0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #920 -: Април 12, 2010, 17:20:55 pm »
За следващия ми опит ми казаха че след трансфер ще слагаме неупоген.
Иска ми се да се ориентирам колко ще ми струва.
Интересува ме всеки ден ли се слага, какво количество, от кой ден на трансфера и евентуално колко дни?
Колко струва количеството за 1 ден? Разбирам че се изследват и разни неща, през колко дни?



На мен ми предписаха неупоген след слабия ми положителен тест, за задържане и доколкото разбрах е, един вид да заблуди организма, че в него има външно тяло, и да го задържи.А дозата ми беше по 0.1 мл. подкожно на ден, една спринцовка от 0.5 мл. е 150 лева.

Но може при теб да са различни дозировки.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #921 -: Април 12, 2010, 18:14:11 pm »
Дидомира, пускат се в деня, в който ще ти започва стимулацията. Ако са ок - започвате, ако не са ок - решават какво правите натам.
Така ли ? Стана ми интересно ,защото предният си опит го правих при д-р Табакова и там ти изследват хормоните няколко дни преди цикъла и ти правят цитонамазка .
И не трябва ли стиулацията ти да е в определин дни примерно след МЦ?
Момичета,извинавам се ако въпросите са ми глупави ,но бих искала да знам .
Ами, зависи - най-общо нещата стоят така: ако си по дълъг протокол, отиваш в края на предния цикъл (след овулация) и ти бият блокажа, после чакаш да ти дойде, и отиваш, когато са те инструктирали за започване на същинската стимулация. Преди това ти пускат хормоните и преценяват почваш ли.
Ако си по къс протокол, отиваш на 1-2 ден от МЦ, пускат ти хормоните и преценяват дали да се започне. Ако всичко е ок, започваш.
Успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #922 -: Април 12, 2010, 18:47:26 pm »
Дидомира, пускат се в деня, в който ще ти започва стимулацията. Ако са ок - започвате, ако не са ок - решават какво правите натам.
Така ли ? Стана ми интересно ,защото предният си опит го правих при д-р Табакова и там ти изследват хормоните няколко дни преди цикъла и ти правят цитонамазка .
И не трябва ли стиулацията ти да е в определин дни примерно след МЦ?
Момичета,извинавам се ако въпросите са ми глупави ,но бих искала да знам .
Ами, зависи - най-общо нещата стоят така: ако си по дълъг протокол, отиваш в края на предния цикъл (след овулация) и ти бият блокажа, после чакаш да ти дойде, и отиваш, когато са те инструктирали за започване на същинската стимулация. Преди това ти пускат хормоните и преценяват почваш ли.
Ако си по къс протокол, отиваш на 1-2 ден от МЦ, пускат ти хормоните и преценяват дали да се започне. Ако всичко е ок, започваш.
Успех!
Благодаря ти ,мила!
И на теб и на всички момчичета успех !




Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #923 -: Април 12, 2010, 20:20:58 pm »
За следващия ми опит ми казаха че след трансфер ще слагаме неупоген.
Иска ми се да се ориентирам колко ще ми струва.
Интересува ме всеки ден ли се слага, какво количество, от кой ден на трансфера и евентуално колко дни?
Колко струва количеството за 1 ден? Разбирам че се изследват и разни неща, през колко дни?



На мен ми предписаха неупоген след слабия ми положителен тест, за задържане и доколкото разбрах е, един вид да заблуди организма, че в него има външно тяло, и да го задържи.А дозата ми беше по 0.1 мл. подкожно на ден, една спринцовка от 0.5 мл. е 150 лева.

Но може при теб да са различни дозировки.
Аз го започнах от деня на положителния тест-14 след трансфера. Слагах го 2,5 м. Вземах спринцовка за 10 дни-240лв. х0.1мл дневно. На всеки 7или 10 дни ме викаха в клиниката за преглед, като преди всеки преглед пусках ПКК - заради левкоцитите. От този препарат силно се завишават аз стигнах до 35 при горна граница на реф. стойности около 10. Няколко пъти се консултираха с имунолозите дали не става опасно вече, но не го спряхме. Въпреки всичко бременността не беше успешна.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #924 -: Април 12, 2010, 21:42:21 pm »
Момичета здравейте и от мен.Искам да попитам имала ли е някоя от вас подобен проблем - лош отговор на стимулация при дълъг протокол? Ще съм благодарна ако споделите мнения по въпроса. 8O
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #925 -: Април 12, 2010, 22:11:19 pm »
теди , silvanchence , благодаря.
Явно аз нещо не съм разбрала, мислех че се почва след трансфера или пък случая ще ми е друг.Положителен тест не съм имала още. Но поне се ориентирах в сумите.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #926 -: Април 13, 2010, 00:28:42 am »
Здравей mirela_21, в момента и аз правя стимулация и отговора ми не е много добър. Но продължаваме и да видим какво ще стане. Притеснявам се много. Образувам фоликули, но са малки на единия яйчник. На другия са малко по-добре. Не зная друго какво да кажа.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #927 -: Април 13, 2010, 10:22:20 am »
 Здравей maya_the_bee, много стискам палци да знаеш! Важно е нивото на естрадиола да расте. Сигурно ще стане, но по-бавничко.  Щом не се отказват - значи има прогрес.Те хубавите неща бавно  стават. :balk_600:
 
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #928 -: Април 13, 2010, 15:53:12 pm »
Имам нужда от помощ и съдействие  :oops:.
Миналата седмица правих биопсия и вчера трябваше да си проверя резултатите, но секретарката на телефона ми каза, че не може да ми ги каже, защото се местят в друга стая и там все още нямали телефон. Днес пак звънях- още нямали телефон (не, че новата стая е много далече от старата) :? Сигурно попадам на жената записваща часовете, защото все ми казва, че е много заета и не може тя да провери.

Та молбата ми е ако някоя от вас утре има път натам и няма нищо против да ми провери резултатите на място, обикновено моля сестра ми за такива неща, но тя е бременна и с болки тези дни, не смея да я разкарвам по рейсовете.

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #929 -: Април 13, 2010, 16:01:34 pm »
mira_mimi , според мен трябва лично да се чуеш с някой от докторите.Те ще ти кажат какви са и какво ще правите.Никой друг не може да ги провери, те и затова те карат да си записваш час за обсъждане .


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #930 -: Април 13, 2010, 16:23:08 pm »
mira_mimi , според мен трябва лично да се чуеш с някой от докторите.Те ще ти кажат какви са и какво ще правите.Никой друг не може да ги провери, те и затова те карат да си записваш час за обсъждане .

mira_mimi е права трябва да се провери първо при секретарките дали са готови резултатите от биопсията и след това да се звъни на докторите за коментар, лично аз така правя.
Щом отказват да дадат отговор по телефона единствения начин е на място, това всеки който има път до клиниката би могъл да направи, аз ще пътувам чак в неделя, ако до тогава не си успяла да свършиш работа аз ще проверя.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #931 -: Април 13, 2010, 17:56:56 pm »
Защо не пробваш на телефона на имунолозите.Копия от резултатите от биопсиите стоят и при тях.тел.9655757
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #932 -: Април 13, 2010, 19:14:37 pm »
Имам нужда от помощ и съдействие  :oops:.
Та молбата ми е ако някоя от вас утре има път натам и няма нищо против да ми провери резултатите на място, обикновено моля сестра ми за такива неща, но тя е бременна и с болки тези дни, не смея да я разкарвам по рейсовете.
Аз ще ходя в четвъртък, ако не ти е късно и не успееш при имунолозите.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #933 -: Април 13, 2010, 22:04:32 pm »
Благодаря ви! :bighug:
Изпратих SMS на д-р Персенска, дано утре ми се обади.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #934 -: Април 13, 2010, 22:25:04 pm »
maya_the_bee, mirela_21, за лош отговор може да смятате, когато извадят и видят качеството на яйцеклетките. И една да е важното е да е добра- и ние сме се раждали от една яйцеклетка нали? Имайте вяра и успех.+
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #935 -: Април 14, 2010, 08:01:37 am »
теди , silvanchence , благодаря.
Явно аз нещо не съм разбрала, мислех че се почва след трансфера или пък случая ще ми е друг.Положителен тест не съм имала още. Но поне се ориентирах в сумите.
Първо мислехме да го започнем след трансфера, но от финансова гледна точка изчакахме теста. Док каза, че и така може.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #936 -: Април 14, 2010, 10:12:42 am »
Момичета сега ми се обадиха да кажат резултата от кръвния тест, отрицателен 0,1 .  :balk_145: :balk_145: Вчера си направих уринен и той беше отрицателен ,но все пак имаше малко надежда в мен, но уви.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #937 -: Април 14, 2010, 11:10:49 am »
Здравейте!

Трябва ми свободен час за преглед за днес, може и за утре, независимо при кой лекар ( предполагам няма да стане, но все пак да опитам ).Имам час за следващата седмица чак.

Ако някоя от вас случайно няма възможност да си ползва часа, моля да ми пише  :) !

Имам червено кървене, по никое време, на 13 ден след аборта ми, какво пък сега е това.Не е много, но по тоалетната хартия е като за 2-3 ден.Омръзна ми все да отивам без час и да пререждам, не се чуствам добре така, но май пак ще ми се наложи  :oops: .
« Последна редакция: Април 14, 2010, 12:05:41 pm от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #938 -: Април 14, 2010, 12:51:29 pm »
Здравейте!

Трябва ми свободен час за преглед за днес, може и за утре, независимо при кой лекар ( предполагам няма да стане, но все пак да опитам ).Имам час за следващата седмица чак.

Ако някоя от вас случайно няма възможност да си ползва часа, моля да ми пише  :) !

Имам червено кървене, по никое време, на 13 ден след аборта ми, какво пък сега е това.Не е много, но по тоалетната хартия е като за 2-3 ден.Омръзна ми все да отивам без час и да пререждам, не се чуствам добре така, но май пак ще ми се наложи  :oops: .
Изобщо не чакай някой да ти преотстъпи час ами направо звънни на спешния телефон и отивай!И няма какво да се чувстваш неудобно-на всеки се случва да трябва да го прегледат по спешност. В крайна сметка всички момичета пациентки на клиниката знаят какъв е пътя и едва ли някой ще се противи
[/url]
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #939 -: Април 14, 2010, 14:03:54 pm »
maya_the_bee, mirela_21, за лош отговор може да смятате, когато извадят и видят качеството на яйцеклетките. И една да е важното е да е добра- и ние сме се раждали от една яйцеклетка нали? Имайте вяра и успех.+
Благодаря за подкрепата susa9, но точно това е проблема - не стигам да пункция, поради ненарастване на фоликулите и естрадиола. Обяснение - силно подтискане от Лукрина...Моля, ако някоя от вас има подобен опит, нека спидели :(