0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #860 -: Април 07, 2010, 23:14:41 pm »
Mersi, Ewro
Голяма излагация!
Още утре се понасям натам!
Лека  :? :?
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #861 -: Април 08, 2010, 08:35:47 am »
Здравейте момичета,аз много скоро започвам първият си и надявам се последният опит В клиника Надежда,пуснах си някой изследвания едното от който е Рубеола и се оказа че организма ми не произвежда антитела и трябва да си бия ваксина,но ми казаха че ако си я бия сега 3 месеца не трябва да има бременност,и така аз ще се срещна с док.от Надежда може бе след месец и не знам сега да се ваксинирам ли или да изчакам да видим какво ще ми кажат от клиниката,ако някой е имал подобен проблем нека сподели  :bighug:
бина, не че е болка за умиране (аз например не съм си правила това изследване), мисля, че шансовете да се заразиш с рубеола не са големи, но принципно е добре да се ваксинираш. Ако сега си направиш ваксината обаче вероятно ще отложиш следващ опит за есента, защото 3 месеца изтичат юли, а тогава започва отпускарския сезон (в клиниката обикновено почиват от началото на август до началото на септември). Не знам каква е ситуацията ти и доколко е възможно да започнеш ин витро преди юли, ако не беше този проблем, прецени си...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #862 -: Април 08, 2010, 08:38:05 am »
Добър вечер,
момичета отскоро съм пациентка в тази клиника. Но май сериозно се изложих.
Започнаха да ми правят фоликулометрия и първия път на листа ми написаха да платя 30 лева.След това ходих още 3 пъти, но не са ми казали да плащам.
Сега се чувсвтам ужасно. Не е тарикатлък.
Как да разбера какво да направя?
Може нарочно да не са ти писали бележка - когато ходех за проследяване за ин витро на ЕЦ, не са ми взимали пари за фоликулометрията. Вариант е да питаш и доктора, когато отидеш следващия път. Не се притеснявай толкова, нормално е да забравиш - всички знаят, че други неща са ти в главата, по-важни от 30 лева, които със сигурност си готова да дадеш!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #863 -: Април 08, 2010, 08:50:41 am »
Аз преглед там не съм плащала от 3 години. За разни манипулации, лекарства, процедури, да, ама за преглед, не.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #864 -: Април 08, 2010, 09:20:58 am »
Момичета, да попитам и вас. На кой ден се прави тест за бременност и от кога се брои - от деня на пункцията или от деня на трансфера? За колко време стават резултатите от теста в лабораторията на клиника Малинов? Ивинявам се предварително, ако въпроса не е за тази тема.
Живей за мига!


*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #865 -: Април 08, 2010, 09:30:44 am »
cambozzola, щом не са ти написали на листа сума за плащане, значи така са преценили и ти не дължиш нищо на излизане. При инсе, икси, биопсия ... прегледите са включени в цената на процедурата, затова се получава така.

desi10, броиш дните от ЕТ, цели 17 по съвет на д-р Стаменов или 15 по съвет на д-р Персенкса. Резултатите стават готови същия ден.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #866 -: Април 08, 2010, 12:31:59 pm »
Момичета много съм притеснена,  :( вчера ми прокървя една капка и после нищо. Днес пак така. Обадих се на спешния телефон и говорих с Д-р Персенска каза ми да не се притеснявям ,че се случва понякога така и да продължа да пия нош-па. Днес е 9-ти ден след трансфера,много ме е страх да не ми дойде. Какво ще кажете вие.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #867 -: Април 08, 2010, 12:50:46 pm »
Зузана, понякога това даже е добър знак. Случва се при имплантиране. Аз също имах леко кафеникаво зацапване между 8 и 11 ден след трансфера. Тестът ми беше положителен. С две от момичетата, с които правихме заедно опита тогава, се случи същото, като при тях даже беше по-обилно зацапването. Сега едната има юнак на годинка, а другата цели трима юнаци.   :wink: Така че пий си лекарствата и стискай зъби още малко, след 4-5 дни може вече да направиш тест.
« Последна редакция: Април 08, 2010, 12:52:33 pm от Жабче »
  09.11.2007
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #868 -: Април 08, 2010, 15:23:51 pm »
Аз също прокървих на 11 ден и така 3 дни. Днес ми е 20 и ЧХГ ми е 2700, така че Зузана не се притеснявай. Продължавай с лекарствата и след 2-3 дни на кръвен  :) Желая ти успех!
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #869 -: Април 08, 2010, 15:32:00 pm »
Благодаря ви момичета, какво щях да правя без вас  :bighug: На мен Д-р Персенска ми каза тест след 15 дни. Дали след 2-3 дена ще покаже. Трансфера ми беше на 30.03.
« Последна редакция: Април 08, 2010, 15:33:38 pm от zuzana »
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #870 -: Април 08, 2010, 15:44:17 pm »
Ами аз направих уринен тест на 12 ден след трансфера, но не съм добър пример.  :oops: Положителен беше, но аз бях почти сигурна, че ще е такъв, защото имах всички симптоми от предната бременност и затова го направих. На 14 ден направих още един уринен, а на 15 ден направо кръвен, който показа стойност от 1273 единици.

ileini
, прекрасно ЧХГ, честито!
  09.11.2007
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #871 -: Април 08, 2010, 15:46:58 pm »
nikolina-pikolina, страхотна новина разбирам със закъснение  :D Честито! Стискам ти палци за безпроблемна и успешна бременност!
Lucky, Честито!  :D Безпроблемна и успешна да е и твоята бременност! Дано има все повече бременни  :wink:
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #872 -: Април 08, 2010, 18:34:06 pm »
Още един въпрос момичета, на вас целия ден по-малко ли ви кървеше.Аз днес си помислих ,че е еднократно, но уви цапа си по-малко постоянно нещо кафеникаво.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #873 -: Април 08, 2010, 19:39:34 pm »
Всеки път като идех до тоалетна, оставаше по тоалетната хартия. Моето беше бледокафява слуз.
  09.11.2007
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #874 -: Април 08, 2010, 22:02:06 pm »
Здравейте момичета,имам един въпрос.Аз не съм пациент на клиника Малинов,но от фонда мислех да се пишат там утре като отивам за заповедта,но дочух че може и да не мога да направя опит тама ,защото едва ли не нямало да успея да се вместя във времето на заповедтта понеже записвали час за 2011,ама ако сме през фонда не се ли действа по друг начин,все пак заповедтта има срок??!!!
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #875 -: Април 08, 2010, 22:23:15 pm »
Здравейте момичета,имам един въпрос.Аз не съм пациент на клиника Малинов,но от фонда мислех да се пишат там утре като отивам за заповедта,но дочух че може и да не мога да направя опит тама ,защото едва ли не нямало да успея да се вместя във времето на заповедтта понеже записвали час за 2011,ама ако сме през фонда не се ли действа по друг начин,все пак заповедтта има срок??!!!
Можеш да си смениш клиниката. Знам едно момиче, което се измести в клиника Малинов, когато си взема заповедта. Когато си по фонда те вкарват в списъците за първичен преглед по напред. И аз не бях пациент на клиниката, но след като си занесох заповедта на следващия месец бях на първичен преглед.
Така че, стискам палци и ти желая успешна процедура. osi_9
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #876 -: Април 08, 2010, 22:24:24 pm »
Здравейте момичета,имам един въпрос.Аз не съм пациент на клиника Малинов,но от фонда мислех да се пишат там утре като отивам за заповедта,но дочух че може и да не мога да направя опит тама ,защото едва ли не нямало да успея да се вместя във времето на заповедтта понеже записвали час за 2011,ама ако сме през фонда не се ли действа по друг начин,все пак заповедтта има срок??!!!
Можеш да си смениш клиниката. Знам едно момиче, което се измести в клиника Малинов, когато си взема заповедта. Когато си по фонда те вкарват в списъците за първичен преглед по напред. И аз не бях пациент на клиниката, но след като си занесох заповедта на следващия месец бях на първичен преглед.
Така че, стискам палци и ти желая успешна процедура. osi_9
Mного ти благодаря ,и аз така предположих че е оххх олекна ми като се върна ще пиша как е миало  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #877 -: Април 08, 2010, 22:26:10 pm »
ileini i nikolina-pikolina, честито и лека и безпроблемна бременност ви пожелавам! Така се радвам на хубавите новини тук! Дано да се множат за напред! И на Зузана стискам палци да е положителен теста! Аз направих кръвен тест на 11 ден от трансфера, защото не можех да издържам повече- имах сигурното чувство, че ще е положителен, а той беше повече от такъв, както се вижда в подписа ми. Също на 11 ден уринния тест вече ми отчиташе втората черта, но при мен и ЧХГ- то си беше много високо още тогава, така че е нормално уринният да покаже по- рано. Но докторите казват 15-17 -ти ден, който може да устиска, по- добре е така, за да не се получават емоционални сривове, които са излишни и в много случаи лъжливи. Успех на всички започващи скоро процедура и не губете вяра, мислете само положително, дори си представяйте наедрелите си коремчета и бебчетата си, и се усмихвайте!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #878 -: Април 08, 2010, 22:35:57 pm »
Мonkey все пак се обади в клиниката да питаш дали може.И трябва да си наясно, че като тръгнеш да правиш нов опит, ще трябва да почнеш от началото.Ще тръгнеш от нова ЦС, хормони, имунология ,биопсии, и т.н.Надали като занесеш заповедта ще пристъпиш направо към опит.Късмет!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #879 -: Април 09, 2010, 16:25:31 pm »
Извинявайте,но някой разбра ли дали доктор Стаменов ще отсъства около 20-25.04,благодаря предварително.


Огромно благодаря на доктор Стаменов!