0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #1000 -: Април 19, 2010, 16:56:58 pm »
Тенкс, Рар!

Значи да разбирам, че се прибягва към тази схема само при недобра функция на яйчниците или, недай Боже, намаляващ яйчников резерв.

А има ли вариант, ако нямаш такъв проблем, да прилагаш тази схема с цел да се пощадиш от стимулацията? Или просто да се оползотвори времето между две стимулирани ин витро?

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #1001 -: Април 19, 2010, 17:07:35 pm »

А има ли вариант, ако нямаш такъв проблем, да прилагаш тази схема с цел да се пощадиш от стимулацията? Или просто да се оползотвори времето между две стимулирани ин витро?


Можеш да го обсъдиш с доктора. Забелязвам че почти на всички предлага преди да преминат към стимулация да пробват на спонтанен цикъл.
И аз между 2 стимулирани опита опитах на спонтанен цикъл, по мое предложение.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #1002 -: Април 19, 2010, 17:09:21 pm »
А има ли вариант, ако нямаш такъв проблем, да прилагаш тази схема с цел да се пощадиш от стимулацията? Или просто да се оползотвори времето между две стимулирани ин витро?
Разбира се, можеш да процедираш така. Говори с док за твоето желание. Аз по принцип съм за ЕЦ, но се губи време, така че следващия опит ще се подложа на стимулация и това ме притеснява.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #1003 -: Април 19, 2010, 17:17:50 pm »
Момичета няма ли да си пускате нова темичка  :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #1004 -: Април 19, 2010, 17:32:32 pm »
Много благодаря, момичета. Това, което казвате звучи много обнадеждаващо за мен. Винаги съм се чудела до къде трябва да стига самоинициативата на пациента. В този случай ще се възползвам от правото си на инициатива.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #1005 -: Април 19, 2010, 18:58:39 pm »
silviti можеш да опиташ. аз нямам такъв проблем , но при стимулирания опит  док. каза че съм реагирала слабо на стимулацията и че при това положение по-добре да се вадят яйцеклетки на ЕЦ   и да  се замразяват и когато биопсията покаже добри резултати да се минава към трансвер. този вариант е по-щадящ
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #1006 -: Април 19, 2010, 21:01:52 pm »
Понеже темата ви надхвърли 50 страници, заповядайте в новата:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42099.new#new