0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #880 -: Април 09, 2010, 17:36:54 pm »
Преди малко звънях в клиниката да си записвам час при д-р Стаменов , ще отсъства от 15.04. до 18.04., но за 20.04. даже имам час при него.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #881 -: Април 09, 2010, 22:02:03 pm »
Здравейте момичета, днес след 3 дена на Гонал по 4 флакона, ходих на преглед. Казаха ми, че имам образувани фоликули- около 9 общо май, но малки по размери-5мм. Продължавам с Гонала още 2 дни. Док ми каза, че не са достатъчно големи и не реагирам много добре. Зная, че всеки реагира различно, но се притесних дали ще се развият и уголемят. Аз съм на 37 и това сигурно също оказва влияние. Ако някой е бил така, ще се радвам да ми пише. Успех на всички, които се борят.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #882 -: Април 09, 2010, 22:08:59 pm »
Здравейте момичета, днес след 3 дена на Гонал по 4 флакона, ходих на преглед. Казаха ми, че имам образувани фоликули- около 9 общо май, но малки по размери-5мм. Продължавам с Гонала още 2 дни. Док ми каза, че не са достатъчно големи и не реагирам много добре. Зная, че всеки реагира различно, но се притесних дали ще се развият и уголемят. Аз съм на 37 и това сигурно също оказва влияние. Ако някой е бил така, ще се радвам да ми пише. Успех на всички, които се борят.
Док ще пусне още някой модел, споко! :wink:
А, и кураж!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #883 -: Април 09, 2010, 22:13:00 pm »
Здравейте момичета,
 Аз започвам третия си опит , този път по дълъг протокол. Блокажа ми го направиха на 5.04 и трябва да отида в клиниката на 22.04.
Ще се радвам  да споделя този  опит с вас -  и..... момичета  много ме е страх. Страх ме е от стимулацията, от резултата. Преди 3 години когато започнах да посещавам клиниката никак не се притеснявах, но с годините, след многото пункции /правила съм няколко опита на ЕЦ/ сърчицето ми се е свило като на зайче.
Ще очаквам подкрепата Ви. Поздрави
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #884 -: Април 09, 2010, 22:17:08 pm »
Здравей maya_the_beе не се притеснявай доктора ще промени стимулацията и ще наваксат във времето
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #885 -: Април 09, 2010, 22:42:10 pm »
Чух че Д-р Стаменов ще отсъства другара седмица.Някой знае ли от кога до кога?
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #886 -: Април 09, 2010, 23:07:43 pm »
Здравей susa9, ще ти стискам палци и аз. Успех и благодаря на теб и другите, които писаха по моя въпрос. Успех на всички.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #887 -: Април 09, 2010, 23:28:44 pm »
Здравейте момичета,
 Аз започвам третия си опит , този път по дълъг протокол. Блокажа ми го направиха на 5.04 и трябва да отида в клиниката на 22.04.
Ще се радвам  да споделя този  опит с вас -  и..... момичета  много ме е страх. Страх ме е от стимулацията, от резултата. Преди 3 години когато започнах да посещавам клиниката никак не се притеснявах, но с годините, след многото пункции /правила съм няколко опита на ЕЦ/ сърчицето ми се е свило като на зайче.
Ще очаквам подкрепата Ви. Поздрави
Разбира се че я имаш! :hug2:
Нищо кой знай колко различно няма да ти се случи, след като си минала през пункции. Малко подкожни инжекции и това е! По-ведро, моля те! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #888 -: Април 10, 2010, 13:59:04 pm »
Ох момичета взех да се притеснявам много. Днес вече 4-ти ден ми зацапва,но докато беше малко и кафеникаво днес е повече и червенее.Днес ми е 11-ти ден от трансфера. Иначе нямам никакви други симптоми освен ,че от време на време ме придърпват яйчниците. По време на стимулацията гърдите ми бяха подути и болезнени ,а сега нищо :(. Има ли надежда ,как мислите?
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #889 -: Април 10, 2010, 14:17:10 pm »
Зузана мисля, че не трабва да спираш лекарствата и понеделник да си при лекаря си. Другия вариант е да му се обадиш още сега.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #890 -: Април 10, 2010, 14:26:34 pm »
Ох момичета взех да се притеснявам много. Днес вече 4-ти ден ми зацапва,но докато беше малко и кафеникаво днес е повече и червенее.Днес ми е 11-ти ден от трансфера. Иначе нямам никакви други симптоми освен ,че от време на време ме придърпват яйчниците. По време на стимулацията гърдите ми бяха подути и болезнени ,а сега нищо :(. Има ли надежда ,как мислите?
Съветвам те да направиш теста.Дори и на 11-ти ден, ако има бременност мисля ще я отчете. Ако имаш възможност си направи кръвен тест, защото чакането е страшно изнервящо.Успех!Надявам се всичко да е ОК :D!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #891 -: Април 10, 2010, 15:02:21 pm »
Здравейте, момичета.Тия дни бях на контролен преглед при док след хистерото и той ми каза, че мога да започвам опита. Трябва да отида на 1-ви или 2-ри ден от следващия цикъл, но както се бях притеснила съвсем забравих да го помоля да ми обясни по-подробно какво се прави тогава. В смисъл, дали ще ми правят някакви изследвания или нещо друго. Исках да попитам дали на някоя от вас, която е започвала ин-витро, са я викали на 1-ви или 2-ри ден и какво се прави тогава? Може да ми пишете и на лични. Благодаря ви предварително.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #892 -: Април 10, 2010, 16:09:43 pm »
Здравейте, момичета.Тия дни бях на контролен преглед при док след хистерото и той ми каза, че мога да започвам опита. Трябва да отида на 1-ви или 2-ри ден от следващия цикъл, но както се бях притеснила съвсем забравих да го помоля да ми обясни по-подробно какво се прави тогава. В смисъл, дали ще ми правят някакви изследвания или нещо друго. Исках да попитам дали на някоя от вас, която е започвала ин-витро, са я викали на 1-ви или 2-ри ден и какво се прави тогава? Може да ми пишете и на лични. Благодаря ви предварително.
Вероятно Док има предвид че ако всичко е наред, може да започнете процедура по къс протокол!
Кураж!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #893 -: Април 10, 2010, 16:15:55 pm »
Здравейте, момичета.Тия дни бях на контролен преглед при док след хистерото и той ми каза, че мога да започвам опита. Трябва да отида на 1-ви или 2-ри ден от следващия цикъл, но както се бях притеснила съвсем забравих да го помоля да ми обясни по-подробно какво се прави тогава. В смисъл, дали ще ми правят някакви изследвания или нещо друго. Исках да попитам дали на някоя от вас, която е започвала ин-витро, са я викали на 1-ви или 2-ри ден и какво се прави тогава? Може да ми пишете и на лични. Благодаря ви предварително.
Вероятно Док има предвид че ако всичко е наред, може да започнете процедура по къс протокол!
Кураж!
И при мен беше така-най-вероятно започвате по къс протокол!Много стиснати палчета от мен :crossfingers:!


Има три неща, които възрастните могат да научат от децата:
~ да бъдат радостни без повод;
~ винаги да са заети с нещо;
~ да се стремят с всички сили към това, което желаят;
(Паулу Коелю)

‎"Случва се нещото, в което наистина вярвате.
А вярата е нещото, което го кара да се случи."
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #894 -: Април 10, 2010, 17:35:18 pm »
Много ви благодаря, момичета. Предположих, че е нещо такова, защото четох, че на 20-ти ден викат тези, които са по дълъг протокол.Благодаря ви още веднъж. Дано всичко е наред.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #895 -: Април 10, 2010, 18:22:37 pm »
trandolinka, и аз мисля, че ще е къс протокол. Ще те прегледа, ще пуснеш хормони (естрадиол, прогестерон и не помня дали още нещо се пускаше) и, ако всичко е наред - започвате! Успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #896 -: Април 10, 2010, 19:34:36 pm »
Имам и още един въпрос - щом си по кратък протокол колко дни те следят? Искам да кажа - колко дни е престоя в София в такъв случай?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #897 -: Април 10, 2010, 20:42:27 pm »
Зависи кога ти е овулацията. Ако си си я засичала с тестове или прегледи можеш да си сметнеш приблизително.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #898 -: Април 11, 2010, 10:31:58 am »
trandolinka, никой не може да ти отговори с точност на този въпрос - моята стимулация, например, беше много кратка - пункцията ми беше на 11-тия ден от началото на цикъла / 10-ти ден от началото на стимулацията, а трансферът беше 3 дни след това. Т.е. общо всичко продължи 14 дни от първия преглед до трансфера. Но мисля, че това е минимума. Повечето момичета се стимулират 12-14 дни, след това - пункция и трансфер.
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #899 -: Април 11, 2010, 10:52:49 am »
Камбозола е права.Всичко е много относително и зависи от обганизма как ще поддаде на стимулацията.Първият ми опит беше по къс протокол и общо продължи 22 дни от първата инжекция до прансфера.Вторият ми опит беше по дълъг протокол и продължи общо 16 дни от първата инжекция.Всичко зависи от това как ще реагираш на дадена стимулация.Успех.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html