йероглифи не мога да разчета. Имам въпрос от три дни по държам температура 37 от какво може да е?
Кюртажа ти е бил преди повече от две седмици ,не може да е от това.
Най вероятно си настинала . Консултира ли се с другата си лекарка . ??Чакам да да чуя какво тя ще ти каже.
След толкова дни нетрябва да имаш никакви болки или кървене .или каквото и да е друго течение . Ако имаш някакво течение веднага трябва да отидеш на лекар.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #54 -: Февруари 04, 2011, 00:01:44 am »
Сега видях рецептата но не мога да я разчета, не само аз но и аптекарите :D, мисля че лекарството се казва ЛЕНИДЕКСТ20, Но не съм сигурна такива йероглифи не мога да разчета. Имам въпрос от три дни по държам температура 37 от какво може да е?
Консултация с лекар, преглед и евентуално една микробиология няма да е излишна. По-добре се презастраховай.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #55 -: Февруари 04, 2011, 07:42:52 am »
Уф, не знам преди малко пак си мерих температуратаи пак  е 37. Дано да е от настинка а не нещо друго, тази седмица не можах да отида на лекар , но другата непременно трябва, да видя как стоят нещата :oops:
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #56 -: Февруари 04, 2011, 13:10:23 pm »
Добре де неможеш ли да отидеш до GP-то не отлагай ,не е хубаво да имаш Т по каквато и да е причина.
Аз така през ноември все нещо ме втрисаше ту имах ту нямах накрая отидих и се оказа че имам бронхопневмония.
Не че и ти имаш това ,но е хубаво да отидеш на лекар ..Ще те прегледа и ще ти даде някакви насоки. Отивай не отлагай.
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #57 -: Февруари 04, 2011, 14:15:08 pm »
Сега видях рецептата но не мога да я разчета, не само аз но и аптекарите :D, мисля че лекарството се казва ЛЕНИДЕКСТ20, Но не съм сигурна такива йероглифи не мога да разчета. Имам въпрос от три дни по държам температура 37 от какво може да е?


 :D :D :D :D
Шуши,това нещо не се казва така нещо не си гораз4ела да знаеш.  :D
За какво ти е какво е това антибиотик или какво е?

Един съвет от мене я не ходи при тази пове4е, тя не ти е обяснила най простите неща камо ли да и имаш доверие за лекарство  :x

Я,кажи какъв антибиотик ти изписа след кюртажа ?
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #58 -: Февруари 04, 2011, 15:14:27 pm »
НЕ, ПО МОЕ ЖЕЛАНИЕ ОТИДОХ ПРИ НЕЯ ТЯ БЕШЕ В БОЛНИЦАТА НА СМЯНА И ТЯ МИ НАПРАВИ КЮРТАЖА.ВИЖДАЛА СЪМ Я ТОЧНО ДВА ПЪТИ. АНТИБИОТИКА КОЙТО МИ ИЗПИСА ТЯ СЕ КАЗВАШЕ ДАЛАЦИН.КОГАТО МЕ ИЗПИСВАХА ОТ БОЛНИЦАТА БЕШЕ ДРУГ ЛЕКАР И ТОИ МИ КАЗА ЧЕ ТОЗИ АНТИБИОТИК Е СЛАБ И ДА ОТИДА ПРИ ЛИЧНИЯ СИ ЛЕКАР ДА МИ ИЗПИШЕ ПО СИЛЕН, ТОЙ МИ ИЗПИСА АУГУМЕНТИН(мисля че така се казваше)
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #59 -: Февруари 04, 2011, 23:37:53 pm »
Е аугментин е силен антибиотик. Роси спаднали Т.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #60 -: Февруари 05, 2011, 07:37:17 am »
Здравейте, за съжаление температура не спадна, даже без да искам счупих термометъра :D
Имам и друг проблем, започна да ми излиза нещо като генитален херпес, преди съм имала херпес но само на ръката и тогава докторката ми каза че може да ми излезе и на гинеталиите, това беше много отдавна но ето че излезе, не знам какво да правя и как да го лекувам, на лекар ще мога да отида чак в понеделник, ако знаете нещо по този въпрос кажете ще сам ви много благодарна :youwoman:
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #61 -: Февруари 05, 2011, 10:18:16 am »
Херпесът е виросно заболяване и за съжаление веднъж придобит не се лекува .Да това обяснява високата Т . Ако ти е за първи път трябва да се приложи някакво лечение но е хубаво това да стане в самото начало на появяването му най-вече с Ацикловир таблетки и крем за мазане на поразения участък. Антибиотици не лекуват вируси ,важно е да го знаеш за да не се тровиш излишно.Те само могат да намалят имунитета а това е добре дошло за вируса .Напротив трябва да взимаш и имуностимуланти. След преминаване на активния период на вируса той остава в латентна форма и най-малкия спад на имунитета води отново до неговото появяване .
По отношение на хигиената в този перид никакъв секс защото може да си го предадете един на друг,ползвайте отделни кърпи,никаква орална любов
Херпес от тип 1 е този който излиза на устата най0общо .а херпес тип2 е който излиза на гениталиите.Симптомите са сърбеж в областа на генеталите ,болка на самото място ,щиране ,понякога парене при уриниране.

Има тема в зачатие там момичетата подробно са дали много инфо з това отиди там прочети.Това е най-ощо за сега
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #62 -: Февруари 05, 2011, 15:26:05 pm »
Благодаря ти ЗАРИНА, херпес ми излиза от няколко години но само на раката на точно определено място, няколко пати съм ходила на кожен лекар питаме дали имам и на генеталите, но тогава нямах, каза ми че те вървели ръка за ръка и че можело и там да излезе, тази таблетки за които говориш сам ги пила, мазала сам се с различни мехлеми, има ефект но както ти казваш това не се лекува и се появява отново, някой път изчезва без лекарства, друг път не и така. Те моите болисте са хиляда сега на 22 а като остарея не ми се мисли :(
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #63 -: Февруари 05, 2011, 16:32:56 pm »
Искам да кажа за моя случай. Незнам дали е спонтанен аборт и ако може някоя от вас да ми каже!!! На 2_рия ден от менструацията ми падна едно парче месо (със сигоност не беше съсирак, защото го разкъсах с ръце). Предишните пъти много ме болеше корем, а тоя път само кръста, и винаги 1-я ден ми беше кафеникаво течение, а този път направо ми тръгна цикъла.Даже тоя път ми е 5 дни, а др. пъти ми е около 6-7 дни. Искам да ми кажете възможно ли е да съм била бременна и дали това е спонтанен аборт.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!!!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #64 -: Февруари 05, 2011, 16:43:41 pm »
Искам да кажа за моя случай. Незнам дали е спонтанен аборт и ако може някоя от вас да ми каже!!! На 2_рия ден от менструацията ми падна едно парче месо (със сигоност не беше съсирак, защото го разкъсах с ръце). Предишните пъти много ме болеше корем, а тоя път само кръста, и винаги 1-я ден ми беше кафеникаво течение, а този път направо ми тръгна цикъла.Даже тоя път ми е 5 дни, а др. пъти ми е около 6-7 дни. Искам да ми кажете възможно ли е да съм била бременна и дали това е спонтанен аборт.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!!!

Практически невъзможно е да видиш ембрион в толкова ранен стадий на развитие, тоест 2 седмици след овулация. В 5та-6та гестационна седмица ембрионът е с размер около 5 милиметра.
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #65 -: Февруари 05, 2011, 17:28:36 pm »
Искам да кажа за моя случай. Незнам дали е спонтанен аборт и ако може някоя от вас да ми каже!!! На 2_рия ден от менструацията ми падна едно парче месо (със сигоност не беше съсирак, защото го разкъсах с ръце). Предишните пъти много ме болеше корем, а тоя път само кръста, и винаги 1-я ден ми беше кафеникаво течение, а този път направо ми тръгна цикъла.Даже тоя път ми е 5 дни, а др. пъти ми е около 6-7 дни. Искам да ми кажете възможно ли е да съм била бременна и дали това е спонтанен аборт.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!!!

Практически невъзможно е да видиш ембрион в толкова ранен стадий на развитие, тоест 2 седмици след овулация. В 5та-6та гестационна седмица ембрионът е с размер около 5 милиметра.

Напълно съм съгласна с Цигу
защото Аз,имам спонтанен аборт ,кото се води ранен демек голямо като грах4е и ми  падаха съсире4ета но такава опция да видиш нещо голямо в такава седмица е нулева! ;) както каза цигу в 5та или 6та седмица може да видиш нещо по голямо но недооформено  :wink: .


Оба4е маце,ти нищо не казваш сега говориш отгоре отгоре,разкажи пове4е . Да не вземе да се обидиш ама не сме с магистърска докторска степен.

МИСЛЯ 4Е ГИНЕКОЛОГ НАЙ ДОБРЕ МОЖЕ ДА ТЕ КОНСУЛТИРА
4рез ехограф и изследвания ...  :wink:
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #66 -: Февруари 05, 2011, 19:43:33 pm »
Благодаря ти ЗАРИНА, херпес ми излиза от няколко години но само на раката на точно определено място, няколко пати съм ходила на кожен лекар питаме дали имам и на генеталите, но тогава нямах, каза ми че те вървели ръка за ръка и че можело и там да излезе, тази таблетки за които говориш сам ги пила, мазала сам се с различни мехлеми, има ефект но както ти казваш това не се лекува и се появява отново, някой път изчезва без лекарства, друг път не и така. Те моите болисте са хиляда сега на 22 а като остарея не ми се мисли :(
Тогава споко нямаш генетален херпес. Вирусът е един и същ ,но специално генеталния се предава по полов път и се изявява в гениталната област.Да той може да се предаде и по орален път ако правите такъв секс.За всичко друго знаеш.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #67 -: Февруари 05, 2011, 21:04:23 pm »
Благодаря ти Зарина, наистина много се радвам че тук имам с кого да си споделя. Понеделник ще ходя на лекар и ще кажа как е минало, дано всичко е ок :)
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #68 -: Февруари 05, 2011, 21:52:46 pm »
Искам да кажа за моя случай. Незнам дали е спонтанен аборт и ако може някоя от вас да ми каже!!! На 2_рия ден от менструацията ми падна едно парче месо (със сигоност не беше съсирак, защото го разкъсах с ръце). Предишните пъти много ме болеше корем, а тоя път само кръста, и винаги 1-я ден ми беше кафеникаво течение, а този път направо ми тръгна цикъла.Даже тоя път ми е 5 дни, а др. пъти ми е около 6-7 дни. Искам да ми кажете възможно ли е да съм била бременна и дали това е спонтанен аборт.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!!!
Муци и аз съм на същото мнение. Теоретично би се приело възможно зачеване. Но аз също съм имала много обилни цикли придружени с големи съсиреци колкото половин шепа да те приличат точно на месо както го описваш. Наблюдавай и следващия месец как ще поротече .Ако се повтори се консултирай с лекар
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #69 -: Февруари 06, 2011, 11:54:59 am »
Здравейте, момичета днес ми е много зле. Направо не мога да стоя на краката си, имам такъв световъртеж че немога да вървя, през нощта беше още по зле, мъжът ми ме държеше за да мога да отида до тоалетна, преди малко ми мериха кръвното нормално е, но какво ми става не знам.
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #70 -: Февруари 06, 2011, 17:13:43 pm »
Здравейте, момичета днес ми е много зле. Направо не мога да стоя на краката си, имам такъв световъртеж че немога да вървя, през нощта беше още по зле, мъжът ми ме държеше за да мога да отида до тоалетна, преди малко ми мериха кръвното нормално е, но какво ми става не знам.

Никой тук не знае, така че търси лекарска помощ.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #71 -: Февруари 06, 2011, 17:38:05 pm »
Сега съм по добре, утре съм на лекар
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #72 -: Февруари 09, 2011, 13:15:35 pm »
Здравейте момичета, да ви се оплача от 3 дена се опитвам да отида на гинеколог и не мога, понеделник отидох но направлението ми вече не важело, вторник отидох с ново направление, но ми казаха че трябвало да мине 1 месец от престоя в болницата и тогава здравната каса щяла да ми признае прегледа а до тогава трябва да отида на контролен преглед в болницата.  Отидох в болницата имаше много хора, чаках  по едно време излезе доктора, казах му че идвам за контролен преглед а той ми каза НЯМА ДА СТАНЕ  е това какво е какви доктори са те? Имам и проблеми от няколко дена болки в яйчниците и силно бяло течение, но няма кой да ме прегледа. Трябва да отида  на частно, поне там може някои да ми обърне внимание, след кюртажа никой не ме преглеждал, може нещо да се е възпалило, моята гинеколожка каза че непременно трябва да отида на контролен преглед, но от там ме изгониха....
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #73 -: Февруари 09, 2011, 20:24:18 pm »
Росица, щом си след кюртаж, опасенията ти за възпаление са съвсем основателни. Отивай утре спешно на лекар!!
Единият вариант е, да вдигнеш скандал на тези, които те разкарват с направлението или на този, дето те е оперирал. Но не знам, дали това е добра идея. Не е ясно колко ще ти обърнат внимание, ако те приемат само колкото да отбият номера.
Всъщност, що за идиот е лекарят, който те оперира? Той е длъжен да те следи след операцията и би трябвало да имаш връзка с него, точно за такива случаи на усложнения. Той ли ти каза това "няма да стане"? Ти каза ли му, че имаш усложнения?
Ако питаш мен, един преглед на частно е 30лв. По-добре ги дай. Здравето ти струва повече! Само поразпитай, за да те насочат към добър специалист, за да не попаднеш на същия като тези, дето те размотават, само че платен...

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #74 -: Февруари 09, 2011, 21:08:51 pm »
Роси Бягай по най-бързия начин на лекар .Не се възмущавай от отношението на лекарите сега това не е важно имаш по-важна работа да отидеш при друг геникилог дори и на чатен кабинет без направлвние.
Не искам да те плаща но си след аборт и ако има инфекция трябва да се овладее колкото се може по-скоро. Дано да не е но не отлагай.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #75 -: Февруари 09, 2011, 21:25:40 pm »
Благодаря ви момичета, утре ще отида на частно. В болницата повече не искам и да стъпвам, доктора дори не ме изслуша, каза че няма да стане и си тръгна на някъде.  И аз не искам да се разправям, там в болницата не попаднах на нито един лекар с добро, човешко отношение, като чуеха кой ми е гинеколога и още повече усещах негативизма им , защото моята лекарка е в частна клиника конкурентна на тях, преди е работила за тях но се е махнала, постоянно ме питаха защо не сам си направила лапароскпията при тях а в частната клиника и тн.  След кюртажа дори не ми обясниха до кога не трябва да се прави секс, докога трябва да се пазя от забременяване, като се събудих от упойката на нощното шкафче ми беше оставена рецептата, докторката която ми прави кюртажа, така и повече не я видях. Когато ме изписаха беше друг доктор която ми каза че след 15 дена трябва да отида на контролен преглед
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #76 -: Февруари 09, 2011, 22:15:59 pm »
Да ужасно е че има такива лекари ,обаче ти сега мисли за себе си а не за тях ,това ще ти покаже на кои лекари можеш да разчиташ и на кой не .
Сега е важно да отидеш на друг лекар.Даноп бързо да се разбере какво е .
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #77 -: Февруари 09, 2011, 22:38:17 pm »
Така е ЗРАИНА много си права, утре живот и здраве отивам на лекар, той мъжами от кога мрънка да идем на частно а аз все "не"
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #78 -: Февруари 10, 2011, 00:18:36 am »
Така е ЗРАИНА много си права, утре живот и здраве отивам на лекар, той мъжами от кога мрънка да идем на частно а аз все "не"
Хайде стискам ти палци да се решат проблемите, Пиши как е минало.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #79 -: Февруари 10, 2011, 08:02:49 am »
Добре като се върна ще пиша :grouphug:  :bighug: :bighug: :bighug:
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #80 -: Февруари 10, 2011, 09:50:11 am »
Да ужасно е че има такива лекари ,обаче ти сега мисли за себе си а не за тях ,това ще ти покаже на кои лекари можеш да разчиташ и на кой не .
Сега е важно да отидеш на друг лекар.Даноп бързо да се разбере какво е .

Така е Роси, отиди по-бързо на друг лекар, и чакаме днес да пишеш как е минало.
Стискам палци всичко да е наред :)


Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #81 -: Февруари 10, 2011, 14:04:45 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ, ДНЕС БЯХ НА ЛЕКАР, ИМАМ ВАЗПАЛЕНИЕ :( ИЗПИСАХА МИ АНТИБИОТИК И СВЕЩИЧКИ. ДАНО БЪРЗО ДА СЕ ОПРАВЯ ЧЕ.... ВЕЧЕ МИ ПИСНА ВСЕ ПРОБЛЕМИ
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #82 -: Февруари 10, 2011, 15:39:40 pm »
Роси дано се оправи бързо това възпаление и скоро да се похвалиш с хубави новини :-)


Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #83 -: Февруари 10, 2011, 15:50:04 pm »
ИВАНИТА, благодаря ти, дано :bighug: :bighug: :bighug:
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #84 -: Февруари 10, 2011, 19:59:23 pm »
Роси ,сигорна съм този път всичко ще бъде наред. Почти бах сигорна че е това.
Ще видиш че до три дни ще се почувстваш по-добре . Радвам се че се откри бързо проблема . :balk_602:
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #85 -: Февруари 10, 2011, 21:22:54 pm »
БЛАГОДАРЯ ЗАРИНА, ДАНО ПО БЪРЗО ДА СЕ ОПРАВЯ :)
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #86 -: Февруари 10, 2011, 21:52:34 pm »
Хайде, Роси, оправяй се бързо!

А някой ден, ако ти се занимава, може да им отговориш на този въпрос много конкретно:
постоянно ме питаха защо не сам си направила лапароскпията при тях а в частната клиника и тн. 
Не искам да използвам квалификации за такива лекари, че няма да са цензурни  :witch:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #87 -: Февруари 11, 2011, 08:04:32 am »
ПРАВА СИ Рlumeria, ПРОСТО НЕ СЪМ ОЧАКВАЛА ТАКОВА ОТНОШЕНИЕ, НО ЯВНО МНОГО СЪМ ГРЕШАЛА В ПРЕЦЕНКИТЕ СИ, АКО ЗАВИСИ ОТ МЕН ПОВЕЧЕ КРАКЪТ МИ НЯМА ДА СТЪПНЕ В ТАЗИ БОЛНИЦА.НО ЗА СЪЖАЛЕНИЕ В МОЯ ГРАД НЯМА ДРУГА, ИМА ЧАСТНИ КЛИНИКИ, НО ТАМ САМО ПРГЛЕЖДАТ ИЗВЪРШВАТ МАНИПОЛАЦИИ, ПРАВЯТ ИЗСЛЕДВАНИЯ НО НЯМА ОТДЕЛЕНИЕ ЗА БОЛНИ. АКО НЯКОЙ ДЕН ТРЯБВА ДА РОДЯ НЕЗНАМ КЪДЕ ЩЕ ОТИДА, ЗАЩОТО МНОГО МОИ ПОЗНАТИ КОИТО СА РОДИЛИ ТАМ СА МЕКО КАЗАНО ВАЗМОТЕНИ ОТ ДЪЕЖАНИЕТО
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #88 -: Февруари 11, 2011, 10:21:48 am »
Роси,абе то и в големия град е така ,въпрос на късмет. Разбира се в големия град има повече специалисти поради голямото текучество на болни. Аз също съм попадала на лошо отношение ,нищо че съм от софия.За мен като цяло Бг лекар е неконтактен гледа там да си свърщи каквото има и после изчезва неможеш да го намериш че и се сърдят като ги питаш какво са правили или какво да очакваш след дадена манипулация.

Откъде си ?Може би има съседен по-голям град където можеш да разчиташ ако не на добро отношение то поне на по-глям професионализъм
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #89 -: Февруари 11, 2011, 13:14:21 pm »
Роси,абе то и в големия град е така ,въпрос на късмет. Разбира се в големия град има повече специалисти поради голямото текучество на болни. Аз също съм попадала на лошо отношение ,нищо че съм от софия.За мен като цяло Бг лекар е неконтактен
За съжаление, zarina е съвсем права :(  Прекалено голям процент от нашите лекари приемат за нормално и те, и колегите им, да изваждат на показ в работата си най-отрицателните си човешки качества - грубост, мързел, корист, завист... И в големия град има много такива. А най-много ме притеснява това, че никак не се срамуват от ниското си професионално ниво, дори при очевидни груби грешки.
На всяка цена трябва да търсим онзи малък процент лекари, които са качествени и като професионалисти, и като хора. С връзки, с пари, с каквото и да е, ако трябва ще ги търсим в другия край на България, но да не се оставяме в ръцете на некадърниците. :(

Роси, наистина твоят би могъл да бъде всеки по-малък град в България, но и мен ме заинтригува кой е точно?

М/у другото, моля те, не пиши целият текст с големи букви! В интернет това се приема като крешене :)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #90 -: Февруари 11, 2011, 14:08:51 pm »
Здравейте, от Стара Загора съм, но в момента живеем в Шумен, мъжът ми е от тук. Ако има някой от Шумен и знае добър специалист, може да ми го препоръча. Аз съм доволна от мята гинеколожка но все пак, ако един ден ми се наложи да родя в болницата в този град не знам как ще стане.И ако дай Боже забременея отново дано не ми се налага да лежа в паталогична бременност, и да имам усложнения
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #91 -: Февруари 11, 2011, 14:33:06 pm »
Роси, много си близо до Варна, а там има не просто добри специалисти, а дори избор на такива :-). Ако не греша, имаш 40-50 км. магистрала. Заслужава си разходката.
Тук, из форума, ще намериш много предишни коментари за варненски лекари. За да не ти изкарва търсачката ин-витро специалисти, търси само в "Дългоочакваната бременност, раждане и майчинство". Или направо питай момичетата там. Ще събереш доста мнения.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #92 -: Февруари 11, 2011, 14:50:08 pm »
Така е е във Варна има добри специалисти, но просто не мога да си позволя често да ходя там на лекар, на работа съм, не че това е някакво оправдание, но като се налага ще трябва да отида, че в този град не става
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #93 -: Февруари 11, 2011, 18:08:13 pm »
А за Търговище съм чувала за добър специалист тук от форума ама като немога да се сетя за името.Ще се опитам да се поровя .
Щумен не е малък град чак пък толкова .Просто  не мога да повярвам че няма 2 или 3 по-добри клиники!!!!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #94 -: Февруари 11, 2011, 18:30:27 pm »
Здравейте, :bighug: :bighug: има две частни клиники в Шумен но и двете нямат отделение за болни, има специалисти, правят някои видове операции но там няма родилно и тн. Аз ходя в едната клиника при много добра гинеколожка, там всички са добри специалисти, но от много познати жени които са посещавали тази клиника съм чувала че като отидат да раждат и в болницата като чуят кой им е бил гинеколога веднага почвали да се държат лошо, защото не е гинеколог от болницата а от частната клиника, явно им е конкуренция,  :D на мен също ми се "разсърдиха" защо не съм си направила лапароскопията при тях :D :D много са смешни, е онзи ден като почти ме изгонха не ми беше много смешно но.....
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #95 -: Февруари 11, 2011, 19:55:00 pm »
Да, аз за родилното имах предвид Варна. За да избегнеш това ужасно отношение, което си получила сега.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #96 -: Февруари 11, 2011, 21:09:26 pm »
Да живот и здраве ако забременея и ми се наложи да родя, бих предпочела да е там :D
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #97 -: Февруари 12, 2011, 11:13:44 am »
Има някаква завист между лекарите.Ама ти не им споделяй при кой си ходила . Ако се наложи да кажеш лавирай.,кажи че ти се е наложило по спешност или че някой те е завел там а ти не си знаела къде и така.

Това е голям ужас да живееш в по-малък град. на мен ми се налага да пребивавам дълго време във Варна но ако тябва да посетя лекар тичам в софия.

Освен това винаги има време .Само не се панирай за да можеш да реагираш правилно.
И ако има нещо специално бягай към Варна или Сифия в Мед Академия в геникологията ако проблема ти е от тоз характер. Мизерно е но там са съсредотояени по добрите специалисти .


Какъв АБ ти изписаха.и за колко дни?
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #98 -: Февруари 12, 2011, 14:11:35 pm »
 Благодаря ти  Зарина, наистина си права, има такава завист между лекарите. Изписаха ми аугаментин, 4 по 1 мисля че за 5 дена(докато ги свършат)
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #99 -: Февруари 12, 2011, 18:18:30 pm »
Аугментин е добре.А предишния какъв беше ако си спомняш след кюртажа.
Вече трбва да си по-добре. :balk_602:
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #100 -: Февруари 12, 2011, 18:29:13 pm »
 Да, по добре съм имам други проблеми но иначе съм по добре, след кюртажа пих два антибиотика първия не си го спомням втория пак беше Аугаментин, за кратко време доста антибиотици изпих, дано поне се оправя  :)
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #101 -: Февруари 12, 2011, 18:34:58 pm »
А  ти каза ли това на последната лекарка .Защото май е хубаво са се смени след като си пила и преди аугментин.Или може би не си го пила тогава достатъчно?
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #102 -: Февруари 12, 2011, 18:43:35 pm »
Да казах и каза че няма проблем :)
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #103 -: Февруари 16, 2011, 16:48:42 pm »
Здравейте момичета, къде се изгубихте :) днес пак бях на лекар, имах много болки и ми смениха антибиотика, изписаха ми ВИБРАМИЦИН, дали е добър, някой пил ли го е? Докторката ми каза да съм го разтваряла във вода,по бързо щял да действа, а колко ли ще е гадно :x :(
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #104 -: Февруари 24, 2011, 15:57:27 pm »
Явно вече никои не влиза в този форум :( :( :(
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #105 -: Февруари 24, 2011, 16:49:25 pm »
Роси, най-добре отиди пак на лекар ако болките продължават. Аз не съм пила този антибиотик и не мога да ти помогна. По мое мнение е минало доста време от кюретажа и би трябвало вече да си добре.


Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #106 -: Февруари 24, 2011, 18:11:30 pm »
Роси, най-добре отиди пак на лекар ако болките продължават. Аз не съм пила този антибиотик и не мога да ти помогна. По мое мнение е минало доста време от кюретажа и би трябвало вече да си добре.
Благодаря ти Иванита- казаха че е възпаление на яйчниците, аз и преди много често съм имала не знам от какво е, понеделник пак съм на лекар, дано всичко е наред.
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #107 -: Февруари 28, 2011, 16:04:54 pm »
Здравейте, аз днес пак бях на лекар и възпалението още не ми е минало, изписаха ми Гентамицин-инжекции и Оспексин. Дано този път ми мине че много ми станаха възпаленията, вече ми писна да се тъпча с антибиотици. Дали няма някакъв друг шанс да се излекуваме?
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #108 -: Февруари 28, 2011, 21:00:10 pm »
Това кой антибиотик ти е? Не е ли вече трети по ред?.. :?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #109 -: Февруари 28, 2011, 22:14:07 pm »
Значи след аборта пих 2, ДАЛАЦИН и АУГАМЕНТИН, после ми изписа ВИБРАМИЦИН 2 опаковки и сега ОСПЕКСИН и инжекции Гентамицин. Струва ми се прекалено много за кратко време, не знам какво да правя :( имали начин да оздравея без да вземам антибиотици :?
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #110 -: Март 01, 2011, 11:23:31 am »
Здравей Роси, причината никой да не ти отговаря е, че си задаваш въпросите в неправилната тема т.е спамиш. Потърси си подходяща тема в този подфорум относно притесненията, които имаш в момента: http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=37.0
Ако просто ти се общува с хора в подобна житейска ситуация, пробвай тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45262.msg663640#new
Успех и скоро да се справиш с възпалението!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #111 -: Март 01, 2011, 12:23:07 pm »
Роси, мисля, че трябва да потърсиш второ лекарско мнение.
Виж тази тема, може би е по-подходяща да получиш съвети конкретно за проблема ти:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=31014.0;all

Еее, ollivia, момичето може да не е улучило най-точната тема, ама чак да "спами"... :)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #112 -: Март 01, 2011, 22:28:11 pm »
Благдаря ви момичета. Извинявайте за спама но се увлякох. Просто не знам към кого да се обърна за този проблем.
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #113 -: Март 04, 2011, 18:22:40 pm »
Благдаря ви момичета. Извинявайте за спама но се увлякох. Просто не знам към кого да се обърна за този проблем.
Rosi тази комбинация може и да помогне не съм сигорна но след моите два кюртажа понеже бяха в по-големи седмици сам ми слагали инжекции 5дни цефазолин и като продължение зинат за още 10дни.Вибрамицина за да има ефект се пие поне 2 до 3 седмици .А Аугментина помага за цистит това показва моя непрофесионален дългогодишен опит от ходене по лекари. До колкото знам Аугментина оспамокса или оспексина тябва да се взимат с метранидазолов препарат действаш срещу грам отрицателните бактерии .Но все пак спазвай каквото ти е изписал лекаря.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #114 -: Март 04, 2011, 19:41:42 pm »
Благдаря ви момичета. Извинявайте за спама но се увлякох. Просто не знам към кого да се обърна за този проблем.
Rosi тази комбинация може и да помогне не съм сигорна но след моите два кюртажа понеже бяха в по-големи седмици сам ми слагали инжекции 5дни цефазолин и като продължение зинат за още 10дни.Вибрамицина за да има ефект се пие поне 2 до 3 седмици .А Аугментина помага за цистит това показва моя непрофесионален дългогодишен опит от ходене по лекари. До колкото знам Аугментина оспамокса или оспексина тябва да се взимат с метранидазолов препарат действаш срещу грам отрицателните бактерии .Но все пак спазвай каквото ти е изписал лекаря.
Много ти благодаря, понеделник съм на лекар дано вече да съм по добре.
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #115 -: Март 05, 2011, 13:49:22 pm »
Роси ,тябва да помогне дано този път да се нацели правилната комбинация. Не съм рвдовна тук от вече 2 седмици но лаптопа ми е за смяна на хард диска и съм с чужд така че когато мога ще влизам за малко. гентамицина е стар но хубав АБ. Освен това пила си много Аб за кратко време самите те могат да предизвикат като страничен ефект абдоминална болка която може да се сбурка с геникологична . Аз не съм сигорна дали не е това .За да имаш геникологично възпаление трябва да имаш Т повишени левкоцити които показват наличие на бъзпаление и вагинално течение което чрез микробиологична посявка да покаже бактерията която го предизвиква а и от това най-точно се нацелва правилния АБ .Сега вече е кусно да правиш тези иследвания защото поради взимането на многото АБ ще получиш фалшиво положителен или отризателен резултат това е трябвало да направиш преди първата смяна на Аб .Слагай гентамицина и пак иди на лекар. Друго важно взимай непременно пробиотици като лактокер линекс и др много е важно защото с тези АБ си уморила всичко полезно във чревната си флора а тя се възтановява много бавно след последното взимане поне месец. дано съм ти била полезна. Пиши как си
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #116 -: Март 05, 2011, 14:09:16 pm »
Наистина си ми много полезна, писна ми от антибиотици, но няма как. Ще чакам до понеделник да видим какво е станало. дано вече всичко да е ОК. Много ти благодаря за подкрепата :wink:
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #117 -: Март 08, 2011, 17:10:58 pm »
Извинявам се че пак пиша тук, но тук отначало почнах да си споделям и знаете за проблемите ми. Вчера бях на лекар и пак ми изписа 2 антибиотика и каза другата седмица ако искам да отида на частно да ме прегледа. Аз си тръгнах и моя като чу за антибиотиците много се ядоса, защото ми станаха много. Отидохме при личния и си взех направление пак за гинеколог. Отидох при друга и тя като чу колко антибиотици съм изпила се шашна. Почуди се и защо не ми е пуснала никакви изследвания, дори и цитонамазка, изписами ТИНДАЗОЛ АКТИВИС, КАНДИЗОЛ И АРИЛИН.Петък пак съм при нея, дано съм по добре.
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #118 -: Март 14, 2011, 10:31:42 am »
Роси,привет извинявам се че сега се вкл.но проблема с лаптопа все още го има.направи тези иследвания защото наистина станаха много антибиотиците.Организма става резистентен. тя ти е предписала метранидазолов препарат за грам отризателни бактерии,които най често могат да се провокират от болнична манипулация.Направи всички възможни иследвания дори и на частно за да се разбере най-накрая за какво става въпрос,защото така е наистина трудно да се нацелва Аб.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #119 -: Март 16, 2011, 07:54:10 am »
Роси,привет извинявам се че сега се вкл.но проблема с лаптопа все още го има.направи тези иследвания защото наистина станаха много антибиотиците.Организма става резистентен. тя ти е предписала метранидазолов препарат за грам отризателни бактерии,които най често могат да се провокират от болнична манипулация.Направи всички възможни иследвания дори и на частно за да се разбере най-накрая за какво става въпрос,защото така е наистина трудно да се нацелва Аб.
Няма нищо :) много се радвам че може да си споделяме,дано лаптопа ти да се оправи и да нямаш проблеми с него. Миналата седмица бях при гинеколожката, пусна ми кръвни изследвания, цитонамазка и за токси плазмоза, днес ще ходя да взема резултата за токси плазмозата и за някакъв влагалищен секрет, цитонамазката ми е от втора Б група, не знам това дали е опасно., тя каза че не е и СУЕ ми е малко високо.
« Последна редакция: Март 16, 2011, 07:55:50 am от росица георгиева »
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #120 -: Март 16, 2011, 08:12:17 am »
РосиРадвам се че всичко е наред. 2гр е нормално.Пусни и изследвания за хламидия и уреоплазма за всеки случей. Колко ти е утайкатаСУЕ . Границите са доста разтегливи. Зависи от организмат ти . Аз например нормално съм винаги с много ниска утайка от 3 до 5. Но имам познати които си имат 10 ,12 нормално границата е до 20максимално. Зависи също с какви мерни еденици работи дадена лаборатория. Твоето завишение как е дадено и колко е ,извън референтните границили е .
Повищената утайка е сигнал за някакво възпалително заболяване то дава най-обща представа за организма . Може въобще да не е свързано с геникологичен проблем а например да имащ болен зъб или нещо друго ,простуда и т.н.
Болките минаха ли?
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #121 -: Март 16, 2011, 08:22:39 am »
Росиако искаш мини в темата .Възтановяване след кюртаж,защото тази е за жени които са скоро преживели спонтанен аборт а ти вече си в етапа на възтановяване.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #122 -: Март 16, 2011, 13:38:18 pm »
Росиако искаш мини в темата .Възтановяване след кюртаж,защото тази е за жени които са скоро преживели спонтанен аборт а ти вече си в етапа на възтановяване.
Добре, благодаря ти ще мина в нея тема.Днес ходих за резултатите от изследванията и токсоплазозата не ми е добре.
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #123 -: Март 31, 2015, 02:53:31 am »
 Може да ти звучи глупаво но дръж се и не се отказвай. Аз от миналата година го закъсах стабилно със здравето и съм в чужбина в бахти расистката държава. Ама не се отказвам. При мен видях сменката на лявото коляно връзки сухожелия, 4акане 2 месеца за операция 20 кила качех пъпна хирния по спешност на другия ден опирирана и до ден днешен незнаят сакво се сличва. При коремната ми операция намират много голяма шоколядова киста  соято я разкарват ама тя варви с друга болест. След 3 месеца тьрсене на лекар ми казва всичко и ок. И аз отивам при най големия специалист в града . И го подсештам за противоза4ата4ни. Изписа ми някакви ама забрави да ми каже 4е през периода трябва да ги пия.
Имаше един коментар за кожа е честитка нормално е ако е в молки развери аз получих в чидовищни 4удих се как е доило и нямериха друга киста на други яйчник на 16 6те знам дали пак ще ме оперират  и нищо се чудише оня улигофрен и то презопредих че стерилна да не ме прави. Отделно бях за корема на всичко вэзможно и се оказа че са ме бая объркали и дъм съ слепваня при червата ама не се отказвам. :P
А сега ако си си замислила се усмихни . Защото от 25 съм с леко корвене лошото е че се съмнявам за бременодн заради това че непих плотивоза4ата4ните 5 дни и но4но когато пих имап и полов акт ама келфайда за лекарствата отделно малко преди 25 ми се поду корема с болки съм и вече и аз низнам от каде.лошото е че пия много таблетки а приятела ми иска дете а аз немога мивимум още година да спра химиято
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #124 -: Март 31, 2015, 02:55:40 am »
Сори увлекох се какви ночно са ти резолтатите
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #125 -: Август 10, 2016, 16:57:45 pm »
Здравейте !Аз имах цистит и отидох на лекар,преписаха ми два антибиотика. Така и не ми мина.Чувствах се зле,бояха ме яйчниците и реших да ида на ехо граф. Казаха че ми няма нищо. Отидох при друг генеколог и той каза че вижда бременост. Беше на 11 юли,мъжът ми имаше рожден ден. Бяхме много щастливи.На 18 обаче бяхме на море и там видях кафяво петно на бельото си.Отидох на лекар и ми преписа а уроци стан. На другия ден ми дойде, направиха ми кюртаж. Вчера бях  ри генеколога си,каза че матката зараства бързо и нямам проблем. Дали ще мога след този аборт да забременея и дали трябва да си правя някакви изследвания за да не се повтори?