0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #80 -: Януари 22, 2010, 15:05:52 pm »
Сия, ти нотариален акт си имаш (или друг документ за собственост, но тъй като блокът ви е нов, предполагам имаш точно нотариален акт, няма значение дали е на имот в груб строеж, или за правото на строеж, ако сте купували по-рано). Така че пробвай смело с него. Аз също имам една адресна регистрация в имот без акт 16, но я правих преди време и тогава само се попълваше къде живееш (например, в НДК :lol:) Мисля, че няма да имаш никакъв проблем с адресната регистрация. Това, че същата община издава акт 16 няма да ти е проблем, да не мислиш, че на едното гише знаят какво става на другото, плюс това отскоро и за ниските категории строежи акт 16 се вади не в малките общини, а в столична голяма, в ДАГ. Въобще, ходи и си прави :D
Нинче, номер 19 звучи многообещаващо, дано се класирате :D

Мармотче, много ти благодаря за разяснението, най-сетне загрях, благодаря, че си отделила толкова време :D Много ти благодаря за разбираемия съвет за ОДЗ-то, в което сега сме се написали. Не мисля, че имаме реален шанс, защото сме с 8.2 точки, но с късна дата. Ако след време искам в тази ДГ в ОДЗ-то да кандидатствам, тогава добре ли е да си запазя номера отсега? (всъщност, въпросът ми е ако кандидатствам догодина за яслена група 2, нов номер ли ще ми даде, или ще ми запази този от кандидатстването за яслена група 1?)То като е ОДЗ и си вървят яслените групи в градински, колко ли деца се класират направо за градина?
Разбрах също, че трябва да бдя за момента, когато ще обявят, че набор 2008 може да кандидатства и да хвана кандидатстването преди реалните класирания, за да разчитаме на жребий после. Септември ли обикновено е сезона на това кандидатстване?


Виждам, че дискутирате за съня. Нашият Сънчо си заспива винаги сам, имаме само малък ритуал с четене на приказка, после му казвам приятен сън и че го обичам и чао, той си заспива сам - някой път веднага, някой път се мотае малко из леглото и заспива. Сигурно е до дете, щото въпреки че е много лаком, от малък пък откарваше едни дълги сънове, все не можех да му наместя необходимия брой хранения. Спря да се буди нощем отще от първия месец :lol: Сега си продължава да спи по два пъти през деня и цяла нощ, някой дневен сън може и да пропусне, но се мотае в леглото напред назад около час и чака да го взема, като влезна, се смее. В леглото не му оставам нищо, да не бърка играта със съня, от раждането му си спи отделно, през деня е светло, вечер е тъмно ... но най-вече мисля, че не зависи толкова от тези неща, а от детето, Марти си е Сънчо :D
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 15:12:57 pm от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #81 -: Януари 22, 2010, 15:21:16 pm »
Джам, в книгите на д-р Додсън точно метода на Tutto_bene се препоръчва за привикване на децата да спят сами. Даже пише да не се поддаваш първия ден, ако ще много да плаче. Така им ставали ясни правилата и не се противят после.

Абе в книгата пише, не само да го оставиш да плаче, ами и да му залостиш вратата, така че да разбере, че ти затискаш от другата страна. И да не се притесняваме, че можело тая нощ да спи на земята. Щяло да свикне и да не се отрази на психиката му.
Ами мерси ще му кажа аз на Додсън. Има наистина съвети, които играят, ама тоя е ... нямам думи.
А и си е до дете. Оставяла съм Александра да се тръшка за глупости и да реве. Е да, ама тя не спира, а продължава докато почне да се дави и не си повърне яденето от три хранения насам.
Та затова стоически си я издържах да спи при нас. Имаше леки размествания в процеса на привикване да спим на ръба на леглото докат детето се шири от край до край, ама все пак успяхме с блага дума да й обясним, че е голяма и заслужава да си има нейно си легло. :lol:
Факт е, че вече заспива сам. Само в началото има малко плач и викане, но млъква само за 2 мин. викане. В началото плачеше повече, но по мои наблюдения малкия просто иска да се наложи, а ние доста сме го разглезили и ако не взема мерки ще стане още по-зле. Иначе не мисля, че го е страх. Той просто си говори сам в леглото и си играе. Не заспива на секундата. Все пак съм доста изстрадала и едва ли ще тръгна да измъчвам така чаканото дете, което родих на 39 години след 7 инсеминации и 6 опита инвитро! По-скоро детето е разглезено и вече се опитва да се налага и да ни манипулира по най-различни начини. Друг е въпроса дали минава номера. Аз съм малко "Мека Мария" и доста време се бях оставила по този начин да ме манипулира и както си заспиваше сам започна да реве и като се появя ми се хили.Той спи в отделно легло и никога не е имал желание да заспива с нас.
Ще дам пример с едно друго дете(работих малко преди време в детска градина). Едно момче нещо не слушаше и аз му направих забележка, без да се карам. После с ужас видях, че му тече кръв от носа! Направо така се уплаших и се притесних! Това същото зверче ми се изхили и ми призна, че така правело и на майка си и на баща си като иска да стане неговата.. Стискало си носа и му потичала кръв... Това беше дете на 4 годинки. Мога да ви разказвам още такива случки, но няма смисъл.
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #82 -: Януари 22, 2010, 15:23:52 pm »
Аз пък да питам - е, хубаво ще ги оставите да реват, ама мойта направо си идва при нас в другата стая и засинена от рев ме дърпа да лягаме заедно,защото много " мъчно ми е за мама икам с теб, нама спа сама", та ако реве примерно 2 часа какво правите? Тя с часове да реве няма да заспи ако е сама. Направо ви завиждам на силата и търпението.
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 15:26:54 pm от Марито »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #83 -: Януари 22, 2010, 15:28:19 pm »
Джам, в книгите на д-р Додсън точно метода на Tutto_bene се препоръчва за привикване на децата да спят сами. Даже пише да не се поддаваш първия ден, ако ще много да плаче. Така им ставали ясни правилата и не се противят после.

ами кажи го това на тия от кампанията на УНИЦЕФ "Мълчанието днес ражда омразата утре" с техните клипове на плачещото дете с биберона и музикалната въртележка, което гледа отчаяно към затварящата вратата на тъмната му стая майка....

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #84 -: Януари 22, 2010, 15:31:56 pm »
Не мисля, че имаме реален шанс, защото сме с 8.2 точки, но с късна дата.

няма значение тая дата, защото сте кандидатствали в периода на предварително класиране! при първото класиране за тая година, всички деца, кандидатствали до този момент, се разглеждат като едновременно кандидатствали. прочети пак внимателно поясненията на мармотчето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #85 -: Януари 22, 2010, 15:35:09 pm »

Мармотче, ...Разбрах също, че трябва да бдя за момента, когато ще обявят, че набор 2008 може да кандидатства и да хвана кандидатстването преди реалните класирания, за да разчитаме на жребий после. Септември ли обикновено е сезона на това кандидатстване?
Не, обикновено е началото на годината. Миналата година беше през май за прием септември, с първо класиране на 22 май. Трябваше да е по-рано, но имаше неразбории с критериите, гласуване в СОС и т.н. За тази година - след 2-3 седмици ще знаем какъв ще е графика за кандидатстване на набор 2007 за ЦДГ.

Джам, в книгите на д-р Додсън точно метода на Tutto_bene се препоръчва за привикване на децата да спят сами.

Абе в книгата пише, не само да го оставиш да плаче, ами и да му залостиш вратата, така че да разбере, че ти затискаш от другата страна. И да не се притесняваме, че можело тая нощ да спи на земята. Щяло да свикне и да не се отрази на психиката му.
Ами мерси ще му кажа аз на Додсън. Има наистина съвети, които играят, ама тоя е ... нямам думи.
Както се вижда от моята практика, и аз не го споделям, нямам сърце за това. Но явно работи в някои случаи.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #86 -: Януари 22, 2010, 15:42:58 pm »
Честно казано първия път плака най-много 25 мин. После на 3 ден плака 10 мин като предния ден заспах направо с него и не го оставих, защото не издържах..Винаги има причина! Детето се плаши от нещо. Трябва да разберете от какво го е страх и да му покажете, че няма от какво да се страхува. Аз направих точно това. Разбрах от какво го е страх. Говорих доста с него и му показвах, че няма страшно и няма от какво да се страхува. Трябва търпение и повече обяснения. В един момент разбира. Също така ние спим заедно, а не в отделни стаи. Не мисля, че за мен ще е проблем да спя с него в леглото, но за сега не е изявил такова желание..
Да допълня от чуждия опит на познати с 3 деца. Всяко дете е различно. Техните 2 по-големи деца са заспивали сами, а сега най-малкото спи между тях на спалнята и няма оправия. Просто човек трябва да опита различни варианти и да се ориентира, а не да измъчва детето. Аз се консултирам с такива многодетни семейства и гледам да черпя опит и от там, но то е толкова индивидуално.. Имайте предвид, че ако плашите детето с нещо или някой, то вечер като си легне винаги се плаши, особено като изгасите лампата.
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 16:28:41 pm от Tutto_bene »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #87 -: Януари 22, 2010, 15:45:59 pm »
Вчера писах за нашия проблем с болничния с цел да информирам хората, които могат да попаднат в същата ситуация (може би не всички във форума имат сключен брак). Затова ще си позволя да досадя още малко и да обясня докрай.
Нещата стоят точно така, както съм ги описала и точно това е парадоксалното. Но...законът определя реда за издаване на болничен за "гледане на член от семейството", а след като майката и бащата нямат сключен брак, семейството се състои само от майката и детето, бащата не е член на това семейство и няма право да ползва болничен лист за гледане на член от семейството. Същото важи и в случай на развод между родителите - бащата автоматично губи право да ползва болничен, ако детето му се разболее.

продължавам да мисля, че това е малоумно тълкуване на Кодекса за социално осигуряване, където дефинират семейството като съставено от съпруг, съпруга и техните възходящи и низходящи. а новият семеен кодекс не узакони съжителството. като живеете без брак, чие е, аджеба, детето? :) по същата логика може на тебе да откажат болничен, а да дадат на бащата...

четох по форумите разни спорове и явно си зависи от лекарите. доста майки казват, че нямат брак с бащите, а те са ползвали болничен за детето.

явно ще трябва да сключите брак, мда. не боли, да ти кажа... има си и други предимства.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #88 -: Януари 22, 2010, 15:53:13 pm »
Фреши, точно така, имам си нотариален акт на груб строеж. Обаче там не ми фигурира адреса, а само вход, етаж, апартамент, находящ се в УПИ ненам кое си със съседи еди кои си и т.н. Административният адрес го получихме след като купихме апартамента. Ама ще се ходя да се пробвам пък каквото сабя покаже. Ние сме в един район с теб, та ще те послушам и ще ходя на място. Пък ако не щат, ще ходя да боря директорките в местните детски градини да взимат детето на есен. :lol: Пък ако строителят ни бъде така добър да си приключи последните ангажименти по сградата току виж и Акт 16 сме взели до тогава.

Мармотче, понеже си по-навътре в нещата да те питам, има ли проблем че към първи септември детето няма да е навършило 3 години? Алекс е родена на 25 септември. Знам, че Димана е малко след нея.
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #89 -: Януари 22, 2010, 16:28:40 pm »
Сиа, няма проблем, че не е навършила 3г, Деси е родена на 19 октомври и си кандидатства и я приеха в първа група по общия ред.
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #90 -: Януари 22, 2010, 16:56:00 pm »
Фреши, точно така, имам си нотариален акт на груб строеж. Обаче там не ми фигурира адреса, а само вход, етаж, апартамент, находящ се в УПИ ненам кое си със съседи еди кои си и т.н. Административният адрес го получихме след като купихме апартамента.

Скъпа, то административен адрес рядко има в нотариалните актове, обикновено са УПИ-тата само, така че носиш си НА и удостоверението за административния адрес, или ако нямаш такова, кой ако не общината ще знае кое УПИ с кой административен адрес е. (п.с. Ако искаш да се регистрираш у нас, ако хич не щат у вас да те регистрират?)

Джам, тъкмо помисля, че съм разбрала, ти ме върна обратно :lol: Има около 100 кандидатури с 8.2 точки, от които първите около 50 са с номер, започващ с 090522, а останалите са с различни дати след тази? Аз от обясненията на Мармотче разбрах, че тия с еднаквите дати имат след датата номер от жребий, а останалите са с реалните дати и часове? Хайде пак плийз да ми обясните :oops:
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 17:07:37 pm от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #91 -: Януари 22, 2010, 17:03:16 pm »

 Миналата година беше през май за прием септември, с първо класиране на 22 май. Трябваше да е по-рано, но имаше неразбории с критериите

Чета пак... Мармотче, в списъка в ОДЗ-то, където кандидатствахме за проба (набор 2008), масово кандидатурите са с точно тази дата 090522? Това са кандидатствали в миналогодишната кампания, но неприети? След тях се нареждат другите чакащи по реда на кандидатстване?
СПИСЪК НА ЧАКАЩИТЕ ЗА ЯСЛА 1, РОДЕНИ 2008 г.
Прием от септември 2009 г

Това всъщност е опашката от миналата година, така ли? Сега като обявят новото кандидатстване, тази гранична група 100 деца с точки 8.2, половината с дата 090522, другите с различни по-късни дати, как би изглеждала? Това всъщност е опашката за първа яслена група, ако се освободи място? А за втора яслена група, прием от септември, ще има отделна опашка? Аз с така направената кандидатура и на двете ли ще се редя, или само на първата?
Благодаря ти, Бени!







*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #92 -: Януари 22, 2010, 17:29:37 pm »
Здравейте момичета:)
ще задам един риторичен въпрос, познавате ли дете, което си ляга съвсем доброволно,било следобяд или вечер, сам си казва""искам да спя", никога не прави проблем щом стане въпрос за лягане, и всеки ден 8.30 е в леглото  :lol:?

това е моят Антъни, не преувеличам изобщо, това дете обожава да спи, сутрин става сам 7.30-8.00, много е активен през деня, изграе, тича и пр...

Така че, децата са много различни и към всяко дете трябва да се намери подход.

Но е важно да се почне рано, на 3 -4 години трудно се постига дисциплина по отношение на спането

Моите близнаци нямат проблем да заспиват сами, защото си правят компания и са си като едно цяло.Понякога ми се струва, че съм много твърда с тях, защото не им разказвам приказки - 8-8,30 са в леглата, пуска се една малка лампа, взимат си книжки и играчки, казвам лека нощ и слизам долу.Това е.Няма изключение освен, ако са болни.
така са от 6 месечни

жената, която ги гледа, има проблем да слага Боби да спи, но сега след като и казах, че трябва по-твърдо да настоява и да му казва , да си затвори очите, че Сънчо трябва да дойде..и т.н вече има ефект, и заспива по-лесно.Моите трябва да спят след обед иначе после са непоносими.
Усех на всички в приспиването
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #93 -: Януари 22, 2010, 18:43:14 pm »
Здравейте и от нас!
Не мога да се добера да пиша, децата пак болни, на работа лудница...
За спането да си кажа и аз - в началото много трудно се приспивахме наобяд, понякога и вечер. Обаче им намерих цаката - пусках им музика (от филма Професионалиста на Енио Мориконе) от тетлефона, лягах на спалнята, те в леглата си и се правех, че спя и аз. Дадох им и малки възглавнички да гушкат, да ги приспиват уж. От половин час приспиване, вече заспиват за 5 мин. Само че след това почва купона, като си вземат първия сън.... купон до зори.
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #94 -: Януари 22, 2010, 19:54:47 pm »
Eма, Стилияна заспиваше пиейки си млякото към 8,30-9 вечерта. Това беше не това, а предишното лято. Никога никой не е нарушавал режима. Просто изведнъж се промени (към неспане) и това е. Не смятам, че някой някога е слагал умишлено детето да ляга късно, а сега да иска да заспива рано.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #95 -: Януари 22, 2010, 20:24:52 pm »
Мари, разбирам това.
Но като четох как  на цветето дъщеричката понякога не е заспивала до 12-1, пък и повечето се оплакват, че имат проблеми със заспиването, си помислих, че моите сладури съм ги "моделирала" малко повече, отколкото може би трябва
не знам,,, и аз се чувствам раздвоена понякога

сигурно има начин да я предразположиш да се върне пак към стария режим
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #96 -: Януари 22, 2010, 20:57:14 pm »
Де да имаше :lol: тази седмица 3 дни заспива в 12, при положение, че през деня спи около час час и малко. Просто не става, ЗАСЕГА. Ще видим като тръгне на градина как ще е...
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #97 -: Януари 22, 2010, 21:10:07 pm »
Абе нямат емоции децата, пък си и седят у дома на топло, не излизат на дълги разходки, от какво да се изморят че да им се спи. Лятото мойто диване ако бил на море, заспива следобеден сън на мига или пък ако е играл доста навън и е било топличко, горещината го изморява. Ако не е на градина елате го вижте ... Та не се косете а се презаредете с каквото намерите за добре. :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #98 -: Януари 22, 2010, 21:16:30 pm »
Наде, при нас и това не минаваше. На морето даже отиваше да ляга след 11 часа.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #99 -: Януари 22, 2010, 21:18:15 pm »
Абе нямат емоции децата, пък си и седят у дома на топло, не излизат на дълги разходки, от какво да се изморят че да им се спи. Лятото мойто диване ако бил на море, заспива следобеден сън на мига или пък ако е играл доста навън и е било топличко, горещината го изморява. Ако не е на градина елате го вижте ... Та не се косете а се презаредете с каквото намерите за добре. :lol:


И това е вярно Наде
Много ми помагат топли успокоителни душове, чайчета, разтоварващи филми и книги, разходки в мола и пр, :lol:
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last