0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #40 -: Януари 29, 2011, 18:49:19 pm »
Михаела, много ти благодаря за бързия и много компетентен отговор.Наистина ще ми е от полза. Аз съм от Стара Загора, то къде си и на колко си години, ако не е много лично, и аз от три години се мъча да забременея и родя бебче, но кога ще стане не знам, пожелавам ти скоро да се сбъдне мечтата ти и да станеш майка


 :mrgreen:  Няма защо бих помогнала винаги

Ами,от София съм и съм на 20 годинки :D :balk_87: :bighug:
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #41 -: Януари 29, 2011, 19:20:11 pm »


Наистина всяко мнение ми е от полза благодаря още веднаж.И ти си млада като мен :) дано скоро и двете се похвалим с  :bfp: и  :bori_007: :bori_004:
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #42 -: Януари 29, 2011, 19:26:56 pm »
Дано целия форум и вси4ки 4акащи с нетърпение  :crossfingers: :grouphug:    :kiss:

:phone: stork-boy
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #43 -: Януари 29, 2011, 21:09:13 pm »
Да пожелавам го на всички от сърце и душа :bori_003:
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #44 -: Февруари 02, 2011, 17:49:03 pm »
Много не ми се иска да ги пия , да не ми се разбъркат пак хормоните, но ще видим :wink:
Хубаво е че са ти предписали противозачатъчни ама нещо неразбрах или ти не си написала вярно .Защо на 15ден. Деня на кюртажа се счита като за първи ден на цикъл. Би трябвало да започнеш да ги взимаш между 1ви и 4ден от цикъла. Ако са от 15ден поскоро са прогестеронови ,Като утрогестан ,дуфастон но това не са противозачатъчни или има нещо ново .Какви са тези противозачатъчни?
Първи я естествен цикъл трябва да ти дойде около датата на кюртажа от предходния месец.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #45 -: Февруари 02, 2011, 18:46:03 pm »
Здравей ЗАРИНА,наистина лекарката ми ги изписа да ги пия 15 дена след кюртажа, не знам защо, даже на рецептата го е написала а моя мъж нали много иска и той дете ми вика " как може да ти изпише противозачатъчни, нали знае че искаш дете, с тях как ще забременееш" Той горкия си мисли че веднага след кюртажа може да си правим бебче :lol:
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #46 -: Февруари 03, 2011, 12:33:25 pm »
Тя,гинеколожката ти не ти ли обясни защо трябва да ги пиеш ?

Или имаш проблем с редовноста на цикъла
Или след няколко месеца след спиране на противоза4атъ4ните за да забременееш ?

Аз дръг отговор не намирам :lol:

Роси, не се безпокой ако лекарката е ти е предписала добри противоза4атъ4ни няма как да ти се разбъркат хормоните все пак противоза4атъ4ното успокоява матката и прави цикъла на тялото то4ен...


На мен след кюретажа ми изписаха  Антибиотик Аугментин доста силен ...
Изписват го за предотвратяване на инфекция.


Ина4е сега пия логест най добрите противоза4атъ4ни,които са 4исти и не ми вредят за разлика от останалите боклуци които продават като ясмин и диане,това са най големите боклуци..


А,мъжъти явно незнае 4е рязкото спиране на противоза4атъ4ни спомага за забременяване  :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 12:36:54 pm от mihaela p. »
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #47 -: Февруари 03, 2011, 14:24:42 pm »
Тази гинеколожка, която ми направи кюртажа не ми каза абсолютно нищо, нито за лекарствата нито за това което трябва и не трябва да правя след аборта.  Затова смятам да отида при моята си гинеколожка да се посъветвам и с нея.
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #48 -: Февруари 03, 2011, 14:38:34 pm »
Rosito1-Аз съм имала също кюртраж .След него не е хубаво веднага да забременяваш,защото лигавицата е силно изтъргана и няма да може да се въстанови веднага или в рамките на един до 3 естествени цикъла за да е подходяща за захващане на следваща бременност,затова е добре да пиеш поне 1 или до3 месеца тези лекарства .
Само неразбрах защо на 15ден.Така ще си удължиш цикъла не съм лекар но може да се получи бъркотия с цикъла. Защото започваш от 15ден +още 21 колкото са в опаковката стават 36 ,което не е кой знае какво.
По добре питай другата лекарка .Или може би има други лекарства ,но аз честно не съм чувала за такива .
Как се казват тези лекарства .Оргаметрил ли ти изписа ?
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #49 -: Февруари 03, 2011, 14:54:16 pm »
ЗАРИНА и аз точно не знам как се казват противозачатъчните, рецептата е в мъжа ми а той е на работа, не знам защо след 15я ден, наистина ще се консултирам и с моята гинеколожка защото на тая много вяра и нямам.  А за забременяването наистина ще ми се наложи да почакам защото може всичко да се повтори, не знам дали 2 път ще мога да го преживея :balk_133:
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #50 -: Февруари 03, 2011, 15:11:59 pm »
Хайде питай др лекарка .Ако трябва и трети лекар . Спокойно ще видиш че всичко ще се оправи ,но наистина изчакай 3цикъла и тогав действай яко .Ще стане ще видиш.Горе главата .Знам че ти е гадно ,но се е случило .Гледай сега да се въстановиш за да се получи после една хубава и здрава бременост :balk_602:
Пищи какво ти е казал другия лекар или въобще което те тормози
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #51 -: Февруари 03, 2011, 16:06:30 pm »
Благодаря ти Зарина, благодаря за подкрепата, :grouphug: като отида не лекар и се върна ще ви пиша. Намерих една статия за абортите мисля че ще бъде полезна

"След аборт:

1. Може да има леки болки или крампи, подобно на менструални, които се повлияват от НСПВС (аналгин, аспирин, аулин).
2. Няколко дена след кюретаж е нормално да има леко генитално кървене.
3. При засилване на болката , повишаване на температурата над 38 градуса, обилно генитално кървене или зловонно течение от влагалището пациентката трябва са се обади на лекуващия си лекар.
4. Трябва да се избягва секс, вагинален душ, тампони за около 2 седмици, докато цервикалният канал се затвори.
5.Tрадиционно на жените е препоръчвано да се изчака 2-3 месеца преди следваща бременност, но съвременни проучвания доказват, че няма повишен риск при по-ранно забременяване. Ние съветваме да изчакате една нормална менструация след аборта, за да може лигавицата на матката да се обнови и след това при желание може да се правят нови опити за забременяване.
6. При желание, контрацепция може да се започне веднага.
7. На жени с отрицателна кръвна група при аборт на ембрион при който е била установена сърдечна дейност се препоръчва да се направи Анти Д имуноглобулин за предотвратяване образуването на антитела и профилактиране на бъдеща бременност.
8. Препоръчителен е контролен преглед след една седмица.

Преди всичко жена прекарала спонтанен аборт трябва да се успокои и да разбере, че това е често явление и се случва. В повечето случаи това е един вид защитен механизъм на организма да се запазят само най-здравите ембриони. Не бива да се чувства вина или да се изпада в стрес. Едва при повтарящи се аборти е възможно да се направят някои допълнителни изследвания и да се търси евентуална причина, която да се коригира."                
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 16:08:01 pm от rosito1 »
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #52 -: Февруари 03, 2011, 21:29:54 pm »
Сега видях рецептата но не мога да я разчета, не само аз но и аптекарите :D, мисля че лекарството се казва ЛЕНИДЕКСТ20, Но не съм сигурна такива йероглифи не мога да разчета. Имам въпрос от три дни по държам температура 37 от какво може да е?
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #53 -: Февруари 03, 2011, 23:55:07 pm »
Сега видях рецептата но не мога да я разчета, не само аз но и аптекарите :D, мисля че лекарството се казва ЛЕНИДЕКСТ20, Но не съм сигурна такива йероглифи не мога да разчета. Имам въпрос от три дни по държам температура 37 от какво може да е?
Кюртажа ти е бил преди повече от две седмици ,не може да е от това.
Най вероятно си настинала . Консултира ли се с другата си лекарка . ??Чакам да да чуя какво тя ще ти каже.
След толкова дни нетрябва да имаш никакви болки или кървене .или каквото и да е друго течение . Ако имаш някакво течение веднага трябва да отидеш на лекар.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #54 -: Февруари 04, 2011, 00:01:44 am »
Сега видях рецептата но не мога да я разчета, не само аз но и аптекарите :D, мисля че лекарството се казва ЛЕНИДЕКСТ20, Но не съм сигурна такива йероглифи не мога да разчета. Имам въпрос от три дни по държам температура 37 от какво може да е?
Консултация с лекар, преглед и евентуално една микробиология няма да е излишна. По-добре се презастраховай.
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #55 -: Февруари 04, 2011, 07:42:52 am »
Уф, не знам преди малко пак си мерих температуратаи пак  е 37. Дано да е от настинка а не нещо друго, тази седмица не можах да отида на лекар , но другата непременно трябва, да видя как стоят нещата :oops:
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #56 -: Февруари 04, 2011, 13:10:23 pm »
Добре де неможеш ли да отидеш до GP-то не отлагай ,не е хубаво да имаш Т по каквато и да е причина.
Аз така през ноември все нещо ме втрисаше ту имах ту нямах накрая отидих и се оказа че имам бронхопневмония.
Не че и ти имаш това ,но е хубаво да отидеш на лекар ..Ще те прегледа и ще ти даде някакви насоки. Отивай не отлагай.
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #57 -: Февруари 04, 2011, 14:15:08 pm »
Сега видях рецептата но не мога да я разчета, не само аз но и аптекарите :D, мисля че лекарството се казва ЛЕНИДЕКСТ20, Но не съм сигурна такива йероглифи не мога да разчета. Имам въпрос от три дни по държам температура 37 от какво може да е?


 :D :D :D :D
Шуши,това нещо не се казва така нещо не си гораз4ела да знаеш.  :D
За какво ти е какво е това антибиотик или какво е?

Един съвет от мене я не ходи при тази пове4е, тя не ти е обяснила най простите неща камо ли да и имаш доверие за лекарство  :x

Я,кажи какъв антибиотик ти изписа след кюртажа ?
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #58 -: Февруари 04, 2011, 15:14:27 pm »
НЕ, ПО МОЕ ЖЕЛАНИЕ ОТИДОХ ПРИ НЕЯ ТЯ БЕШЕ В БОЛНИЦАТА НА СМЯНА И ТЯ МИ НАПРАВИ КЮРТАЖА.ВИЖДАЛА СЪМ Я ТОЧНО ДВА ПЪТИ. АНТИБИОТИКА КОЙТО МИ ИЗПИСА ТЯ СЕ КАЗВАШЕ ДАЛАЦИН.КОГАТО МЕ ИЗПИСВАХА ОТ БОЛНИЦАТА БЕШЕ ДРУГ ЛЕКАР И ТОИ МИ КАЗА ЧЕ ТОЗИ АНТИБИОТИК Е СЛАБ И ДА ОТИДА ПРИ ЛИЧНИЯ СИ ЛЕКАР ДА МИ ИЗПИШЕ ПО СИЛЕН, ТОЙ МИ ИЗПИСА АУГУМЕНТИН(мисля че така се казваше)
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Спонтанен аборт ли е?
« Отговор #59 -: Февруари 04, 2011, 23:37:53 pm »
Е аугментин е силен антибиотик. Роси спаднали Т.